Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

Příprava na sezónu je super. Já to mám vše cajk, jen doliju mlíko a začne to. Vyjel jsem sice na novej rok, párkrát hodil pěknou tlamu, ale bylo to fajn. Jen naraženiny bolí do teď.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od u-geen »

Ja sezonu moc neresim, jezdim furt, i kdyz min... na podzim jsem si udelal predcasnou radost a poridil predvadeciho fulla ... zatim spokojenost, jen jsem koupil pedaly, predelal na bezduse (+ par drobnosti) a jezdim :-) az prijde zima, tak zas prejdu na celopevňáka, tlumičům prej mrazy a sníh a námraza nedělaj dobře - předloni mi vylítla zátka na vidlici :-)
Přílohy
2020-01-01 10.50.59.jpg
2020-01-04 15.40.25.jpg
2020-01-05 15.50.45.jpg
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

My taky jezdíme pořád - zima nezima. Je třeba jezdit stále a v co nejrůznějších podmínkách, neustále tunit skill na všech površích... :-) Na sněhu je sranda :-)
dethroned píše:Kazetu sunrace 46T jsem ale kupoval tu ocelovou variantu. Ta hlinikova pry nic nevydrzi.
Máme v "mančaftu" pět kluků, co jezdí fakt hodně (cca 60-100km denně) a drží jim to už dva roky bez problému. Já vzal tuhle, protože přece jen na Vitusu jezdím nejvíc v lese, na trailech a v bikeparcích směrem dolů, takže to nedostane takovej záhul v záběru. Věřím, že to vydrží.
dethroned píše:Mimochodem, kdyz udrzujes shimano brzdy odvzdusnene, tak se chod paky ani nehne. Staci pravidelne doplnovat do expanzky pri kazde vymene desticek, tzn. kdyz jsou roztazeny pistky. A vadnuti levných brzd, ktere nemaji keramicke pistky, vyresi desticky s chladicem. Je to kompromis, ale funguje to.
Tak to já odvzdušňuju mnohem častěji než jen při výměně desek :-) Každopádně je to prostě vlastnost levnějších Shimano brzd, chovají se tak prakticky všechny jakmile se desky trochu sjedou. S novými je to OK. Jinak mé původní páčky (BL-M615) chod za běžného provozu a "za studena" neměnily, tyhle nové (BL-7100) jsou v tomto ohledu ještě lepší. Oproti tomu kámoš má SLX a s původníma páčkama to měl o dost horší než já s Deore. Teď tam dal stejné páky jako já a o dost se to zlepšilo... Každopádně je u Shimana běžná věc, že při delším brždění najednou brzda rapidně ztvrdne. Dělá to všem, vždy a všude - je toho plný internet a stejnou zkušenost máme i u našich riderů, kteří mají nejrůznější Shimano brzdy na různých kolech. Právě kolega s těma SLX má kotouče i desky Icetech a dělá mu to stejně. Ale jinak ty brzdy za tu cenu fungujou super, prostě je to pořád levná brzda. Zatím nejlepší, co jsem měl na kole, byly Hope. Ale taky to stojí 2x víc. Obecně prý Shimano nejlíp funguje v kombinaci nových páček (označení BL-Mx100) a Zee hadičkama.

Taky máme zkušenosti, že se vlastnosti u Shimana celkem mění s teplotou - je prostě rozdíl, když jezdíme teď v 0-5°C nebo pak ve 20°C. Ale pořád mi to obecně funguje líp než Avidy, které už jsem měl troje taky.

Třeba tady už po cca 2-3 minutách sjezdu s neustálým (byť lehkým) přibržďováním, už byly páky tvrdý jako ranní erekce... :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Jo aby bylo jasno, rozhodně nijak nerozporuju, co píšeš. Naopak, jsem rád za každou diskuzi a sdílení zkušeností. Nemyslím to nijak špatně, jen zase popisuju moje (a nejen ty) zkušenosti... :-)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od u-geen »

jj na sněhu je to super, letos je to zatim bohužel špatný... už aby napadlo. Nejradši jezdím po lehce zasněžený umrzlý krustě na loukách :-)
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od dethroned »

Jj ten sjezd znam.
Divny, to co popisujes jsem nikdy nepozoroval. Jezdím jen shimano brzdy. Kdyz jsem nepouzival chlazene destičky, tak to "jen" prestalo brzdit. Ale musel to uz být padák. Ale ze by páka ztvrdla? To fakt neznám.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

u-geen píše:jj na sněhu je to super, letos je to zatim bohužel špatný... už aby napadlo. Nejradši jezdím po lehce zasněžený umrzlý krustě na loukách
Jak říkám, mít naježděno co nejvíce různého terénu za různých podmínek se hodí vždycky. A sníh je určitě příjemnější než se dokopat na kolo, když třeba lije jako z konve... B-)

