Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
vrtasp
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1193
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:40 pm
Jméno a příjmení: Petr Vrtilka
Bydliště: Kyšice okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od vrtasp »

sima píše::-D ty rozedřené ruce znám, já spároval jen kousek a stačilo, drsnotáž ten povrch
Hm, manželka má vkus, u nás je to přesně taky tak: manželka dlouze a promyšleně postupuje ke konečnému projektu, má tisíce fotek, dokumentace a hlavně představivost a nebojí se věci měnit, 100% věří a ví, že výsledek bude stát za to, ani na chvilku nepochybuje
No a já sem tam něco udělám sám, ale jen drobnosti, velké věci ne a ani nechci. Takže to máme taky stejně, všechno
Vidím, že jste dali pryč i okna, asi v dobrém stavu, jen ať zapadají do projektu, do kontextu, …
Přesně tak ať si hrajou:) no na zahradě blbnou ze tchýni pořád , já nadávám , že to mají pěkný ,ale nejde nic z toho sežrat:) oni , že prej jó salát z fialek:)
Přílohy
IMG_20200523_155919.jpg
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Tapan píše:. I když dřevostavba v mýchoočích je a vždycky bude jen takovej lepší zahradní domek
To je ale pitomej názor. ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od podvlada »

Tapan píše:. I když dřevostavba v mýchoočích je a vždycky bude jen takovej lepší zahradní domek
Já bych taky nevěřil domku, kterej je postavenej ze šikovně poskládanejch buněk celulózy, může se rozmočit, odfouknout ho vítr nebo ho sežrat kdejakej brouček :-DDD

[IRONIE]
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Marty73 »

Jaká celulóza? Ale vidím psáno IRONIE, tak nevím
Ale je hodně lidí, kteří mají mylný názor na dřevostavbu. Kdyby se někdo místo jasného názoru podíval na fotku, tak by viděl, že je to komplet masiv. Asi jsem měl napsat roubenka? Nebo srub? Ale ono to není ani jedno.
Dnes už se ze dřeva dá stavět jinak.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Škoda, že jsem nevyfotil kamarádův dům, kde jsme byli dnes na návštěvě. To je panečku dřevostavba. Stěny z kulatiny tak 60 v průměru, žádný slepený a slisovaný piliny či hobliny. Sice bych to nechtěl, protože to jako každá dřevostavba trpí nedostatkem akumulační hmoty, ale je to krásnej barák. Taky je to truhlář a dělal to pro sebe, že jo.
Dneska se hodně kouká na cenu, takže většina dřevostaveb je ze sirek pobitých OSB deskama, podíl dřeva a lepidel je 1:1, ale hlavně že je to eko :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od RadekN »

Tapane vozík teda zamrzí. Ale když dodržíš rozměry, tak by snad nemělo vadit, že budou bočnice z jiného materiálu. Nebo už i to dnes vadí??
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

To nasere Štěpáne, myslím že na Agados koupíš všechno.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Štěpáne ty vole to není o ceně a není to absolutně ani o tý ekologii. Jsem absolutním zastáncem dřevostaveb. Ale, srub z kulatin bych v životě nechtěl. Nelíbí se mi to. Klády v interiéru bych nesnesl. Samý dříví v interiéru bych nechtěl. Na to se rád kouknu na návštěvě, ale bydlet bych v tom nemohl.
Naopak sendvič je mému srdci blízký a kdybych stavěl, tak výhradně tímhle způsobem. Jednoduchý tvary, jednoduchá dispozice, přízemní a teda žádnej polystyren !!
Ty vaše zednický zaklínadla o akumulaci zdí jsou blbost.
Je mi sympatický jednogenerační stavění. K čemu je dobrý stavět baráky na 100 let, když příští generace, pokud to vůbec bude chtít, to bude muset stejně všechno zrekonstruovat ?
Vidím to už podruhý, že optimální by bylo do toho baráku dát dynamit, vyhodit to do povětří a začít znovu a lépe.
Je to starý, dispozičně na hovno a spousta věcí bude kompromis, protože to jinak nejde. A tak je to vždycky při rekonstrukci.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Tome, to je nekonečná diskuze. Nepůjdeme spíš vedle pokecat o olejích? :-D
Ten srub je hezkej tím, že je jedinečnej. Neznám jinou takovou stavbu v ČR. Taky bych to sám sobě na bydlení nepostavil, ale vždycky to obdivuju, jako chata by to bylo super. Však to taky mají na konci nejzapadlejší vísky, tam se to hodí.
Současné masově stavěné dřevostavby s ekologií vážně nic společného nemají.
Jednoduchý tvary, jednoduchá dispozice...toho jsem taky zastáncem. S materiálem, ze kterého jsou stěny, to moc nesouvisí. Polystyren nebo vata...nevadí mi ani jedno. Nevím, proč by mělo. Ještě pochopím argument, že polystyren velmi ochotně hoří...ale však zděný dům se dá zateplit i tou vatou, jen je to o něco dražší. Naopak že akumulace není potřeba může napsat jedině někdo, kdo ve stavbě bez akumulace nikdy trvale nebydlel. I u dřevostaveb se dá ta akumulace nějak dohnat, ale je to jako upravovat BRZ, aby mohlao do terénu.
Že se bude dřevostavba jednou snáz bourat máš asi pravdu, ale tý suti bude podobný množství. Navíc nevím, proč by se bourat měla. Když stavím pro sebe a děti v tom vyrostou, budou zvyklý :-D Ne, tohle nemá řešení, stejně po tobě vždycky zbyde aspoň základová deska. A zděná stavba dávno neznamená půlmetrovou cihlu na obvodu. Moje obvodové stěny měly 17,5 cm.
Problém dřevostavby, kromě akumulace, je, že je dost náročný udělat ji opravdu difuzně uzavřenou. A taky to, že je v podstatě vyloučena svépomoc. U zahradního domku to možná ještě jde, ale dům po čtyřčlennou rodinu se jako zděný svépomocí dělá líp.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od romull »

