Sháním Forestera / Legacy / Outback

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 116
Registrován: stř kvě 27, 2020 3:28 pm
Bydliště: Mikulov

Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od Karel555 »

Mé požadavky jsou

Cena okolo 100 000 korun
Motor 2 - 2,5
Manuální převodovka
Šíbr
Benzín + LPG (pokud bez LPG, tak cenovka o 20 000 menší)
Ročník 2004+
Bez koroze (nereálné)

Pokud byste věděli o něčem zajímavém, budu za každý tip rád. Děkuji. Prošel jsem snad všechny inzeráty na českých webech.

Karel
Outback 2004, 2,5
Impreza 2001, 1.6
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od sima »

Budu ti to do toho blbě kafrat, vím, že projíždíš inzerci...osobně bych radši vždy auto bez plynu a udělal když tak plyn pak dle sebe, přesně dle svých požadavků. Starý plyn bude vždy dřív, či později investice, každopádně vždy dřív než nový. Taky máš jistotu, že je auto nedotčeno plynem, nikde není taky záruka, že zástavba byla kvalitní a že motor netrpěl, jestli jsi svědomitý majitel, tak tě záhy čeká kontrola ventilů, to minimálně... a tak dle mě tu dvacku nahoru dáš zbytečně, spíš tedy neekonomicky.
Jak máš dobře nastavenou cenovku nevím, ono stejně tady se už bavíme o pár korunách nahoru dolů, takže tohle je vlastně docela šuma fuk, ale nástřel jsi musel dát =)
Leda, že by jsi narazil na lpg opravdu zánovní a zdařilé, s dobrou historií auta, třeba tu z clubu, či podobně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Karel555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 116
Registrován: stř kvě 27, 2020 3:28 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od Karel555 »

Žádné blbé kafrání to není, díky moc za názor, shodou náhod jsem ke stejnému názoru dospěl asi před hodinou sám a od té doby hledám bez LPG. Byl jsem se podívat na 2 LPG legacy, a stav byl dost špatný. Ventilové vůle nenechává seřídit vůbec nikdo snad. Já to samozřejmě dělám.
Outback 2004, 2,5
Impreza 2001, 1.6
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od suubaru »

a nechceš slevit z podmínky 2004+? Je k tomu nějaký konkrétní argument?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Karel555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 116
Registrován: stř kvě 27, 2020 3:28 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od Karel555 »

Lepší pozdější prodej.
Outback 2004, 2,5
Impreza 2001, 1.6
Uživatelský avatar
Karel555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 116
Registrován: stř kvě 27, 2020 3:28 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od Karel555 »

Narazil jsem na Legacy, kde je přesazený volant a svítí kontrolka airbagu. Máte někdo zkušenosti s tím? Dost bych se toho bál. Důvodem prý bylo, že je volant trochu nakřivo, tak ho nechal majitel narovnat.
Outback 2004, 2,5
Impreza 2001, 1.6
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od petr »

jednu dobu jsem uvažoval že prodám svého outbacka , protože jsem zjistil , že pro mé účely do budoucna mi moc nevyhovuje, ale nějak jsem od toho zatím upustil , do lesa se nehodí , ale na cesty je to celkem fajn povoz
Je to 2,5 115kw ale v automatu rok 2002, plyn je tam zánovní, od instalace ujeto jen cca 20000km a dva roky, ventily jsou štelované , to hlídám , tak nevím jestli je to uplně mimo to co hledáš, odkud že to jsi ? Pokud by to nebylo uplně mimo tvé představy , tak bych zas začal přemýšlet o prodeji a začal hledat pro sebe Forestra ;-D
Další info bych napsal , ale to až jestli bys vůbec nad něčím takovým uvažoval....
Uživatelský avatar
Karel555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 116
Registrován: stř kvě 27, 2020 3:28 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od Karel555 »

Děkuju za nabídku, ale bohužel automat nehledám :)

Dotaz stále platí, díky.
Karel555 píše:Narazil jsem na Legacy, kde je přesazený volant a svítí kontrolka airbagu. Máte někdo zkušenosti s tím? Dost bych se toho bál. Důvodem prý bylo, že je volant trochu nakřivo, tak ho nechal majitel narovnat.
Outback 2004, 2,5
Impreza 2001, 1.6
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od petr »

Ok, automatu se neboj , tady ho většina přímo zbožňuje, já teda moc né jsem ta vyjímka :-D Ale začímám si zvykat , do města a běžné použití fajn , pro mé učely ani moc né , osobně taky raději manuál , ale podmínka je redukce , bez ní to je celkem nanic, jinak držím pěsti a pevné nervy, v bazarech jsou to většinou hrozné šunky , taky jsem jich dost viděl a byl to většinou celkem děs a ceny vysoko, každý motor víc nebo míň klepal , kouřil takže bral olej, koroze menší i větší taky snad všechny , jako to klepání za studena je asi vážně v pohodě, ten můj taky trochu klepe a zatím jede, tady mají zkušenosti podobné, i můj kamarád má klepajícího a najel už cca 80000km, no je to boj ;-D
to byl taky důvod proč jsem si ten prodej zatím celkem rozmyslel a odložil , ono sehnat něco použitelného je těžké , tak je asi třeba vážit si toho co člověk má …..
Uživatelský avatar
Karel555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 116
Registrován: stř kvě 27, 2020 3:28 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od Karel555 »

