emveho zkušenosti s Levorgem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od VDC »

To auto je jedním slovem krásný !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od romull »

Nová šestka je nádherná, uvažoval jsem o verzi 4x4 s dechtem, jenže předchozí dechty od Mazdy za moc nestály, uvidím, jaké budou refwerence a zkušenosti za 3 roky. Benzínovou 2,5 si koupil kluk co má u nás autoškolu. Tu ale dělá s malým P 208. Na Mazdu ale nedá dopustit i když má AT, 2,5 nejde jinak koupit a spotřebu si prý drží mezi 7 - 8/100, což jde. Nejhorší na spotřebu prý není město, ale dálnice =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od PeteBiggy »

Já na tuhle CX-5 docela sázel. Ale zaprvé, velmi mě zklamala dynamicky. Bohužel jsem však měl možnost se svézt pouze se surovým motorem, který měl najeto jen něco přes 1000 km. Jistě by to chtělo skočit do rozježděného vozu. Za druhé bych se těžko přenášel přes absenci pádel. To se ale, jak jsem teď k mému údivu nedávno zjistil, změnilo s letošním modelovým rokem. No a za třetí, jak nemám úplně potřebu mít na autě veškerou výbavu resp. volit nutně ty nejvyšší výbavy a už vůbec mít nutně kůži, tak tady bych asi nic jiného než Revolution Top nezkousl. Ten hadr na sedačkách je totiž snad ještě větší děs než u Outbacka. No a za čtvrté už takový ten folklór, značka jako snad poslední na světě stále nezinkuje kastle.
Každopádně Mazdě moc fandím, je mi velmi sympatická a pokud by to nakonec dynamicky i stačilo, tak ta pádla to pro mě dostala zase do přijatelnějších sfér...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od emve »

VDC : CX5 docela ujde, ale je to celkem úzká vysoká koza a taková nafouklá. Kompaktnější CX-30 se mi líbí podstatně víc, stejně jako nová trojka.

romull: Já bych si ten současný diesel do šestky taky nevybral. Dost se mi nelíbila kultivovanost, rozdíl ve spotřebě oproti benzínové dvouapůlce celkem minimální (do jednoho litru i na dálnici), pružnost lepší, ale do šestky se ten tichý benzín hodí daleko víc, než traktůrek. Spotřeba na dálnici je i u 2,5i hodně dobrá, při řekněme normální jízdě na D11 jsem měl spotřebu 6,9l při průměru 129 km/h (tedy 140 tempomat a občasné zpomalení). Při rychlostním průměru 150 pak cca 9,5l.

Pete: Tak je to samozřejmě atmosférický benzín, navíc v SUV, musí se točit. Pak na výkon a váhu v CX5 nejede vůbec špatně. Já jsem to čekal horší. Nicméně mám to jako hrkadlo na denní ježdění. Když chci výkon a svézt se, sednu do M3 nebo Eva. Pádla jak říkáš vyřešeny, ty tam mám. Výbava, nic jiného než Revolution Top mi nedává smysl, ty příplatky za výbavu nejsou moc velké na to, co tam vše je. Zinkování neřeším, auta jsou na krátkodobý operák. A po pravdě, neřešil bych ani při pořízení do rodiny, 15 let to vydrží a pak se to prodá stejně za pár korun jako jakákoliv jiná ojetina. Tohle auto není klenot, který se má zachovat pro další generace, ale běžný spotřebák.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od VDC »

PeteBiggy píše: No a za čtvrté už takový ten folklór, značka jako snad poslední na světě stále nezinkuje kastle.
..

Společně se Subaru samozřejmě. A moc nevěřím, že ostatní japonci na tom budou nějak moc jinak. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od milan74ma »

To akoze Subaru vazne .nezinkuje kasne ? Sak to robi uz aj Dacia. Teraz som sa dost prekvapil. Som kupil Outbacka reku budem mat na 10 rokov pokoj a zrazu toto info. Sranda, toto ma vobec nenapadlo pozerat ked som ho kupoval ...

edit: nepouzivaju nahodou oni uz pozinkovane diely ?
Subaru Outback 2019 (Comfort)
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od PeteBiggy »

emve píše:VDC : CX5 docela ujde, ale je to celkem úzká vysoká koza a taková nafouklá. Kompaktnější CX-30 se mi líbí podstatně víc, stejně jako nová trojka.....Tohle auto není klenot, který se má zachovat pro další generace, ale běžný spotřebák.
Tak o tom žádná, že trojka je mnohem hezčí. Třicítka je taky krásná, ale na můj vkus to s těmi lemy trošku přepískli. Jenomže to nejsou zrovna moc prorodinná auta. Spotřebák to sice je, ale během těch 15 let co píšeš, to zrovna nemusí kvést...
VDC píše:

Společně se Subaru samozřejmě. A moc nevěřím, že ostatní japonci na tom budou nějak moc jinak.
No Tome, tak to se teda divím cos napsal. Já jsem teda přesvědčený, že Subaru z části zinkuje. A pak má samo některé části z hliníku.... Co já jsem teda zjišťoval, tak zinkují v podstatě všichni, krom Mazdy. To, že obecně Japonci mají měkké laky je věc druhá...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od newli »

Ad CX5 - slysel jsem, ze to je uvnitr male, podobne si lidi stezuji, ze to neni nejsviznejsi, ale pro me to ma jednu zasadni vadu ... je to hnusna krabice!

Nicmene doufam, ze nova 6 by mohla prinest neco zajimaveho. Dnes sice vypada 2.5 zajimave (motoricky), ale pouze s automatem a AWD neni k mani.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od emve »

Pete: To jak bude CX-5 vypadat za 15 let z hlediska koroze můžeme jen spekulovat. Aktuální šestka je na trhu 8 let a nevšiml jsem si, že by jezdily ohnilé. Já už jsem odjezdil zimu se dvěma šestkama a vypadaly zespodu normálně jako kterékoliv jiné auto. Ale hejty na Mazdu a a historky jak stály už u dealera nové auta s ohnilým výfukem jsem taky slyšel, ale to už bude více než 10 let.

newli: Ano, velké to není, ale asi to odpovídá segmentu, ve kterém to je. O dynamice už byla řeč, když chce někdo šestivál, musí k prémiovkám, zatím... Nicméně podle měření z víkendu je to úplně stejně rychlé (80-120 a 100-160), jako nový Golf 8 2.0 TDI DSG, což je pro běžného člověka asi dostačující.

Každopádně se taky těším na šestiválce, nová šestka bude určitě super. Větší motor je poslední věc, která tomu chyběla.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od VDC »

Jedině, že by začali zinkovat minulej tejden.
Máchají kastle v barvě, to jo. Ale jakoukoliv zmínku o zinku jsem nikdy neslyšel a neviděl.

Tak ono to 10 let vydrží vždycky. I bez zinku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od suubaru »

Lexus zinkovaný je, takže japonci to umí. Ale jenom kastle. Spodek kvete.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od Levap »

ad ochrana proti korozi: na www.cars101.com se píše u záruky na Imprezy 2019: Corrosion: 5 years/100,000 miles. 70% of the body is double sided galvanized steel

???
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od Traveller »

To by znamenalo, že tam něco je.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od VDC »

Hmmm, tak možná to začali dělat opravdu od ročníku 19.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: emveho zkušenosti s Levorgem

Příspěvek od suubaru »

Emve: CX-5 vypadá dobře, zjevně jezdí dobře. Cenově kolem jednoho mega. Je v něčem lepší než outback za stejné peníze?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“