Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Chlapi, ja jsem dost velka lama (alias BFU), ale win10, ktere si instaluji ja (nebavme se o systemu na pracovnim pocitaci, co spravuje muj zamestnavatel) je podle me dobre konfigurovatelny. Ano, neni idealni ohledne uzivatelske privetivosti, ale pomoci google tam nastavis veci. O tom se Ti na androidu (pro BFU-cka) muze jen zdat. O applu nemluve, tam nenastavi nikdo nic.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Newli já jsem taky jenom BFU a zvládnul jsem nainstalovat jakoukoliv sračku od MS, ale stejně tak Linux nebo flashnout Android. A všechno to vyžaduje zhruba stejný uživatelský úsilí.
Nastavení systému mi chceš tvrdit, že je u MS snazší, než u Androidu ? Ale jo, třeba ti to tak připadá. Ale není.
Nejsměšnější na W10 je ten navenek svěží look, ale jak člověk vleze do nějakých nastavení, tak na něj svítí ta grafika W98.
Je to taková baba po plastice a fakt po špatný plastice.
Já jsem šťastnej, že díky Galaxy Tab S4 a trvale zapnutému DEX, mám Android v desktopovém prostředí, po čemž jsem dlouho toužil. A teď už na tom mám i funkční CAD a aplikaci na střih videa, tak už jsem nezapnul počítač možná půl roku....
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Já teda nevim, na androidu nastavím všechno v pohodě, na Windows hromada těch věcí nastavit jde nebo hodně s obtížema. Začíná to třeba tím, že je chceš nainstalovat na počítač, který má víc než jeden disk. Pokud si to náhodou zrovna nevybralo ten správný, tak to znamená počítač rozmontovat, odpojit disky kam to instalovat nechceš, nainstalovat a pak je fyzicky zase zapojit zpátky. Pro uživatele jak dělané. A pokud máš počítač s velkou pamětí a menším SSD na systém, tak máš po místě na SSD hned po instalaci. Protože se na něm zaalokuje swap + hyberfile, ikdyž to používat nechceš/nebudeš, ve velikosti RAM. A hyberfile se vypíná nějakým magickým příkazem z cmd liny, kterou ještě musíš pustit jako administrátor, ačkoliv administrátor seš. To je taky uživatelsky super přívětivé (hlavně že u linuxu se všude smáli, že všechno děláš v terminálu). A mohl bych takhle pokračovat do aleua. Včera jsem třeba objevil, že existujou celkem hezké klávesové zkratky na přesouvání a zmenšování oken. Našel jsem to náhodou, protože v nastavení je nikde nevidíš, natož aby sis je mohl předefinovat (což i na tom proklatym linuxu každý trochu víc grafický rozhraní má uživatelsky klikatelný a viditelný :-) ).
VDC píše: Nejsměšnější na W10 je ten navenek svěží look, ale jak člověk vleze do nějakých nastavení, tak na něj svítí ta grafika W98.
,,,,| (*_^) |,,,, A nejkomičtější je, že to jinde nastavit nejde a tyhle nastavení jsou hloubš a hloubš, takže na nastavení těch samých věcí člověk potřebuje víc a víc času.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1480
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomiq »

Tak stejně veškeré vydávání nového SW i OS je jen a jen za účelem zvyšování požadavků na HW - abysme pěkně kupovali nová a nová zařízení i když bysme je normálně nepotřebovali >:-& [FUCK PC] ::-(((
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od cleo »

Jo, s tím cmd mě to taky točí. V celým kraji jsme předělávali technologický PC na W10 a některá nastavení se musí přes cmd a ačkoli jsem admin, musím to spustit jako admin, jinak mám smolíka <:-<
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Zdvyna »

Tak to tu pročítám a musím souhlasit i nesouhlasit :-|

Jedna věc třeba za mě - že méně je někdy více. Co se týče třeba WIN 10 a grafiky tak já sem spokojen hranaty jednoduchý věci mi nevadí když si nastavíš všechno jak potřebuješ tak jeto fajn. Sedím u PC půl dne a navíc černý THEME mi dokonale vyhovuje.

