Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?) 
Autor Zpráva
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Tak tomu nevěřím ani za mák Trávo :-)

pát kvě 22, 2020 6:21 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Já byl v AWD 2x a už nikdy více.
Prvně mi vařilo staré subo (99) když se jelo v koloně a bylo venku vedro. Tak sem jim to tam dal a nic nenašli. Jen vyměnili víčko chladiče. Staré mi samozřejmě nedali i když bylo na 99% dobré.
Když jsem viděl cenu za servis + víčko, tak se mi chtělo smát.
Auto samozřejmě vařilo dál. Závadu sem si musel najít sám. Prasklo to plastové cosi na chladiči na co se nasazuje hadice a přicpalo to průtok v chladiči. Objednanej novej z polska za necelé 2000,- a vyměněno během chvilky svépomocí. Nechci vědět, kolik by to stálo, kdyby mi to měnili v AWD.

Podruhé sem tam dal auto na svolávačku na airbag. Po emailu jsem se domluvil, jak dlouho to bude trvat a že tam budu čekat. Objednali si mě na devátou. Přídu asi ve 4 odpoledne a vidím jak teprve začínají rozebírat palubku. Tak sem je zastavil, pohádal sem se s nima. (prej je moje chyba, že sem jim to neřekl ještě jednou, že tam na to budu čekat). No nevím, když se jednou na něčem domluvím, tak to beru jako hotovou věc.
Po cestě domů mi samozřejmě upadl, kryt A sloupku, protože ho tam správně zacvaknout je strašně těžký.

Auto mi přestalo topit u spolujezdce, takže airbag spolujezdce si raději vyměním sám během té příležitosti co budu mít rozebranou palubku. Do AWD už mě nikdo nedostane.

Také jsem si tam nechal nacenit repas brzd. No za cenu pístků od AWD (1000kč pístek) mám komplet materiál na repas všech brzd včetně kotoučů.

Bohužel to není jediná špatná zkušenost se servisem. Takže jsem se zařekl, že auto už do servisu nikdy nikam nedám. Za ušetřené peníze si můžu nakoupit dílenské vybavení co potřebuju.

Momentálně si dělám výmenu zadního ložiska + repas zadních brzd. V materiálu za 5500,-. Raději ani nechci vědět, kolik by to stálo u nich.

Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)

sob kvě 23, 2020 4:20 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Dracekvo: to je dost neobjektivní hodnocení. Rozhodně se nechci zastávat servisu, se kterým nemám osobní zkušenost a přeneseně vím jen tolik, že ne všichni jsou s prací spokojeni a majitel asi v některých případech nemá zrovna vybrané chování :-)
Ale očekávat, že servis, který platí prostory, odvody, mzdy zaměstnanců a celý ten podnikatelský voprc typu přehledy a kontrolní hlášení, nebo jak se všechny ty sračky, co stát chce, když se o sebe náhodou chce někdo ekonomicky postarat sám, si na materiál nedá marži nebo se divit, že se mu ekluje dávat nejlevnější chladič z Polska od nevyzkoušeného dodavatele...to je trochu mimo. Ono i vyměnit víčko je v popsané situaci jeden z prvních a nejlevnějších kroků, když není závada zjevná.
Samozřejmě ano, jsou drazí, ale drazí jsou právě proto, že jim tam lidi jezdí. Kdo je ochoten dělat si opravy na autě sám, ušetří ranec. Bez nejmenší pochyby. Ale ne každý chce / může / má kde. Servisy jsou drahé, ty dobré i ty špatné. Je smutný, když jeden z těch lepších neumí uznat, že něco posrali, a postavit se k tomu čelem. Na druhou stranu v té cenotvorbě to chce trochu soudnosti. Na obou stranách :-)

sob kvě 23, 2020 4:52 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Ano, ale jde o přístup. Vyměním za xxx korun díl i když si nejsem jistý, že je to tím a tvářím se jako vše OK? Co kdybych se rozjel někam za hranice a tam to začalo znovu vařit?

