Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!! 
Autor Zpráva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Tohle bych si dovedl představit u mě doma :-) Pěkný povoz ať dělá jen radost

Sent from my iPhone using Tapatalk

úte črc 28, 2020 6:18 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

VDC píše:
Petře je nádherná !!!

Tome tohle mě rozesmálo. Hned jak jsem si to přečetl, vybavil jsem si text z Medvídka Pú, kniha Bouřlivé narozeniny... Rodiče malých dětí jistě vědí... :-D

Jinak samozřejmě děkuji nejen tobě, ale všem, za vstřícná slova pochvaly, i když to teda není Plejáda. Díky ;)

úte črc 28, 2020 8:52 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Díky za pěkný report! Když jsem to četl, dával jsem si dohromady co napíšu, ale Tapan a Masha mě předběhli :-)
Alfy jsou prostě krásný a svý.
Mimochodem ty stěrače mám dojem nešly dole vyklopit ani u mý starý 156 :-)

Přesně vím o čem mluvíš a tím řízením. Než jsem koupil svou, svezl jsem se v kamarádově 156 a zažil přesně to samý cos popisoval. A je super, že dokázali to samý nejen v placce, ale i SUV.

Asi dva (nebo už tři?) roky zpět jsem byl v Itálii v muzeu Alfa Romeo. Nejen, že jsem viděl všechny ty krásky pohromadě, ale mohl jsem se i posadit do Giulie a teď nevím, jestli už měli Stelvio ready? A jak jsem si sedl, ani jsem nemusel hledat pozici. Jak kdybych tam už seděl. A ven se mi nechtělo... Což mimochodem i v tý mý 156 mi to fakt vyhovovalo a byl jsem schopnej ujet 600 km naráz a vylézt čilej, bez nutnosti si ty záda napravovat.

Tak ať to jezdí a já třeba osobně, kdybych ji viděl na některým Subaru srazu, vůbec by mě to neurazilo ;-)

A pokud napíšeš pár dalších slov o Julče nebo to srovnání s Foresterem, přečtu si to rád! =)

úte črc 28, 2020 10:31 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Stelvio uvedli na trh v roce 2017.

Jinak v tom muzeu jsem byl take a mam z nej spoustu fotek.
Alfy jsou nadherne.

úte črc 28, 2020 10:44 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Ať ti slouží a dělá radost :-)

úte črc 28, 2020 11:43 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Gratuluji, a od teď už jen samé radosti :-)

stř črc 29, 2020 3:15 am
Předseda klubu
Předseda klubu

Petře já mám Alfy odjakživa rád. A už dávno jsem říkal, že kdybych si měl nakonfigurovat ideální auto z hlediska funkce a estetiky, tak by to byl můj Outback H6, zabalenej v Alfě 159. :-)
Já mám obecně rád Italy a italský auta. Ty auta mají duši.

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW

stř črc 29, 2020 7:02 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Petře, gratuluji k Alfičce (*_^) |,,,, , což jsem udělal i na Alfistech, aspoň tedy myslím ;-D
Pokud se Subaru včas nevzpamatuje, tak Stelvio je jasná volba v budoucna. Dostavník zdědí žena :-D

ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130

stř črc 29, 2020 11:39 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Myslím, že čtvrtina tohoto fóra jsou bývalí Alfisti. Ty seš jedinej kdo to vzal obráceně. Alfy byly a jsou krásný, ale vrchol spolehlivosti to nikdy nebyl, snad se už italové naučili elektriku. :-D

stř črc 29, 2020 12:18 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Míro, máš možná pravdu ;-) Obě značky přitahujou podobnou sortu lidí. Lidi, co chtěj něco jinýho a autu odpustí nějakou tu chybu... Akorát tady mi komunita přijde přátelštější než u alfistů, možná jsem se jen málo angažoval :-) A nedivil bych se přestupu ani tam, ani zpět. Obojí má něco do sebe.

stř črc 29, 2020 3:10 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Předně ještě jednou díky všem, Milanovi, Jirkovi....

podvlada píše:
Díky za pěkný report! .....
Tak ať to jezdí a já třeba osobně, kdybych ji viděl na některým Subaru srazu, vůbec by mě to neurazilo
A pokud napíšeš pár dalších slov o Julče nebo to srovnání s Foresterem, přečtu si to rád!

No já na srazy nejezdím, nejsem zrovna srazový typ :-D Resp. nevyhledávám hromadné akce. Ale nikdy neříkám nikdy, třeba to loňské Krušnohorské Safari mě lákalo... Ale byla tam kolize termínů, v té době jsem byl na mototripu po Balkáně, tak to nevyšlo...
OK, tak až bude více času, tak to srovnání někdy upeču ;)

VDC píše:
Petře já mám Alfy odjakživa rád...
Já mám obecně rád Italy a italský auta. Ty auta mají duši.

No je to tak. Já jak jsem kdysi střídal mašiny, tak jsem samozřejmě měl Japonce... Ale pak jsem přešel na Evropské mašiny, Italy, Rakušáky. Ty motorky mají prostě mnohem více charisma, charakteru....

mari75 píše:
Petře, gratuluji k Alfičce , což jsem udělal i na Alfistech, aspoň tedy myslím
Pokud se Subaru včas nevzpamatuje, tak Stelvio je jasná volba v budoucna...

