Bartovo Forester SF

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od petr »

no jestli má pedál jiný, delší chod tak to zavzdušněné víc nebo mín je a klidně ti to může svítit kvůli tomu si myslím, buď to ještě zkus odvzdušnit nebo chvíli jezdi třeba to přestane samo jako u mě
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Tak v neděli se pustím do přídavného světla zpátečky. Udělám diru do zadniho nárazníku a dám do na druhou stranu jak je zadní mlhovka. A bude to ze zadu symetrické i mám vyhlídnutou podobneho tvaru a velikostí.
Řada ohledně zapojení?
Nejlehčí by asi bylo píchnout to má zpátečku na žárovky . Ale to by asi nebylo úplně OK.
Uzemnit to asi není problém kdekoliv co nejblíž a plus asi od baterky po cestě ke světlu vypínač .
Spíš nějaka řada jak a kudy pozastrkat jeden drát abych nemusel demontoval půlku auta?
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Tak olej vyměněn. Snad jsme ho nedaly moc pak ještě musím mrknout na měrku :-) protože asi hodně oleje je špatně jamo málo oleje :-)

Brzdy jsme znova odvzušnovaly, mrkly na všechny kabely k ABS a v zadu pod bubny na čidla všecko v pohodě ABS furt svítí takže zatím neřeším :-/ .

Geomerie nastavená a koukám že odklony v zadu už jsou asi na max takže mám počítat s tím že se mi v zadu bude sjíždět venek pneu že? ( viz foto obrázek )

No a pracovní světlo domontováno ještě poladit kabely a už jsme zvědavý jak to bude svítí a taky kam :D . prootže tam už je narazník dost zaoblený.

A ve předu jsem to "ozdobil" naušnící ala šekl. Dotáhl jsem to pořádně kombinačkama aby to nešlo jen tak povolit rukou (pro případné čórky :-DDD ) . (Kombinačky vozím pořád sebou)
Přílohy
IMG_20200921_185745.jpg
IMG_20200921_213154.jpg
IMG_20200921_215524.jpg
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od Tapan »

Hele myslím, že ten nesoulad odklonu vzadu vadit nebude, je to o málo. Nedivil bych se, kdyby tohle bylo v době, kdy bylo SF nové auto, pod rozlišovací schopnost tehdejší běžně dostupné techniky.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od zhor »

Ty podložky máš s offsetem? Nedal si je obráceně? Ty rozdíly odklonů jsou zanedbatelné, pokud to nepotřebuješ k nějaké divoké jizdě na silnici, tak ti to bude jedno, a pokud budeš měnit přední a zadní kola pravidelně, tak to na sjetí nepoznáš. Nicméně řešitelný to je, sundáš tlumiče, a horní díru na tlumiči uděláš oválnou, abys mohl posunout tlumiče na těhlici. Stejný princip jako nastavení odklonu kol na předku, akorát nebudeš mít excentrickej šroub na nastavování. Ale v pohodě to udrží jenom utáhnutím šroubu.

S tou ABS si zajeď někam, kde mají diagnostiku, co to dokáže přečíst i ABS jednotku a budeš mít jasno, kde je problém. Minimálně v Subaru servisu ju budou mít.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

Zadní podložky jsou bez offsetu, protože není dost místa v podběhu. Tam to lze opravdu řešit pouze dole na těhlici.
Jinak tu chybu abs by sis mohl vyblikat. Dole pod přístrojovkou jsou rozpojený konektory, na abs jsou myslím černý. Když se spojí, začne blikat kontrolka, dlouze desítky, krátce jedničky. Z toho lze odečíst kód chyby.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Tak co se podařilo a nepodařilo.
Světlo nainstalováno nakabelováno spínač jsem zatím zvolil jednoduchej a na drátech ho schoval do přihrádky jak jsou pojistky pod spínačema na mlhy. Světlo svití na to jaký je to prcek uplně mega na obě strany a i v uplné tmě jde podle toho krásně couvat a jde vidět tak 20m za auto.

Přestaly fungovat odstřikovače, zajímavé je že odstřikovače světel fungují, takže motorek to asi nebude? Pojistky jsou v cajku

Ty rány(klepnutí) co šli od zadní nápravy při rychlém puštění plynu tak po zvednutí auta jsou ty rány silnější a kovovejší. Takže to asi budou silentbloky? Z podélných ramen?

