3D tisk, tiskárny

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od Kolben »

Jojo. Myslel sem škodovku. V subaru to mít nebudou. Ani nevím že nějaký subaru mělo krytky.

Odesláno z mého Note10+ pomocí Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22550
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Tak konečně zase nějaký posun. Vlastně teď skoro dostávám pocit, že to i někdy bude fungovat :-D Neboť po dnešku chybí nějaký softwarový úpravy, nastavování... ale fakticky vzato jediný funkční celek, který je potřeba k tomu, aby to tisklo, tak je ta instaláteřina s vodním chlazením. (Pak teda ještě hromada dodělávek jako to zakrytovat, filament sensor, atd... ale bez toho se dá i žít :-D

Nicméně heatbed se doteď válel akorát někde na poličce. Takže začal jsem tím, že jsem vymodeloval držáčky na kabelový řetěz pro něj. Pak tam nacpal kabel, nakonektoroval z obou stranu. A nastal čas, jak tam heatbed přidělat nastálo. K mé smůle ten můj má trochu atypicky montážní šrouby víc ve středu uvnitř vyhřívané plochy. Což by zase až tolik nevadilo, kdyby se to netrefilo naprosto přesně do těch nosných profilů, takže to nešlo k té desce přišroubovat. Takže jsem vymodeloval růžky, které se našroubují na heatbed a růžek se pak prošroubuje do desky o kus vedle, kde už se deska dá provrtat. Naštěstí jsem modelařinu dělal ve čtvrtek večer, takže jsem ještě večer zjistil, že z mých 150 druhů šroubků doma nemám přesně tyhle dva typy, co potřebuju :-DDD A v pátek cestou do práce jsem je koupil (jinak teda ceny v železářství jsou dost strašný proti tomu za kolik se to dá koupit u killicha :-D)

Dneska jsem tedy úspěšně dotisknul růžky, našrouboval na heatbed a po trochu převrtávání, pilování a nadávání jsem to i s pružinkama našrouboval do tiskárny. Hurá :-) Uvidíme jak dlouho budou tomu teplu odolávat, než se celé zkroutí. Doufám že dlouho. Protože jedinou jinou alternativou je pak je vytisknout z PC/ABS, které se mi tu teď válí a dělal jsem z něj nějaký difúzor do lampičky se 75W halogenovou žárovkou (ta taky normální ABS úspěšně tavila :-DDD ). A jestli ani to nepomůže, tak... nevim :-)

No a teď hurá na software... aktuálně si hraju se Z sondou. Jaká to ohromná radost, když po hodině datlování z ní vystřelí čůráček: :-DDD
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JIUaVSNsgG0[/youtube]
Přílohy
20191012_165033.jpg
20191012_161838.jpg
20191012_173641.jpg
20191012_183503.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od VDC »

No paráda. To je dobře, že se to zase kousek posunulo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od Hando »

Prusa, (nie ten uchyl ;-D ), ma novu tlaciaren. Tlaci len do (18cm)^3 ale stoji polovicu co velka.
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22550
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Mě ten rozměr celkem překvapil :-) 18cm není tak úplně málo, je to jenom o trochu míň než klasická i3. Což jsem popravdě čekal menší rozměr, když tomu říkali mini :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od HonzaCZ »

Vypadá pěkně. Asi mě trochu děsí ta konstrukce, ale asi to mají vychytaný. A co nezvládne HW, to doženou SW korekcema. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od podvlada »

Taky vyjadřuju obavy ohledně konstrukce :-D Co se řešilo problémů s kvalitou tisku různě po internetu i u velké, která má celkem pevný rám, a aktuální verze je 25x20 a výška něco málo přes 20 myslím, tak se divím, že nechají ty osy takhle "plovoucí" při ne o moc menších rozměrech. Přijde mi to jako krok zpět, ale třeba to maj vychytaný...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22550
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Z FB skupiny :-D

Obrázek
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od u-geen »

zas mi dosly poklicky (kecam, loni jsem to tisknul z PLAcka, coz je trochu neperspektivni :)... takze znovu a lepe
Přílohy
2019-11-11 13.42.08.jpg
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od podvlada »

