Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od mnov »

Tímto je dotaz vyřešen. To je dobrý přístup k odpovědi. ,,,,| (*_^) |,,,,
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3073
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

jkotek píše:Měl bych dotaz: hodí se tento displej i pro otíka BS?
Ne.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od jkotek »

Ok, díky za odpověď. Takže můj zájem zůstává "jen" na jednom kusu ;-)
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:V nových Subaru se tyhle hodnoty měří (třeba teplota oleje) a dají vyčíst přes OBDII pomocí těchhle univerzálních ELM327? Neodhaduje to jen ta appka z ostaních hodnot?
Umí to vyčíst. Existuje něco jako "SSM2 via CAN bus" a takže se můžeš přes sběrnici ptát na SSM2 hodnoty a ECU pak vyšle na sběrnici odpověď. Takže stačí mít vhodný ELM327, který se nechá nakonfigurovat na vhodnej přenos, protože to není plně kompatibilní s OBD2, a pak to frčí. Třeba u mě s modrym mini ELM327, takovym tim asi za 2 dolary, Active OBD funguje. Ukazuje to teda jenom něco - teploty v automatu, v oleje v motoru atd, ale něco to dělá. Už se brzy chystám, že to sniffnu, o čem si to vlastně povídá. :-D

Některý zajímavý hodnoty se dají přečíst i přes custom PIDy přímo přes OBD2, ale u BL/BP o ničem konkrétním nevím.

Jak je to v těch, co už nemají vyvedený ani K-line, to nevím. Ale nedivil bych se, kdyby SSM2 přes CAN bus fungovalo i tam. Jenom se změní medium a protokol. Asi není důvod, když už jednou tak nějak "standardizovali" v rámci Subaru nějaký hodnoty, jejich adresy, přepočet atd, tak proč od toho odcházet. Navíc ofiko diagnostika se taky musí nějak domluvit.

EDIT: Dokonce ve FreeSSM je už i podpora ELM327 (a dalších zařízení, co se konfigurují přes AT příkazy) a pokud se to s ním nějak domluví a to zařízení je schopný se nakonfigurovat na požadavanej přenos, tak je to schopný pak fungovat přes něj. Ale jestli používá SSM2 přes CAN bus, nebo to umí využít i pass-through režim pro K-line, to nevím.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

outback píše:@HonzaCZ: můžeš se mi prosím podívat do objednací tabulky jestli tam neuvidíš něco nekompatibilního? V BP předpokládám stále bezproblémové SMM2. Větší starosti mi dělají ty Forestry SF, i když je to už facelift a 2001 nebo mladší...
U podvlady tam je vyplněná ECU i TCU SSM1, to je asi blbost, spíš teda omyl. SSM1 u BPE nebude ani jedno. Maximálně převodovka, ale podle mě ani ta ne. To samý bahamut77.

Nemá nadpis být spíš SSM2? Nejsem si jistej, kde nastala chyba.

U těch SF 2001/02 bych se bál, aby motor nebyl ještě SSM1 - lepší by to bylo ověřit.

Mělo by stačit kouknout na konektor a pokud je osazenej pin 7 (K-line), tak by ECU měla umět SSM2. U automatu to tak jednoduchý není. Nejlepší je zkusit FreeSSM nebo RomRaider přes VAG KKL kabel a pak je to celkem jasný. Ideálně FreeSSM v debug režimu. Protože někdy si to povídá, ale z nějakýho důvodu program vyhodnotí, že si to povídat nebude, ale v podstatě je to jenom nějaká chyba komunikace, ne, že by to neumělo SSM2.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od eaerbr »

dá se ten LCD použít místo přídavných budíku ?

chtěl bych to na WRX Bugeye 2005 z Japonska, stačí mi tlak oleje, teplota oleje a čas (hodiny)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od podvlada »

Honzo, myslel jsem že Láďa odpoví a vysvětlí, ale zůstalo to bez odpovědi. Taky mi to přišlo divný, resp. nevěděl jsem, jestli mám dát "ano" když mám SSM2, jestli to zahrnuje i SSM1, nebo striktně ne, protože se to vylučuje, ... ani nevím co za tím je. Ale řídil jsem se podle toho, co pak psal Láďa:
outback píše:Kdo má SSM2 zapíše do tabulky do příslušného sloupce ANO, pozná se to tak, že mu funguje K-Line kabel s FreeSSM. Většinou to poznám z typu a roku výroby auta, ale někdy ne.
A pokud se K-Line kabel myslí ten "USB VAG KKL OBD II" kabel, "modrej", tak ten mi s FreeSSM funguje. Proto jsem dal ano, i přesto že možná moje auto přímo SSM1 už nepodporuje. Nevim.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od podvlada »

eaerbr: teplota a tlak oleje vyžaduje dvě čidla navíc, ale na displeji zobrazit jdou. Zamysli se ale i nad čitelností malýho znakovýho displeje vs. klasickýho analogovýho budíku. Na hodnoty s nízkou změnou v čase (teploty) ideál, ale na realtime hodnoty co se rychle mění to nemusí bejt to pravý - i když pořád lepší než nic samozřejmě.
Čas by mohl být problém, kde brát zdroj času? Při vypnutým autě je "displej" bez napájení, předpokládám. I u věcí co jsou připojený k internetu se ten čas musí získávat odněkud online "manuálně" (pokud se bavíme o mikroprocesorech), pokud nemá bastl i svůj RTC čip - a i ten je potřeba nastavit - sesynchronizovat, pak až si "tiká sám". To v autě asi nebude úplně jednoduchý.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od eaerbr »

