Nová subarata XV

Odpovědět
Lukyn91
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: sob črc 25, 2020 9:02 pm
Jméno a příjmení: Lukas Cerny

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Lukyn91 »

Kucí, provozujete někdo XV jako rodinné auto (pro rodinu 2+2)? Stačí Vám to velikostně, nebo se mám raději poohlídnout po něčem větším..
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3869
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od puschpull »

Koukni po větším!
My to provozujeme z 80% jako 1+0
z 18% jako 2+0
a za 2% jako 2+2 či 2+3
:-)
Pro dva je to ideální auto. Nám už děti vyrostly a odlétly
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
marek76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř črc 06, 2016 10:51 am
Jméno a příjmení: Marek

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od marek76 »

Záleží jak moc cestujete, resp.kolik bagáže vozíte. U nás slouží jako druhé auto v rodině, ale skoro každý den v něm jezdíme 2 dospělí a dve male deti. V kufru kočárek, nakup atd. Slo by i na dovolenou, na střechu bych dal box.
Sába
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 28, 2019 11:46 am
Jméno a příjmení: Věra Klabíková

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Sába »

Ahoj, také si neumím představit, že bych se dneska do XV vešla se dvěma dětmi, psem a ještě bagáží. Ale také je pravda, že když se mně to ještě týkalo, vešli jsme se do Favorita. Museli jsme. Takže, pokud máš možnost koupit něco většího, resp. s větším kufrem a jezdíte ve 4 často s hodně věcma, tak bych zvolila to větší auto.
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od GordiK »

Co se tyce mista pro posadku, je na to XV skvele, takze ve 4 zadnej problem. Osobne me pri prvnim setkani XV prostornosti interieru prekvapilo a zminujou to i lidi co obcas svezu. Takze prarodice ve 4 bez problemu navstivite... Co se tyce kufru: ma relativne velikou plochu, ale je kvuli pohonu melkej. Ja mam zatmaveny zadni skla, takze kufr muzu nalozit po strechu, aniz by to bylo z venku videt, takze kramu by se vesla fura (ale nikdy jsem to nevyuzil). Vyhoda u Subaru je, ze kufr neni omezen smerem nahoru plasty jako u koncernu (koncernova roletka jezdici v kolejnickach je supr, ale zabira misto) - takze vyuzitelnost kufru na vysku je supr. Ve 4 (z toho 3 zensky) k mori v pohode, jeste by se dost veci veslo, kufr rozhodne nebyl plnej po strechu. Je teda pravda, ze jsme jeli na 10 dni, ne na mesic...

Nam vyhovuje, ze XV neni obrovsky auto (dobre se parkuje), ale pro cestujici je mista dost a na tech par dovolenych v roce bohate staci, pokud teda k mori vezes jen obleceni, veci na snorchlovani a par kravinek. Navic to auto porad nabizi jistej ridicskej zazitek. Pokud s sebou vozite i jidlo na mesic, pak je to stejne na stehovak....

Si pujc XV na vikend a hod do kufru par zavazadel a hned vis, na cem jsi. Novej i starej model jsou velikostne (skoro) shodny (novej ma o par litru vetsi kufr, cert vi, jeslti to neni jen papirovy zvetseni...)
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3869
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od puschpull »

Aby nedošlo k mýlce, mě XV také maximálně vyhovuje. Jen je mi jasné, že dovolená ve čtyřech s plnou bagáží ... jsou na to lepší auto, třeba Outback.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Lukyn91
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: sob črc 25, 2020 9:02 pm
Jméno a příjmení: Lukas Cerny

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Lukyn91 »

Vidím to tak jak píše Gordik, zatmavit zadní skla a na delší dovolenou případně rakev na střechu.
Ještě teda uvažuji o Levorgu. Nejdřív se teda musím s oběma vozy seznámit a potom se rozhodnu.
Ano vím, že jsou to obě úplně rozdílná auta. Ale když mě se tak líbí :-)
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3869
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od puschpull »

Místa k sezení, pro všechny 4 pasažéry - luxusní!
Zatmavená zadní skal mám již od nákupu (to není běžná součást ??)
Vozíme na dovolenou v přepravním boxu/tašce i psa - což vezme polovinu toho malého zadního prostoru, ale když cestujeme ve dvou (+ pes) tak je to super. Toho místa co tam je. A bez rakve na střeše, která by hodně hučela - to by mě asi štvalo...
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Trabukowski »

Tak u nás je to přesně tak jak se ptáš Luky, auto je primárně pro manželku + 2 sedačky pro děti vzadu. Takže rodinný provoz 2+2. Pro běžný provoz bohatě stačí i na delší výlety. Mezi dětské sedačky (obě Romer King) si už nikdo samozřejmě nesedne. Kufr pro nás bohatě stačí.
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od romull »