Pod volantem jsem našel odpojený tyhle zelenený konektory a nikam nevedoucí modrej není to divný?

Asi mě z toho Forejse brzo jebne :-DDD
Přílohy
IMG_20200922_221304.jpg
IMG_20200922_221212.jpg
IMG_20200922_214848.jpg
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od podvlada »

Světla fajne :-)
Prosímtě, jsou to ostřikovače :-) a imho jsou dva motorky zvlášť na sklo a světla... Ale i tak bych zkontroloval hadičky, dost puchří a praskají. U sebe už mám tak půlku vyměněnou. Jednou mi to chcalo v podběhu na kolo, jednou v kapotě u rozdvojení...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od Tapan »

Ještě by to mohly být obstřikovače :-D
Při vypnutém motoru (a s klíčkem ve správné poloze) by čerpadlo ostřikovače mělo být po aktivaci slyšet - to by ti snad mohlo napovědět, jestli hledat problém v čerpadle/kabeláži nebo v hadičkách. Směs v nádržce máš? :-) Některý auta mají pro světla a sklo separátní nádržky, nevím jak SF.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Nebo mě napadlo že by to mohl zadní stabilizátor ty rány? Toje asi blbost že když to dělá hlavně při rychlém puštění plynu. Přemýšlím s čím to může být spojený když to zareagovalo na zvednutí auta silnějíma zvukama. Mega mi to vrtá hlavou. Ale já laik bych řekl že to musi bejt někdě na zadní nápravě od nápravnice ke kolu.
A taky to muselo změnit pozici po vetším liftu. Takže co nějak změnilo víc úhel nebo nějak pozici jsou jenom kosti stabíku a podélný ramena?

Nojo ostřikovače :D. Jop podlě příručky tam jsou 3 motory na přední světla, zadní okno, přední okno. ALe je divné že by odešly oba motory pro obě okna naráz ne? Vodu jsem tam právě dolejval tak sme si chtěl umejt okno no.... >:(
A hadičky jsou oukej. Motorky vůbec nejdou slyšet, talkže tam budto nejde štáva nebo jsou nějaký rozbity ale je to podívné že by oba naráz
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Na jednou anglickým webu jsem našel takový poznatek.

Vlečná ramena obvykle selhávají sama o sobě, když se jejich související silentbloky mohou zlomit nebo opotřebovat a způsobit hluk od zadní nápravy, když vaše Subaru Forester překonává nerovnosti nebo rychle mění rychlost - ať už při brzdění nebo při prudkém zrychlení.

Takže asi zkusím vyměnit silentbloky v podelným ramenu a uvidím. Protože ty při zvyšení trpí víc takže by to tomu asi odpovídalo. :-/
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od námořník »

Zajdi někam, kde mají to hejbani s kolama. Třeba na stk. Pak to zjistiš docela rychle.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

K těm konektorům. Ty zelený jsou na chyby motoru. Na abs jsou tam černý. Ale jestli je ještě nikdo nepoužil, tak jsou přilepený. A není je pořádně vidět. Já je našel až asi na potřetí. Teda předpokládám, že to bude udělaný stejně jako u mýho.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

námořník píše:Zajdi někam, kde mají to hejbani s kolama. Třeba na stk. Pak to zjistiš docela rychle.
To je dobrej nápad. Ale nemyslím si že na STK by mě i nějak na domluvu pustily na ty hejbací věci :-) . Můžou to mít i v nějakých servisech? Nebo je to čistě záležitost STK?

Ještě mě napadlo nějak připevnit kameru s pohledem na zadní ramena :-D . Třeba by to řeklo víc. Pořád si v hlavě promítám animaci jak se to zvedlo podložkama tak co může bejt ve víc namáhané nepřirozené poloze. 6e by to dělaly příčný ramena to se mi zdá blbost protože tady se jedna o pohyb auta vpřed a vzad což by měly absorbovat podélný, leda že pokud by byly vymletý podélný ramena tak by to mohlo házet v pouzdru i s příčnýma a ty mi mohly klepat o kov který je kolem?
Naposledy upravil(a) barts dne stř zář 23, 2020 3:12 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od námořník »

Já myslím, že by to na stk mohla být normální prohlídka. Samozřejmě placená. Zavolej tam a zeptej se.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“