zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Odpovědět
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od janos666 »

Je tedy pravda že za cenu ty Hondy co píše Kolben jsme kupovali náš první traktůrek s hydropojezdem , takže to už bych si sám asi rozmyslel, ale komu nevadí pohyb proč ne, mě šlo zase o čas.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Tomiq píše: filippek se ptal na to, jestli s tím máme někdo zkušenosti, takže jsem mu chtěl dát lepší informaci, než jen suchá data z technického listu. Protože s Cetrisem je to jako s mnoha stav. materiálama - v rámci ekologičnosti se používají čím dál častějš složky, který stojí za hovno a degradují životnost celého výrobku
A s Cetrisem (myslím současně vyráběným, ne nějakým předrevolučním) mám zkušenost, že toho právě na povětrnosti moc nevydrží, ale ať si z toho každý vezme, co chce
Tak to já netuším, jaké je teď složení cetrisu, můžeš mít pravdu, je dobře říct vše, než radit špatně. Vždy je lepší připlatit a vzít něco co zaručeně funguje, to by nechtěl určo ani filippek.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19032
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od hamoun »

ok, ja mam zkusenost jen s cetrisem pred 20ti lety na brigade ... (fasady)
aktualne nic ...
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

janos666 píše:Osobně mám taky skvělou zkušenost se sekačkou od Hondy, sice už jí za poslední 3 roky používám jen na dosekání míst kam se nedostanu traktůrkem, ale maká už spoustu let bez jakéhokoliv problému, a startování je skutečně na 1. natažení, po zimě max 2. zatáhnutí a už běží. Jinak zpracování a odolnost jsou na vysoký úrovni a myslím, že ještě x-dalších let poslouží.
Mám Stigu, s variátorem "čtyř rychlostní", s motorem Honda GCV 190, šestým rokem a co se týče motoru opravdu šlape zatím skvěle, je silný,ten start je jak píšete, na drc i po zimě, jen mám takové černé svědomí, sem tam ji krátce použiji i v náklonech, které už nejsou košer, to je špatně. Ale zas sekačka stála 15 000 a stroj je od toho aby sloužil, své si Stiga odjezdila už jen doteď, pozemek 4000 metrů( neseču ale zdaleka vše, přesto furt je to teda už hodně na chození a na sekačku :-) )
Taky jsem ohl hřídel, bohužel, stane se no, hned druhým rokem, oprava a jede dál.
Ten motor je vážně dobrý, žere málo a u mě dostává opravdu zabrat. Váha bych kecal jde dohledat, do 50 kg je to ale určitě. Však ji nenosím na zádech, je to spočítané, jede to lehce, jen s plným košem je manipulace už horší, ale tj logické, já jezdím bez koše, už jen mulč. Když je nejhůř, tak dole na dá se říct spíš už pasece hodím boční výhoz. Sekačku mám kapku už " vytuněnou" něco jsem zrušil, něco odřízl, něco nahradil a naopak přidal, ale to jen skrz jednu blbou osu, která se nedá koupit zvlášť, jen s řidítkami <:-< tak mám vyrobenou i jednu do foroty.
To co má Kolben vypadá sakra prakticky! Cena no tj na každém =)
Edit: a stejně jsem moc chtěl motor Briggs, prý je odolnější vůči dnešnímu eko benzínu, skrz vstřik. Používám 100oktanový benzín a honda šlape. Údržba-raz za rok vyměním jednoduše olej, air filtr jsem měnil jen jednou, max jsem ho ofoukal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od M a r c e l »

Máme hospodářské stavby (seník, králíkárna) z OSB desek, měli jsme použité zadara, léta dokonce bez povrchové úpravy, vydrží to nesmysl, takže bych se toho vůbec nebál...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

My měli zadara, teda tchýně měla cetris desky a z nich lavice, celoročně ix ix let venku, bez údržby, jen jednou se natřeli barvou a byly tam téměř dodnes, bez újmy, jen holt se už nehodily na zahradu. Tak i proto jsem napsal co jsem napsal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od mnov »

janos666 píše:Je tedy pravda že za cenu ty Hondy co píše Kolben jsme kupovali náš první traktůrek s hydropojezdem , takže to už bych si sám asi rozmyslel, ale komu nevadí pohyb proč ne, mě šlo zase o čas.
Taky máme sekačku Honda a co se týče času, tak manželka to poseká mnohem rychleji, než soused s traktůrkem. :-) To má soused ještě menší pozemek. :-)
Pro zajímavost jsem koukal na nynější nabídku sekaček Honda a je zajímavé, že zase přecházejí na OHV motory.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od janos666 »

