emveho zkušenosti s Levorgem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od tracid »

PeteBiggy píše:Levorg 1,6 turbo vs. Hyundai i30 1,4 turbo:
Velmi smutný obrázek, leč bohužel nee zcela nečekatelný

Mazda: Ač je mi teda tato značka velmi sympatická, tak má zkušenost, jak s dvoulitrem, tak s dvou a půlkou atmosférou; velmi mě to zklamalo, výkonnostně absolutně propadák. Je fakt, že především ta 2,5 byl ještě úplně surový motor, naj. cca jen 1000 km, ale myslím, že mám s takhle surovými motory poměrně docela zkušenosti a tudíž i představu, o kolik se pak případně časem ještě "rozchodí". Je však možné, že zrovna tyto SkyActivy se rozjedou teprve časem o velký kus víc oproti jiným …
A nebylo to spíše průběhem výkonu u atmosféry? Já měl kdysi trojku Sky-G 165HP a prislo mi, že to auto jede celkem pěkně. Hlavně ten motor krásně lineárně zabíral už od nízkých otáček. Kamarád když se svezl, tak myslel, že tam je turbo podle toho tahu odspodu. Druhá super věc byla spotřeba, se to chovalo skoro jak diesel co se rozdílu klidná jízda vs svižná jízda týče. Jezdit s tím za více než 8 v průměru pokud člověk vyloženě nejel nesmysl nešlo.
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od zhor »

tracid píše: Jezdit s tím za více než 8 v průměru pokud člověk vyloženě nejel nesmysl nešlo.
To jsi v MX5 ND říkal taky, a nakonec z toho vyšlo, že jsi jenom málo šlapal na plyn :-DDD
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od tracid »

zhor píše:
To jsi v MX5 ND říkal taky, a nakonec z toho vyšlo, že jsi jenom málo šlapal na plyn
Však po té tvoji loudačce na Hrčavě tam bylo 7,7 >B-)
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od PeteBiggy »

tracid píše:
A nebylo to spíše průběhem výkonu u atmosféry? Já měl kdysi trojku Sky-G 165HP a prislo mi, že to auto jede celkem pěkně. Hlavně ten motor krásně lineárně zabíral už od nízkých otáček. Kamarád když se svezl, tak myslel, že tam je turbo podle toho tahu odspodu. Druhá super věc byla spotřeba, se to chovalo skoro jak diesel co se rozdílu klidná jízda vs svižná jízda týče. Jezdit s tím za více než 8 v průměru pokud člověk vyloženě nejel nesmysl nešlo.
Myslím, že tím to rozhodně nebylo :-) Jak jsem psal, byl to surový motor, takže k omezovači jsem to úplně nehnal, ale vím co od atmosféry čekat a co nee. Jo, Sky mají prý docela slušnou spotřebu.....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“