Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64
Geraltosovo WRX 2003 
Autor Zpráva
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Update: nejde problém s poloosou ( budu se modlit,aby roztrženou manžetu a ztrátu maziva ta poloosa přežila) ale jde o smrt zadního uložení ramene.

Originální uložení stojí celkem nemalých 3300 Kč kus a měnilo by se v páru,tak jsem se rozhodl dát rovnou antilift (taky za nekřesťanské peníze).

A bude to montováno divokým způsobem rallyových jezdců, protože s těmi podložkami v sadě je to prý špatně, je to nestabilní a hlučné. Takže se to řeší takto:

Obrázek

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk

sob říj 17, 2020 2:46 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Takze nakonec jenom vyskocil tripod?

To zadni ulozeni by mohla byt pricina. Pokud to byl jenom tripod, tak by to nemelo mit nejake velke dusledky na poloosu. Nebo kdyby melo, tak by to bylo videt a Kalda by to tam nedaval zpatky. Je to pomerne jednoduchy a citelny mechanismus.

Odesláno z mého EVA-L19 pomocí Tapatalk

sob říj 17, 2020 7:55 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Ono to asi nevyskočilo vůbec,jen jsem zkoušel vůli a zdála se mi velká,ale podle Kaldy je normální. Ale roztrhla se manžeta a vypadalo to,že je úbytek maziva, asi je tam i nějaké gufero a to tam asi taky nebylo. Asi to všechno spolu nějak souvisí, přesně jak píšeš. Pokud bude poloosa dobrá,tak z toho vyjdu jako vítěz, protože budu mít upgrade v podobě antiliftu.
Nicméně uložení ramen v Bělé docela trpí,nejsem jediný,kdo ho tam odpravil, myslím,že i Jatros měl ten problém...

sob říj 17, 2020 8:45 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Přímo v poloose žádné gufero není, gufero je jen ve skříni převodovky a v těhlici v místech, kde jsou zastrčené poloosy, takže to spíš bude jak psal Zhor vyskočený tripod, ten mohl dělat zvuky. A co se týče "něčeho" kulatého co vevnitř koukalo kde nemělo, tak to může být zajišťovací pružina co heftuje kameny uvnitř těla kloubu, nebo plastový kroužek co vymezuje uložení prachovky, nic víc kromě tripodu, kamenů a segerovky tam už není...
Pokud v tom něco ruplo a udělalo to zvuk, tak je rozhodně něco špatně, ne jen roztržená prachovka. Pokud nezapraskalo v tom uložení ramene...

A teda upřímně nechápu, když do toho sypeš takové peníze za vylepšování výkonu, ovladatelnosti a za doplňky, že si koupíš nějaký použitý poloosy místo nových.
Máme zkušenost po mnoha výměnách starých špatných poloos za staré "dobré" poloosy, že je to vyhazování peněz a plýtvání času, nikdy to dlouho nevydrží, a to mluvím o foresterech, ne o extrémně namáhané impreze. Pokud k tomu tedy nechceš přistupovat, jako že po každém ostrém ježdění to zkontroluješ a případně vyměníš za jiné...

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek

ned říj 18, 2020 7:00 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Antilift jsem asi před měsícem dával do svého auta taky. Četl jsem, že hlavně u starších impreza je to těsnění v zadním uložení předních ramen měkké a rychle se vymlátí. U nových sti je prý však od výroby mnohem pevnejsi. Když jsem to já měnil, tak původnímu těsnění nic nebylo (měnil jsem ho kvůli lepšímu zatáčení), tak se divím, že jatrosovi odešlo. On má taky sti 2015, že?

ned říj 18, 2020 7:49 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

M a r c e l píše:
Přímo v poloose žádné gufero není, gufero je jen ve skříni převodovky a v těhlici v místech, kde jsou zastrčené poloosy, takže to spíš bude jak psal Zhor vyskočený tripod, ten mohl dělat zvuky. A co se týče "něčeho" kulatého co vevnitř koukalo kde nemělo, tak to může být zajišťovací pružina co heftuje kameny uvnitř těla kloubu, nebo plastový kroužek co vymezuje uložení prachovky, nic víc kromě tripodu, kamenů a segerovky tam už není...
Pokud v tom něco ruplo a udělalo to zvuk, tak je rozhodně něco špatně, ne jen roztržená prachovka. Pokud nezapraskalo v tom uložení ramene...