potřebu přidělat čidla chápu, chtěl jsem jen vědět, zda LCD je schopen nahradit přídavné budíky

mám teď v autě kapličku s hodinama a řeším kapličku pro 3 budíky s teplotou a tlakem oleje a protože příjdu o hodiny, tak třetí budík bych chtěl hodiny, tlak turba a ostatní neřeším, je to jen WRX

samozřejmě pokud hodiny nepůjdou, mám je na mobilu...

ohledně zobrazování, protože jsem laik, jde LCD naprogramovat, aby třeba čísla měli větší font, nebo při nějaké hodnotě měnily barvu, nebo blikáním upozorňovali na alarm ?

pokud je LCD černobílý, tak chápu, že barvy nebudou...
Přílohy
hodiny
hodiny
budíky
budíky
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:A pokud se K-Line kabel myslí ten "USB VAG KKL OBD II" kabel, "modrej", tak ten mi s FreeSSM funguje. Proto jsem dal ano, i přesto že možná moje auto přímo SSM1 už nepodporuje. Nevim.
No proto jsem tam uvedl pochybnosti, jestli jsi to ty blbě vyplnil nebo je to blbě nadepsaný. :-)

O nějaký zpětný kompatibilitě mezi SSM2 a SSM1 tedy nevím. A taky se nedá říct, že by něco podporovalo celý auto. Každá jednotka komunikuje zvlášť a je svedená na pin 7 (SSM2) nebo piny 12 a 13 (SSM1). A při komunikaci se používá sdílená sběrnice a adresování v protokolu.

Pak ještě spousta jednotek komunikuje přes něco jako KWP2000 (u BL/BP to je ABS/VDC, airbagy, BIU), protokolem podobným SSM2, ale není to úplně SSM2... no a pak spousta zařízení si umí povídat i přes CAN bus, ale to už je zase jiná pohádka. :-) EDIT: Jo a taky OBD2... :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od spm »

Na cteni znaku se da zvyknout, do kaplicky nekoukam skoro vubec, na rychlost na displayi, kdyz nefunguje navigace (tunely), tak jo a jde to v pohode. Hodiny tam ale nebudou, nema je to imho kde vzit...

Display byl znakovy a monochromaticky, takze bez barev a bez moznosti zvetsit font...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak na znakovym displeji se dá zvýrazňovat třeba inverzováním políčka. Ale záleží, jak vymakanej to má řadič.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od podvlada »

Jak jsme na tom, vlastně? Nějaká aktualizace? Chápu že situace posledních týdnů až měsíců určité věci zkomplikovala...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3073
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Dnes jsem mluvil s Jirkou a objednal elektroniku pro druhou sérii. V tabulce je osm záznamů, objednal jsem tedy osm kusů elektroniky. Pokud se nakonec zjistí, že to nějaké auto nepodporuje, určitě se najdou další zájemci. Rozhodující pro organizaci jednotlivých sérií jsou plošňáky. Ty se v našem případě dají nejlevněji objednat po dvanácti kusech, takže jich bereme rovnou 12 a ještě 4 zbydou pro případné opozdilce.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od Tapan »

Ták, klucí a případná děvčata, hovořil jsem s realizačním týmem a dohodli jsme se, že by stálo za to dotáhnout do konce druhé kolo objednávek a výroby displejů. Já sám chci hnedle dva kousky na svoje werky, mám tedy na tom osobní zájem a to vždycky znamená větší tah na branku - proto jsem se rozhodl nečekat, až "se to udělá samo", ale taky se aktivně zapojit. A protože nic neumím, nebudu učit orla létat, technické aspekty nechám na mistrech oboru a zkusím se angažovat v organizaci.
Na první stránce tohoto vlákna je seznam zájemců o displej, aktuálně běží druhé kolo. Je tam již vypsaná řada zájemců, ale protože byl projekt docela dlouho u ledu, nebude patrně tento seznam aktuální. Tuším, že takový Podvlada nebo RadekN už aktuálně mít zájem nebudou, u ostatních nevím. Takže jsem všechny zájemce z druhého kola sice nechal v tabulce, ale text jsem zesvětlil - zešedil. Prosím uvedené, aby potvrdili svůj zájem tím, že barvu textu opět změní na černou, případně potvrdili svůj nezájem tím, že daný řádek vymažou.
Pak tu máme pár nováčků, u kterých to vypadá, že neprovozují auto způsobem "jezdím, dokud to jede a dokud nesvítí červený kontrolky", tedy dalo by se u nich vytušit, že by mohli mít zájem - v tom případě se prosím dopište do tabulky. Mnoho informací o tom, co to umí a jak to funguje, najdete v tomto vlákně, pokud i tak budete mít nezodpovězené dotazy, ptejte se.
Díky!
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“