Autokamera

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Autokamera

Příspěvek od Makovica »

Kedze mi zomrela autokamera (LAMAX C7), resp. zrejme ma problem napajaci konektor alebo bateria, co neviem, ci budem schopny dat dokopy, tak sa obzeram preventivne po novej.

Kandidati su -
- Mio Mivue 7xx rady https://www.mio.com/fr_fr/products/dash ... s/7-series
- Mio MiVue 8xx rady https://www.mio.com/fr_fr/products/dash ... s/8-series
- Lamax C9 https://www.lamax-electronics.com/sk/ka ... -lamax-c9/
- pripadne nejaka Xiaomi 4K, ci ina Cina, napr. 70mai Dash Cam Pro ?
- Niceboy PILOT XR
- zvazoval som aj Truecam A7s, ale vidim dost kritiky na kvalitu obrazu

Kriteria -
- zaznamovy uhol > 140 stupnov - musi byt
- GPS - musi byt
- radsej Sony obrazovy snimac, ale nie je podmienka
- musi mat display
- ADAS potesi, ale nie je nutny
- WIFI nie je podstatne
- cena tak do 120E

Otazka je - mate niekto skusenost s tym panskym vymyslom ADAS, ci ma vobec zmysel to zvazovat pri kupe ?
Ci je Lane departure, Collision detection vobec v tychto kamerach funkcne.

Potesilo by ma lepsie rozlisenie ako Full HD, ale ak nie, tak aspon 60fps ("p", nie "interleaved") pri FHD. A to je celkom problem najst za rozumnu cenu okolo 100E.

Ak mate nieco overene, kludne dajte tipy.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Autokamera

Příspěvek od podvlada »

Yi dash camera a 70mai (ten malej váleček) provozuju. Tu Yi už tak třetí rok, 70mai rok (jako zadní). Obě spolehlivě. Jsou levnější, takže obraz nenadchne, ale ani neurazí.
S tou 70mai měl problém Yohn, prej mu občas nenahrávala a myslím že snad i tu nehodu co měl s XV nezaznamenala, ale to teď nevím jistě.

Chytrosti jako lane departure mam vypnutý, nepotřebuju aby mi to pořád buzerovalo při každým předjíždění.

Yi má dostačující displej, 70mai jedině přes telefon (přes wifi), zas má ale hlasový ovládání.

Nicméně ty verze co mám já nemají GPS. Proč zrovna tu chceš? V záznamu mít rychlost nebo umístění mi přijde zbytečný. U nehody to stejně nepomůže, leda uškodí.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

podvlada píše:Yi dash camera a 70mai (ten malej váleček) provozuju. Tu Yi už tak třetí rok, 70mai rok (jako zadní). Obě spolehlivě. Jsou levnější, takže obraz nenadchne, ale ani neurazí.
S tou 70mai měl problém Yohn, prej mu občas nenahrávala a myslím že snad i tu nehodu co měl s XV nezaznamenala, ale to teď nevím jistě.

Chytrosti jako lane departure mam vypnutý, nepotřebuju aby mi to pořád buzerovalo při každým předjíždění.

Yi má dostačující displej, 70mai jedině přes telefon (přes wifi), zas má ale hlasový ovládání.

Nicméně ty verze co mám já nemají GPS. Proč zrovna tu chceš? V záznamu …
Dik za info.
Chcem to skor kvoli polohe, ked sa budem niekde motat. Na tom Lamaxe C7 sa to dalo vypinat, to pridavanie do zaznamu.
Teda - vyplo to v obraze, ci to je nejako v zazname, neviem.
Ja chodim vacsinou slusne :)
EDIT: Ako pise HonzaCZ v inom vlakne: "Ty údaje v obraze, např. GPS rychlost se sice dají vypnout, ale přibližnou rychlost vozidla lze spočítat i jen ze samotného videa, takže bych se tím netrápil".

Podla popisu mi momentalne pride idealna Niceboy Pilot XR, len neviem, ci mi bude vyhovovat drziak - da sa polohovat len hore dole, nie smerovo.
Ale za 110E dobra kupa. Jedine, co nema, je ADAS, na co asi kaslat.
Naposledy upravil(a) Makovica dne čtv kvě 21, 2020 12:08 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Autokamera

Příspěvek od Mira »

Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

Vedel som, ze tu bolo na to vlakno, ale som ho nevedel najst.
Takze idem to znovu prebehnut. Dakujem.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

Takze uz sa rozhodujem len medzi
Mio MiVue 792 WIFI Pro https://www.trustedreviews.com/reviews/ ... pro-review
+ lepsie nastavitelna montaz
+ mozno
+ ma ADAS
- starsi (2015) Sony chip IMX291 (ale tiez vyborny https://www.sony-semicon.co.jp/products ... _Flyer.pdf)
- uhol len 140stupnov
-/+ len FullHD 30/60fps

