Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od OK2MDK »

Ahoj,

tak jsem se inspiroval a meřil výšku.
V kufru mám LPG nádrž (nevím td litrl kolem 42l) + dojedovou rezervu a pár upinacich kurt - výška od blatníku po náboj je je 40cm, po spodek ráfku 15´6" 61cm

Předěk je po náboj 44 a po ráfek 65,5.

Simuv forejs (sory simo že tak potajnu, ale natrefil sem na něho cestou od auta tak jsem musel využít příležitost) má podobně 43 a 40,5 (středy disků 15") Co má v kufru nevím :-D

Dle popisu na eshopu by to mělo mít "prázdné" 655mm

Já bych to až tak neřešil, ale musím sundávat kolečko z vozíku abych ho netahal na hrbech pozemi. No tak uvidíme na jaře...
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od sima »

OK2MDK píše:
Simuv forejs (sory simo že tak potajnu, ale natrefil sem na něho cestou od auta tak jsem musel využít příležitost) má podobně 43 a 40,5 (středy disků 15") Co má v kufru nevím
8() Mě forejs nic nehlásil. Ještě, že jsem tam neviděl za tmy nějakou postavu, to bych hodně znejistěl a zrychlil krok ;-D jsi mě ale pobavil s tí měřením :-D (*_^) |,,,,
Já měl vzadu plno rezervu, bednu s krámy, vercajkem, docela dost těžkou, nějaké ty kurtny, tažnou tyč, hasičák... a plnou nádrž. Basu piv, vlastně jedna a půl basy jsem vyndal včera, když už jsem necinkal klíčema, tak aspoň sklem na schodech.
Takže bych řekl, že zátěž stejná, těch pár kg nahoru dolů neřešíme, že jo.
Já to měřil tento rok taky a vycházelo mě to nějak taky, jen už nevím zda přesně jak jsi naměřil ty, jestli jsem neměl optimističtější metr, mrknu, zda to dohledám.
Jo dnes jsem stál na rovince, ideál.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od sima »

Tak jsem dohledal měření z letoška, zadek mě vyšel stejně-40,5 a druhé kolo 41 cm. Je to na nějakém ofiko minimu myslím. Skoro, možná, třeba :-) jen lovím z paměti, neřeším to včil...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od RadekN »

OK2MDK píše:Ahoj,

tak jsem se inspiroval a meřil výšku.
V kufru mám LPG nádrž (nevím td litrl kolem 42l) + dojedovou rezervu a pár upinacich kurt - výška od blatníku po náboj je je 40cm, po spodek ráfku 15´6" 61cm

Předěk je po náboj 44 a po ráfek 65,5.

Simuv forejs (sory simo že tak potajnu, ale natrefil sem na něho cestou od auta tak jsem musel využít příležitost) má podobně 43 a 40,5 (středy disků 15") Co má v kufru nevím

Dle popisu na eshopu by to mělo mít "prázdné" 655mm

Já bych to až tak neřešil, ale musím sundávat …
Tak to už budou unavenější. Mám nivelaky, plnou nádrž LPG a 3/4 benzínu a na zadku 43 cm.
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od OK2MDK »

Jo já načumoval na svém autě na zvonky tlumičů a co se mi povedlo nakouknout tak snad ok, otevřu to až v letě, je tam misto kolem repráku vzadu co bude chtít polečit..

A meřil jsem ty výšky no a právě cestou s metrem v ruce sem narazil na Simovo miláčka přímo u dveří. Meřil sem stranu od cesty :)
LPG je téměř plná, benzínu je neco mezi čtvrt a půl.

Nevím skrz ten vozík by mě lákalo dostat tu prdel o ty 4cm nahoru do "továrního nastavení" protože cokoliv do kufru dám, tak to ještě sedne a pak tahám kolečko na hrbu po zemi.

Tak uvidíme na jaře, teď má přednost stavba :)
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od sima »

RadekN píše:
Tak to už budou unavenější. Mám nivelaky, plnou nádrž LPG a 3/4 benzínu a na zadku 43 cm.
To máš Rade snad nové???
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od RadekN »

sima píše: To máš Rade snad nové???
Nové? Ne, to je jen vyprané v perwollu black magic! ;-D

.. Jsou už pár desítek tisíc km po repasi, tak snad jim nivelace ještě dlouho vydrží .

Našel jsem si ty výšky v manuálu a pokud čtu správně, tak limit pro výměnu je 416mm?
Přílohy
vyska forester.png
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od podvlada »

On už nivelační tlumiče někdo repasuje? Mám dojem, že poslední co jsem tu četl bylo, že to nikdo nechce dělat, kvůli složitosti vnitřku...?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od RadekN »

Já už to takhle koupil, info mám jen od prodávajícího. Prý to stálo hroznej ranec...

