Koroze na voze (všeobecně)

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od ok1mpx »

:-D na škodovky (100/120) se výztuhy prodávaly, takovej dlouhej pás plechu s kulatýma dírama s osazením. Ale když už nějaký klempíř bude mít odvahu se pustit do prahů, tu výztuhu si z něčeho vyrobí.
A k tomu hnití. Mé první opravárenské veledílo byla Š120, které chybělo 5-10cm podlahy právě od prahu do středu auta. Prahy přitom byly zdravý. Těžko po letech říct proč.
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od hamoun »

preeesne .. na 105 jsem to mel koupene taky ... a nechaval menit ... :)
ale touto zminkou predsedu jen naserem, protoze to nebylo auto, ale "urob si dam" ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od vrgada »

necham to na servisu, bud se do toho pusti nebo ne. Nechci je moc nasirat, at se rozhodnou, kdyz ne tak druha varianta je stavebni pena a kyt a primhourene oko na STK (technik nesmi pobihat s magnetem).
...
Ja se zas tak nebojim, jezdime v tom max dva a zadny naklad nevozim a ani vozik netaham a protoze je to samonosna karoserie, tak to strecha kombiku podrzi, takze neocekavam, ze se to v zatacce prelomi. Samozrejme v pripade havarky by to pruser byl, tu pevnost to nema, lego bude mit dvacet let tak asi ani airbagy nebudou fungovat, ty se maji myslim menit po 10 letech? a pochybuji, ze je nekdo vymenil. Stejne s tim hrkam jen par km do prace a k mori jezdivam volvem, na ktere sice nedavam, ale je to preci jen tank. Kdyby to byl obycejny dvoulitr a ne twinturbo, tak jde na vrak a kupuji na dalsi dva roky druhy, tak jak jsem to delaval s omegami. Jina anoda :-)
...
Zajimavy, ze z dfensova clanku o korozi ten forek s obetovanou anodou zmizel (aspon ho uz nemuzu najit), my rikame winter car :-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od spm »

Bych teda řek, že právě proto, že je to samonosná karoserie, tak to celkem problém je a zlomit se to může dost jednoduše :-) Ale jinak teda stěžovat si na pokovený rýžový papír taky není úplně fér, když hned první věta v inzerátu tohohle auta byla, že je tak levný, protože je zrezlý na padrť :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

hamoun píše:preeesne .. na 105 jsem to mel koupene taky ... a nechaval menit ...
ale touto zminkou predsedu jen naserem, protoze to nebylo auto, ale "urob si dam" ...

Odesláno pomocí Tapatalk
Nenaserete, tak to je. Tehdy se s tím počítalo, že to zrezne, sotva to vyjede z fabriky, pokud se to neošetří. Takže masová výroba dílů na opravy měla smysl.
Že je zrezlý dvacetiletý auto vlastně zase taková ostuda není, ale nikdo nepočítá s tím, že by se to masově opravovalo, tak se na to nic nevyrábí, s výjimkou lemů a prahů v Polsku. Ale to je spíš výjimka.

Já jsem teda u spousty věcí flegmatik. Ale vědomě jezdit takhle rezatou šlupkou by mi teda vadilo. Ale každý svého štěstí strůjcem. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od vrgada »

ja si vubec nestezuji, sel jsem do toho vedome a to auto mi dva roky kazdy den dela cistou radost, proste usmev od ucha k uchu kdykoliv do nej usednu, pak jsem si koupil to samy peknejsi (skoro jako novy) protoze manual, ale ten automat je jak jsem zjistil mnohem prijemnejsi, mam ho proste radsi-jenze to jsem netusil,kdyz jsem nikdy automat nemel a ted radim plynovym pedalem a posadce se nekyvaji hlavy.
...
A odjakziva jsem ridil hnila auta, vrchol byl trabant se shnilou vlastovkou-znalci vedi (pri brzdeni motor i s volantem pokracoval do krizovatky a na posledni chvili si to rozmyslel a s cuknutim se vratil zpet do auta), A japonci proste antikorozni ochranu neumi, proste svet neni dokonaly. Priste si koupim cyrkovou generaci (mene spotrebovanou anodu) protoze i zde umeli dat twinturbo 206kW. A uz jsem tak divnej, ze i volant mam radeji na spatne strane :-). Jen mne mrzi, ze jem loni nezkusil twinturbo 6valec legnum, ktere bylo taky v inzerci
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od sima »

