Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od spm »

O malovani mi tu ani nemluvte... dokoncujeme 4 letou rekonstrukci. Zbyvalo vymalovat koupelnu. Jeji strop je jedina zed, na ktere neni novej stuk, protoze vypadala nejlip a navic kvuli namontovanymu bojleru to uz vystukovat neslo (musel by se sundat, pak oskrabat, stukovat, nemit se kde umyt, ...). No, napenetrovat to slo. Ted vecer prisla prvni vrstva malby a jak jsem vztekle jeden valecek zahodil (pac z nej tekla jeste jina tmavsi barva ze vcera, takze ta nanesena bila v sobe mela fleky, jak kdyby do ty barvy nekdo nas...) a dosel pro nejakej jinej, jetej a cistej, oprel jsem se do toho... a ta stara malba vubec nedrzela, takze jsem tim strhnul celej ten puvodni nater a nadelal cucky na strope. Tolik sprostych nadavek uz hodne dlouho nelitalo. Ted nevim co s tim udelat, protoze po strhani stary malby je to zraly taky na stukovani (v tom strope je zadelana nova elektrika, kterou tenkrat zednici srovnali stukem na uroven malby, takze kdyz bych to jenom seskrabal a vymaloval, tak elektrika poleze ven). Mam skoro chut jit zase premyslet, kde si lze privazat ten provaz :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19032
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od hamoun »

jo .. to jsou radosti .. na zabiti .. ale delas to pro sebe :) tak poradne :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

spm píše:O malovani mi tu ani nemluvte... dokoncujeme 4 letou rekonstrukci. Zbyvalo vymalovat koupelnu. Jeji strop je jedina zed, na ktere neni novej stuk, protoze vypadala nejlip a navic kvuli namontovanymu bojleru to uz vystukovat neslo (musel by se sundat, pak oskrabat, stukovat, nemit se kde umyt, ...). No, napenetrovat to slo. Ted vecer prisla prvni vrstva malby a jak jsem vztekle jeden valecek zahodil (pac z nej tekla jeste jina tmavsi barva ze vcera, takze ta nanesena bila v sobe mela fleky, jak kdyby do ty barvy nekdo nas...) a dosel pro nejakej jinej, jetej a cistej, oprel jsem …
Úplně tě vidím, nebo sebe, taky jsem ixkrát bojoval se starou malbou, bo škrábání jsem si užil už až až a i skrz jiné věci. Hlavně bych to v tvém případě dal štětkou, váleček je na tohle jak lepidlo, výsledek se stětkou je stejný co se týče kvality výmalby, když je štětka solidní a hustota tak akorát plus standartní barva. Bohužel no...budeš to muset udělat jak psal Hamoun :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od OndraH »

Vrtasp: vejminek je teda parádní!
Tome, koukám že už se ti to taky rýsuje, kolik práce tě na domku ještě čeká abyste se mihli nastěhovat?
spm: Koukám že jsi měl taky povedený víkend, já se s tím koutem taky solidne vyvztekal. Pro vysvětlení, původně na místě toho koutu stál sprchový box. Ten jsem vytáhnul dopředu, prodloužil přívody vody a odpad a začal budovat. Nicméně bylo jasné, že jakmile namontuju vaničku už není cesty zpět, protože se už nedostanu k odpadu. Takže v sobotu ráno jsem namontoval vaničku, připojil odpad, obložil spodní řadu obkladu okolo vaničky, nechal to zaschnout a mezitím dojel nakoupit. Po návratu jsem začal montovat baterii a v tom to začalo. Namontuju baterii - teče. Sundám, zkontroluju jestli mám rozteče opravdu správně, namontuju - teče. Takhle asi pětkrát kolem dokola, mezitím mi začne sáknout jedno prodloužení ve zdi, jak s tim furt kvedlám. Takže ven a přetesnit. V mezičase spáruju zbývající spáry. Rezignuju na dodané těsnění k baterii a nic jineho nemaje, použiju obyč o-kroužky. Konečně to neteče pod šroubením baterie, ale pro změnu mi začalo sáknout druhé prodloužení ve zdi. Takže znovu ven a opět přetěsnit. Celej tenhle tyjátr dokončuju v cca osm večer, aby se děti mohly vykoupat. Fakt miluju, když se záležitost na půl hodiny zvrhne na několikahodinovou onanii.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Tj velice výstižně popsáno :-D taky se mě to už stalo, něco podobného, to se pak člověk krotí, aby to vše nerozflákal, či neuspěchal, hra o nervy, ale člověk se časem vyučí ovládat, bo to nikdo jiný za něj nevyřeší :-)
Předseda jede na více frontách naráz, to je mimo mé vnímání, schopnosti tohleto <:-< ;-D
Vrťas to má nádherné, neskutečně útulné a příjemné, mazec, krása opravdu! Prý jen vejminek :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

