Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Včera jsem mezi sebou různě zkoušel dva páry vzpěr a nakonec nejlíp fungují ty ze Subatechu. Takže jsem druhý pár kupoval zbytečně >:-& Po několikerém prostříknutí silikonovým olejem (nevím, jestli je na to ideální) se to docela rozchodilo a už to funguje relativně dobře. Dál už to řešit nebudu. Teď ještě vyřešit to záhadné klepání při startu a vyměnit náplně a budu spokojenej
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Konečně mám vyměněny náplně v servu, převodovce a diferenciálech. Zadní dif náplň v pohodě, servo vytekl černý neprůhledný hnus, převodovka/přední dif to samé, tam byly na víčku ještě kovové částečky. Uvidím, jestli výměna oleje aspoň trochu pomůže, škrtání už bylo docela znát. Dojmy zatím žádné nemám, projel jsem jen skrz město. Ale řadí to, takže jsem minimálně nic nezku*vil ;-D
Co jsem koukal na podvozek, tak to na několika místech rezne, měl bych s tím něco dělat :-/
Dál mi asi teče řízení na levé straně, viz. foto. Otřel jsem to, abych viděl, kudy to teče, případně jestli jsem to tam něčím nepolil, i když si toho nejsem vědom.
Zatím se mi nepodařilo opravit "check disc", CD se štětečkem na čištění čočky laseru nepomohlo. Na zahraničních forech jsem se dočetl, že by to mohlo být nějakým mechanismem, co posouvá čočku, že bude asi zanesený a nehýbe se. Mělo by pomoct vyndat jednotku a vyfoukat to. Ale obávám se, že k tomu bude dost omezený přístup...
Autu se občas nechce do otáček, pocukává, jakoby se dusí a musím to prošlápnout aby to pomohlo. Vzhledem ke GO motoru, novým svíčkám apod., podezřívám palivový filtr (čerpadlo bylo před GO měřeno a prý vše OK). Bohužel nevím, kdy byl měněný, tak ho vyměním a uvidím. Předpokládám, že bude někde u nádrže (sice jsem byl za tři dny dvakrát pod autem, ale nenapadlo se mě podívat >:-& )
Přílohy
IMG_20200603_103305.jpg
IMG_20200603_104439.jpg
IMG_20200603_104544.jpg
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Ty šponky jsou z difu nebo převodovky ??
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Jsou z převodovky...není divu, že to při přeřazování škrtalo. Uvidím, jestli výměna oleje pomohla. Pokud ne, budu řešit, co s tím. Tady by měl stačit repas, nebo ne?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Jinak. Není divu, že jsou tam špony, když to škrtalo. :-) Synchrony asi nebudou úplně v kondici... Jo, to se vyřešit rozhodně dá.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Levap »

Ten podvozek už taky nevpadá dobře. To je spravovaný? Na tý poslední fotce to tak vypadá.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Na tý poslední fotce to vypadá jako tradiční Subaru podvozek. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Ten podvozek se mi taky moc nelíbí... Chtěl bych nechat udělat nástřik podvozku a dutin, ale nejdřív to musím dát dokupy. Bohužel nevím, kdo by to v HK a okolí kvalitně udělal. Kdyby to bylo na mně, tak akorát obrousím zrezlé části (ramena, nápravnici), natřu odrezovačem a alkytonem. Na dutiny si ale netroufnu, když vidím, co dokáže předseda, a jak má různá udělátka aby se dostal kam potřeboval, tak by to moje snažení asi nemělo moc smysl.
Tu převodovku budu řešit podle toho, jak mě to bude otravovat. Třeba to po výměně bude lepší, zítra to pořádně projedu. Pokud bude zlepšení žádné nebo minimální, asi to budu muset někam dát... nevíte, na kolik zhruba taková sranda přijde? Nejspíš bych rovnou nechal udělat spojku, celkově to řazení je nic moc. Si už začínám připadat, že neumím ani řadit >:-&
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14829
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tapan »

Jestli je to vážně synchron, slyšel jsem před časem něco o 10-15 tis. u servisu, který ví, co dělá a nepatří ani mezi nejdražší, ani mezi nejlevnější.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Podobnou částku jsem očekával, nicméně bych uvítal nižší ;-D
Každopádně jsem teď najel cca 200 km a řazení je rozhodně lepší, takže případný repas se zatím odkládá. Moc jsem nedoufal, že by výměna oleje pomohla, ale vypadá to, že jo. Snad to není placebo :D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

On novej olej většinou pomůže. Uvidíš, až na něj něco najedeš, jestli to vydrží.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od sima »

Jj, mě se taky řazení vždy zlepšilo a to jsem olej měnil v manuál převodovkách jakéhokoliv auta co jsem kupoval, téměř jo teda a vždy to bylo lepší.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tak jsem se pustil do renovace podvozku, resp. "jen" do nástřiku podvozku a dutin. S tím, že vše obrousím, natřu a nastříkám. Asi největší problém je s tím, jak se pod auto dostat. Mám nějaký kozy, ale mám strach to nechat jen na nich a blbě se to na ně zvedá. U dědy mám díru, ale tam se dostanu jen na střed. Takže to dělám tak, že zvednu půlku auta, udělám jednu stranu a pak půjdu na druhou...přijde mi to jistější. Takže podběhy udělám doma komplet a pak sjedu k dědovi udělat zbytek - nástřik bude v rámci jednoho dne, tak by to snad mělo být v pohodě.
No a teď moje dilema. Přikládám fotku palivový trubky - co s tím? Nevím, jak ji sundat, přijde mi, že bych musel sundat nápravnici abych se k těm sponám dostal. Můžu to vůbec brousit, nedostanu se skrz? Takže mě napadá to na prasáka nechat tak jak to je a jen to přestříkat Dinitrolem...
Jinak nosníky jsou v pohodě, jen pár rezavých míst ve spojích plechů. Nejhorší místo je u zadních zástěrek, tam je to skrz. Což jsem doufal že nebude, protože nemám COčko a neumím svářet... No budu muset sehnat plech, nějak to naohýbat a kámoš mi to tam navaří. Zatím ani pořádně nevím, jak to vyříznout, abych si nepoškodil lemy.
Ještě jedna věc, jak nejlépe očistit podběhy? Když to vezmu na wapku, tak se tam nedostanu, nebo jo? Auto myju před barákem, s wapkou nemám zkušenosti :-/
Přílohy
Pod zástěrkou
Pod zástěrkou
palivová trubka
palivová trubka
IMG_20200731_130256.jpg
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Nikdy Dinitrol nestříkej přímo na rez. Tím se rzi nezbavíš, jen to bude hezky reznout pod tím nástřikem. Dinitrol je ochranný nástřik, ale natřít to musíš kvalitní základovkou. Epoxidovou nebo polyuretanovou. A po mechanickém odstranění rzi to ošetři odrezovačem. Ta trubka k nádrži jde normálně vyndat. Ke sponám se dostaneš z pod auta.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Celý dnešek jsem zabil demontáží palivové trubky. Zaboha nešla povolit jedna spona, to jsem dělal snad celý odpoledne. A teď mám sice všechno povolený, ale nejde mi stáhnout silnější hadice z trubky a hlavně nedokážu trubku dostat ven, zlatý ježek v kleci...je na to nějaký grif? Přiohnul jsem i držáky, ale pořád jsem to nedokázal sundat... Takže si připadám jak totální nemehlo

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“