VDC píše:
Já jsem teda u spousty věcí flegmatik. Ale vědomě jezdit takhle rezatou šlupkou by mi teda vadilo. Ale každý svého štěstí strůjcem.
Přesně takhle jsem to myslel i já, když jsem psal:
Poradit neumím, ale pěkný rezo hnus děravý teda, to by mě ani tak nesrala STK, jako tohle mít hlavně na autě.

Taky jsem spíš flegmoš, byl jsem hodně velký, no život mě naučil, že něco holt musím řešit, tak jsem už kapku umírněný flegmoš :-) ale tohleto by mě vadilo z podstaty, je úplně jedno proč, jednoduše vadilo. Bych to auto buď dal pryč nebo opravil řádně, nic mezitím, páč je to prasárna, nic proti ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od vrgada »

vybral jsem nejhorsi fotku, normalne to videt neni, protoze to maskuje plastovy kryt prahu a plechy z Polska uz jsou objednany a servis mne nevyfakoval, jen mne upozornil, ze to bude drahy. Nedelejte si iluze, pokud mate stary subaru a nebylo to reseny, o moc lepsi stav mit nebudete :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od sima »

Tu si iluze jistě nikdo nedělá, o korozi se tu toho napsalo hodně, píše a bude psát, bolestivé místa jsou všem dobře známá a když ne v témat zde, tak z VDC antikorozní školy, či spíše tažení :-)
Ne každé subo to musí mít ale takhle, my sundali na mém lesníkovi plasty prahů a doslova jak nové. Ano při koupi se dělaly dutiny, klasickým způsoben, nic spešl, ale to už to auto mělo taky 12 let za s sebou. Včil mám prahy pod plasty preventivné natřeny, co se týče teda plechů zvenku.
Dobrá zpráva, že tě servisáci neposlali k šípku. On by to někdo sice vždy udělal, záleží jak a za kolik.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od vrgada »

myslim, ze hute se na nekolik let odkladaji a auto bude jeste nejakou dobu delat radost
...
Obrázek
...
Obrázek
...
Obrázek
Naposledy upravil(a) quickly dne pát pro 06, 2019 1:31 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: doplněn IMG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od spm »

Já teda nejsem úplně antikorozní expert, ale řekl bych, že když navaříš plech na kus už celkem zkorodovaného plechu, tak to zase až tak dlouho taky nevydrží, než to upadne jinde :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od vrgada »

uz mi pred lety auto zachranovali a drzelo to pak dobre nekolik let, nez jsem to prodal, aneb mam s timto servisem dobre zkusenosti. A i kdyby, v garazi mam v rezerve jeste jedno hezci stejne subaru a hute se proto opravdu odkladaji minimalne o jednu STK a pravdepodobne o dve, mezitim treba odejde automat ci se vysype neco jineho, je to stary auto koupene za par korun
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od vrgada »

dodatek, zadni lemy se samozrejme budou menit taky
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Je to taková oprava, aby to "nějak" chvíli vydrželo. Já bych se za takovouhle práci styděl, ale důležitý je, že jsi spokojenej.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Jinak mi dneska udělala velkou radost prohlídka podvozku Previe. Je to 2 roky, co jsem ji opravoval, 2 zimy po opravě odjeté. S Previí jezdí žena, a žádný servis nevyžaduje, takže jsem jí zespoda v podstatě celou dobu neviděl.
Podvozek je až na pár flíčků naprosto netknutý. Kastle úplně a jen na nápravách a sem tam na nosnících je sem tam vidět flíček rzi. Takže v lednu před technickou to lehce ošetřím a jede se dál !! ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“