Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

A mě se vedle Romull diví, že to upravuju. Když jsem vejš než všechn okolní břichoplazy, tak mi logicky nikdo ty rohy nárazníků odřít nemůže. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

spm píše:I takhle se dá zaparkovat na úplně prázdném parkovišti... ještě na tom autě měl nálepku s textem typu: "pro předejití úrazu neříkejte, jak mám dělat svou práci." Tak si jenom říkám, že snad jeho práce nezahrnuje řízení motorových vozidel...
To nic není, měli by jste vidět jak u nás v práci na divokém parkovišti, stále nedořešeném parkovišti číslo dvě dokážou někteří umělci a dobrodinci zaparkovat. Zaparkuje klidně tak, že sebere další dvě místa, nebo kamioňák co tam přespí přes noc, zabere celou sadu míst, přitom má prostor evidentně vzadu, blíž k lesu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

ja jsu zas posledni dobou za volantem nasrany ...

dneska jela po okresce naproti houkajici sanitka ..
borec 2 auta prede mnou depl na brzdy a sup k prikope ... brzdeni vsichni ok .. ale proboha proc??
neni to poprve ...
ja to chapu, kdyz jsou auta na obou stranach a dela se "ulicka" uprostred ... ale ..


a co se u nas posledni dobou mnozi je zastavovani na hlavni a pousteni z vedlejsich ...
coz je chvalyhodne v situaci, ze postava kolona a ti z vedlejsi se nemaji jak dostat ...

ale v situaci, kdy smerem z vedlejsi prijede jedno auto .. a po hlavni jede strudl peti aut .. a prvni brzdi .. des ...

podobna situace se stava s chodci mimo prechod ..
jede par aut za sebou .. a prvni najednou brzdi, aby nechal nekde prejit chodce ...
je to vylozene test na pohotovost tech jednoucich za nim ... DES ...

ja to v sobe uz dlouho sbiram .. abych si nekde postezoval :)
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Máš recht, taky to mám v sobě nasbírané, přesně tyhle nelogické a nebezpečné nešvary, řekl bych spíš teda dementní konání :-/

Jen se mě to nechtělo sepisovat, tohle má v sobě určitě víc zdejších.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od schmako »

hamoun píše:ja jsu zas posledni dobou za volantem nasrany ...

dneska jela po okresce naproti houkajici sanitka ..
borec 2 auta prede mnou depl na brzdy a sup k prikope ... brzdeni vsichni ok .. ale proboha proc??
neni to poprve ...
ja to chapu, kdyz jsou auta na obou stranach a dela se "ulicka" uprostred ... ale ..


a co se u nas posledni dobou mnozi je zastavovani na hlavni a pousteni z vedlejsich ...
coz je chvalyhodne v situaci, ze postava kolona a ti z vedlejsi se nemaji jak dostat ...

ale v situaci, kdy smerem z vedlejsi prijede jedno auto .. a po hlavni jede strudl peti aut .. …
Taky mě to sejří. Říkám tomu dobroserství.
Nebo se nedivím, že se to trubky na dálnici naučili z pripojovaku posílat ještě přes plnou v minimální rychlosti, když všichni automaticky přejíždí do levého když kohokoliv zmerci v pripojovaku. Často přitom nekoukaji do zrcátek, že tam taky někdo v levým už jede .. :/

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Já si to v týdnu na spojce před čerňákem střihnul tím levým "odstavným" pruhem, co v té části je. Přesně nějakej debil vpravo předemnou měl touhu pustit všechno, co se připojuje od počernic (a to pořád byl ještě od toho napojovacího pruhu asi 200 metrů daleko, takže ani neviděl, jestli tam něco pojede) a poslal mi to pod auto. A mně se nechtělo brzdit :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

pripojovaky jsem zapomnel zminit ..ale to je porad ...
jednak me serou ti, co jedou po silnici, kde se nekdo bude pripojovat, a .. no jak pise spm a schmako...

a jednak me serou ti, co se pripojuji ... to vlastne pisou taky :)

posledni dobou se mi dari vyuzit celou delku pripojovaciho pruhu a predjet v nem vsechny, kteri jeli predemnou a "stihli" se pripojit na rychlostni silnici ihned, co to slo (vetsinou se nacpou na ryhclostku hned, co to jde ... a jedou tak 50) ...
casto si vyslouzim troubeni nebo zbesile blikani tech, co jsem pripojovakem predjel ...

uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, to jsou jedny z hodně nebezpečných praktik, co taky v posledních letech pozoruji. A to jsou ty reálný nebezpečí a nikdo je neřeší. Žádná globální osvěta v médiích, žádná kontrola policajtama. Stačilo by se postavit k jednomu připojováku natáčet, ideálně někde z mostu a za den maj načárkování ne? Když jim tolik jde o ty jejich čárky.

