TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Vše okolo tahání přívěsů, karavanů a tažných zařízení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od burgerboy »

Máte ho niekto, s odnímateľným bajonetom? Potreboval by som mikro-službičku a radu ;o)(o;

Gracias!
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od HonzaCZ »

Sorry, že odbočuju, ale on dělá někdo "aftermarket" tažný na BL? Měl jsem za to, že jenom originál za "nekřezťanckí prachi" <:-<
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od burgerboy »

Ahoj Honzo. Nene, práve že všetci výrobcovia (boli ofiko ak som sa dobre dopočítal štyria, vrátane AL-KO, Westfalie, atď.) vyrábali pod rovnakým kódovým označením - v mojom prípade L101EAG021 - a dodávali do Subaru. Zvlášť pod svojou hlavičkou to nepredávali.

Problém je, že som po dlhotánskych rokoch (aj kvôli tomu som pustil niekedy v roku 2009 svoje predošlé BL EZ30) zohnal to ťažné, ale jeté. Nechce sa "rozložiť" a má hodne poničený štítok. Tak potrebujem radu či sa snažím o rozobratie správnymi krokmi a nafotiť štítok aby som si vyrobil svoj :-D

Nemci už mi poslali montážny list, tak snáď k tomu nájdu aj návod k obsluhe ^_~|^_^
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od Kofilka »

Mám ho co potřebuješ?
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od HonzaCZ »

burgerboy píše:Ahoj Honzo. Nene, práve že všetci výrobcovia (boli ofiko ak som sa dobre dopočítal štyria, vrátane AL-KO, Westfalie, atď.) vyrábali pod rovnakým kódovým označením - v mojom prípade L101EAG021 - a dodávali do Subaru. Zvlášť pod svojou hlavičkou to nepredávali.
Ahoj. Díky, to jsou zajímavý informace! :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od burgerboy »

Kofilka píše:Mám ho co potřebuješ?
Chcel som fotku štítku, ale to už nie je aktuálne, zaplatím AL-KO za poslanie nového (už ma kontaktovali).

Ale... náhodou návod nejaký k nemu nemáš? Prípadne či si neskúmal podrobnejšie, ako funguje ten mechanizmus uvoľňovania bajonetu? Ten môj je kupovaný ako jetý ležák, dlho ležal v garáži u pôvodného majiteľa po demontáži z búračky. Je tam taký ten sráč/poistka, potiahnem ju k sebe, vysunie trochu taký jazyk a ten keď pritisnem k bajonetu, nič sa nedeje :-D tak hľadám dôvod, čo by to malo robiť... bo neviem či nefunguje ten mechanizmus uvoľňovania, alebo je to tak zažrané do tela TZ, že sa nehne ani o milimeter...? Ďakujem! *_*=*_*
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od burgerboy »

Kofilka píše:Mám ho co potřebuješ?

Rýchlovideo toho čo mám a ako to nefunguje. Nejaký nápad? Robil som niečo zle? :-)
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od burgerboy »

Pomôž si sám, aj pán Boh ti pomôže... vravievala moja babka, a mala pravdu. Tak nedík no, poriešené :-D Ostáva objednať štítok z DE, zrepasovať to celé a môže to na auto *_*=*_*
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od burgerboy »

Kofilka píše:Mám ho co potřebuješ?
Predsalen by som ťa poprosil, ak by si si našiel čas, pár dotazov:

- ak odmontuješ bajonet, máš na jeho miesto nejakú záslepku? Bolo by možné detailnejšie odmerať, ak by som nezohnal u výrobcu, pre prípadný 3D tisk?
- ten otvor do ktorého sa montuje bajonet, je predpokladám zo zadu uzavrený nejakým krytom? Ak áno, plast alebo kov? Mohol by si nafotiť, a zas prípadne ako u záslepky, vziať rozmery? Môj chýba...
- máš aj bezpečnostný kryt na ovládanie bajonetu? Ak áno, nie je na ňom nejaké typové číslo alebo niečo podobné, na základe toho to hľadať na eBay a podobne?
- ten návod náhodou nemáš k nemu? Na mojom niesú všetky konektory, chýba tam asi/minimálne jeden - odrezané na kábli, nepredpokladám že obyčajné prepískanie multimetrom a priradenie čísla na 13-pin konektore bude riešenie...

Vďaka moc! *_*=*_*
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od burgerboy »

Neaktuálne - všetko som vyjednal v Reichu a pošlú mi to. Tažné samotné ide na opieskovanie a nalakovanie, viacmenej sa dá povedať že je prípad uzavrený :-D
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od burgerboy »

Alles in ordnung ,,,,| (*_^) |,,,,
Přílohy
IMG_6787.jpeg
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
Raďous
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 16, 2023 11:36 am
Jméno a příjmení: Radovan Zvolský
Bydliště: Praha

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od Raďous »

Ahoj, můžeš mi poslat adresu kam bych do Německa měl napsat o technický list . Mám stejný problém a shodou okolností mám přesně samí model tažného zařízení . Děkuji Radovan
Raďous
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 16, 2023 11:36 am
Jméno a příjmení: Radovan Zvolský
Bydliště: Praha

Re: TZ od AL-KO na sedana BL (2004-2008)

Příspěvek od Raďous »

:-| Štítek na taznem zařízení mám, možná, nebo myslíš že by stačilo technický list ofotit?
Přílohy
20230413_195325.jpg
20230413_151955.jpg
Odpovědět

Zpět na „Tažné zařízení a přívěsy“