Prozraď víc :-) aspoň teď ten materiál... ABS nebo PETG třeba? A sorry jestli to tu už bylo, ale na čem jsi tiskl a jak jsi udělal víc barev? ;-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od u-geen »

PETG, Prusa MK3, PEI, M600 command (je super ze PrusaSlicer uz to ma integrovany)... neni to v plose, ale skoro to vypada ze jo. MMU jeste nemame :-)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od podvlada »

Paráda :-)
Dík za tip na M600 a PrusaSlicer, já ještě jedu na starším Slic3r. I tiskárna při každém tisku říká, že je k dispozici nový firmware a že mám upgradeovat. :-) Tak když už je ofiko moje tak bych jí mohl dát péči, až bude čas... Uvidíme co ještě MK2S dokáže :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od u-geen »

jasny... my to mame v kanclu pres OctoPrint, takze je ten upgrade bezbolestnej :-)
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od 2.0XT »

Octoprint je super věc. Obrázek

Odesláno z mého EML-L29 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22550
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: 3D tisk, tiskárny

Příspěvek od spm »

Číňani mi udělali radost a tak jsem se zase o kousek posunul. Přišly mi totiž věci, které jsem objednal relativně nedávno (doufajíc, že je koupím u nás a ono prd :-) ).

Sestavil jsem krabičku k ovládacímu LCD displayi a přidělal ji na tiskárnu. Musel jsem k tomu vyrobit ještě 40 žilový kabel, protože display mám jaksi dost daleko od elektroniky a přiložené kabílky mají akorát pár centimetrů. Trochu jsem se bál, jestli ten kabel na tu vzdálenost bude vůbec fungovat, ale zatím to funguje dobře :-) Trimr na displayi jsem musel trochu potunit oscilační bruskou - byl na můj knoflík moc dlouhý a já tam nechtěl mít vysoký knoflík :-D Dle rad jsem tím hýbal do stran a docela to tentokrát řezalo (a to ten trimr je sakra blbý, protože se ještě otáčí).

Pak jsem donastavil ještě auto bed leveling, což v zásadě bylo jenom odkomentování jednoho řádku konfigurace :-DDD Teď si na požádání tiskárna ošahá BLTouchem 9 míst na heatbedu a podle toho dopočítá zakřivení desky a v ose Z to koriguje. Plus je teda velká výhoda, že při provedení toho levelingu to na sériový port vrátí výsledek - tedy odchylku výšky Z na každém měřeném bodu. Což je taky super, jelikož heatbed mám uchycený na 4 místech, která jsou štelovatelná, tak to dle tohohle měření můžu i ručně srovnat co nejvíce do roviny, aniž bych u toho musel rukou nějak šaškovat s papírem nebo dělat podobné vylomeniny.

No a jelikož mi přišly fitinky na vodní chlazení, tak jsem ho smontoval a připojil :-) Ještě to teda není komplet, protože z číny mají dorazit ještě pružinové svorky (taková zmenšená verze toho, co má outback v originále na hadicích u motoru ;-D), kterým pak nahradím ty stahovací pásky :-) Zatím to jede pár desítek minut v testovacím provozu a voda ještě nikde nestříká :-DDD Jenom ještě úplně nevím, co udělat s tou chladící kapalinou. Aktuálně tam mám nalitou destilku, chtěl jsem to původně namíchat lehce s antifreezem do motoru kvůli ochraně proti korozi. Nicméně jsem dneska zjistil, že ten chladič má ve víku nějakou malou odvětrávací dirku, takže s tímhle zjištěním se už asi trochu bojím tam lít něco jedovatého... A nicmoc jiného jsem zase nenašel :-)

Jinak na tiskárně chybí ještě řada blbostí a dodělávek, ale kdybych měl PET fólii pro tenhle rozměr, tak jsem dneska na tom asi už tisknul :-) Teda, jestli by to tisklo :-DDD
Přílohy
20191116_121140.jpg
20191116_140453.jpg
20191116_232603.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“