Reset TPMS samodomo

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20598
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od námořník »

Podle zatížení se přední a zadní kola rozdílně foukají,kdy může mít zadní náprava výrazně větší tlak než přední. V tom případě by ti to nemělo fungovat, protože to kolo co má být vzadu máš vepředu a má samozřejmě nižší tlak.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
jarda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 65
Registrován: sob úno 28, 2015 6:35 pm
Jméno a příjmení: Jarda Košulič
Kontaktovat uživatele:

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od jarda »

Goba píše:No když se jim to nepovede, tak ti nebudou účtovat 3stovky a zajedes někam vedle, nebo přijeď na sraz Hradubic a já ti to přepisu, krabičku mám a aktualizace stále fungujou, takže i na 2020
Ahoj, copak to máš za krabičku? Umí to i spárovat (nové) ventilky s autem, kde už dlouho jsou obyčejné (svítí kontrolka). A umí to mluvit s Tribecou 2008? (Americkou, v evropských to nebylo, což je kámen úrazu, proč se o tom v servisu se mnou vůbec nechtějí bavit - mají diagnostiku "odemčenou" jenom pro věci, co se tu prodávali.) Se mi moc nechce dávat za to cenu originál ventilků a ještě řešit, kdo kde mi to nastaví, ale kdyby fungovaly ventilky za 1000 z ali, tak to bych asi "investoval" :-)
Outback 3.0R AT MY2009 švýcar
Tribeca 3.6R MY2008 američan či kanaďan
Ex Outback 2.5 AT MY2008
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1409
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Goba »

Tak podle mě je u Americké verze předpoklad, že to pojede na 315Mhz určené pro jejich trh. Z toho důvodu bych i pochopil, že to někomu nekomunikuje.
Netuším jestli jde přeladit ta komunikační frekvence v autě, jedodušší bude si koupit ventilky pro US a nechat to běhat na 315Mhz
Moje mašinka by to umět měla, ale radši kouknu do menu :-)
https://www.autel.com/autelcms/TPMS%20D ... /404.jhtml
protože existuje i speciální US verze: *TS501 US Version: Designed for users in the United States and Canada.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1409
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Goba »

Jardo mám, market Amerika, 315 MHz, pokud máš standartní zásuvku OBDII, musí to jít zapsat do auta
Přílohy
DSC_1352.JPG
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Radorix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2012 10:10 pm
Jméno a příjmení: Radomir Jahoda
Bydliště: Králův Dvůr

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Radorix »

Goba píše:No když se jim to nepovede, tak ti nebudou účtovat 3stovky a zajedes někam vedle, nebo přijeď na sraz Hradubic a já ti to přepisu, krabičku mám a aktualizace stále fungujou, takže i na 2020
Díky za info, budu doufat, že se jim to povede (*_^) |,,,,
Impreza 265 wrx, MY 2010
Outback 2,5i, MY 2020
Radorix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2012 10:10 pm
Jméno a příjmení: Radomir Jahoda
Bydliště: Králův Dvůr

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Radorix »

Tak se to povedlo na první našlápnutí. V programovacím přístroji fungoval SW na Outback MY 2019 i na Outback MY 2020, cena programování 250,- . Jak jsem se chlubil jinde:-) už to jezdí! A koukám, že na Šumavě něco napadlo, tak jen houšť a větší vločky!
Impreza 265 wrx, MY 2010
Outback 2,5i, MY 2020
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od suubaru »

Radonix: můžeš prozradit, jaký konkrétně typ naklonovaných ventilků máš?
JInak na Outbacku se měnil typ senzorů s faceliftem 2017. Předpoládám, že když přehodím kola přední za zadní, bude mi displej ukazovat tlak pneu ve špatné pozici kola. Ještě jsem to nezkoušel.
Kdyby někdo chtěl sadu ventilků origo outback 2015...
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1409
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Goba »

Nechci nikoho odradit, ale životnost senzorů závisí na baterii. Samotné baterie bez použití mají na obalu asi 12 let, výrobci sensoru uvádějí opatrně 5-7 let, to jsem kdysi někde našel.
Nevím jestli už někdo skutečně měnil kvůli životnosti, povinné jsou asi od 2014, montují se déle, takže asi 7 sezón na jedněch senzorech je vyzkoušeno, na 10 bych ale nespoléhal. Nové jsou čím dál levnější, jdou i za litr z Číny všechny 4.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Radorix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2012 10:10 pm
Jméno a příjmení: Radomir Jahoda
Bydliště: Králův Dvůr

