Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Děkuji Metuzaléme za tvůj čas, za ty hřejivé slova, moc rád jsem to unesl, přečetl :-) =) ono na to jak jsem proti tobě relativně mladý, tak jak tě čtu, tak máme ke spoustu věcem a na spoustu událostí stejný náhled. Ostatně já si vždy rozuměl se staršímy ročníky víc. Jasně od jistého věku se to už víceméně smazává, buď jiní dospěli, nebo já dětinštím :-)
Já bych tu penzi bral, ne že ne a to hned, mě uspokojují jiné věci než práce a kolektiv pracovní, v tomhle nemám sebemenší problém, já naopak nechápu jak nemálo lidí to má jinak, že přeci jen ta práce je třeba, že se člověk udržuje v kondici psychicky i fyzicky. Jiná věc je práce, která tě baví se vším všudy, ale opravdu se vším všudy, mě hlavně omezuje ten chybějící volný čas, ty ostatní negativa jsou vždy nějaká, dobrá nebudu skuhrat, to si odpustím.
Už jen v rychlosti :-D ať to zas není elaborát šímův- jsme týden na chalupě, s nikým jsme nebyli, max jsem záhlédl nějakého toho cyklistu, či turistu nahoře nad chalupou, pracujem, minulý týden menší stavební úpravy, včera seč, dnes vození dřeva atd atd odpočíváme, dýcháme nádherný luft, potkám max svou ženu, jak jede s táčkama číslo dvě v mimoúrovňové křižovatce o kus dál v zahradě a jen se zasmějeme na dálku na sebe...pak ugriluju, upečem něco a jdem zas ven, je tu krásně v kteroukkoliv roční dobu, no není to to nej? Je.
Já si opravdu dovedu představit a nejen to, já dávno vím, kde bych chtěl hned odteď žít až do skonání. Nemuset zpět do práce, do města, mezi lidi, ne že bych lidi neměl rád, o tom to není, ale jen když budu chtít :-)
Tak si tak pak večer sednu ven a poslouchám jen zvuky přirozené a jsem zas ještě víc omámen tím klidem, jak mě to neskutečně dobíjí a třeba i vymýšlím co zas vylepším a udělám, nebo jen vypnuto- to teda často :-)
Žena se skrz koronu divnou tu věc naučila cvičit opět sama a zjistila, že nejen že to víc zabírá, ano je to pravda, ona dře neskutečně a baví jí to navíc...vidím to, tak nemusí být ve skupině s jinými lidmi, kteří řeší teda neskutečné krávoviny až to mečí musím říct teda, ale nepěkně.
Takže má problém s tím, že neví zda se ještě vrátí, páč by měla svůj relax takhle opět degradován a zas musí čék něco zkousnout a mlčet, bo to nemá cenu.
Nechala si u cvičení zapnutou telku, mimořádně teda, bo má jindy puštěný notes a říkala, že to hned vypla, tv debil zprávy, kdy čék dostane hned pocit, že je někam hnán, hysterický podton podání zpráv, či přímo hororový armagedon na jiném kanále...říkám proto si zprávy nepouštíme, že jo =) někomu to nevadí, já to taky unesu, ale proč bych měl.
Jdu přiložit do sálávých starých kachláčů, do toho pidi okénka, sednu zpět na terasu a poslouchám noční ryky a zvuky zvěře a jsem rád, že tu můžu byť omezeně být a číst vás, je tu spousta dobrých lidí a to mě stačí ke všemu co třebuju. A to mám dnes jen nějaké to pivko, tři či co, aby to nevypadalo, že jsem chytil alko výlevu :-D
Tak to mám já a tobě přeji opravdu co nejvíc sil a elánu, přiměřeného, věřím, že musíš už co nejvíc přemýšlet, bo to já už musím taky, ne se zbytečně dřít.
Tož nevím jestli jsi to ještě unesl, byla to odpověď tobě, do tvého vlákna, ostatní číst nemusí, doufám, že to vzdali hned jak viděli těch písmen tolik :-D
Edit si neodpustím: mám lidi rád, občas bych se rád setkal s někým, s těmi co chci vidět a vědět jak se mají a jen tak plkat, na pohodu to jo, abych nebyl za úplného introverta :-) i když když budu tak je to jen tak jak to má být, nikam se nehrnu netlačím, nic nelámu na sílu, takže nechat tomu opravdu volný průběh to je nej vymoženost, té bych chtěl opravdu strašně rád docílit, mít tohle nejluxusnější privilegium, to je nej!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od hamoun »

