Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od sima »

No je fakt, že i ty cvičky tam seděly jak spešl obuv ;-D
Susede, dnes jsem chtěl snést kolo na zemský povrch a udělat velký servis- nahustit kompresorem :-) Místo toho jsem dělal na zahradě a dovalil do chalupy kolo mé ženy a pak pozdní oběd a příjemně unaven zapadl v teplý krásný podvečer do lehokřesla na terase a po roce vytáhl knížku. No knížku- komiks rychlé šípy :-D jsem se smál i mě něco z nostalgie bavilo, já to už zčásti i snad zapomněl. No a pak knížku, rozhovory s K. Krylem.
No nic zpět ke kolům, zítra má scát, tak velký servis odložen a pak musím využít slibovaného nedeště, čeká mě taká robota ne moc pěkná. Tak přemýšlím, že to elektrokolo Petrovo by bylo docela fajn :-) Až čék fakt nebude moc a ty krpály tady okolo, to stoupání, tam by se volty hodily ;-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3083
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Tož ať Ti, susede, velký servis klapne a dáš testovací jízdu na Pržáky na jedno dvě :-)
Když Tě elektro zaujalo, di do něj! Jen nekupuj u mountfilda. Množí se ftipky, kdy jejich značku MTF někdo poupravil, otočil M v názvu a vzniklo: WTF (trefné?) jako vtípek hezké...:-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od sima »

Uvidíme co kdy jak...
Elektrokolo včil určitě ne, kdo ví jestli někdy, jen je to varianta =) a je mě to symptické, jak jsem na to nadával dřív, tak jo, docela jo, jen někteří špekouni by si třebovali hrábnout a řadně začít makat, i ženské, tj kolikrát dílo co čék vidí, menší baterku a větší kopce :-) vím není to lehké kolikrát nějak začít...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

LukasV píše:Petr -> co a čím mazat lze nejlíp zjisti přes youtube kanály (např. Trail hunter nebo slovenský MTBIKER)
No zrovna TH bych na údržbu moc jako zdroj nedoporučoval... Já od něj tedy viděl jen jedno video, kde zrovna měnil a mazal řetěz nebo co a bylo tam takových blábolů, že fakt ne-e :)

Když už, tak třeba GMBN Tech je docela fajn a hlavně bych to oproti třeba TH nazval fundovaným kanálem... :-) A samozřejmě spoustu jiných zahraničních. Z českých mi přijde třeba Štěrba kola, že docela ví o čem je řeč...

Jinak já mám osobně nejlepší zkušenost s mazáním na moto řetězy od Castrolu. Je tedy sice ve spreji a není levné, ale vydrží dlouho, funguje super a to ve vlhku i suchu. Někde pohledám link. Jinak klasické s kapátkem na kola jsem zkoušel spoustu, teď ten Castrol občas doplňuji mazáním od Motorexu s kapátkem a je docela fajn. Co zase naopak třeba moc nemám rád jsou mazání s voskem.

V souvislosti s TH jsi mi připomněl toto :-DDD

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_D_PTUcvDbs[/youtube]
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Jinak super víkend, konečně už jsme se s čmelákem skamarádili mnohem víc a po páteční exkurzi na lokálních trailech proběhla v neděli celodenní akce v bikeparku Lipno. Vše vyladěno tak, jak mi to vyhovuje. Už konečně cítím, že si rozumíme, bude to fajn >B-)
IMG_3362.JPG
IMG_3377.JPG
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od PetrAT »

[quote="draconis"]Jinak super víkend, konečně už jsme se s čmelákem skamarádili mnohem víc a po páteční exkurzi na lokálních trailech proběhla v neděli celodenní akce v bikeparku Lipno. Vše vyladěno tak, jak mi to vyhovuje. Už konečně cítím, že si rozumíme, bude to fajn >B-)

Takže do kopce lanovkou a nebo za svoje ?
Na xc-éčko to moc nevypadá, docela tlusté gumáky, co to máš obuté ?
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

to video super :-DDD asi bych to jel podobně :-D z mého pohledu teda celkem drsná trasa naštěstí to mám u sebe jednodušší to bych měl z toho kola za chvíli dvě tohleto jezdit...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

