Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Odpovědět
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od joedog »

Mám pravděpodobně možnost koupit Legacy Kombi 2.0D z roku 2008, je to výbava Active, koupeno v CZ, 1. majitel servisováno v aut. servise, servisní knížka a ostatní pozitiva a sociální jistory :secret: Najeto by mělo mít něco málo přes 60000 km (po servise v 60K), cena 450000. Ještě jsem to neviděl, ale určitě to mám v úmyslu, jen bych si předem potřeboval ujasnit pár věcí a obecně - každá rada obrá... Původně jsem měl spíše spadeno na novou generaci, ale člověk míní, okolnosti mění - na druhou stranu manuální ručka, teploměr chladící kapaliny, bezrámová okna a vůbec tak nějak ta 4. generace má něco do sebe, navíc jsem toho názoru, že dobíhající generace je vždy lépe vychytaná, než nová...

Chtěl bych se zeptat rady starších :690: :690: na cokoliv, co je napadne, zejména pak na následující:

1) Předpokládám, že čvachtavé legacy/2008 má otevřený filtr pevných částic - je to tak? A je to dobře, nebo špatně? Myslím, že dobře, protože by měl vydržet defakto do ureznutí a je poněkud levnější, ale nevím, jestli tam není nějaký chyták....
2) Dalším kapku negativem je pětistupňová převodovka - možná ale, že v praxi je to spíše dobře, ale zazněly zde hlasy, že ve vyšších rychlostech je obecně u dieselu problém, protože kapku žere olej a je to na něj tak obecně moc.. Proto bych se chtěl zeptat, zda-li tak 160 km cestovní rychlost je na Lego/2005 s pětikvaltem ok?
3) V roce 2008 se nahrazovaly Valeo spojové sady značkou Sachs (zejména setrvák), nevíte prosím, zda-li se do dieselů dával rovnou Sachs, nebo zda-li záleží na měsíci výroby?
4) Jelikož se bude asi jednat o jeden z prvních diesel motorů, byly u nich nějaké problémy? Myslím, že jsem slyšel o zadírání na klice kvůli nějaké špatné vazelíně, ale to bylo rychle vyřešeno, navíc 60K by asi nepřežil. zeptám, se určitě, zda-li auto bylo na svolávačce nechat si vyvrtat díru v převodovce a určitě prověřím spojku... Něco dalšího, co by mohl být potencionální problém?

Moc :diky: :diky:
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od romik »

Máme dvě auta s tímto motorem, jedno ve Outbacku MY08 s 5.ti kvaltem a druhé ve Foresteru MY09 s 6.ti kvaltem. Takže mohu porovnat hlavně chování aut se stejným motorem a jinou převodovkou.

Ad1) má otevřený filtr DPF
Ad2) kdo je zvyklý na 5.ti kvalt, tak je mu to jedno, zpřevodován je 5. r.s. jako 6-tka ve Foresterovi, jednička je více do rychla než ve Foresterovi, ale dle tabulky převodových stupňů je to stejné, je to tady popsáno v jiném vlákně, pětikvalt v dieslu má hrubší chod pohybu řadičky jak šestikvalt, více se do něj přenáší vibrace, ale na funkci to vliv nemá, u šestikvaltu jde zase hůře řadit jednička. Olej nám to nežere ani jednomu, ani při záběhu nebyly problémy.
Ad3) netuším, je třeba zjistit dle VIN v servise
Ad4) 60 tis. je větší serviska, takže pokud to někdo prodává, tak možná něco zjistil. Nicméně vstřiky na jednom našem autě přežily zdárně již 3 zimy na Vervu diesel bez další aditivace a druhý motor 2 zimy taktéž na Vervu diesel s aditivací. Takže tyto věci jsou podle mne vychytané a jenom opravdu smůla by mohla někomu způsobit komplikace. Vrtání díry v převodovce se dá zjistit zase dle VIN, ale to by měl prodávající asi vědět a sdělit kupujícímu, jestli to prováděli.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od joedog »

Romiku: Diky moc,
ad 2) ok, to bude asi v pohode - Legacy stejne nebude moc do terenu, takze pomalejsi jednicka by nemel byt problem
ad 4) Dik za dobre zpravy, nicmene myslim, ze diagnostikou vstriku v ramci prodeje se asi nic neskazi...
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1373
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od marzi »

Mel jsem outbacka 2.0D z kvetna 2008, a 160km/hod dlouhodobě po dalnici nebyl problém, točil lehce na 3000ot, kamarad ma outbacka diesel MY 2010 a pri 160 na 6 lehce nad 2900ot.
Jinak jsem ho prodaval taky po 60000 prohlidce a byl motoricky celou dobu bez problémů. Olej jsem dolévat nemusel, a sřazením taky žádný problém.
Dával jsem ho protiúčtem a asi je pořád k mání.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16159
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od quickly »

joedog píše:1) Předpokládám, že čvachtavé legacy/2008 má otevřený filtr pevných částic - je to tak? A je to dobře, nebo špatně? Myslím, že dobře, protože by měl vydržet defakto do ureznutí a je poněkud levnější, ale nevím, jestli tam není nějaký chyták....
v tomto legu je otevřený DPF, které je mnohokrát levnější (případná výměna) než uzavřený u nás ve foresterech. Jediné mínus je v tom, že když víc přidáš plyn, tak jde víc "sazí" od výfuku. Důležité je po delším skákání po městě vždy provětrat pavučiny, aby se vše propálilo.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od joedog »

Quickly: Diky za potvrzeni, obcas vyhnat pavouka z vyfuku neni problem, kdybych je pravidelne nevyhanel, bral bych urcite benzin :850: ale stejne budu s tim otevrenym klidnejsi...
Marzi: Hmmm Outback by byl jeste lakavejsi, kde by byl k mani, byl-li by jeste? :690: :690: :690:

Je mi jasne, ze kupovat ojety diesel je rizikove, nicmene je-li dobra reference na majitele a mel-li majitel auto rad, rad si i priplatim...
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1373
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od marzi »

Outbacka brali protiúčtem v Plzni, u Auto Liška, autorizovaný prodejce Subaru. Kupoval jsem ho tam jako nové. Brali ho jako protiúčet na jiné Subaru, takže na prodeji již nemam žádný osobní zájem.
Zkusit se zeptat pana Havla, prodejce, daval jsem jim ho 22.4. Telefon k dohledaní na jejich internet stránkách. K autu jsou obutá zimní kola.
Jo, barva je bílá perlet.
Přílohy
IMAG0159.jpg
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od joedog »

Marzi: Diky, zkusim to - myslim, ze jsem ho nasel, je to Trend a vypada to, ze tam stale je (dle Tipcars). Zkusime a uvidime... Jen pro info: chce za nej 499000 :655:

V kazdem pripade :diky:
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Koupě Legacy kombi 2.0D rok 2008

Příspěvek od joedog »

Ahoj,

Neznate nekdo prosim toto:
http://www.tipcars.com/subaru-legacy/20 ... 60932.html
Je to Legacy 2.0D RV 2009 v Novem Jicine, najeto 11000 km, Zajimave je, ze je koupene v CZ, nema sedacky s pameti, kuzi a navigaci, ale ma xenony. Nebo se v MY09 xenony davaly i do nizsi vybavy?
vypada docela zajimave, dalsi na seznamu...

Dekuji.
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“