Tak to nevím co tam s tím Váš soused vyvádí, že mu to tak trvá :-D Ale ne, já vycházím z toho kolik jsem dříve strávil času se sekačkou a s traktůrkem jsem nyní na zlomku času a to ještě sečený plochy postupně přibyli, ale někde byla potřeba si prostor přizpůsobit, aby se dalo všude projet, ale samotná rychlost sekání je samozřejmě vyšší, když jen uvážím téměř 2x širší záběr, vyšší rychlost pojezdu a větší sběrný koš. Bohužel nikdy nemám čas abych třeba celý den běhal se sekačkou, takže na to je ten traktůrek ideální, po práci na to sednu, a třeba za 2-3 hodiny mám posekáno. Každopádně je to případ od případu a každý musí uvážit svůj výběr vzhledem k členitosti pozemku a dalším faktorům, jen je na pováženou zda za ty prachy už nejít do traktůrku, ale určitě to není jediná správná volba a nikomu nenutím. Občas se třeba u traktůrků řeší dostupnost v terénu, tak musím po zkušenostech říct, že třeba boční náklony jsou limitovány pouze strachem řidiče a schopností se udržet na stroji.... ;-D takže dnes jsem s tím schopnej posekat skutečně na první pohled nesmyslný místa a svahy. To samý ten rider, ale ten zatím dostávám do ruky, stačilo mi jen co s tím předvádí kamarád, mohl by jezdit na předváděci akce co ten stroj vyjede a sjede :-D
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od filippek »

M a r c e l píše:Máme hospodářské stavby (seník, králíkárna) z OSB desek, měli jsme použité zadara, léta dokonce bez povrchové úpravy, vydrží to nesmysl, takže bych se toho vůbec nebál...
Asi to tak dopadne. Hlavně se s tím i dobře pracuje, což u toho Cetrisu nevím jak je to s řezáním, váhou apod. Takže asi OSB.

Odesláno z mého LM-V405 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tapan »

Cetris se řeže celkem dobře. Je těžkej, ale OSB taky nejsou úplně lehký. Jen se slabší cetris rád láme, ale celá deska ani ne, spíš nějaký detaily. Ovšem jak to jednou bude přidělaný "na pozici", tak ani to problém není.
Výhodou OSB je pero-drážka, to cetris neumí.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od janos666 »

Tapan píše: Výhodou OSB je pero-drážka, to cetris neumí.
I Cetris desky se dělají s perem a drážkou... ale taky bych šel v tomhle případě do OSB... dělá se mi s tím osobně lépe
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tapan »

janos666: ty jo, fakt že jo. Tak dík za rozšíření obzorů. Neláme se to? (ty pera, při skládání...) OSB si v tomhle ohledu nechá hodně líbit.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Jasně, že láme. Je to křehký.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od janos666 »

VDC píše:Jasně, že láme. Je to křehký.
Proto raději když je možnost dělám z OSB, ale vše má svoje +-
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od M a r c e l »

Tapan píše:Cetris se řeže celkem dobře. Je těžkej, ale OSB taky nejsou úplně lehký. Jen se slabší cetris rád láme, ale celá deska ani ne, spíš nějaký detaily. Ovšem jak to jednou bude přidělaný "na pozici", tak ani to problém není.
Výhodou OSB je pero-drážka, to cetris neumí.
Perodrážku na stavbu kurníku stejně nepoužije, to je tak malá stavba, že to vychází na celé kusy bez nutnosti spojů B -) a celkově je beztak lepší se venku těm spojům vyhnout.

Jo a doporučuju uvnitř vyspárovat silikonem veškeré spoje, fakt všechno, předejde se tím aspoň trochu možnosti výskytu čmelíků...
A po zkušenostech za ty roky bych rozhodně udělal nějaký větrací otvor, zavírací, teď větrám otevřením dveří, což je pochopitelně na prd...

Docela by mě zajímalo, jak to budeš stavět, jakou budeš mít výstroj atd...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“