Zatmavené folie na skla

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Makovica »

RadekN píše:Tady je spousta chytrých lidí, tak se zeptám .

Řeším fólie na Forestera, chci co největší zatmavení a také aby to odrazilo co nejvíc tepla ... A teď řeším, jestli když zvenku nalepím černou samolepku na okna, která bude 100% neprůhledná, jestli to bude lepší nebo horší, než ta "nejlepší" fólie?
U nas napr. funguju tito : https://www.autofoliezuzi.sk/ .
Davam to sem pre prehlad, co je mozne na auto dat a za aky peniaz.
Tie folie na okna su v podstate jednorazova investicie. Riesi sa pochopitelne len zadne okna a kufor.
U mna to pred par rokmi stalo 160E za 5 alebo 10% znackovu foliu. Najtmavsiu aka bola. A to sa prezit da.
"Cierna samolepka" je podla mna uplny nezmysel. Ze je nieco cierne, neznamena, ze ma tie spravne svetelne a tepelne vlastnosti. O UV ani nevraviac. A na STK by mozno bol problem (aj ked realne su obmedzenia len na predne a celne skla) bez certifikatu.
A ze by sa to vlastnostami co len blizilo special foliam, tak na to zabudni.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14705
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Tapan »

Černá je pitomost. Na Outbacku mám sytě černou neprůhlednou jen na bocích kufru a vadí mi to hodně, stačí nekolmé křížení a pořádně se nerozhlédneš. V noci ani s fólií, ale to zas aspoň vidíš světla, ale ve dne je to na pytel.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od HonzaCZ »

Proč zrovna černá? To je přeci blbost. Černá pohlcuje nejvíc světla, takže i tepla. Když už, tak by smysl dávala bílá nebo nejlépe zrcadlová.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od RadekN »

Černá proto, protože Forester je černý :-). Myšlenka byla taková, že fólie se lepí zevnitř a polep se lepí zvenku. Tak jestli funkčně na tom ten polep nebude lépe, když skrz sklo vlastně nic neprojde :-). No dle vašich reakcí je to asi blbost no :-D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od HonzaCZ »

No dobře, ale pochopil jsem, že priorita je, co nejvíc zamezit ohřívání. :-) Jinak myslím, že černá zvenku nebo zevnitř skla je asi jedno. Možná dokonce uvnitř lepší, protože sklo samo o sobě odráží světlo a filtruje UV, navíc je už trochu zatmavené. Ale jenom odhaduju.

Nevím teda, o co přesně ti jde, ale obrátil bych se na pár firem, co dělají folie a uvidíš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od podvlada »

Myslím, že pořád lepší na okno něco nalepit než nic. Nejvíc tepla vzniká světlem, co proniklo dovnitř, černý polep zvnějšku sice pohltí a ohřeje se, ale určitě míň než vnitřek ala skleník...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
TheRock
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 437
Registrován: pon kvě 13, 2019 10:00 pm
Jméno a příjmení: Martin Lang
Bydliště: Praha - Žižkoff
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od TheRock »

Pokud ti jde opravdu jen o teplo ze slunečního záření, tak exteriérové folie jsou obecně lepší než interiérové. A to i přes to, že, jak píše Honza, i samotné sklo má ÚV filtr. Ale základ je info od výrobce (zda má vinyl UV filtr) a taky, zda z toho chceš opravdu mít bednu (dodávku bez skel). :)
Subaru Forester SG MY 2007 2.0 116kW
Škoda Octavia combi L&K MY 2018 2.0 TDI 110 kW
KTM 500 EXC-F 2018
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od VDC »

Radku mě to úplně pitomý nepřijde. Protože polep zvenku vypadá dobře. :-) Když se budem bavit čistě o vzhledu. Je jasný, že černá folie bude topit víc dovnitř, než 90% folie zevnitř, sklo přece jen něco odrazí. Ale jestli v autě bude 62 nebo 68 už je ve výsledku asi úplně jedno. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Marty73 »