Niceboy Pilot XR
+ novsi (2019) a modernejsi Sony IMX335 chip (Sony novinka minuleho roku)
+ nativne az 2K/30fps, 4K je interpolovane, FHD zhodne 60fps
- montaz nastavitelna len vertikalne v obmedzenom rozsahu, ma vsak zorny uhol 170st., cize horizontalne problem nebude
- nema ADAS

I tak asi budem pouzivat FHD 60fps.
Obe kamery su super, v pripade pouzivanie iba FullHD bude lepsia asi Mio, ale obavam sa, ze sa necham nalakat na vacsie rozlisenie :)

Cena rovnaka cca 110E.

Koho by to zaujimalo a chcel sa v tom vrtat - tu je zaujimava info od Sony https://www.sony-semicon.co.jp/e/produc ... ology.html
A je tam aj tabulka kvality senzora pri slabom osvetleni. Tam zase tento 335 nie je nejaky extra (291 tam nie je, ale mal by byt horsi ako 290).
Ako to vzdy byva - cim nizsie rozlisenie a cim vacsia velkost seozoru (vacsi pixel size), tym lepsia citlivost.
Cely lineup senzorov https://www.sony-semicon.co.jp/e/produc ... oduct.html
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Autokamera

Příspěvek od podvlada »

Co jsem četl ohledně citlivosti a kvalitě ve tmě... Nevím co na tom může být pravdy - pozor aby kamera neviděla víc než ty jako řidič. Třeba při sražení neosvětlenýho neoznačenýho chodce, aby ho kamera neviděla dřív a záznam pak nebyl k přítěži.
Jestli ale takový případ opravdu existuje netuším. Jen takový zamyšlení...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autokamera

Příspěvek od HonzaCZ »

Já už se taky koukám po náhradě pár let. Ale nic mě už dlouho nezaujalo. Teď mám Mobius ActionCam a uvažuju, že zkusím dvojku. Mě vyhovuje, že to nemá displej, že to nemá žádný ovládání, chová se to naprosto autonomně, nedělá to žádný zvuky atd.

Od nový bych chtěl lepší obraz (není nutný 4K, ale stačilo by dobře prokreslený Full HD), menší kompresi (karty jsou dneska rychlý a velký dost), nevadil by nějaký externí vstup na zamknutí záznamu (některý mají rf tlačítko, který se dá někam nalepit) a to je v podstatě vše. Možná magnetický držák s nabíjením, ale musel by fakt fungovat a nesmělo by se to na něm klepat, vaklat a podobně nebo si nesmí při každym sundávaní člověk rozhodit sklon, jako to má nějaká Niceboy, co má brácha.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

Ta Niceboy Pilot XR sice ma magnet, ale udajne dost silny na to, aby sa nehybala.
Ci si uz ale objednam Mio 792 alebo Pilot XR, isto si priplatim dalsie 3roky k zaruke.
Pozri si tu Mio, ta je slusna za sera, ma kopec funkcii a hlavne vie FHD 60fps.

Rozobral som pre istotu ten moj Lamax C7 - ona ma problem, ze ked sa zapne, hned sa vypina. Takze to moze byt bud nieco s USB konektorom (ten sa mi uz davnejsie nepozdaval, akoby sa nesnazila ani nabijat) alebo bateriou. Ci nepotrebuje tu bateriu aspon v akom-takom stave aj ked je na USBcku.
Vnutri je 3.7V Li-Po 042525 200mAh (niekde ako 402525). To je 25mmX25mmX4mm so vsetkymi ochranami.
Tvari sa, ze ma 3.7V, skusim ju cez USB v kamere nabit, ci bude nejako reagovat.
A mozem objednat nahradu od Cinana.
Ale ta kamera ani za nova nechodila poriadne len z baterie. Len par sekund.
Inak ten Lamax neviem, aky ma cip (je pod optikou), ale je tam okrem senzora este AIT 8427D.
Naposledy upravil(a) Makovica dne čtv kvě 21, 2020 4:58 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera

Příspěvek od quickly »

quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Autokamera

Příspěvek od zhor »

Já mám Mobius dvojku, Maxi, a je tam už wifi, pro štelování focusu se to nemusí rozebírat, ale stačí pootočit objektivem. Celkově je obraz lepší a SPZ čitelnější, noční záběry mnohem lepší. Jediný co mě štve, že když se to vybije, tak se resetne datum někam do 2017 a pak te nepřemazavá novější videa (názvy video souborů začínají datumem). Takže se pak točí jenom jenom jedna smyčka dokola.Takže je potřeba to čas od času zkontrolovat a synchronizovat cas.