Evergreen je Danny Hart, obecně Angláni jsou na "sra*ky" zvyklí a je to znát i v elitě :-)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EqYgAX6D43Q[/youtube]
dethroned píše:Jj ten sjezd znam.
Jo, akorát jsme museli udělat krátkou zastávku a rozhýbat v půlce zmrzlý prsty... :-) A v dolní třetině pak ta dvě ocelová lana od staré lanovky (jedno ve výšce krku, druhé cca náby, takže to nešlo ani přeskočit nebo se rozumně vyhnout) nic moc... :-) Tak to jsme pak taky chvilku vydýchávali B-)
dethroned píše:Divny, to co popisujes jsem nikdy nepozoroval. Jezdím jen shimano brzdy. Kdyz jsem nepouzival chlazene destičky, tak to "jen" prestalo brzdit. Ale musel to uz být padák. Ale ze by páka ztvrdla? To fakt neznám.
Fakt běžná věc, dělá to všem, obzvlášť teď při nižších teplotách. Že vadne brzdný účinek při delším brždění je běžné, v horším případě se dají takhle i oddělat kotouče (potažmo i desky, pokud se zapečou už tak, že na nich zůstane taková ta natavená lesklá vrstva). Kotouče právě oddělal kámoš s SLXama při sjezdech tady u nás v okolí Dubičného - konečný sešup dolů po sjezdovce je dodělal... :-)

Jinak vyzkoušeno spolehlivě na Deore, SLX a XT v nejrůznějších setupech, dělá to všem. Vše brzdy cca 3-4 roky staré modely a novější. Ale prostě naše typické použití je šlápnout si lesem nahoru a tam jezdit půl dne po trailech dolů. Při běžném provozu ve stylu XC nebo prostě jen šlapacích vyjížďkách se to asi neprojeví. Nezmění se, kde páčka zabírá, ale opravdu ztvrdne na kámen, fakt znatelně třeba při třetí jízdě v půlce 3 min. trailu. Dojedeš dolů, dáš tomu 15-20 minut cestu nahoru a je to zase dobrý... :-) Všichni teda používáme origo minerální olej Shimano ten červenej - origo brzda je naplněná ale jiným. Nicméně koupit se dá jen tenhle. S tím jsem laborovat nezkoušel. Ačkoli třeba u trialu vím, že na ráfkových hydraulikách spousta lidí jezdí místo origo náplně destilovanou vodu a je fakt, že to mnohem míň pruží a má to příjemnější chod (životnosti to asi neprospěje). Čím plníš ty?
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

To video absolutně nechápu. Co jezdí za pláště, že mu to neklouže? Počkat, vlastně, ono to klouže nejvíc když se brzdí a ... on nějak nebrzdil. :-OO :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od dethroned »

Samo ze červený shimano. Ja uz žádný xc nejezdím, okolo brna a domoviny je tolik trailu, ze ani nemusim nikam moc jezdit:))
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

podvlada píše:To video absolutně nechápu. Co jezdí za pláště, že mu to neklouže? Počkat, vlastně, ono to klouže nejvíc když se brzdí a ... on nějak nebrzdil.
Technikou to nebude, to bude rukama... :-)

Podotýkám, že je to z roku 2011, takže železo adekvátní té době - tedy docela jinde než dnes...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

dethroned píše:Samo ze červený shimano. Ja uz žádný xc nejezdím, okolo brna a domoviny je tolik trailu, ze ani nemusim nikam moc jezdit:))
Dobrý vědět... Vždycky jednou za rok jezdíme na pár dní ke kámošce k Brnu - teď se přestěhovala tuším do Čebína. Tak se tipy na lokality hodí, že bych se na půl dne vždycky s kolem vytratil... :-)
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od dethroned »

Dej vědět v předstihu. Čas neni muj kámoš;))
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Tak to jsme dva... Ale každopádně až to bude aktuální, dám vědět - pokud pojedeme s kolem, ale chtěl bych ho vzít... :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Teď z jiného soudku - nechcete to kolo někdo koupit? :-DDD

Jako myslel jsem, že si ho nechám už napořád, protože mě neskutečně baví a hardtaila chci mít pořád. A časem k tomu jen přidat celopéro... Ale přišla nabídka, která se neodmítá a je třeba reagovat rychle... :-)
81495440_10215146158878918_1614830449719246848_o.jpg
Vitus Sentier VRS model 2017 (kupováno r. 2018), rám vel. XL, 27.5"

Základní údaje stock verze zde:
http://vitusbikes.com/products/sentier-vrs-2017/

Oproti sérii navíc:
  • teleskopická sedlovka BrandX Ascend 150mm (původní sedlovku mám k dispozici)
  • zadní plášť Maxxis Agressor
  • platformové pedály Sixpack (PC 1500 Kč)
  • nové brzdové páčky Shimano BL-M7100 (PC 1400 Kč)
  • nové řazení Shimano XT SL-M8000 (PC 1000 Kč, původní mám k dispozici)
  • nová zadní kazeta 11-46z Sunrace (PC 1500 Kč, původní Shimano 11-42z mám k dispozici)
  • aktuálně nový řetěz KMC, nové destičky G04S vpředu i vzadu, brzdy doplněné a odvzdušněné, cca před měsícem nové lanko a bowdeny k přehazce
Tolik co mě takhle z hlavy napadá, rockring Fouriers bych si radši sundal a nechal, ale záleží na domluvě. Kolo je v super stavu, vše funguje jak má, bylo o něj pečováno s láskou ^_~|^_^ Jen sednout a jezdit.

Aktuální fotky viz příspěvek výše, další mohu případně nafotit. K prohlédnutí a projetí v ČB.

Klidně volejte na tel. v profilu.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Neštvi :-D Je to tak rok dva co jsem prodal svýho Cotica BFe, to kolo mě taky neskutečně bavilo, trochu se mi stejská, ale chtěl jsem si nechat celopéro. A neujezdim ani to, takže další kolo je nesmysl, jakkoliv bych chtěl :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“