Kdyby řekli hele, závada se neprojevila, zkusili jsme vyměnit víčko chladiče, ale není jisté že je to tím. Tady máte to staré, je možné že je v pořádku. Hlavně sledujte teplotu, jestli to bebude zlobit dál.
Tak bych neřekl ani popel.

Prostě mi prodali díl úplně zbytečně. Starý dobrý díl někam stopili. Naúčtovali si xxxx korun za práci a neopravili vůbec nic. Když sem tam pak volal že to dělá dál, tak chtěli auto přistavit na další hokusy pokusy systém něco vyměním a uvidí se a samozřejmě si účtovat další peníze.
A za zbytečně vyměněný díl samozřejmě peníze vrátit nechtěli.

Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)

sob kvě 23, 2020 5:07 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

sima píše:
Tvl já jsem taky hlava, tohle přesně mě dělalo taky že jsem ti to neporadil taky, úplně jsem to zazdil!!! Kaju se, mohl jsem ti ušetřit peníze tj v pytli taky...
Ten zvuk je jako ostatně všechny podobné opravdu zákeřný, rozeznívá se, klame svým projevem.

Mě taky ale o tažné :-)

Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex

ned kvě 24, 2020 5:53 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Servis vs. samodomo není jen o daních atd., jak správně píše Tapan, ale taky o tom, nakolik si člověk cení vlastního času.

Yaris Hybrid 2013

ned kvě 24, 2020 12:01 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Máš pravdu, Augi. Samozřejmě. Ale tohle má každý nastavený jinak. Když to někoho baví, umí si na to udělat čas a má zázemí, když se dostavuje ten dobrý pocit z odvedené práce nebo z toho, že jsem se zase něco naučil, je to vlastně za odměnu :-) Když k tomu někdo nemá vztah a je to jen problém, který je potřeba vyřešit, tak je k vzteku dělat to samo domo. Ostatně zuby si taky neopravuju sám, protože to neumím a nemám na to vybavení, nestříháme se doma, protože nás to nebaví.

Naposledy upravil Tapan dne ned kvě 24, 2020 2:48 pm, celkově upraveno 1

ned kvě 24, 2020 12:09 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

To máš pravdu Štěpáne :-).

ned kvě 24, 2020 12:32 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

A pak jsou tu takovy jako ja, ktery si doma to auto svepomoci akorat zkurvi a pak si to stejne nechaji opravit v servisu (ano, dneska se zase "darilo") :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

ned kvě 24, 2020 8:47 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Očekáváme report. Tohle fórum je plné zajímavých a užitečných informací, přesto patříš do zlatého fondu, hltám každou příhodu :-D

ned kvě 24, 2020 9:26 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Tapan píše:
Ostatně zuby si taky neopravuju sám, protože to neumím a nemám na to vybavení,

To je zrovna blbý příklad, protože tohle si neumí udělat ani zubař s vybavením. :-)

ned kvě 24, 2020 9:40 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Tapan píše:
Očekáváme report. Tohle fórum je plné zajímavých a užitečných informací, přesto patříš do zlatého fondu, hltám každou příhodu

Jasne! Ja zrovna tak. :-D

ned kvě 24, 2020 9:48 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

mnov píše:
To je zrovna blbý příklad, protože tohle si neumí udělat ani zubař s vybavením.

No, kolegovi by to udělat zvládnul. Přesto mi zuby nedělá ani moje paní, přitom je to dokonce zdravotnice :-)

ned kvě 24, 2020 10:41 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

To je, ale se specializací na trhání. :-D

ned kvě 24, 2020 10:56 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

spm: cekal jsem prihodu v jine casti fora .. ale .. nikde nic ... takze??

Odesláno pomocí Tapatalk

pon kvě 25, 2020 6:00 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další