Parkovaci asistent

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od námořník »

Nebo tam dát tohle
https://youtu.be/O48OKBTfFlM
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od hamoun »



Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od sima »

:-D :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od sima »

draconis píše:"Zrcátková" kamera mi přijde osobně jako nejhorší řešení, ale asi se na to dívám špatně...
Špatně ne,jen máš jiné požadavky.Pro mě je v zrcátku zas nej nej řešení a taky se na to nedívám špatně...normální stav,proč se dnes věci řeší tak často ve stylu:ty máš špatný názor,špatné řešení,tohle je ale nej!!!Blbost,nikdo nerozumí svým potřebám tak jako každý sám a že se nenechá člověk zviklat okolím a masáží,není hned ovce to je přeci dobře.
Kapku jsem odbočil od bačova asistenta,ten je taky originál a jak je boží :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Kovis77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 16, 2019 9:00 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Kovács
Bydliště: Pardubice

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Kovis77 »

Ahoj všichni, chlapáci davám dotaz, nemáte někdo typ, proč při zařazení zpátečky na Tribece (2010) spustí přední "pískání"? Dělá to i když před autem nic není, popřípadě to nedělá vůbec. Doslova dvakrát ne a jednou jo. A nevíte, kde je ten pípak?
Díky za možné rady a typy
Subaru Tribeca 3.6; Subaru Legacy 2.0R
Paffino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 18, 2020 8:22 pm
Jméno a příjmení: Pavel Černý

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Paffino »

... mě při zařazení zpátečky najednou přestali fungovat senzory... při zařazení se neozve nic - žádný tón...
nemáte někdo tip co s tím ?? (předpokládám že ty senzory v nárazníku jsou OK, když se neozve tón dlouhý př zpátečce.. nebo ne??? má to pojistku - nikde jsem nic nenašel
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od spm »

Co si vybavuji, tak v žádném Subaru nikdy za celou historii nebyly ve výbavě parkovací senzory (ani dopředu, ani dozadu). Vždycky to tam bylo dodělávané, byť někdy třeba rovnou prodejcem, takže bez vlivu záruky na nové auto. Takže z tohohle pohledu je tam vždy něco dodělané a je potřeba zjistit co to konkrétně je a jít po tom. Z tohohle důvodu to obvykle ani separátní pojistku mít nebude a bude to připevněné někde na stávající instalaci (zadní senzory v té nejobyčejnější verzi se v podstatě připojují akorát na zem a světlo zpátečky - z tý se krmí, když je zařazená).

Takže, co se týče těch zadních, tak bych jako první hledal tu přidanou jednotku (je otázka kam to dali, ale zkoušel bych to za tapecem u zadních světel) a tam začal zjišťovat, jestli tomu to napájení nějak neupadlo, jestli tam je, atd.

U těch předních je to horší... zase - může to být dodělané kdekoliv. A navíc ty přední z principu své funkce nebudou takhle primitivně zapojené... nicméně jestli to "jenom" detekuje překážku, tak bych při nalezení té krabičky asi jako první zkusil, jestli není vadný některý z těch senzorů (tj postupně je po jednom odpojovat, jestli to přestane).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Kovis77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 16, 2019 9:00 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Kovács
Bydliště: Pardubice

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Kovis77 »

spm píše:U těch předních je to horší... zase - může to být dodělané kdekoliv. A navíc ty přední z principu své funkce nebudou takhle primitivně zapojené... nicméně jestli to "jenom" detekuje překážku, tak bych při nalezení té krabičky asi jako první zkusil, jestli není vadný některý z těch senzorů (tj postupně je po jednom odpojovat, jestli to přestane).
Ahoj, to je právě to, když to zrovna nepískalo, tak jsem je obcházel a všechny fungovali jak měli. Každopádně jsem dnes zajel přímo na autorizák a nechal jsem ten předek odpojit, myslím, že bez něj dokážu žít =) . Už to bylo občas opravdu otravné. Měli to za moment hotové a když budu mít třeba někdy náladu, můžu to znova rozběhnout a poladit.
Subaru Tribeca 3.6; Subaru Legacy 2.0R
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od romik »

Od minulého léta mne trápí takový problém, že mi tak od venkovní teploty cca 20° začnou pískat zadní parkovací senzory ihned při zařazení zpátečky.
Když je zima a chladnější počasí, tak fungují bez problémů.
Už jednou hned po pár měsících se měnil jeden senzor, ale začlo to dělat znovu.
Nesetkali jste se někdy s tímto chováním v závislosti na vysoké teplotě?
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Kovis77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 16, 2019 9:00 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Kovács
Bydliště: Pardubice

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Kovis77 »

romik píše:Od minulého léta mne trápí takový problém, že mi tak od venkovní teploty cca 20° začnou pískat zadní parkovací senzory ihned při zařazení zpátečky.
Když je zima a chladnější počasí, tak fungují bez problémů.
Už jednou hned po pár měsících se měnil jeden senzor, ale začlo to dělat znovu.
Nesetkali jste se někdy s tímto chováním v závislosti na vysoké teplotě?
Ahoj, mě to dělalo spíš podle nálady na předku, někdy jo, pak zase ne, vetšinou při z ničeho nic před odjezdem (a to i když jsem před autem nic neměl) řazení z "P" přes "R" na "D" takže to třeba 30s kvičelo a pak už byl klid. Ale jak jsem už tady psal, nechal jsem to umrtvit a je po problému.
Subaru Tribeca 3.6; Subaru Legacy 2.0R
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Pavlas »

Zdravim, mám dotaz, ale nevim, jestli mi s tim někdo takhle dokáže pomoc. Mám na Oťáku parkovací senzory. Co vim, tak jsou snad původní od dealera. A poslední dobou mi čim dál víc blbnou. Když fungují, tak při zařazení zpátečky se ozvou dva krátký tóny a tím poznám, že jsou senzory aktivní. Pak už jenom pípají podle přiblížení. Ale když nejdou, tak se z repráčku ozve asi 4x takový ťukání, pak delší hlubší tón a pak ticho. A tim poznám, že senzory nefungují. Někdy stačí znova zařadit a chytnou se. Nevíte, čím by to mohlo být? Zpátečka normálně svítí. :-/
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od lojzmen »

To máš dobrý. Mám-li senzory zalepené sněhem, ledem, blátem, soustavně mi to kvičí.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od sima »

Kde jezdíš, někde v zasněženém horském terénu, nebo já nevím kde? aneb jak často se to stává??? Mě se tohle nestalo snad nikdy, nevím o tom a to tam mám nějaké totál levné čínské "mrdky", které tam dal ještě předešlý majitel, tj cirka 10 let. Dokonce minule i bez úhony přežily náraz do auta, nárazník zalomený dovnitř a jeden senzor s ním, totálně se otočil do boku, to jsem si říkal, tj po něm a ne. Přežil pak i nahřívání nárazníku horkovzduškou a zpětné vyrovnání nárazníku s ním :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od Pavlas »

Senzory jsou čistý. Dělá to úplně náhodně. A čím dál častěji :-/
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Parkovaci asistent

Příspěvek od spm »

Muze byt vadny senzor, mne ted odesel asi druhy... jenom zalezi jak moc chytrou jednotku mas. Ja mam hloupou jablotroni a ta vesele funguje i s odpojenym senzorem (ktery teda samozrejme nedetekuje). Takze jsem je po jednom odpojoval z jednotky, nez jsem nasel ten, ktery to dela a ten jsem pak vymenil.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“