O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Tapan »

Mně překvapilo, kolik toho utáhne Ryzen s integrovanou grafikou. Ale to se pořád bavíme o novým železe. Každopádně starý nebo nový, už bych nechtěl nic bez SSD, rotační disk leda jako druhý na hudbu, filmy... Ale ten rozpočet je vážně šíleně limitující. Nemusí se asi úplně dvojnásobit, za 12 už by se dalo něco vymyslet, ale takhle asi vážně jedině repas a to se mi zdá jako příliš velký kompromis kvůli ušetřeným pár korunám.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Hlavně jako na nějakou náročnější "běžnou" práci OK, ale na hry bych fakt uvažoval o něčem moderním. I na starší hry.

SSD je samozřejmost, o tom už bych ani nevedl debatu. Já už spíš řeším, že bych nechtěl SSD přes SATA, ale jen NVMe. Což mimochodem v tom, co jsem postoval, je zahrnuto. Na tom by se asi dalo ušetřit nějaký peníze (na samotném SSD i desce, ale kapacita 500G mi přijde minimum, hry jsou velký). Ryzen by se dal dát slabší. RAMky jsou podle mě 16 GB minimum. Zdroj levnější už se asi taky nepořídí.

Jako samozřejmě neznám finanční pozadí, ale prostě radši přidám pár tisíc a mám to bez kompromisů. Třeba můj poslední komp je 8 let starej a (kromě toho, že ho prakticky už nepoužívám), tak je furt schopnej. Jediný, co v něm zaostalo byla právě ta grafika.

Takže pokud to není komp na prázdniny a pak zahodit, ale s výhledem na nějaký roky, tak bych prostě trochu přitlačil. Myslím, že tady dokážeme vymyslet slušnou sestavu za rozumný peníze, ale 8 je podle mě fakt nesmysl. Za 8 bych radši koupil konzoli, ale chápu, že tam asi zase nepojede Arma 3 a podobně. Předpokládám, že PC je nutnost.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Zdvyna »

mno já asi prodám ten svůj :)
Přílohy
IMG_4139.jpg
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od hamoun »

tady ale neni tema o akvariich :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Zdvyna »

ne? aha :-DDD
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od klicnik »

Tak po nahlidnuti do nejakych testovacich sestav, ktere bereme, je to cenove plus minus nastejno - vicemene zaklad na Ivy Bridge, nejaky starsi Radeon 7850 nebo GTX660 a plus minus 8 GB pameti a nejakou bizuterii kolem.
Co se pamatuju, tak ARMA III byla svyho casu dost narocna i na procik skrz AI, ale zas ten i5-2400 nebyl uplny orezavatko...

Za sebe mam trosku pochybnosti, ze v rozpoctu kolem 8kKc vcetne OS a dane pujde sehnat neco vyrazne lepsiho se skladanim svepomoci... spise ne.

Zkratka, kdyz prihodis par susnu na SATA SSDcko a USB 3.0/3.1 radic do PCI-Express (i tahle deska je delana tak, ze ma jeste PCIex4 a PCIex1, takze ten radic na USBcka bude kam pripojit), tak z toho bude jeste obstojnej stroj.


Jinak stran NVMe SSDcek... tedka uz jsou misty levnejsi nez SATA, jako jediny duvod proti tak zustava schopnost to v zatezi uchladit (osobne jsem ugriloval dve mSATA SSDcka v notasu, pak jsem na ne radsi zacal bastlit aspon maly pasivky s teplovodivou lepici paskou), ale jinak na tom uplne nebaziruju, proc taky.
Rozdil mezi HDD a jakymkoliv aspon trosku rozumnym SSDckem s aspon trochou cache je propastny, rozdil mezi SATA SSD a NVMe SSD bezny uzivatel nepostrehne a bottleneckem je spise zpraseny SW...
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Zdvyna »

a co 1050 ti gameing? k tomu pekny ssd na operak a jako pridavek 1T na hry dokumenty atd +10G RAM?
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Zdvyna »

takze notas je doma, kdyby nekdo. mel zajem o muj stolni pc tak se s vami za rozumnou cenu domluvim ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Win10 si stěžovaly na "nedostatek" místa. Zbývalo 6GB. Tak jsem chtěl vyčistit disk, což slibovalo 4GB místa vyčištěním aktualizací Win. Ale výsledek je přesně opačný. Po operaci mi zůstaly volný jen 2GB. [FUCK PC]
Co s tím [?] Resetovat do továrního nastavení a všecho přeinstalovávat se mi fakt nechce. A je to Lenovo Yoga, takže upgrade disku nepřipadá v úvahu.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od hamoun »

nenahrala se ti pak jeste ta posledni velka aktualizace? ...
zkousels do toho vycisteni od predchozich verzi koukat este jednou?

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Přeinstalovat na nějakej normální systém, kterej nevyžere celej disk sám o sobě bez dalších aplikací [IRONIE]

(jinak kouknout se přes nějakou aplikaci typu treesize co tam zabírá to místo... často to je nějaká ta debilní softwaredistribution složka, na ní existuje nějakej magickej příkaz do command liny, kterej běží asi 12 hodin a zrhuba v 25% případů z ní něco doopravdy i umaže. Jo, operační systém určenej pro běžný uživatele :-DDD )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Zdvyna »

Beztak tam zustal bordel z te aktualizace [FUCK PC]
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od klicnik »

No jo, ono navic to vycisteni disku wokennim nastrojem ma v zavislosti na pouziti UAC dva rezimy (resp. vidi "dve ruzny veci"), podle toho, jestli to bylo spusteny jako spravce, nebo ne...

Jako takovej rychlej nuke se da zlikvidovat:
c:\windows\temp (docasne soubory)
%appdata%\local\temp

Pak zastavit sluzbu Windows Update (pres services.msc) a smazat:
c:\windows\softwaredistribution (obsahuje stazene aktualizace)

Nu a dal je kolikrat dobry odstranit takovy hruzy jako profil prohlizece, dneska vsechno zalozeny na Chromiu je brutalne nenazrany a je to fakt heges. Rozumnej prohlizec nabidne ze smazani docasnych dat/cookies/cache.... vyloucit aspon do urcite miry nedavne veci, at to smaze jen to nejstarsi...

Variantne se da jeste zredukovat mnozstvi bodu obnoveni, ktery mas:
sysdm.cpl -> ochrana systemu -> nastavit.... a trosku tomu pristrihnout kridylka + pripadne to umozni i smazat existujici body obnoveni.
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

hamoun: Zůstalo to stejné, poslední aktualizace 25.5.2020

spm: No je to Yoga Book s halo klávesnicí. Tu pod Linuxem nerozchodím a Android verze byla takovej propadák, že ji Lenovo velice rychle stáhlo z prodeje. Další záhada je: Windows 20GB, Program Files (x86) 2.4GB, Program Files 4.3 GB, Users 9GB to je dohromady 35 GB. Kde je zbylých 23GB do 58GB vydávaných za 64GB?

Zdvyna: Samozřejmě mi bylo jasné, že nezískám celé 4GB, ale že mi 4GB ubydou jsem fakt nečekal.

klicnik: Díky.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od podvlada »

windowsy jsou na tohle pěkný mrchy a součet toho, co vidíš nikdy nedá celkový zabraný místo. Skrytý a systémový soubory a adresáře... nejvíc mě windowsy serou s tím, že si v podstatě nechávaj instalačku čehokoliv (včetně těch aktualizací) aby je šlo v budoucnu odinstalovat/opravit. Takže se to víceméně duplikuje. A to vše někde zalezlý ve složce windows.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“