Mám zatím stejné zkušenosti. Trefit na něco pěkného je dost velký problém. A je to přesně jak říkáš. Vážit si toho, co máš.
Outback 2004, 2,5
Impreza 2001, 1.6
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od dracekvo »

Já sem zase spíš zastánce koupit auto s plynem.
Protože ty ceny aut s LPG nebo bez jsou téměř totožné. Ano, starší LPG bude vždy investice. Např nádrž, filtr, nebo vstřiky. Ale nikdy to nebude taková pálka, jako za celou přestavbu.

Ano, koupit auto na benál a zaplynovat ho je nejlepší, ale taky nejdražší. A plyn se přece kupuje kvůli šetření, tak proč vyhazovat peníze za jeho intalaci.

A AT vs MT s redukci. Ta redukce je tak neznátelná, že mi přišlo, že je celkem k ničemu. Kdežto s automatem můžu klidně jet krokem bez toho, aniž bych tavil spojku i se zapnutou redukci.
Já tvrdím, pokud mám automat, tak nepotřebuju redukci.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od spm »

Forester má tuším na té redukci jiný poměr, než outback, takže je to na něm znatelnější...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od VDC »

dracekvo píše:Já sem zase spíš zastánce koupit auto s plynem.
Protože ty ceny aut s LPG nebo bez jsou téměř totožné. Ano, starší LPG bude vždy investice. Např nádrž, filtr, nebo vstřiky. Ale nikdy to nebude taková pálka, jako za celou přestavbu.

Ano, koupit auto na benál a zaplynovat ho je nejlepší, ale taky nejdražší. A plyn se přece kupuje kvůli šetření, tak proč vyhazovat peníze za jeho intalaci.
Tohle platí pouze v případě, že se budeme bavit o autě za 50, kdy cena nové instalace plynu zvýší cenu auta o polovinu. :-)
Respektive to platí v případě, že kupuješ auto za pade a je v něm třeba pět let zástavba.
Koupit si káru s odježděným Teleflexem a nádrží před výměnou je celkem k hovnu. :-)

dracekvo píše:A AT vs MT s redukci. Ta redukce je tak neznátelná, že mi přišlo, že je celkem k ničemu. Kdežto s automatem můžu klidně jet krokem bez toho, aniž bych tavil spojku i se zapnutou redukci.
Já tvrdím, pokud mám automat, tak nepotřebuju redukci.
To tvrdíš správně, ale pouze pokud máš k tomu automatu motor. :-D A redukce je neznatelná pouze u Legacy/Outback. Forester a Impreza jí má rozhodně znatelnou.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Karel555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 116
Registrován: stř kvě 27, 2020 3:28 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od Karel555 »

Asi jako u všeho záleží na stavu v poměru k ceně a k době užívání auta. Pokud najdu pěkný kousek za dobrou cenu bez LPG, tak ho tam namontuju. Pokud najdu něco v dobrém stavu s LPG, tak ho taky beru. Záleží na stavu a ceně. Samozřejmě pokud plánuji mít auto 1 rok, tak do toho cpát LPG nebudu. Na 4 roky je to už samozřejmě výhodné.

Pořizovací cena auta je podle mě druhotná, protože jde o to platit polovinu za pohonné hmoty - bez ohledu na jakoukoliv pořizovací cenu auta.

Máte někdo postřeh k tomuto?:
Narazil jsem na Legacy, kde je přesazený volant a svítí kontrolka airbagu. Máte někdo zkušenosti s tím? Dost bych se toho bál. Důvodem prý bylo, že je volant trochu nakřivo, tak ho nechal majitel narovnat.
Outback 2004, 2,5
Impreza 2001, 1.6
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Sháním Forestera / Legacy / Outback

Příspěvek od spm »

Názor na to mám takový, že je to dost prasárna... volant nakřivo se řeší tím, že se nechá seřídit geometrie, což stojí asi litr. Pokud to někdo "vyřeší" přesazením volantu, tak je mu buď líto dát ten litr za seřízení geometrie nebo je technik na geometrii debil, seřídí to jenom na jedné straně a dořeší to přesazením volantu. Dělat by se to nemělo, vzniká pak taková ta divná situace, že otáčky na jednu stranu jsou jiné než na druhou. Pokud je to navíc na autě s VDC (což tohle tedy asi nejspíš bude, pokud to nebyla H6), tak je to i vysloveně o držku, protože na tom volantu je senzor natočení, se kterým řídící jednotka toho stabilizačního systému počítá. Pokud jí přetočíš volant, tak si jednotka myslí, že ti auto jede někam jinam, než kam ve skutečnosti jede a jednoho krásného dne ti zahamtne některé brzdy, aby to srovnala do "správného" směru.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“