PetrAT píše:Takže do kopce lanovkou a nebo za svoje ?
Lanovkou, za svoje jsem tam byl jednou a už nikdy víc - i když s Eaglem 10-50z už by to bylo příjemnější než tenkrát s 11-42z Shimanem... :) Jako nemám problém si něco vyšlapat - dokonce i rád, ale v bikeparku to jaksi ztrácí význam. Takhle jsem si to sjel asi 12x, to by jinak nebylo prostě možný... B-)
PetrAT píše:Na xc-éčko to moc nevypadá, docela tlusté gumáky, co to máš obuté ?
Ne, do XC to má fakt daleko (a papuče už jsou to poslední) :-) Nicméně obutí je předek Maxxis Minion DHR II TR EXO 3C, zadek Maxxis Rekon TR EXO Dual, oboje 27.5x2.6".
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

petr píše:to video super asi bych to jel podobně z mého pohledu teda celkem drsná trasa
Já si spíš říkal, že je spíš umění jet tak pomalu a do toho je vlastně pořád slyšet skřípající kotouče :-) Ve většině případů by člověk řekl, že už jede tak pomalu že i jen polechtání brzdové páčky musí nutně vést k zastavení :-DDD

Ale to bylo jen tak na odlehčení - kdo někdy viděl TH a sám trošku jezdí, věřím, že se pobaví :-)
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 288
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od demeter »

O víkendu jen na Singltreku, ale zasranej vod bahna i na helmě seshora. :)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3083
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Už mám obludu měsíc - za tu dobu jsem moc nenajel, ale ukájel jsem se pěkně, asi teda cca dvě stovky km... :-DDD
Prošel jsem garančkou - bylo potřeba dotáhnout čepy zadní stavby, protože terén kolem Bumbálky, Třeštíku a Bílé je takový zajímavý :-) . Debordelizovali mně kotouče, desky prošly lehčím "zabroušením". Nechal jsem si odfouknout vidlicu a trošku tlumič (hle, už je to citlivější) a začínám pomaličku hopsat. Skoky ještě neumím - uvidím, jestli starého psa lze něco naučit. Bylo potřeba naučit vodítko lepším mravům - v továrním setupu silně škrtalo při největším pastorku. Už neškrtá - sice se lehce tře, ale já mu dám "kartáč"
Su překvapený, jak je ta geo už jinde - na 26" při 120mm zdvihu jsem v kopci zabral a skončil, tady končím, protože už na to nemám nohy, krásně to drží při zemi - a to je tam prý 160mm, reálně to mám na míň - kvůli rezervě, ale na 140 to půjde...zadek jsem si nechal taky s rezervou.
O dovolené můžu ještě ladit. Odskoky mi zatím vyhovují "tovární". Jo a teleskopka je fakt dobrá vychytáfka, baví mne moc.
Takže zatím převládá spokojenost
Přílohy
IMG_20200714_184007.jpg
IMG_20200714_184017.jpg
IMG_20200714_184054.jpg
IMG_20200714_184113.jpg
IMG_20200714_184125.jpg
IMG_20200714_184137.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

tak to jsi byl blízko , ty čepy co ti dotahovali byly nějaké volné, šlo to nějak cítit? mi se už asi 4x povolilo zadní kolo , nevím jak je to možné , vždycky to utáhnu celkem dost a časem zas zjistím že to nějak plave a ono je to zase uvolněné, jinak vůli v zadní stavbě nikde necítím ... taky jsem chvíli laboroval s tlakama ve vidlici a zadním tlumiči je to hodně znát, i tlak v pneu dělá šilené změny , v terénu je super to mít měkčí neskutečně to pak drží, ale na cestě pak jde člověk zdechnout a to mám elektro ;-D
Jinak mám najeto cca 2000km , mám natažené už dva řetězy a sjeté skoro troje brzdové obložení a zadní plášť už je taky skoro bez vzorku, je to náročnější na udržbu než auto :-D
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od marek.sm »

Možná by pomohl modrý Loctite na závity, ale nejsem odborník. :-|
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3083
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Petr: poznat to bylo jen když jsem sesedl a přizvedl zadní kolo, bylo cítit lehce lupání. Celkem žádný velký problém, při garančce mi to borec všechno přitáhl. Oni to chalani v Starej Turej asi dotáhli málo a můj metrák plus batoh to odhalil:-)
Vzpomněl jsem si na Tebe v Bílé, byli jsme tam na zvonici Martin. Hnusná cesta tam po modré, bahno. Ale kolem zvonice je to nádherný prostor! Krása, ticho a borůvky:-)
MarekSM: kdyby se to opakovalo, asi zvazim Tvou řadu, zatím je to nové,v záruce, ještě na to patlat nic nebudu.
Jen asi fólii na rám a neopren na tlumič. Trochu to střílí kamenivo na rám i na okoli, asi jsem i pár pěšáků trefil. Sorryjako:-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

Myslím, že normálně jsou šrouby na kole "zalepený" takže to ničemu vadit nebude když se zalepí. Naopak, ježděním s vůlí si to můžeš zničit a jak říkáš, vůbec jsi si toho nevšim :-).
Užívej si to :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“