I mě se začalo zamlouvat =) , byl jsem si sednout a pro jednoho, maximálně dva výborný i na delší cesty a dovolené. O tom že na ryby a houby to bude taky super nepochybuji, jen bude potřeba potom umýt ;-D , ale to každé auto ...... Takže asi změna, Forester je přece jen pro jednoho a občas dva až příliš velká stodola ...... a XV nestojí ani zdaleka to co on (*_^) |,,,,
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od PeteBiggy »

XVčko bylo moje vysněné auto, čekal jsem na něj půl roku než ho vyrobí a dovezou z Japonska. V minulé generaci po faceliftu v bílé perle s těma zadníma bílýma lampama - za mě jedno z nejhezčích Subaru =) Když jsme ne úplně tak plánovaně zapadli do druhého dítka, tak jsem stál před rozhodnutím, zda si jej nechat a nebo poslat pryč. Postavil jsem to (u mě už tak nějak klasicky), že buď to někdo zaplatí a nebo zůstane doma. Jak jsem psal, bylo to těžké rozhodnutí, pač to fakt bylo docela dost dlouho vysněné auto. No a on to jeden pán zaplatil, takže šlo pryč. No a kdyby zůstalo tehdy doma, tak jsem měl právě v plánu koupit mříž, permanentně vyhodit ven roletku, řešit to takhle. Jak už zaznělo, v autě pro cestující je místa dost. Co bych poradil, když se ohlédnu zpět v čase? Pokud ti to neva, běž do většího kufru. Ale pokud jsi v tom stavu, že XVčko prostě musíš mít (čemuž bych rozuměl), tak s výše uvedeným a uskrovněním nároků na zavazadla, si to s přimhouřeným jedním okem dokážu představit. Zkrátka a dobře, jestli ti za to uskrovnění a tu mříž (zatmavená okna jsou jasná věc) stojí, protože XVčko je pro tebe nej, neváhej. Pokud XV nutně "nepotřebuješ", jsou pro 2+2 rodinu lepší varianty...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od romull »

PeteBiggy píše: Co bych poradil, když se ohlédnu zpět v čase? Pokud ti to neva, běž do většího kufru. Ale pokud jsi v tom stavu, že XVčko prostě musíš mít (čemuž bych rozuměl), tak s výše uvedeným a uskrovněním nároků na zavazadla, si to s přimhouřeným jedním okem dokážu představit. Zkrátka a dobře, jestli ti za to uskrovnění a tu mříž (zatmavená okna jsou jasná věc) stojí, protože XVčko je pro tebe nej, neváhej. Pokud XV nutně "nepotřebuješ", jsou pro 2+2 rodinu lepší varianty...
Tak jako důchodce se budu v autě pohybovat buďto sám, nebo ve dvou a kufr nepotřebuju už ani teď, to bych přece neměl BMW :-D . Na dovolenou cestuji jen s trenkama a tričkama, a i ty si někdy koupím až na místě, takže hlavně svoje osvědčené boty, to by jinak mohl být opruz. Doba paštiková je už přece dávno pryč =) . Když v XV sklopím zadní sedadla, tak tam určitě strčím i pruty na ryby, no a už jsem začal slevovat i z požadavků na výkon, závodící důchodce, to je ale blbost. Než do toho důchodu půjdu tak pořídím ještě určitě BMW G20 nebo 21, a to 340d nebo 340i a potom už se sklidním.
Noty potřebuji denně a bez nich bych byl nahranej, to jsem si minule uvědomil, když jsem setřepával ze zad Ochcávku RS a přistihl se, že jedu po silnici II.třídy 190 ....... ty vole, to už jsou noty pryč si říkám :-/ , no a hned jsem ubral na 140 :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od PeteBiggy »

Romull: Já reagoval/odpovídal Lukynovi91 :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od romull »

PeteBiggy: ahá, tak to mi nějak ušlo :-/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Tob
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 96
Registrován: pát čer 12, 2020 11:31 pm
Bydliště: Havířov

Re: Nová subarata XV

Příspěvek od Tob »

Vše podstatné už bylo řečeno .Hodně místa uvnitř ,malé na parkování a kufr bude jakýkoliv pro někoho málo a pro jiného dost . Po třech měsících , třech dovolených a hafo nasbíraných kešek v terénu musím říci , že výběr XV byla ta nejlepší volba kterou jsem kolem aut udělal .To vymetání krajnic na úzkých cestách při míjení ,přejíždění dolíků a obrubníku ... no prostě se pokaždé těším když jdu do auta .Omlouvám se za euforii ,ale zítra jedu na týden do Jeseníku a těším se na ježdění jak malej Jarda . :-)
Subaru XV1.6i-S CVT Comfort - MY2020
Obrázek

ex. Renault Megane II 1.6 Privilege Luxe
ex. Renault Laguna RXE 2.0
ex. Hyunday Lantra 1.5 MPI
ex. Renault 9 TXE - 1.7
Odpovědět

Zpět na „XV“