Možná také zvážit životnost. Folie zvenku má menší životnost než zevnitř. Sice polepové folie vydrží opravdu hodně, ale mechanické opotřebení a vliv živlů dělají svoje. Zatímco vnitřní folie maximálně světlá a poškození je minimální. Nikdy jsem teda průhlednou folii zvenku na autech neviděl, ale na barák ji dáváme běžně. Tam se totiž zevnitř nedá nalepit, protože by docházelo k zahřívání skla nad bezpečnou míru a mohlo by explodovat. Máme ještě stará okna bez inertního plynu.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od RadekN »

HonzaCZ píše:No dobře, ale pochopil jsem, že priorita je, co nejvíc zamezit ohřívání. Jinak myslím, že černá zvenku nebo zevnitř skla je asi jedno. Možná dokonce uvnitř lepší, protože sklo samo o sobě odráží světlo a filtruje UV, navíc je už trochu zatmavené. Ale jenom odhaduju.

Nevím teda, o co přesně ti jde, ale obrátil bych se na pár firem, co dělají folie a uvidíš.
Honzo jde mi primárně o snížení tepla uvnitř auta, o snížení viditelnosti dovnitř do auta a také o vzhled. Jinak si to pochopil správně, priorita je co nejvíc zamezit ohřívání. Tedy pokud folie zevnitř funguje lépe než polep zvenku, tak pak o polepu uvažovat nebudu :-).
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od CoZmo »

trochu nechápu, co řešíte. Folie na sklo se lepí zevnitř, zvenku je to blbost - po půl roce bude tak sedřená, že ji tam nebudeš chtít mít.
Z venku se lepí na autobusy, ale jako celopolep reklamní. Na tramvaj to nelze, neb je to drážní vozidlo a to na skle nic mít nesmí.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Mira »

CoZmo píše:trochu nechápu, co řešíte. Folie na sklo se lepí zevnitř, zvenku je to blbost - po půl roce bude tak sedřená, že ji tam nebudeš chtít mít.
Z venku se lepí na autobusy, ale jako celopolep reklamní. Na tramvaj to nelze, neb je to drážní vozidlo a to na skle nic mít nesmí.
Samože smí. =)
KEtram04.jpg
¨

Reklamou oblepených šalin tu jezdí mraky.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od VDC »

To jezdí, ale to co je na těch oknech je ta perforovaná folie, ne ? Ale rozhodně jich polepenejch jezdí mraky, ne-li většina...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od Mira »

Perforovaný je to i na autobusech, je přes to prd vidět, ale zoncna skz to rumpluje fest.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Zatmavené folie na skla

Příspěvek od barts »

RadekN píše:
Honzo jde mi primárně o snížení tepla uvnitř auta, o snížení viditelnosti dovnitř do auta a také o vzhled. Jinak si to pochopil správně, priorita je co nejvíc zamezit ohřívání. Tedy pokud folie zevnitř funguje lépe než polep zvenku, tak pak o polepu uvažovat nebudu .
Já si před třemi týdny nechal zatmavovat skla na nejmenší propustnost. Ideálně se zeptej někde ve skupině na FB. Já jsem třeba z Olomouce a poradily mi na Bazaru Olomouc borce 15km daleko co to dělá pomalu za polovic ale stejně dobře :-D. V těch "velkých" firmách za to chcou akorát zbytečně ranec. Po mě všude chtěly 3500+ a u něj jsem to měl za 2000,- a bylo to hotové za 2 hodiny.
Pocity se zatmavení? Pro cestující v zadu je to super :-D i při slunném dni je tam tak přijemně temno akorát na spaní. Zvenku už to není takový akvárko a vetší soukromí ohledně věcí a tak.
Co se týče z řidičové strany celkem v pohodě, akorát lepší než něco hledat v zadním skle je lepší na něj zapomenout :-D .
Ale určitě se přikláním pro normání fólie na okna. Přes ně vidíš aspoň něco ale přes nějakou reklamní prostě černou neuvdiší už nikdy nic.
Kdyžtak nějaké foto u mě ve vlákně viewtopic.php?f=39&t=8673&start=165
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“