U mě je výhoda, že jak střídám dvě auta, a občas mezi nima i ty kamery, tak mi stačí na jedničku i dvojku stejná kabeláž a jenom přešroubím box s kamerkou velikosti krabičky od sirek.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

quickly píše:Makovica: a co tato https://www.alza.cz/mio-mivue-j85-wifi- ... 468478.htm ?
Tu som pozeral predtym, mne by sa hodil aj display a ma horsi chip. Naviac nevie ist 60p pri FullHD, co mi celkom vadi.
Inak je fajn aj dizajnovo. A bola celkom draha.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Autokamera

Příspěvek od spm »

podvlada píše: Nicméně ty verze co mám já nemají GPS. Proč zrovna tu chceš? V záznamu mít rychlost nebo umístění mi přijde zbytečný. U nehody to stejně nepomůže, leda uškodí.
Většinou to podle ní synchronizuje čas. Což považuju za výhodu, jelikož na mých dvou kamerách se přesně tohle posralo a tu první jsem vlastně kvůli tomu i vyhodil.
Makovica píše: Rozobral som pre istotu ten moj Lamax C7 - ona ma problem, ze ked sa zapne, hned sa vypina. Takze to moze byt bud nieco s USB konektorom (ten sa mi uz davnejsie nepozdaval, akoby sa nesnazila ani nabijat) alebo bateriou. Ci nepotrebuje tu bateriu aspon v akom-takom stave aj ked je na USBcku.
Vnutri je 3.7V Li-Po 042525 200mAh (niekde ako 402525). To je 25mmX25mmX4mm so vsetkymi ochranami.
Tvari sa, ze ma 3.7V, skusim ju cez USB v kamere nabit, ci bude nejako reagovat.
Zkus tu baterku úplně odpojit a zapnout to. Já jsem na svym číňanovi dělal pokusy, když baterka nadobro umřela, že ji vyměním za kondenzátor. Narazil jsem na to, že když kondenzátor měl malé napětí, než by ta baterka měla mít (přestalo to fungovat někde nad 3V), tak se ta kamera přesně vůbec nezapla nebo blikla a vypla se. Když se to vyhodilo úplně do pryč, tak normálně naběhne a funguje. Nevýhodou tohohle zapojení teda je, že je to čistě závislý na napájení z auta. Takže když vypadne (ikdyž třeba vypneš klíček), tak ten poslední záznam bude poškozený a nepřehratelný. A podobně pokud při nehodě dojde k přerušení napájení do té kamery, tak ji nejspíš nahranou mít nebudeš.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

Ono to 100% bude nieco s napajanim. Najprv som myslel, ze to je zoxidovany, alebo mechanicky poskodeny konektor. Ale na PCB, na pinoch USB konektora je peknych 5V.
Ked pripojim napajanie, tak sa kamera niekedy normalne zapne, ale po asi 7 sekundach zaznamu sa vypne. A nasledne sa to uz len tvari tak, ze sa nabija bateria.
Ona sa takto ale spravala od zaciatku, ked som ju zapol bez externeho napajania. Teraz vidim, ze to asi nebolo uplne normalne ani vtedy. Tych 200mAh by ju malo podrzat dlhsie. Ale na externom zdroji problem nikdy doteraz nebol.

Ta baterka nie je vobec fuknuta, ma 3.9V a pri nabijani (zasunutom USB) je na nej peknych 4.2V. Necham ju teraz nabit, co to spravi.
Ale podla mna ma uplne biednu kapacitu. Asi ju odpojim, ako pises a vyskusam to bez. A hodim ju na modelarsku nabijacku, nech sa jej odmeria kapacita. Lebo tam tusim problem.
Objednal som z Ciny nahradu, je to dost nestandardny rozmer, tak o par tyzdnov uvidim.

Len ten kondenzator ma kapanek ine nabijacie prudy, muselo by to tam ist spolu s nejakym R v serii.
Este je moznost, ze tie tenke kabliky do internej baterie vyvediem z PCB von na konektor a na kamere bude pripevnene vymenna bateria, uz podla potreby. Kludne aj vacsia.

Vcera som riesil inu objednavku, tak som tam prihodil 2 rozne USB mini konektory, ze to skusim vymenit, ak bude nutne. Ale to asi ani nebude nutne.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

Teraz som nechal tu bateriu nabit, za par minut bola na 4.1V a ked som kameru zapol opat do PC USB, tak sa pripojila ako mass storage zariadenie.
Ked som ju dal na nabijacku, tak pre zmenu normalne zacala fungovat a nahravat video, tak som z toho debil.
Fakt ale je, ze som vymenil aj USB kabel za znackovy stary Nokia.
Mozno kontakty v USB dostali rozum.
V kazdom pripade tu bateriu ale vymenim, ked pride. S novou kamerou mam i tak par dni cas, kym sa ku mne dostane 30E Mall bonus :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“