A teda …
Zvuky dělalo asi spíš nejen to uložení, vůle na poloose je prý ok,jak už jsem psal...

Na to,do čeho dává smysl investovat, může být názorů stejné množství,jako majitelů Imprez. Kupovat za 17k jednu originální slabou poloosu,když se dají koupit za 8k dvě silné co mají najeto v Japonsku 60k km, tak v tom mám tedy celkem jasno a nemyslím si,že jsou kvůli tomu nekvalitní.

ned říj 18, 2020 4:37 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Já ale Oto Tvoje investice do auta nekritizuju, chápu je. Jen mám prostě špatnou zkušenost, obzvlášť, s jetými poloosami...

OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek

ned říj 18, 2020 7:14 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

M a r c e l píše:
Máme zkušenost po mnoha výměnách starých špatných poloos za staré "dobré" poloosy, že je to vyhazování peněz a plýtvání času, nikdy to dlouho nevydrží, a to mluvím o foresterech, ne o extrémně namáhané impreze.

Tady bych asi úplně nesouhlasil, byť taky raději prefuruju nové díly, kde to má aspoň nejaký význam. U forestrů si myslím, že jsou ty poloosy namáhané víc. Poloosa nejlíp funguje, pokud je celá v jedné rovině, což u Imprezy, která je postavená jako silniční auto, kde tlumiče mají malé zdvihy a podvozek je celkově naladěný na tuho a minimální pohyby, je ta polosa vetšinu času v té (nebo blízko) ideální pozici, takže se síly přenášejí rovnoměrněji. A pokud by tam dal zesílené poloosy z auta, co má vepředu samosvor, a Otá má otevřený diferák, tak si myslím, že vydrží dlouho a nemuselo by to být vyhazování peněz.

Kdežto u forestrů, kde jsou mnohem větší zdvihy tlumičů, často jsou ještě přizvedlé, a odpojené stabilizátory, jsou ty poloosy často hodně vyhnuté až do krajních poloh a přenos síly se děje v podstatě skoro pořád mimo tu optimální polohu poloosy. Tipuju, že na forestrech trpí víc vnější klouby, než vnitřní, ne?

Oto, předpokládám, že je to whiteline antilifit? Jsem zvědavej, jak douho to vydrží, já měl s Whiteline směsí silenbloků špatnou zkušenost, a co jsem tak četl, tak jsem nebyl sám. Tak snad už se polepšili.

pon říj 19, 2020 10:34 am
Předseda klubu
Předseda klubu

Ono to zase tolik neodchází ani na Forestrech. Samozřejmě, když to náhodou odejde a kupuješ poloosy z vraků neznámého původu s nájezdem ve stovkách, tak to odchází furt dál pryč.

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW

pon říj 19, 2020 11:03 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Přesně jak píše Tomáš...
A jak píše Standa, odchází vnější...

OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA

pon říj 19, 2020 2:08 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

jj, u použitých dílů je to vždycky loterie, jestli vydrží, nebo ne.

pon říj 19, 2020 3:27 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

zhor píše:

Tady bych asi úplně nesouhlasil, byť taky raději prefuruju nové díly, kde to má aspoň nejaký význam. U forestrů si myslím, že jsou ty poloosy namáhané víc. Poloosa nejlíp funguje, pokud je celá v jedné rovině, což u Imprezy, která je postavená jako silniční auto, kde tlumiče mají malé zdvihy a podvozek je celkově naladěný na tuho a minimální pohyby, je ta polosa vetšinu času v té (nebo blízko) ideální pozici, takže se síly přenášejí rovnoměrněji. A pokud by tam dal zesílené poloosy z auta, co má vepředu samosvor, a Otá má otevřený diferák, tak si myslím, že vydrží …
Stando nevím co Kalda koupi. Ale říkal totéž,že je to na hovno. Tedy ve chvíli,kdy se to namontuje dle výrobce. Ale pry to řeší jinak, nechám se překvapit

pon říj 19, 2020 7:19 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64