Další věc je, že běžný uživatel je ten který sedne k pc zapne pustí třeba net nebo film hudbu či office a tady ty základní věci.
Pokud už se člověk začně hrabat v příkazových řádcích "CMD" navíc pod adminem nebo v SHELL či REGEDIT a začne vypínat mazat SWAPy atak dále, tak už sakra musí vědět co dělá - a to podle mě už není běžný uživatel ,,,,| (*_^) |,,,,

Když se pustíš to rootu třeba telefonu tak o tom taky musíš něco vědět. Běžný uživatel si koupí telefon - volá píše sms instagramuje facebookuje atd maximálně umí dát tovární nastavení ale zeptej se 10ti lidí a kolik z nich ti dokáže přehrát mobil ;-D

Já osobně sem třeba běžný uživatel auta ač se snažím o svém autě zjistit sebevíc, zkoušet měnit různý věci atd. ale nejsem mechanik sem stále běžný uživatel [DRIVE]
Naposledy upravil(a) Zdvyna dne čtv led 16, 2020 10:59 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Zdvyna »

Jo a jen malaávsuvka ještě >:-@ na 10tky není zatím povinost přecházet. to že 14ho skončil support od MS znamená jen toc že na W7 nebudou už aktualizace, které by se měli týkat hlavně zabezpečení.

Teď sem to řešil u nás ve firmě a pokud máte dobrý zabezpečení tak bych to tak nehrotil.

Další věc je že pokud kvůli programům si chcete zachovat W7 - aktualizace se daji myslím na 2 roky ještě zaplatit. Placena sluzba pro firmy. A určitě to výjde levněji, než kupovat nové noťasy a stroje nebo ...

Jen tak co sem postřehl v ramci toho že zamnou všichni chodilli, že potřebujou nutně 10tky a ani porřádně neví naco ;-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, zvyšování nároků na HW dneska už snad ne. Od toho jsou akorát hry :-DDD Ten desktop se dá celkem slušně používat i na pár let starém železe. A i ty desítky na pár let starém železe běžely docela OK (teda nutnost všech Windows je SSD, protože ten sračkovej systém sice odháže RAM do swapu, ale že by ji pak smysluplně využil na cachování, to ne...). Na druhou stranu ten software se furt někam posouvá, občas zalepí díru, takže z tohohle pohledu, že nechtějí furt podporovat a řešit něco, co je 10 let staré, celkem chápu...
Zdvyna píše: Pokud už se člověk začně hrabat v příkazových řádcích "CMD" navíc pod adminem nebo v SHELL či REGEDIT a začne vypínat mazat SWAPy atak dále, tak už sakra musí vědět co dělá - a to podle mě už není běžný uživatel
Jenže to je právě ten problém. Ten uživatel se v tom musí hrabat, ikdyž neví o co jde, protože ten systém je tak by default úplně kokotsky nastavenej, že používat nejde. Pokud vezmeš instalaci Win10 a dáš jí na 120GB SSD (což dobře, dneska už je to přežitek, ale pár let nazpátky 120GB SSD byla volba za rozumný peníze, jak dostat systém a používané aplikace na rychlejší disk a o hodně ten systém zrychlit) v počítači, který má 16GB RAM, tak máš po instalaci samotných Windowsů ten disk prakticky úplně plný. Protože 30GB zabíraj Windows jako takový (což taky nechápu, když ten systém vůbec nic sám o sobě neumí) a dalších 40GB ti bere pagefile a hyberfile. Který jsou úplně k ničemu. Protože na systému s 16GB RAM fakt nepotřebuješ dalších 16GB swapovat. A když to neuspáváš na disk, což už dneska taky většina lidí nedělá a na desktopu už tuplem, tak hyberfile taky nepotřebuješ. A pokud se toho chceš zbavit (jinými slovy chceš na tom disku mít i něco jiného, než Windows), tak musíš do cmd liny, aby ses toho zbavil. Nikde tam není zaškrtávátko "mám kurva moc paměti a nebudu uspávat na disk, chci víc místa" který by to vyřešilo.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ok1mpx »

Pravdu díš...
A jestli tu jsou borci, co umějí nastavit kdeco v Androidu, tak bych chtěl doporučit pár věcí:
U 2 SIM telefonu chci, aby se neptal, kterou SIM chci použít, když to může poznat podle toho, na které SIM je kontakt uložen, nebo na kterou přišel ten zmeškaný hovor, na který odpovídám. Aby se mi neaktualizovaly aplikace, které jsem za životnost telefonu nepoužil, ale nevím proč tam jsou a nevím, jestli je můžu smazat (Youtube, facebook apod.)