Nebyl by problém zjistit, kdo to dělal, ale když by mi odešly, koupil bych niveláky nové, tak jsem to nějak neřešil a vlastně jsem tu údajnou repasi bral s rezervou, protože pán s autama trochu kšeftoval ... Takže tak. =)
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od OK2MDK »

Pánové díky za info, no ted to zimu přežije, a pak se budu muset rozhodnout. Kastle je OK, ale výfuk nahouby, na STK byla "netesnost prevodky řízení", a papá olej (0,7-1l/1000) tak esi bude mít smysl do toho valit prachy no...
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 162
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od Vrták »

Tak se tu také podělím o své zkušenosti s výměnou zadních nivo tlumičů. Výměna proběhla letos v únoru, po příhodě, kdy zadek auta vyhodnotil, že mokrá silnice se mu nelíbí a půjde to zkusit bahnem ve škarpě jestli tam není lepší trakce. Po vyhodnocení situace jsem dospěl k závěru, že i přes na první pohled velmi dobrý stav tlumičů (garážované auto, nikde rez ani únik oleje) je potřeba po najetých 180 000km výměna.
Rozhodl jsem se jít cestou kompletního kitu od Kayaby a po téměř roce používání můžu jen chválit a výškově jsem na sérii + cca 5mm. Kdyby někdo hledal označení dílů tak tady je seznam:
Tlumič pérování KYB Excel-G 334344 a 334345
Pružina podvozku KYB K-Flex RA6028
Ložisko pružné vzpěry KYB SM5422
Ochranná sada proti prachu, tlumič pérování KYB Protection Kit 910046

Jediné co bych tomu vytknul je ta ochranná sada proti prachu, nepovedlo se mi tam správně usadit prachovku (byl to fakt porod ji tam dostat), takže když auto zvednu, tak vypadne z toho horního uložení a odkryje doraz, budu to muset nějak zbastlit, protože demontovat z auta už to nebudu :D
Ještě když jsem hledal v katalogu Kayaby, tak jsem našel ještě jiný typ tlumičů, bohužel to číslo se mi už nedaří najít, jednalo se o starší typ jednoplášťových plyno-kapalinových tlumičů, vypadaly lákavě, protože byly o 10mm delší, ale dal jsem přednost dvouplášťovým plyno-kapalinovým. Navíc teď když se koukám do katalogu (podle kterého jsem všechny díly vybíral), tak pro tento modelu doporučují nový typ tlumičů a to 339150 a 339149.

Snad to někomu pomůže až to bude dávat dohromady.

Možná tu ještě přihodím odkaz na pružiny od Pedersu se zvýšením o 25mm, které bych sám koupil, jenže se objevili asi tak měsíc po tom, co jsem je vyměnil (jak jinak taky že jo). Když jsem o nic něco koumal, tak jsem podle zahraničních foŕ zjistil, že by v kombinaci s tlumiči od Kayaby neměly dělat problémy.
https://www.aircarsystem.cz/eshop/zbozi ... orester-sg
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od Mira »

Ohledně repasu tu máte celý vlákno viewtopic.php?f=40&t=6739
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od sima »

RadekN píše:
Nové? Ne, to je jen vyprané v perwollu black magic!

.. Jsou už pár desítek tisíc km po repasi, tak snad jim nivelace ještě dlouho vydrží .

Našel jsem si ty výšky v manuálu a pokud čtu správně, tak limit pro výměnu je 416mm?
:-) jo 416 mm, už si to přesně nepamatuju, ale věděl jsem to ještě nedávno naprosto přesně :-D taky jsem je na ideální rovince naměřil, tohle minimum, nicméně už je to snad rok a už neřeším minimum dané, posunul jsem se :-) ve stylu: tlumiče fungují, jsou pohodlné, drží stopu, netečou a zatím mě co se týče průchodnosti nijak neomezují. Přichází zima, možná to zas bude zima s velkým Z, tam je každý cm pak dobrý, po břichu jsem jezdil už tolikrát a ve sněhu i skoro uváznul, nebo musel zbaběle vycouvat zavačasu a to nebyly žádné pořádné zimy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Murdokzc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob říj 17, 2020 8:51 pm

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od Murdokzc »

parabolD píše:A pedders nic na SH nemá? Já teď objednal na BR zadní, tak uvidíme. Ale obecně jsou docela chválený...

Edit: Tak má - https://www.aircarsystem.cz/eshop/zbozi ... heavy-duty

Pokud vydržíš týden až dva, můžu podat referenci z outbacka BR

Nech hladám ako hladám nikde neviem nájsť k tomuto setu na zadok aj predné tlmiče s pružinami s liftom. Je teda treba kúpiť tie obyčajné a hodiť tam podložky nejaké menšie dopredu - 30mm?
Subaru Forester SH, FB20, 110kW manual
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Náhrada nivo tlumičů Forester a Outback

Příspěvek od podvlada »

Já mám dojem, že ty zadní nejsou primárně myšlený jako "lift", ale prostě jako silnější set třeba po někoho, kdo vzadu má LPG nádrž nebo jezdí permanentně naloženej. Proto není žádný "lift" set předních. Pokud bys uvažoval o liftu, tak bych spíš dal obyč jak zadní tak přední a všude podložky, než mít zadek tvrdej a předek normální, byť stejně vysoko.

Pokud tedy ten heavy duty set není zamýšlen jako rovnocenná náhrada za nivo, při zachování stejné výšky, to teď nevím.

Prostě bych dal set dle použití, a výšku řešil podložkami zvlášť.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“