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Radorix »

suubaru píše:Radonix: můžeš prozradit, jaký konkrétně typ naklonovaných ventilků máš?
JInak na Outbacku se měnil typ senzorů s faceliftem 2017. Předpoládám, že když přehodím kola přední za zadní, bude mi displej ukazovat tlak pneu ve špatné pozici kola. Ještě jsem to nezkoušel.
Kdyby někdo chtěl sadu ventilků origo outback 2015...
Rád bych, ale přesně to bohužel nevím. Od radosti, že se to povedlo, jsem si v Best Drive od toho ani nevzal krabičku... <:-< Snad by to ale neměl být problém, značka je Schrader a co jsem koukal, tak na Outback MY 2020 nabízí cca 3 ventilky. V Best Drive mi načetli ventilky na letních na autě, objednali Schradery, naprogramovali, pak jsem jen přivezl disky a zimní gumy a bylo to:-)
Impreza 265 wrx, MY 2010
Outback 2,5i, MY 2020
Radorix
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2012 10:10 pm
Jméno a příjmení: Radomir Jahoda
Bydliště: Králův Dvůr

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Radorix »

suubaru píše:Radonix: můžeš prozradit, jaký konkrétně typ naklonovaných ventilků máš?
JInak na Outbacku se měnil typ senzorů s faceliftem 2017. Předpoládám, že když přehodím kola přední za zadní, bude mi displej ukazovat tlak pneu ve špatné pozici kola. Ještě jsem to nezkoušel.
Kdyby někdo chtěl sadu ventilků origo outback 2015...
Tak našli moji rádcové:-) , respektive jsem jel okolo, tak jsem se poptal - Schrader SCH2200
Impreza 265 wrx, MY 2010
Outback 2,5i, MY 2020
Malysan76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř říj 28, 2020 2:01 pm
Jméno a příjmení: Pavel Maly

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Malysan76 »

Zdravim, mam noveho Outbacka 2 mesice. Abych to shrnul, pokud chci mit 2 sady pneu musim mit 2 sady senzoru a ty naklonovane. Idealne Schrader sch2200 a Best drive. Pokud chci rychleji sjete predni orehodit se zadnimi, mam smulu preklonovat.
Myslenka, ze existuji senzory co se loguji do RJ automaticky je mylna? Viz link. Dekuji.
http://www.pneumatiky-obchod.cz/tpms-se ... -2020.html
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1409
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od Goba »

Myslím, že Subaru vyžaduje zápis po kabelu, nenacita automaticky, pouze pokud je druhá sada naklonovana kopie té první.
S výměnou přední zadní nevím, Forestru to je jedno, bere to jako sadu bez identifikace umístění. Projed si ostatní TPMS témata, určitě tam bude info i Otíkovi. Ale pokud nemáš na palubce konkrétní info ó sensorech a umístění, bude to nejspíš taky jako celá sada bez rozlyseni umístění. Tedy přední za zadní asi v pohodě.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
UhnakXTi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 01, 2012 10:52 am

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od UhnakXTi »

Čaute ... Objednal som letné disky a spomenul som si na oštaru menom TPMS .. nikdy som to neriešil ... Ked mi serivs objedná snímače priamo nakodované na moj model malo byto byt OK? Resp ako sa to spáruje s autom? (levorg 2017) trochu som si to kukal v návode aj diskusii ... a najradsej by som dal prehodit snímče zo zimných diskov na letné a zimáky serem :-D
FXTi MT6 400PS
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20598
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od námořník »

Když si koupíš klonovací tpms senzory ( cena jedné pneu, cca 4t) necháš je naklonovat podle origo, tak pak budeš mít 2 identické sady a nemusíš nic řešit. Ale kola si popiš ať je dáváš na stejnou pozici.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
UhnakXTi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 01, 2012 10:52 am

Re: Reset TPMS samodomo

Příspěvek od UhnakXTi »

Mne povedali v pneuservise ze to objednaju uz rovno na moj model cena 40€/ks ... takze to uz nebudem musit nic riesit len to nahodia a je ?
FXTi MT6 400PS
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“