Ehmm. Čeče myslím, že snad ani nee. Ale já tam nemám o autě žádné vlákno, jen info v sekci Stelvia... Samozřejmě i tobě díky ;)

Mira píše:
Myslím, že čtvrtina tohoto fóra jsou bývalí Alfisti. Ty seš jedinej kdo to vzal obráceně. Alfy byly a jsou krásný, ale vrchol spolehlivosti to nikdy nebyl, snad se už italové naučili elektriku.

Nevím jestli čtvrtina... ale je to samozřejmě logické, pač obě značky dělají/v případě Subaru už spíš bohužel dělaly řidičská auta (pakliže mluvíme i o motoru), takže oslovují podobnou klientelu. Ostatně jak už psal Podvlada. Vrchol spolehlivosti to u Alfy asi nikdy nebyl, nicméně tohle jsem si samo zjišťoval. A vyšlo mi z toho, že je třeba se občas povznést nad nějakou tou "Italskou věcí", ale co se týče spolehlivosti, těch podstatných věcí (motor, podvozek, elektro...), tak by to snad mělo být cajk (i když nějakému tomu novinářskému vozu prý vrzal podvozek bo co). Navíc Alfa se snaží cílit i na klienty německého prémiového vozového parku, kteří se nechtějí jen vézt, ale i svézt.... No, uvidíme. Jak už jsem zmiňoval, měl jsem v minulosti dvě Italské mašiny, Aprilii RSV Mille a Benelli TNT Café Racer. A obě sloužily a nenechaly ve štychu, byť měly své, především Benellka. Ale ono naopak žádná jiná mašina mi nedala ty emoce a nálož adrenalinu jako tahle TNT. Takže ono to je vždy něco za něco....Jinak já zastávám názor, že dneska už značka co do spolehlivosti nehraje až takovou roli. Je potřeba být šťastlivec a nekápnout na páteční kousek. A hele, vem si takového Kolbena, ten měl Subaru docela dost a v podstatě skoro všechny ho sraly nespolehlivostí. Pak si koupí Slípku a nic jako? Takže vo čem jako???
A to že jsem jediný, kdo to vzal obráceně? Cha, to si ještě povíme. Myslím, že těch případů bude víc. Proč, už snad asi víc nemá cenu psát :-)

stř črc 29, 2020 9:42 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

No mě to v podstatě přijde vtipný, když se tu na Alfu hází hejty o spolehlivosti, přitom většina nových Subaru je na tom se spolehlivostí velice podobně, jako starý alfy. Ta legendární spolehlivost Subaru skončila na přelomu tisíciletí. Od tý doby je to celkem neoprávněný, vyvyšovat se nad konkurenci se spolehlivostí, když všem klepou brzdy, řízení, uložení tlumičů, škrtaj synchrony a různý další věci už u novejch aut. :-)

Jinak spousta lidí utíká k jinem značkám a já tomu u nových aut celkem rozumím, že si z aktuální nabídky nevyberou. Jednoduchý to rozhodně není....

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW

čtv črc 30, 2020 6:41 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

To je docela bombička na kolech, 280 koní už s tím musí mávat. Alfa má taky auru přátelské komunity, já myslím, že se budeš cítit fajnově. :-) V realu bude ještě hezćí než na fotkách. Já ŕidil kdysi 156 s motorem 1.6 a to řízení mi u alfy taky hodně mile překvapilo. Cuore sportivo =) Veliká gratulace, člověk si má dělat radost.

Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015

čtv črc 30, 2020 7:06 am
Profil ICQ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

seatik píše:
Já ŕidil kdysi 156 s motorem 1.6 a to řízení mi u alfy taky hodně mile překvapilo. Cuore sportivo

Zkus, dokud ještě nějaký jezdí, pohledat nějakou 2.5 V6 a svézt se v ní. Řízení stejný, ale ten motor... kdy od příjemnýho bublání v dolním pásmu se na 3-4 tisících mění v jekot... a chce furt víc a víc... :-) Na to nezapomenu. 3.2 GTA by bylo ještě větší peklo, ale to už jsou jednorožci, ty 2.5 docela ještě jezdí. V tomhle se jim ta 156 povedla no...

čtv črc 30, 2020 8:04 am
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

seatik píše:
To je docela bombička na kolech, 280 koní už s tím musí mávat. Alfa má taky auru přátelské komunity, já myslím, že se budeš cítit fajnově. V realu bude ještě hezćí než na fotkách. Já ŕidil kdysi 156 s motorem 1.6 a to řízení mi u alfy taky hodně mile překvapilo. Cuore sportivo Veliká gratulace, člověk si má dělat radost.

Díky. Ano, Cuore Sportivo, to jest. Noo, ovšem, snad si je toho vědom i můj řidičák :-D Tohle jsem měl asi dopsat do mínusů, pač bez nadsázky se o něj tak trochu bojím :-/

pát črc 31, 2020 8:46 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8