Metuzalem: krasna prace .. je to parada ... mas muj obdiv !

a vy dva, se Simou, jak se "sejdete", je to zajimave cteni :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1034
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od milosv »

Také rád čtu příspěvky Metuzaléma a Šímy. Hromada písmenek vůbec nevadí, pokud to má hlavu a patu :-)
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3883
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od puschpull »

sima: krásný příspěvek! Díky moc za tuhle slova ....
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

To jsem rád, že jsem se nevypsal úplně zbytečně :-) Metuzaléme dnes jsem své ženě slíbil, že jí ukážu tvou stodolu, už podruhé, prvně to byly ty přípravné práce a počátek vůbec, původní stav, jí se to moooc líbilo, taková stodola nám moc chybí, zbourali je předešlí majitelé, možná vím proč...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Už jsem skoro ani nenašel tohle své vlákno, co spí spánkem spravedlivých, ale musím sem zapsat následující info:

Dnes za stavu 33 323 km a ve věku 3 let prošel Šedivák prohlídkou u Chalupů, dělaly se jen takové ty obligátní věci - vyměna oleje v motoru (Castrol Edge Prof. 5W30), filtry olejový, vzduchový a pylový, desinfekce klimy, diagnostika, zimní náplň do ostřikovačů, kontroly brzd a karoserie (kuk sem, kuk tam), vše za necelých 7 tis. Kč. A taky se ošéfovala ta červnová svolávačka kvůli kontrolce obsazení sedadla spolujezdce, nevím s jakým výsledkem, zapomněl jsem se zeptat :-) Pokecal jsem s Jindrou Němečkem - je čerstvým otcem holčičky, tak je z toho trochu unesený :-)

Šedivák jezdí pořád stejně, počítaná spotřeba se ustálila na 8,38 l/100, PP milosrdně kolísá kolem 7,6 :-), olej to nežere, gumy neucházejí, automat řadí hladce a nepozorovatelně, klima udržuje teplotu na požadované hodnotě, nic nebouchá, kuny se zatím neobjevily, zkrátka (jak se píše v inzerátech) jen sednout a jezdit :-)

Radost mi dělá ta keramika, po 2 letech zatím perfektně drží, prach a špína leze dolů skoro sama, mouchy se myjou jako by tam ani nebyly, žádné škrábance či sluníčka. A to jsem kvůli projektu Stodola myl auto tenhle týden teprve podruhé letos (to se mi ještě nestalo za posledních cca 5 let). Pracnost stejná, jako kdybych to myl před tím každý týden...

Radost mi samozřejmě dělá víc věcí, ale každá cesta s Šedivákem mezi ně patří prakticky vždy, a to ať jedu kam chci. Malý příklad za všechny: sedím si tak v sobotu kolem půl jedné v noci u počítače a najednou telefon - synáček přijel z Liberce slavit do Hradce s bývalými spolužáky čtyřicítku, a prý požil, a chtěl se vyspat u nás. Tak jsem skočil do auta, synáčka si těch 20 km přivezl a v neděli po obědě zase odvezl do Hradce k autu. Normálně by se asi člověk minimálně zachmuřil, ale já fakt jel rád v noci i v neděli po obědě, obě ty cesty byly čirá radost. Nikde nikdo, ani srnky v noci, jen mi tiše hrálo rádio a já byl v nirváně :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Metuzaleme, je radost číst tvé zápisky
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Milane, mám radost za tebe, že ti Šedivák dělá stále takovou radost :-) XTčko je prostě a jednoduše super kára >B-) A je fajn číst i zkušenost s keramikou (byť nevím co to je zač, jen teda, že to dělal někdo od Michala T). Mýt v září auto podruhé během roku - pro mě nemyslitelné :-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Taky mám radost, že Šedivák dělá radost !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3883
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od puschpull »

