STI Type RA

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od emve »

STI RA je zajímavé svezení, pro mě vzor slovního spojení "pocitově jede". Jel jsem právě v tom kusu, který má Omnitec, bylo tam ještě nějaké tuningové sání, dělalo to dost zajímavé zvuky... Pocitově to jelo strašně (dobře), fakt je, že jsme jeli jen 1-2-3 po vesnici mezi barákama, což pocit rychlosti umocňovalo... Kombinace turbo motoru s krátkými převody je opravdu zajímavá, nafoukne se to, vystřelí a skoro nestíháš řadit.... Realita na tachometru je trochu opačná, tam to zas až tak nejede, když jsem měl pocit, že po třech mohutných nástupech už jedem rychlostí světla, jeli jsme jen něco kolem stovky.

Třeba M3 E92 je úplně opačná, jako točivá atmosféra s delšími převody, ta pocitově vůbec nezatlačí, jen se to lineárně rozjíždí, ale ejhle, už jedu 160 na 80ce... Přesný opak RA.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Omnitec
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 252
Registrován: ned lis 02, 2014 10:55 am
Jméno a příjmení: Petr Václavík
Bydliště: Dříteň

Re: STI Type RA

Příspěvek od Omnitec »

Proto je RA nevhodný na okruhy jako Most a Brno. Ale ze by to nad stovkou nejelo nejde říct. Má omezovač na 190ti a to je tam téměř okamžitě :-)
Ještě je třeba říct, ze kdyz si s tim mým jel u Doudy, tak to foukalo 1.4baru. Takže ty první tři kvalty lámaly vaz :-)
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od emve »

Avizoval 300 koní (série 280), tak to jsem nevěděl, že to bylo nafouknuté až tak moc. :-)
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
billywalker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 07, 2020 12:03 am

Re: STI Type RA

Příspěvek od billywalker »

Omnitec píše:Ahoj, kdybys chtěl pokecat o STI Ra nebo se i svézt, abys měl pořádnou představu jak to jede, tak se stačí ozvat. Mimochodem je to moje i "na prodej". Nepotřebuju se ho zbavit, ale třeba bys mě přemluvil. Ale rovnou říkám, že na daily to opravdu neni. Je to prostě zavoďák na značkách.

Pár fotek a nějaký drby o mým autě najdeš tady
viewtopic.php?f=39&t=7494
Ahoj, díky za nabídku, ale už jsem nějak tak zvážil, že to nejspíš nebude vozidlo pro mě. Puvodně jsem psal že jsem planoval spíš víkendovku, ale nakonec mít 2 auta by bylo už moc finančně naročné, takže budu muset pak zvolit nějaky kompromis.
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od newli »

Tak v tom pripade to schvaluji. Uz jsem Te chtel presvedcovat, at se jdes svezt, protoze lepsi auto jako vikendovku tezko sezenes. Nu dobra, urcite se tu najde protinazor (ze emve :-)) - zalezi na vkusu kazdeho soudruha a take jeho financnich, ale rozhodne to je dobry kus na vikendovku. Jako jednou auto urcit neeee!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od emve »

Je to jak říkáš, je to o vkusu a finančních možnostech. Pro každého není vrchol automobilismu oturbený čtyřválec.

Každopádně souhlasím, v rámci dané cenové kategorie a koncepce pohonu je to velmi zajímavá volba. Sám jsem o něm uvažoval, než jsem koupil Evo.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
billywalker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 07, 2020 12:03 am

Re: STI Type RA

Příspěvek od billywalker »

Tak jsem koukal, že to WRXko zmizelo. Nějakej šťastlivec asi. :)
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“