VDC píše:Štěpáne ty vole to není o ceně a není to absolutně ani o tý ekologii. Jsem absolutním zastáncem dřevostaveb. Ale, srub z kulatin bych v životě nechtěl. Nelíbí se mi to. Klády v interiéru bych nesnesl. Samý dříví v interiéru bych nechtěl. Na to se rád kouknu na návštěvě, ale bydlet bych v tom nemohl.
Naopak sendvič je mému srdci blízký a kdybych stavěl, tak výhradně tímhle způsobem. Jednoduchý tvary, jednoduchá dispozice, přízemní a teda žádnej polystyren !!
Ty vaše zednický zaklínadla o akumulaci zdí jsou blbost.
Je mi sympatický jednogenerační stavění. K čemu je dobrý stavět baráky na 100 let, …
Pořádná dřevostavba je Tome bohužel o ceně. Jak tu někdo už psal, sirky a desky, teda trámky a desky a mezi nimi 20 cm vaty, kterými jsou vedeny rozvody, takže v místech vedení jsou i tepelné mosty. Ale ani tyhle ošizené dřevostavby o moc levnější než cihla nejsou, zdali vůbec. Snad jen rychlost výstavby z předem připravených panelů je výhodou. O to ale nejde, o srub taky ne, ten je drahý jako prase, pokud má být teda udělaný kvalitně. Ale ta akumulace taky není blbost, zkus chvilku bydlet v dřevěné chatě s dětma, párkrát se otevřou dveře a je vymalováno, teplota lítá doů a nahoru a kotel se může zbláznit =) , stačí si zapisovat teploty v zimě i v létě, ta pobytová pohoda ve dřevostavbě vážně není. Leda v té opravdové, ale tam je to zase o ceně a hodně o ceně, na ty se ale nemůžeš podívat u nás, i když pár jich v republice taky stojí. Můžeš se na ně zajet podívat do Švédska, nebo do Norska. Tam jsou ty vychvalované dřevostavby, které jsou ale na první pohled dřevostavbami jen zvenčí, uvnitř jsou totiž obezděny těžkou cihlou, nebo kamenem, a to právě z důvodu té "nepotřebné" akumulace tepla. V takových dřevostavbách se potom bydlí fajn, jen jejich cena je trošku vyšší, a to oproti cihle a cca 40 - 50% a viděl jsem i nabídky na klíč na dvojnásobku nejlepších cihel =).
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
vrtasp
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1193
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:40 pm
Jméno a příjmení: Petr Vrtilka
Bydliště: Kyšice okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od vrtasp »

100 lidí 100 názorů :) taky jsem chtěl původně srub ,ale opravdu to bylo drahé:( pak projekt na dřevostavbu bungalovu a na konec je to z ytongu:) dřevostavby v Norsku a Švédsku super myslím, že jich pár mohu posoudit za těch 24 let co tam jezdím:) dneska jsou ty technologie úplně jinde než cca 14lety co jsme začali stavět.Taky bych to dnes dělal jinak.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Ta difuzní uzavřenost je právě ta největší hovadina.
Ale v pohodě kluci. Jste příznivci zděných konstrukcí, já ne. Byla by to nekonečná diskuse. To máte pravdu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od spm »

Mně by hlavně štvalo přidělávání čehokoliv do těch "zdí," což je neskutečnej oprc. Úplně mi stačí, že mám v části podkroví (ložnice a chodba) sádrokarton. Teď žena přišla s tím, že tam chce na strop pověsit nějakej háček na květináč. Mám chuť si hodit mašli, protože přidělat jakoukoliv blbost do tý desky je fakt strašný. Já teda hrozně nerad i vrtam, ale tam mi to většinou alespoň drží a nepotřebuju 5 hmoždinek na jednu díru :-DDD Řešit tohle s přiděláním čehokoliv kdekoliv v baráku... fuj :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od RadekN »

Tak u těch dřevostaveb je Honzo jako plášt dřevěná deska. To je naopak pro určitý věcí výhoda. Stačí ti jen vrut do dřeva a je hotovo, žádná hmoždinka a žádné vrtání :-).
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tapan »

Radku, a parotěs pod dřevěnou deskou není? Nebo nám vrut skrz nevadí? :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“