Metuzalem: (*_^) |,,,,
A pozdravujeme z Korozluk!
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Metuzaléme užíváš si to vrchovatou měrou, tj paráda, když auto člověka takhle baví, že nehledí na hodiny :-) (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od námořník »

Mám s Levorgem stejný pocity, ale jinou spotřebu :-DDD. Ať ti dál slouží a dělá radost :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Kucí dík!
quickly: dík!
PeteBiggy: je to CarPro C.QUARTZ Finest RESERVE aplikované Kubou Rajským od Michala T., a dík!
VDC: dík!
puschpull: pozdravuju do Korozluk, BTW skoro jsem si zlomil prst, než jsem to napsal :-), a dík!
sima: jo, jo, myslím, že to máme podobné, a dík!
námořník: asi jezdíš jiným tempem, než já..., a dík!
a dopředu všem, co se případně v budoucnu ještě vyjádří (pokud někdo): dík! :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

"Díky všem" :-) jo jsi velice vnímavý a neunikla ti ta podobnost, moje maličkost totální spokojenosti s mým lesníkem, jako bych se četl, jsi dobrý :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

!!! POZOR, následující není ani v nejmenším o autech !!!

Následovat bude seznam aktivních frustrací z počítačové oblasti, které při svém sklonu k psaní dlouhých příspěvků nebudu dávat do vlákna "Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle", kam by z podstaty věci patřily, kdyby ovšem toto nebylo Subaru fórum. Ale uklidím to sem, do svého, většinu času spícího, vlákna. Třeba se mi tím uleví :-) Pokud se máte rádi, tak to radši ani nečtěte :-)

Frustrace 1.
Před chvílí mi dorazil mail:
Effective October 1, 2020, functionality in Fusion 360 for personal use will be limited, and you’ll no longer have access to the following:
...seznam všeho, co v "personal" verzi nebude dostupné...
a vysvětlení, že
These changes are being made to allow us to scale, align intended usage with the various offerings, support advanced capabilities for Fusion 360 subscribers, and stay true to our guiding principles of democratizing design for everyone.
neboli korporátním newspeakem řečeno, že musejí nějak odlišit placenou verzi od té zdarma. Je to varianta proslulých nápisů na branách voj. útvarů při příjezdu branců: z jedné strany "Vítáme vás", z druhé strany "Už vás máme".

Dalo se to čekat, ale se.e mě to stejně. Nezbude než znovu oživit FreeCAD - celou přestavbu stodoly jsem v něm sice zvládl, ale byla to dost frustrující zkušenost a po vyzkoušení Fusion360 jsem další věci do stodoly (vybavení do dílny) začal dělat v něm. A ejhle, náhle se ozval Autodesk a všechno je zase jinak. Ono mě zatím ta omezení víceméně vážně neomezují, ale ten přístup velí troubit k odchodu.

Ještě by byla možnost poslechnout a přejít na předplatné, jenže to finančně není úplně sranda (1 630,- měsíčně, nebo - se 40% slevou v akci - ročně 8 114,- nebo 3 roky za 21 898,-). Zase tolik toho nenakreslím, je to jen pro hobby a nevydělávám s tím ani kačku. Takže mi přijde jako docela drahý koníček... A navíc tím nijak nevyřeším svoji závislost na dobré vůli Autodesku do budoucna. Musím opravdu pryč.

