letní pneu

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: letní pneu

Příspěvek od Levap »

Ahoj,

protože mám aktuálně dvoje zimní kola a žádné letní tak pomalu pokukuju po tom co se dá pořídit. Nexen nBlue HD mám taky v merku, dále Barum 5 HM¨, případne Coopery Zeon. Nic prémiového asi nepotřebuju na to mé ježdění.

Nebo máte ještě další tipy ?

Díka
Pavel
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Ty nexeny bych taky rád zkusil, zatím stále drží rikeny, možná vydrží ještě i příští tok. Jen mě furt od nexenů odrazoval prý menší než udávaný rozměr, pneu byla menší, to jsem slyšel a četl víckrát už, tak nevím, nemůužu potvrdit osobně .
Jak jsem teď četl Petra z Bílé, tak to nebude "problém" jen nexenů.
Proto pokud budu objednávat letní pneu, nejradši bych někde zde a přeměřil si je, fakt asi jo, čék vypadá nejspíš jak vůl, ale to je mě jedno- platím já a takové ojebávky mě teda vadí, skrz rozměr pneu, světlou výšku auta pak apod, ne skrz to, že by ušetřil na mě někdo trochu suroviny.
U zimních se mě zatím nic takového nestalo :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
RudaK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: letní pneu

Příspěvek od RudaK »

Traveler : přesně jak píšeš sucho + teplo = paráda ale mokro slabší ... takže se rozmyslim podle výšky vzorku. Nejde mi o rychlé průjezdy zatáček v dešti spíše ať nevytrestá při nečekaném manévru
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: letní pneu

Příspěvek od Mira »

Co se týká příštích letních, tak vůbec netuším. Čistý silničky jsou úžasný svezení, ale zůstanu viset na každý mokrý polňačce. Co s tím?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: letní pneu

Příspěvek od sima »

Jo, je to Míra věčný boj, já si teda zatím vystačím s tím co mám, zatím jsem nezapadl, jen letos při tom mokru všude už to bylo občs krušnější, těžko v tomhle radit, bo mám rád v létě taky slušné svezení a ne drapáky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: letní pneu

Příspěvek od romull »

Mira píše:Co se týká příštích letních, tak vůbec netuším. Čistý silničky jsou úžasný svezení, ale zůstanu viset na každý mokrý polňačce. Co s tím?
Tak já jsem měl na Oťasovi letní Continental Premium Contakt a jezdil jsem s tím všechny polňačky i louky na ryby, byl jsem s ním u Tomáše na chalupě a dokonce i na tom šíleným parkovišti za hájovnou a když jsem ten kopec lezl v tom dešti po čtyřech, tak jsem nevěřil, že se odtud druhý den dostanu >:( .........ale Oťas se předvedl, vyletěl nahoru že jsem si málem ulomil opěradlo, kopec to je fakt slušný ......... Takže pro normální ježdění silničky stačí, kdo jezdí fakt OFF, taqk tam něco hrubšího ......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Škandy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 07, 2020 11:12 am
Jméno a příjmení: Dalibor Szkandera

Re: letní pneu

Příspěvek od Škandy »

Dobrý den,
chtěl bych sem nabídnout 4x pneumatiky YOKOHAMA GEOLANDAR G98 225/65 R 17 102H, vzorek 8,5 mm, najeto cca 10tis/km. Dostal jsem je k letos zakoupenému Subaru Outback. Příští letní sezónu budu kupovat jinou značku pneumatik, tyto mi moc nesedly, tak kdyby měl někdo zájem, tak pište.
Přílohy
IMG_0419.jpeg
IMG_0420.jpeg
IMG_0421.jpeg
IMG_0422.jpeg
Uživatelský avatar
grftz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: čtv říj 24, 2019 5:51 pm
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: na dohled Pálavy

Re: letní pneu

Příspěvek od grftz »