Ale proč by se tím zaobírali? Moc složitý dokazování. Snazší je sedět na prdeli, případně někde za radarem.

S těma sanitkama je to taky děs. Lidi si fakt neuvědomujou, co znamená nepřekážet. Už jsem viděl, jak zastavili vedle sebe protijedoucí autobus a auto a sanitka nemohla projet... nejmíň 30 vteřin trvalo, než mohla projet. Fakt nahlavu. Přitom, kdyby ani jeden jakkoliv neměnil rychlost, tak sanitka projela v pohodě a auto mohla následně na přehlednym místě předjet.

Neuděláš nic, asi moc náročný pro některý lidi trochu přemejšlet.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Jinak já se přiznám, že dle stavu aut za mnou z toho připojováku taky najíždim na začátku... teda, abych to osvětlil, typickej stav, že najíždím na dálnici a mám na tom nájezdu za sebou auto. Debil za mnou najede okamžitě do toho průběžného pruhu a v 99% případech přidá úplně přesně tak, že na konci toho připojováku ho mám vedle sebe a za ním tu kolonu aut, které tam vlítnul, takže já se už nemám zařadit kam (tohle je ještě podtrhnuto tím, že ráno na tu dálnici najíždím se studeným motorem takže to nechci točit do červeného a odpoledne na to sice šlápnout můžu, ale typicky mám zase auto před sebou, takže dopředu prostor taky nemám). Fakt mě to neskutečně vytáčelo. Teď už to mám v řiti a jak vidím, že se tam ten jantar sune a stejně ty auta na dálnici budou kvůli němu brzdit, tak mu to tam pošlu taky.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak to dává smysl a je to přesnej opak toho, co jsem psal - ty o tom přemýšlíš a přizpůsobuješ se situaci.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od suubaru »

úplně nej je když takhle podjede velekouřící tdi na kickdown...
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

tdi mam. vykon nemam. nekourim. kickdown s manualem neumim ... a podjede???
... je to podle predpisu ...
a rozhodne bezpecnejsi, nez se radit v 60 na rychlostni cestu .. kdyz mam 300m dlouhy vyhrazeny pruh na nabrani rychlosti a najeti na silnici ... to zrychlim na 110 i ja s "dodavkou" ...



Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

Všechny vaše nasranosti bych podepsal. Minulý týden jsme jeli s Tondou po městě, po jedné z hlavních obousměrných silnic. Bylo to mimo špičku a protisměr byl volný. V zrcátku vidím sanitku, pokračuju svým směrem. Debil předemnou udělal přesně ten popisovaný manévr. Dupl na brzdu a strhnul to ke krajnici.
Sanitka nás objela protisměrem, jako bychom tam nebyli, naštěstí jsme jí tím manévrem nezbrzdili.
Nicméně já jsem se neudržel, zařval jsem, vidíš ho debila ? A pak jsem Tondovi asi 10 minut vyprávěl, jaký jsou lidi nepřemejšlející hovada a dělaj takovýhle nepředvídatelný manévry.
A že když takovejhle manévr udělaj na užší silnici před rozjetejma hasičema, že je to ještě víc na přesdržku, než před tou sanitkou. Jednak, že je větší šance mít je v kufru a pak tu těžkou krávu musí zase znovu rozhejbat..
Tonda jenom koukal, jak jsem nadával.

Ve výčtu toho, co vás aktuálně sere, jste zapomněli napsat zip...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

ja si takhle v jedne z tech situaaci docela nahlas ulevil: "to je ale curak" pred 3 letou dcerou ...
pak mi doslo, ze sedi vzadu ... ona to nastesti este nezopakuje .. ale stejne jsem to taky chvili "obkecaval" :)))

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

A tady je přesně vidět, že lidi vůbec nevědí na co tam ten připojovací pruh je. Když tam vjedu a vidím možnost se zařadit když přidám, tak přidám. Když je řredemnou auto a já nemůžu až do levýho pruhu, tak mu nechám místo. Ze zákona je to v pořádku předjet z prava při napojování. Stejně jako zip. Připadá mi, že 90% řidičů vůbec neví, že něco takovýho existuje. Aspoň podle reakcí řidičů když předjedu 500m aut stojících v pravém pruhu a na konci se zařadím. (Bílina, nebo Chomutov). Dokonce se tam někteří snaží ten levej pruh blokovat. Teď mě chtěly nejaký pipiny neumožnit se zazipovat v Německu. Tak jsem jim tam sluzebaka poslal. (jednalo se o rychlost 5km/h :-). ) mysleli, že mě vytrestaj a pak si málem nadělaly do tangáčů.
Naposledy upravil(a) námořník dne ned říj 18, 2020 9:48 am, celkem upraveno 1 x.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“