lazard a STI (VA 2016/2017)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od lazard »

V vláknu stridera jsem se rozepsal na téma zmizleho písmene M na nove instalovanem vodním chladící Mishimoo. Nyní jsem byl vyučen ser isem Subaru, kde mi výměnu dělali, že před vodním chladičem je daný chladit klimatizace, o čemž jsem neměl ani tušení, čili písmeno M nemůže jít vidět. Člověk se pořád něco uci.
Na druhé straně je zarážející, že chladič klímy je predsazeny před chladíc vody, čili že komfort má přednost před výkonem.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od OZP »

Hehe to je prca, to nas nikoho nenapadlo :)
A to ja mam ten klimachladic vyndany, aby se lip chladila voda. Melo me to trknout!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od lazard »

Ondto, vzpomínám jsi, že jsi kdysi o tom svém chladící psal/říkal. Takže ty ho máš vyndaný kvuli tomu, ať ti lépe chladí ten vodni? A proč tam nemáš ten lepší širší vodní? Pak bys mohl mít i klimu,
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od OZP »

Low cost reseni :-)
A absence klimatizace mi ani tolik nevadi.

Edit: A ano, mam ten chladic vyndanej, kvuli lepsimu chlazeni vody.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od námořník »

Já myslel Ondro, že jsi něco říkal o tom, že ti klimu vyndali v mém oblíbeném servisu, aniž by jsi si to přál :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od OZP »

To byl kompresor, to bylo az davno po tom chladici ;)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od námořník »

:-). Tak k čemu je ti kompresor když nemáš chladič :-D žejo
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od OZP »

Presne :)
Ale zeptat se mohli. No, to je fuk.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od zhor »

lazard píše:V vláknu stridera jsem se rozepsal na téma zmizleho písmene M na nove instalovanem vodním chladící Mishimoo. Nyní jsem byl vyučen ser isem Subaru, kde mi výměnu dělali, že před vodním chladičem je daný chladit klimatizace, o čemž jsem neměl ani tušení, čili písmeno M nemůže jít vidět. Člověk se pořád něco uci.
Na druhé straně je zarážející, že chladič klímy je predsazeny před chladíc vody, čili že komfort má přednost před výkonem.
jej, taková pitomost. To mi taky mohlo dojít >:-&

Jinak ten chladič klimatizace se dává dopředu z čistě pragmatických důvodů, prostě je víc na ráně a když ho prorazí nějaký brouk nebo kámen (třeba nedávno jsem tahal z masky netopýra), tak auto pojede dál, a jediné co se omezí je komfort. Kdyby se prorazila voda, tak čekáš na odtah (a nebo opravuješ, a pokud si někdy potřeboval dolít vodu do zahřátého vodního okruhu, tak asi tušíš, že to není oprava na 5 minut). Já osobně tam chladič mám, i když není napuštěná kapalina. Odolnější ochrannou síťku neseženeš.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od spm »

Tak ono máš hromadu aut bez klimatizace nebo u dnešních konzumních i s klimatizací, ale chladičem strčeným někde vedle toho vodního a jezdí a nevaří každou chvíli někde... osobně bych si tipl, že důvod bude hlavně ten, že když na chladič od motoru, do kterého teče voda 90+, funíš ohřátým vzduchem od kondenzátoru klimatizace, tak tu vodu pořád nějak rozumně ochladíš... zatímco když to přehodíš a budeš do kondenzátoru klimatizace foukat horký vzduch ohřátý od té horké vody, tak to moc klimatizovat nebude.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od strider »

Ajo klima:D a je fakt ze kvuli ucinosti musi byt vic vepredu :D myslim, ze na to nase jezdeni tam ta klima klidne muze byt, mozna kdybys byl kazdy vikend v Moste nebo Brne, tak by to melo smysl tahat ven.. Tak uz mas klid a muzes v klidu ladit :)

Ondro, ale ten kompresor ti dali pryc kdyz misto toho davali tu catch can, zejo. To je asi jasny, protoze jinam by se nevesla ;S
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od námořník »

Vzpomínám si, že byl trochu rozčarován, protože ho tam chtěl nechat. Ale není nad to, když v servise myslí za tebe :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od lazard »

Zacina priprava na sezonu. Nakonec jsem zvolil to, co je na obr nize, jako desky na "normalni" (= ne na okruh) uziti.
Podle informaci, ktere mam, by to mely byt dobre desky, mirne lepsi nez Ferodo 2500.
Asi malokdo vi, ale DBA pry vyrabi desky pro Brembo, tak mi to rekl "muj" distributor. Tak uvidim, jak to bude v realu brzdit. Jeste je nemam namontovane. Na namontovani jeste cekaji i ramena sbihavosti zadni napravy. A konecne se planuje i ...
Pro jezdeni na okruhu (pokud nekdy na nejaky jeste pojedu) pak koupim jeste neco jineho.
Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11891
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od Traveller »

Tak se hlavně nezapomeň podělit o zkušenost, ať víme... ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: lazard a STI (VA 2016/2017)

Příspěvek od lazard »

V pátek jsem si našel chvilku času a instaloval nové brzdové desky (předek i zadek). Zabralo mi to 2 hodiny. Ještě jsem je ale pořádně nevyzkoušel, protože ještě nejsou plně zajeté. Zaujalo mě ale, že mají relativně krátkou zajížděcí proceduru, protože jsou už předem „vypálené“. Píšou, že pro zajetí stačí 5 – 10 krát mírně brzdit z 50 kmh na 10 kmh a pak dalších 200 km nebrzdit úplně natvrdo. Prozatím jsem s nimi ujel asi 100 km.

Myslím si ale, že mi auto málo brzdi na zadek. Při kliďánko dojetí s těmi novými deskami byly přední kotouče dosti teplé a zadní téměř studené. Tento nepoměr jsem měl i s předchozími OE deskami, ale i s EBC Yellow, které jsem měl také. Tento nepoměr se pak projeví i ve výrazně větším opotřebení předních desek než zadních. Nevíte někdo, jestli se dá nějak softwarově nastavit u STI VA míra brzdění předku a zadku: Pišou, že STI VA má nějaký systém, který koriguje míru brždění zadku, z čehož usuzuju, že by do toho mohli jít softwarově sáhnout (ne mnou, ale někým, kdo se v tom vyzná).

A na závěr foto špinavého auta po instalaci brzd (ještě si úplně nesedly tlumiče), pořád na zimních kolech/gumách – už ani nevím, kdy jsem s ním byl naposledy v myčce. Asi někdy na podzim. I tak se da!

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“