Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od masha »

Tohle bych si dovedl představit u mě doma :-) Pěkný povoz ať dělá jen radost Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

VDC píše:Petře je nádherná !!!
Tome tohle mě rozesmálo. Hned jak jsem si to přečetl, vybavil jsem si text z Medvídka Pú, kniha Bouřlivé narozeniny... Rodiče malých dětí jistě vědí... :-D


Jinak samozřejmě děkuji nejen tobě, ale všem, za vstřícná slova pochvaly, i když to teda není Plejáda. Díky ;)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od podvlada »

Díky za pěkný report! Když jsem to četl, dával jsem si dohromady co napíšu, ale Tapan a Masha mě předběhli :-)
Alfy jsou prostě krásný a svý.
Mimochodem ty stěrače mám dojem nešly dole vyklopit ani u mý starý 156 :-)

Přesně vím o čem mluvíš a tím řízením. Než jsem koupil svou, svezl jsem se v kamarádově 156 a zažil přesně to samý cos popisoval. A je super, že dokázali to samý nejen v placce, ale i SUV.

Asi dva (nebo už tři?) roky zpět jsem byl v Itálii v muzeu Alfa Romeo. Nejen, že jsem viděl všechny ty krásky pohromadě, ale mohl jsem se i posadit do Giulie a teď nevím, jestli už měli Stelvio ready? A jak jsem si sedl, ani jsem nemusel hledat pozici. Jak kdybych tam už seděl. A ven se mi nechtělo... Což mimochodem i v tý mý 156 mi to fakt vyhovovalo a byl jsem schopnej ujet 600 km naráz a vylézt čilej, bez nutnosti si ty záda napravovat.

Tak ať to jezdí a já třeba osobně, kdybych ji viděl na některým Subaru srazu, vůbec by mě to neurazilo ;-)

A pokud napíšeš pár dalších slov o Julče nebo to srovnání s Foresterem, přečtu si to rád! =)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od bushman1 »

Stelvio uvedli na trh v roce 2017.

Jinak v tom muzeu jsem byl take a mam z nej spoustu fotek.
Alfy jsou nadherne.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od námořník »

Ať ti slouží a dělá radost :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od Metuzalem »

Gratuluji, a od teď už jen samé radosti :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od VDC »

Petře já mám Alfy odjakživa rád. A už dávno jsem říkal, že kdybych si měl nakonfigurovat ideální auto z hlediska funkce a estetiky, tak by to byl můj Outback H6, zabalenej v Alfě 159. :-)
Já mám obecně rád Italy a italský auta. Ty auta mají duši.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od mari75 »

Petře, gratuluji k Alfičce (*_^) |,,,, , což jsem udělal i na Alfistech, aspoň tedy myslím ;-D
Pokud se Subaru včas nevzpamatuje, tak Stelvio je jasná volba v budoucna. Dostavník zdědí žena :-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od Mira »

Myslím, že čtvrtina tohoto fóra jsou bývalí Alfisti. Ty seš jedinej kdo to vzal obráceně. Alfy byly a jsou krásný, ale vrchol spolehlivosti to nikdy nebyl, snad se už italové naučili elektriku. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od podvlada »

Míro, máš možná pravdu ;-) Obě značky přitahujou podobnou sortu lidí. Lidi, co chtěj něco jinýho a autu odpustí nějakou tu chybu... Akorát tady mi komunita přijde přátelštější než u alfistů, možná jsem se jen málo angažoval :-) A nedivil bych se přestupu ani tam, ani zpět. Obojí má něco do sebe.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Předně ještě jednou díky všem, Milanovi, Jirkovi....

podvlada píše:Díky za pěkný report! .....
Tak ať to jezdí a já třeba osobně, kdybych ji viděl na některým Subaru srazu, vůbec by mě to neurazilo
A pokud napíšeš pár dalších slov o Julče nebo to srovnání s Foresterem, přečtu si to rád!
No já na srazy nejezdím, nejsem zrovna srazový typ :-D Resp. nevyhledávám hromadné akce. Ale nikdy neříkám nikdy, třeba to loňské Krušnohorské Safari mě lákalo... Ale byla tam kolize termínů, v té době jsem byl na mototripu po Balkáně, tak to nevyšlo...
OK, tak až bude více času, tak to srovnání někdy upeču ;)

VDC píše:Petře já mám Alfy odjakživa rád...
Já mám obecně rád Italy a italský auta. Ty auta mají duši.
No je to tak. Já jak jsem kdysi střídal mašiny, tak jsem samozřejmě měl Japonce... Ale pak jsem přešel na Evropské mašiny, Italy, Rakušáky. Ty motorky mají prostě mnohem více charisma, charakteru....