Odpověď sem nepatří, tak prosím SZ nebo odkaz na vlákno. [OFFTOPIC]
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Tak aplikace, které jsou předinstalované a nejdou odebrat jdou vypnout. Pak se nebudou ani aktualizovat, ani nic jiného.
Nastavení Sim se dělá v nastavení. Nastavuje se tam, co má dělat první a druhá sim, tak tam bych to hledal.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Zdvyna »

Napsal si to dobře "SPM" o tom žádná, ale to už je podle mě otázka za jakým účelem dneska kupuješ PC nebo Noťas, já třeba jako správce ve firmě mám notas s jedním SSD a žádný druhý disk nepotřebuju vím co mám dělat, ale když někdo příjde s objednávkou tak dostane noťas se dvěma disky většinou malej čistě na WIN a druhej se je furt snažím přesvědčovat ať využívají jen na dokumenty atd. prostě ať zbytečně nezasíraj systémovej disk.

Když koupíš domu Stojku, tak v dnešní době stojky domu se kupujou asi už jen na hry a tam stejně mas SSDčko na systém ale hry a vše ostatní rveš na druhý disk - taky kvůli plynulosti her atd.

Nebo koupíš stojku třeba rodičům či prarodičům a ti se ti asi nebudou zabívat nějakým CMD - sou rádi že otevřou internet a podívají se na fotky co jim do mailu poslala vnučka (třeba =) )

takže otázka kdo je běžný uživatel - člověk co gamesí (podle mě ne ten už jede s PC jiné bomby) nebo člověk co příjde do práce otevře mail internet popřípadě nějaký interní program sedí u toho srká kafe a když se něco posere tak zvedne telefon a pak volá Nám ;-D

ale to už asi slovíčkářím co :-DDD
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

Náhodou malá kapacita disku C: je výbornou ochanou před upadaty. Mám 64GB z toho 12GB volných. Jednou se Win10 pokusily o update, který se kvůli nedostaku místa nezdařil a od té doby mám pokoj.

Jinak mi nepřijde, že by desítky byly náročnější na HW než sedmičky, když 64-bit Win10 běhají svižně i na 4K-UHD s atomem x-5 bez dedikované grafiky a 4GB RAM. Jistě Win7 můžu postit na Athlonu X2 s 2 GB paměti, ale je to utrpení.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Oni jsou obyčejní uživatelé skupiny obě... ale tim spíš by ten SSD disk neměl být zaalokovaný souborem, který je úplně k ničemu... To je právě to, co mi na tom vadí. Má to být pro běžné uživatele, ale po instalaci je to v nepoužitelném stavu a překonfigurování do použitelného stavu vyžaduje command line a nějaké znalosti... Takže mi to prostě tak trochu přijde, že to pro běžné uživatele není :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Zdvyna »

taky zalezi kdo to instaluje, bud koupis s operakem nebo bez a nainstalujes sam - nekde sem zpetne cetl z tu musel nekdo vsechno vyklikavat a potvrzovat coz taky neni podminka

a kdyz uz si chces hodne pohrat tak muzes instalovat na oddil a pokud vim tak tomu muzes sam urcit kapacitu ne?
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Tak jasně, ale beru to tak, když si to ten uživatel sám instaluje... ono když to vezmeš tak, že už je to nainstalovaný, tak můžu vzít sebeblbější systém pro uživatele a říct, že je to v pohodě, protože prohlížeč je pod touhle ikonou a nic jinýho nepotřebuje.

Oddíl ti nic nevyřeší. Problém prostě je, že ten systém by default na systémovym disku (kam se instaluje) vytvoří dva soubory, každej o celé velikosti RAM. Což je přístup někdy z 90. let, kdy ty počítače tu paměť neměly. Když to rozdělíš na oddíly, tak pořád tím nevyřešíš to, že máš 2xRAM zabranou prázdným souborem.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“