Škola smyku 2.11.2019 - foto a video

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Škola smyku 2.11.2019 - foto a video

Příspěvek od bonboniera »

Na vypinani motoru mam vzpominku. Po skole jsme s pritelkyni obcas jezdili stopem. V Nejdku nas smer Vary vzal pan s kloboukem a stopetkou skodovkou. Vyjel kopec v Pozorce, na rovine smer Fojtov to ukrutne rozjel, az jsme se na sebe s pritelkyni vydesene divali. Auto asi nemelo otackomer, ale kdyby melo, rekl bych podle kravalu, ze sel ne do cervenyho, ale az za cerveny pole. A na horizontu bleskove neutral, otocil klickem a stopetka ztichla. Bizarni scena. (Pozdeji jsem si na to vzdy vzpomnel, kdyz jsem koukal na Jizdu. Tam ten klicek i vyndali, to ten pan neudelal. Tady je treba se ho zastat). Skudka rekl bych z kopce porad nabirala rychlost, brzdeni v zatackach se nekonalo, pan evidentne setril kazdy mililitr paliva. Na konci sjezdu zatacka vlevo, na prave strane mohutny strom, presne na tecne... strasny, meli jsme fakt strach.
Pozdeji po letech, kdyz uz jsem tam jezdil svym autem, jsem na tom strome nemohl prehlednout seschly venecek. Mozna tam ten pan nastradal konecnou sumu... (nenastradal, vim, co se tam stalo. Sebevrazda. Ten strom tam stal fakt idealne).
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Škola smyku 2.11.2019 - foto a video

Příspěvek od milosv »

No na SJ v nedotáčivém smyku na mokrém natřeném betonu přidat je fakt pecka. Těch tuším 70% v normálu na předek a přidaný plyn znamená na 100% cestu po tečně ven. Zkušenost to potvrzuje, výkon na vytažení ze zatáčky nepomůže. U silné zadokolky dle instruktora lze přidat, ale ještě NESMÍ nastat nedotáčivý smyk. Pak už to nejde ani zde.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Škola smyku 2.11.2019 - foto a video

Příspěvek od spm »

milosv píše:No na SJ v nedotáčivém smyku na mokrém natřeném betonu přidat je fakt pecka. Těch tuším 70% v normálu na předek a přidaný plyn znamená na 100% cestu po tečně ven. Zkušenost to potvrzuje, výkon na vytažení ze zatáčky nepomůže. U silné zadokolky dle instruktora lze přidat, ale ještě NESMÍ nastat nedotáčivý smyk. Pak už to nejde ani zde.
Já mám VTD, takže mezinápravový diferenciál s elektronicky řízenou svorností a za standardních okolností (což teda při tomhle není asi nikdy) lehká preference (asi 55%) dozadu. A stejně to při přidání plynu letělo ven. Asi to nebylo úplně po tečně, furt mi přišlo, že to zatáčí, ale ten oblouk se tolik natáhnul, že by to nebylo do příkopu, ale ještě za příkop. A to mám ještě podezření, že mě to ten plyn ani pořádně přidat nenechalo, pač byl výkon motoru stažený VDCčkem (těžko se to posuzuje, ale myslím že normálně by to přidalo na stejný povel plynu daleko víc). Naproti tomu při puštění plynu se to okamžitě chytlo a srovnalo.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Škola smyku 2.11.2019 - foto a video

Příspěvek od námořník »

Řekl bych že bude obrovský rozdíl mezi soutěžním a normálním autem. U normálního, v současné době prodavaněho auta, tě to ten plyn ani přidat nenechá a hlavně se to auto díky různým asistentům chová jinak. Když se mi v zimě povedlo u Levorga vyřadit abs a na něj navazující systémy, tak se mi to moc líbilo a Levorg se nechal nádherně vodit. Otázka je jestli by se mi to líbilo i ve větší rychlosti na zasněžené silnici :-). Několik let jsem jezdil s 200koňovou Omegou v automatu. Když mi utíkala prdel, tak pomohlo jenom ubraní. Kdybych přidal, tak jsem v pangejtu :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Škola smyku 2.11.2019 - foto a video

Příspěvek od spm »

Tak jsem se hecnul a poprvé v životě "sestříhal" nějaké video :-D A bylo to dost poučné, protože v tom stresu na místě z ničení auta jsem půlku věcí vnímal tak napůl, ale při stříhání na to byl klid a slyšel jsem to znovu celé i s komentáři z vysílaček :-) A taky je fakt strašný, jak ta kamera zkresluje, když ten obraz z ní vypadá na ježdění úplně na pohodu, zatímco v autě jsem nevěděl, kam tím volantem dřív točit :-D A asi i opadla moje deprese nad délkou brzdné dráhy, protože z těch záznamů mi přišlo, že jsem tam prostě jenom jezdil rychlejš :-DDD

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=onp4dUY ... e=youtu.be[/youtube]
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Škola smyku 2.11.2019 - foto a video

Příspěvek od HonzaCZ »

Pěkně ti to jezdí :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Škola smyku 2.11.2019 - foto a video

Příspěvek od spm »

Díky :-) Fakt mě to auto moc příjemně překvapilo, že ještě není zralý do šrotu a chytá se i mezi novou konkurencí :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Srazy“