mari75 píše:Petře, gratuluji k Alfičce , což jsem udělal i na Alfistech, aspoň tedy myslím
Pokud se Subaru včas nevzpamatuje, tak Stelvio je jasná volba v budoucna...
Ehmm. Čeče myslím, že snad ani nee. Ale já tam nemám o autě žádné vlákno, jen info v sekci Stelvia... Samozřejmě i tobě díky ;)

Mira píše:Myslím, že čtvrtina tohoto fóra jsou bývalí Alfisti. Ty seš jedinej kdo to vzal obráceně. Alfy byly a jsou krásný, ale vrchol spolehlivosti to nikdy nebyl, snad se už italové naučili elektriku.
Nevím jestli čtvrtina... ale je to samozřejmě logické, pač obě značky dělají/v případě Subaru už spíš bohužel dělaly řidičská auta (pakliže mluvíme i o motoru), takže oslovují podobnou klientelu. Ostatně jak už psal Podvlada. Vrchol spolehlivosti to u Alfy asi nikdy nebyl, nicméně tohle jsem si samo zjišťoval. A vyšlo mi z toho, že je třeba se občas povznést nad nějakou tou "Italskou věcí", ale co se týče spolehlivosti, těch podstatných věcí (motor, podvozek, elektro...), tak by to snad mělo být cajk (i když nějakému tomu novinářskému vozu prý vrzal podvozek bo co). Navíc Alfa se snaží cílit i na klienty německého prémiového vozového parku, kteří se nechtějí jen vézt, ale i svézt.... No, uvidíme. Jak už jsem zmiňoval, měl jsem v minulosti dvě Italské mašiny, Aprilii RSV Mille a Benelli TNT Café Racer. A obě sloužily a nenechaly ve štychu, byť měly své, především Benellka. Ale ono naopak žádná jiná mašina mi nedala ty emoce a nálož adrenalinu jako tahle TNT. Takže ono to je vždy něco za něco....Jinak já zastávám názor, že dneska už značka co do spolehlivosti nehraje až takovou roli. Je potřeba být šťastlivec a nekápnout na páteční kousek. A hele, vem si takového Kolbena, ten měl Subaru docela dost a v podstatě skoro všechny ho sraly nespolehlivostí. Pak si koupí Slípku a nic jako? Takže vo čem jako???
A to že jsem jediný, kdo to vzal obráceně? Cha, to si ještě povíme. Myslím, že těch případů bude víc. Proč, už snad asi víc nemá cenu psát :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od VDC »

No mě to v podstatě přijde vtipný, když se tu na Alfu hází hejty o spolehlivosti, přitom většina nových Subaru je na tom se spolehlivostí velice podobně, jako starý alfy. Ta legendární spolehlivost Subaru skončila na přelomu tisíciletí. Od tý doby je to celkem neoprávněný, vyvyšovat se nad konkurenci se spolehlivostí, když všem klepou brzdy, řízení, uložení tlumičů, škrtaj synchrony a různý další věci už u novejch aut. :-)

Jinak spousta lidí utíká k jinem značkám a já tomu u nových aut celkem rozumím, že si z aktuální nabídky nevyberou. Jednoduchý to rozhodně není....
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od seatik »

To je docela bombička na kolech, 280 koní už s tím musí mávat. Alfa má taky auru přátelské komunity, já myslím, že se budeš cítit fajnově. :-) V realu bude ještě hezćí než na fotkách. Já ŕidil kdysi 156 s motorem 1.6 a to řízení mi u alfy taky hodně mile překvapilo. Cuore sportivo =) Veliká gratulace, člověk si má dělat radost.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od podvlada »

seatik píše:Já ŕidil kdysi 156 s motorem 1.6 a to řízení mi u alfy taky hodně mile překvapilo. Cuore sportivo
Zkus, dokud ještě nějaký jezdí, pohledat nějakou 2.5 V6 a svézt se v ní. Řízení stejný, ale ten motor... kdy od příjemnýho bublání v dolním pásmu se na 3-4 tisících mění v jekot... a chce furt víc a víc... :-) Na to nezapomenu. 3.2 GTA by bylo ještě větší peklo, ale to už jsou jednorožci, ty 2.5 docela ještě jezdí. V tomhle se jim ta 156 povedla no...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

seatik píše:To je docela bombička na kolech, 280 koní už s tím musí mávat. Alfa má taky auru přátelské komunity, já myslím, že se budeš cítit fajnově. V realu bude ještě hezćí než na fotkách. Já ŕidil kdysi 156 s motorem 1.6 a to řízení mi u alfy taky hodně mile překvapilo. Cuore sportivo Veliká gratulace, člověk si má dělat radost.
Díky. Ano, Cuore Sportivo, to jest. Noo, ovšem, snad si je toho vědom i můj řidičák :-D Tohle jsem měl asi dopsat do mínusů, pač bez nadsázky se o něj tak trochu bojím :-/
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“