SPM : Honzíku strategická chyba byl ten váleček. Jak je na stropě víc vrstev, tak to chce štětku...
I když řešení to má, když má člověk rád hrubej štuk. Když jsme dělali děcák, bylo tam 800 maleb, zasádrovaný díry atd. Prostě zralý na štukování. Ale Zdeňka řekla, že to prostě dělat nebudeme a hotovo. Že to uděláme hezký adhezním můstkem.
To máme vyzkoušený z ordinace, kde jsme z hnusnýho betonovýho kulatýho sloupu udělali hezkej nově naštukovanej. To vymyslel Zdeňky brácha.
Je to disperzní pryskyřice, tak to těch moc starejch vrstev slepilo a zpevnilo a křemičitý plnivo z toho udělalo nově naštukovaný zdi.
A to se samozřejmě dělá válečkem

https://www.siko.cz/penetrace-mapei-eco ... PRIMGRIP10



Ondro anabázi s baterií chápu, to bych s tím taky pak švíknul do kouta a šel od toho. Obrázek

Rýsuje se mi tenhle první kamrdlík a to ještě jen ty šikminy. Furt tam ještě budou zdi, do kterejch se bude sekat Obrázek
A je to jen první cimra. Takže toho zbejvá hodně, než to bude k nastěhování.
Ale už to bude nějaký normální stavění a ne takovýhle prcání. Ta cimra kdyby byla 4x větší, ale rovná, tak už je dávno hotová.
Teď už ale potřebuju, aby byla, protože musím jít bourat zdi a stavět příčky, aby mohl přijít kamarád elektrikář. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20597
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Pěkný to máte :-). Když to děláš válečkem, tak musí bejt mokrej a nesmíš to přejet vícekrát. To se pak začne lepit. Já dodělávám zelenou střechu a v noci mě bolí karpály :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od spm »

On ten nater tam nejspis byl jenom jeden, ale asi holt jak je to ve vlhky koupelne, tak nedrzel. Vcera tu cast, co se sloupala, jsem zamatlal stetcem a zbytek domaloval nejakym minivaleckem, kterym to slo, zjevne nema tak dobrou lepici schopnost. Tak s nim zkusim vecer udelat druhou vrstvu a uvidim, jestli to za a) pujde a jestli za b) to zakreje tu prasackou strukturu od toho stetce :-) adhezni mustek je asi dobrej tip, jestli to nevyjde - valeckem se s vypetim sil nad ten bojler dostanu, hladitkem ani omylem.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6338
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od cleo »

Od doby, co me kolega byvaly malir ukazal, jak se maluje stetkou, uz valecek nepouzivam, akorat je z toho trochu vic bordelu .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 560
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od milan74ma »

Ahojte,

neviete nahodu nieco take, ze namiesto vypinaca das nejaky wifi / bluetooth modul a ovladas druhym inde umiestneym vypinacom alebo mobilom ? Nechce sa mi sekat stena okolo miestnosti a natahovat nove kable. Takze by som len zapojil namiesto aktualneho vypinaca ten modul a na druhej strane spravil akoze vypinac do steny ktory by ovladal ten modul cez BT napr. a zapinal / zhasinal luster
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Milane to je dneska celkem běžná věc. Sice ti nedám žádný konkrétní tip, protože praktickou zkušenost v baráku zatím nemám. Ale v dílně jsem vyřešil světla dálkově spínanými zásuvkami, to bylo levný řešení. A funguje to bezva.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od podvlada »

Bohužel taky nedám žádný konkrétní tip, ale ano, takový řešení už dneska není problém. Od domácího bastlu, přes "jednorázový" komerční řešení typu dálkově spínaná zásuvka pomocí nějakého ovladače jako má Tom, až po "smart home" kdy ty prvky opravdu vypadají jako klasické vypínače na zdi a obyčejné zásuvky, resp. v případě světel to spíná přímo rozvaděč.

U tebe asi bude nejlepší zkusit nějak upravit obyčejnou dálkově spínanou zásuvku tak, aby ovládala to světlo. Třeba to nějak dát za ten vypínač.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od parabolD »

Tady si určitě vybereš, v podstatě ti stačí přijímač a vysílač, mám podobně řešené světlo ve vestavěné šatně...
https://www.enika.cz/komponenty/bezdrat ... n-868-mhz/
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 560
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od milan74ma »

diky obom za tip
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Kolben »

Philips Hue. Das si doma jeden bridge pro ovládání a pak nakoupis světla, nebo jen žárovky. K tomu x bezdrátových ovladačů které můžeš umístit kam chceš.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“