Máte někdo zkušenost s letními Nokiany? Pomalu se rozhlížím, rád bych letní sadu v klidu zkompletoval, až odezní vlna přezouvání na zimáky. Upoutaly mě Wetproof a Poweproof - na to co deklarují (i jak dopadají v testech), jsou vcelku za pakatel.
Moje priority - rezerva adheze a ovladatelnosti při svižné, ale ne ostré jízdě za všech podmínek, rozumné brždění na vodě, bonusem tichý chod. Co neřeším je spotřeba a vyjma extrému ani výdrž vzorku. Případně díky za zkušenosti =)
Legacy wagon MY08 2.0R 121 kW vlákno
kolik to žralo na plyn a kolik na benzin
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: letní pneu

Příspěvek od námořník »

To si můžeš nechat ty Geolandry :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
ahmed
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 67
Registrován: pon led 30, 2012 7:27 am

Re: letní pneu

Příspěvek od ahmed »

V průběhu léta jsem přezul Forestra z bridgestone dueller na Nokian wetproof. Duelery byly už na mokru naprosto hrozné. Na suchu při normální jízdě ještě snesitelné. Měly sice ještě vzorek asi 3,5 mm ale stačilo vlhko a v zatáčkách a obvzláště na kruháčích klouzaly a poslední hřebíček byl aqualaning v cca 80km/h za ne uplně prudkého deště. Takže přechod na wetproof byl samozřejmě velký pokrok. Mám je v rozměru 245/65 R16 XL. Oproti předchůdci mají mají tužší bočnice. A jelikož byl letošek zatím docela deštivý tak myslím že můžu říct že za mokra fungují.
Subaru Legacy BH 2.0 92kW MT kombi 1999
Subaru Forester SH 2.0 110kW MT 2012
Subaru Outback BR 2,5 127kW CVT 2014
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: letní pneu

Příspěvek od hamoun »

3,5mm je pri desti (aquaplaning) na vyhozeni uz u sirek od 205 .. natoz sirsi :(

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: letní pneu

Příspěvek od Username »

ahmed píše:V průběhu léta jsem přezul Forestra z bridgestone dueller na Nokian wetproof. Duelery byly už na mokru naprosto hrozné. Na suchu při normální jízdě ještě snesitelné. Měly sice ještě vzorek asi 3,5 mm ale stačilo vlhko a v zatáčkách a obvzláště na kruháčích klouzaly a poslední hřebíček byl aqualaning v cca 80km/h za ne uplně prudkého deště. Takže přechod na wetproof byl samozřejmě velký pokrok. Mám je v rozměru 245/65 R16 XL. Oproti předchůdci mají mají tužší bočnice. A jelikož byl letošek zatím docela deštivý tak myslím že můžu říct že za mokra fungují.
Já je vyhodil s dvojnásobným vzorkem, protože se chovaly přesně jak píšeš. Horší už byly jen kdysi Barum bravuris.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: letní pneu

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jsem uvažoval, jestli tuhle sezónu vůbec budu přezouvat na zimní, protože se nikam moc nechystám, takže to kdyžtak budu řešit až operativně. No a dneska jsem si byl potvrdit svůj názor a byl se projet v cca 2-3 °C. Říkal jsem si, že se třeba i trochu sklouznu a ono vůbec nic. Na suchu skoro není poznat rozdíl a na takový tý oslintnutý silnici to je podobný jako na mokru. Moje dřívější zkušenost s letníma gumama byla, že jak bylo pod nějakých 5, tak se relativně dost prodlužovala brzdná dráha. Ještě to půjdu někdy opatrně zkusit, až bude pod nulou.

Ty Pilot Sport 4 jsou fakt perfektní gumy. Lepší jsem snad v životě neměl! ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, Aktuálně jsou starý 3 roky a mají najeto tak max. 20 tisíc km.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: letní pneu

Příspěvek od Tapan »

Tak já jsem se dnes utvrdil, že bych už přezout měl :-) Žádná krizovka, ale klouznutí bylo ráno občas cítit.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: letní pneu

Příspěvek od námořník »

Už jsem četl několikerý srovnání Letní / zimní. A pokud není břečka, snih nebo led, tak jdou letní vždycky lepší. I když mrzne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“