Pivo a vše kolem něj

Odpovědět
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Trabukowski »

Tak jsem se Váma nechal ukecat a našel jsem prodejnu kde se dá koupit Ratar i u nás, uspěl jsem a basička je už ve sklepě. Včera jsem otestoval první dva kusy, ale to bylo po tom co jsem došel z fotbalu kde měli chlapi na čepu nějakou Jaroměř či co a nějak mi to nejelo. Dneska jsem si dal pěkně po věčeři vychlazeného lahvoňa 4x a jo, je to šálek mého "piva" dávám palec nahoru.
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Tapan »

Tak já jsem dnes začal Oborou a je to luxus. Hořké pivo, voňavé, asi ALE. Zaujalo moc. Uvidíme, co dál. Hulvát bohužel prý už došel :-)
Přílohy
IMG_20200711_195453.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Tapan »

Pacov trochu zemitější, taky poměrně hořké pivo, taky dobrá volba :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Tapan »

Transformátor taky došel. To je tedy zklamání. Zbytek večera tedy bude ve znamení Obory. Což je super, ale doufal jsem, že toho vyzkouším víc. Pacov byl taky bezva...byť z jiného soudku :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od námořník »

Ty máš ale smůlu :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Mira »

Vyzkoušel jsem Pšeničný ležák od Staropramenu. Nefiltr, plnotuk, prý s chutí koriandru a ovocných tónů. 5,0% volume je znát ale ty tóny jsem v tom nenašel. Pšenici jen velmi maličko. Jako experiment možná, ale na klasickou svrchně kvašenou pšenici to nemá ani náhodou. A pálí mě po tom žáha.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Pálení žáhy skrz pívo je opravdu neodpustitelné >:-f to nejde dohromady s dobrým pívem :-) můžeš být třeba na něco víc citlivý,ale vlastně hovno, je to jedno, pívo tohle nemá dělat.
Já se Staropramenu vyhýbám, kdysi tu točívali skvělý, tj už skoro 20 let, pak se staropramen zkazil, co jsem pak zkoušel tak už ne, nejede mě to ani náhodou. Možná bych nemusel být taková konzerva, dnes se pokouší kdejaká značka o různé novoty, ale když mě to tolikrát zklamalo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Makovica »

Ja som dnes nakupil vzorky po 4-6ks - leziaky Kozel Mistruv lezak, nejaky Ostravar a Svijansky Rytir a este nejaky Branik, ale ten si pamatam, ze tusim nic moc.
Zatial to vidim tak, ze Svijany vsetko s prehladom pobiju :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Svijany =) můj dá se říct prim, co se týče ceny a chuti, taky zde dostupnosti rozumných piv. Z těch co jsi vyjmenoval bych to měl úplně stejně.
Braník to není pívo, to vůbec nedávám čéče. Ale zas moc fajn kámoš z Prahy ix let jede jen na něm, jsme měli vzrušené debaty kolikrát :-) pobavili jsme se vždy dobře :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Goba »

sima >>> souhlas, chlazené Svijany super poměr cena výkon a téměř trvale v obchodech v akci za 9 korun, jen na to letní žíznivé intenzivnější cucani zbytečně silné 4,8 už je znát. A desítku máj taky výbornou lehká hořká, bohužel málo kde na krame a většinou dražší než 11ka
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Přesně, za 9 kč je častěji, pak nevím co je víc :-) Vždyť taky koumám trh už pěkných pár let :-) máz je silnější, rytíř tu není, ne všude. Na letní cucání přes den na žížu to není, tak jedno jo, max, já cucám zásadně jen večer. Když jsem dělal na šichty, měl jsem převrácený režim a šel jsem klidně na pívo hned po noční, nebo si dal doma, ale doma spíš jen lehce, to se krásně usínalo.
Naposledy upravil(a) sima dne pon črc 13, 2020 10:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od cleo »

Knezny mam ted celou basu a zjistil jsem, ze 33 maji u nas v Coopu, tak vezmu taky basu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Jackylle »

Na posledním sraze na Vsackém Cábu jsme objevili Rychtáře Grunt 11. Teď je docela často v akci za pár kaček a je to momentálně mé nejoblíbenější pivo na takovou tu běžnou konzumaci.
Nebudu to srovnávat se speciály, které testujeme v rámci vědy a výzkumu, ale jako pivo "na žízeň" je hodně povedené.
V hospodě opodál čepují Moravu, polotmavá 11 nebo nebo nefiltr 12, taky dobrota. Mají i v Globusu v PETkách, praktické balení k ohni.
A ve Stračeně pivo vařené v Beskydském pivovárku pro ně, příznačného jména Stračena... jakože IPA ale voltáž 11-12, příjemně pitelné pivo bez kontraproduktivně vysoké koncentrace alkoholu.
Asi zítra zajdeme na tatarák a Stračenu... ;-D

Ostravar tu máme v hospodě hned pod okny, strašně záleží, jak to načepujou. Někdy se to dá, jindy hnus magnus, koupit lahváč na doma by mně nenapadlo. V tomto ohledu nejsem patriot. Stejně tak Radegast... i když Birel je fajn a ten co je ze zeleného ječmene (co si pod tím představit nevím) mi chutná. (Ale když dojde na nealko piva, tak mi chutná i Birel Broskovový čaj a to už je úplně mimo a není se čím chlubit ;-) )
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Makovica »

sima píše:Svijany můj dá se říct prim, co se týče ceny a chuti, taky zde dostupnosti rozumných piv. Z těch co jsi vyjmenoval bych to měl úplně stejně.
Braník to není pívo, to vůbec nedávám čéče. Ale zas moc fajn kámoš z Prahy ix let jede jen na něm, jsme měli vzrušené debaty kolikrát pobavili jsme se vždy dobře
Pravdupovediac, mal som problem ten Kozel dopit ... Jedine, co si pamatam - bolo dost horke.
Ale preco sakra do toho Rytire davaju cukor ? To ked vidim na obale, hned mam predsudky.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Mira »

Jackylle píše: i když Birel je fajn a ten co je ze zeleného ječmene (co si pod tím představit nevím) mi chutná. (Ale když dojde na nealko piva, tak mi chutná i Birel Broskovový čaj a to už je úplně mimo a není se čím chlubit )
To není. :-)
Tohle je o pivu, pro birell si otevřete vlákno "Limo a vše kolem něj." =)
Jinak se v tom ztratím jak v manuálních převodovkách. Zítra budu u fofrklacku hledat D a doufat, že se rozjedu do kopce. :-D
Ne, pojedu šalinou, autem bych se nikam nedostal, navíc jsem dnes požil ještě 2x33 a Craft APA.
Svijany jsem přestal pít, když do toho začali lít Jar, aby to dělalo větší pěnu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“