Frustrace 2.
Outlook 2016 (řádně koupený za vlastní peníz) mi poslední dobou každou chvíli zobrazí pod pásem karet žlutý banner s nabídkou na vyzkoušení Microsoft 365... Tuším, že to brzy s mým Office 2016 dopadne podobně, jako Fusion 360 u Autodesku.

Frustrace 3.
Předposlední aktualizace W10 způsobila, že mi najednou shutdown počítače trval 95 s a start kolem 70, a po přihlášení ještě další 3 minuty pracoval jako šílenec, takže občas vypadal, jako když úplně zamrznul a já si ani nevrznul.

Poslední aktualizace to sice vrátila zpět do únosných mezí (oboje kolem 30 s a po přihlášení můžu skoro hned něco dělat), ale čekám, že s W10 to dopadne brzy jako s Fusion a Office 2016 - bude zdarma, ale nebude pro samé reklamy schopný dělat nic pro uživatele, jen budou všude reklamy, předinstalované pseudo-aplikace, neustále putující "diagnostická" data a nucení ke koupi předplatného.

Řešení?

Už víc jak měsíc testuju, zda zvládnu kompletní přechod na Linux. Zatím tam neumím najít použitelný CAD s výjimkou FreeCADu... Ostatní (hlavní je programování v C++ a JS, Office, browser a mail) by asi bylo bez problémů, jen netuším, jestli dokážu naimportovat kontakty a poštovní schránky z Outlooku, ale starou poštu bych v nejhorším oželel a kontaktů nemám tolik, aby se to nedalo zvládnout ručně.

Výhody jsou jednoznačné - testoval jsem v dualbootu varianty Linux Mint, Ubuntu (K,L,X..), MXLinux, čistý Debian i tyhle jeho genetické varianty - všechno startuje, ukončuje se a běhá dostatečně rychle, žere to méně zdrojů (paměti, disku), serverové varianty jsou nenáročné na HW, takže když mi na něčem běhal Windows Server 2012 s přijatelnou rychlostí, tak Linux server tam bude působit jako raketa. Na desktopech je k dispozici vše, co potřebuju a mnohem víc. Thunderbird nemá ten komfort, co Outlook, ale v zásadě na moje použití bude stačit, Firefox je OK, "Excell" z Libre Office taky bude s přehledem stačit na moje bilance materiálů do dílny, trochu chybět bude OneNote na sběr poznatků z webu, ale ono se to všechno časem poddá. A ten pocit, že si můžete poskládat OS ze zdrojáků sám, kdyby tedy nebylo zbytí, je k nezaplacení.

Kdyby se někdo ptal, proč teda mám všechno na Windows, když mi to tak vadí, tak proto, protože když jsem ještě nebyl důchodce, tak v práci byly Windows všude a synergický efekt si vyžádal, abych i doma měl to samé. Konec konců jsem většinou měl jen jeden notebook, na doma i na práci.

Jakmile se rozhodnu, tak to bude veleakce typu kulový blesk, kromě svého NTB chci vyměnit OS na NTB mé manažerky volného času (MMVČ) a musím ji naučit všechny ty novinky (jiné přihlášení, jiný browser, jiný shutdown), dále chci předělat NAS (aktuálně tam běží W10Pro a 2 x (3 x 6TB) duplikovaný pool disků pro fotky, videa, muziku, zálohy notebooků a settopboxu a mobilů) a SERVER (tam zase běží WindowsServer2012 a 4 x 6 TB neduplikovaný pool disků, na který se zálohuje ten NAS) a překopat od základu celý ten zbytečně složitý systém zálohování, který už vlastně (skoro) k ničemu nepotřebuju. Na všechno opravdu důležité bude stačit rsync nebo nanejvýš nějaké ty jeho nadstavby. A na CAD zkrátka bude muset stačit FreeCAD, no. Nebo tužka a papír, zpět k začátkům, zpátky na stromy.

Tolik k frustracím z poslední doby. A vida, hned je mi líp :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“