Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

Ty co máme na sůbech, co se deformujou, jsou myslím na jedno použití.
Měděný co se používají jinde se můžou použít víckrát, pokud ten, kdo to utahoval posledně nedotahoval stylem "utahovat, dokud to nezačne bejt najednou volný, pak otočit o 1/4 otáčky zpět". Což u tebe spm zřejmě někdo udělal :D

Měděný je imho dobrý před opakovaným použitím nahřát hořákem a prudce schladit. Narozdíl od oceli, tyhle barevný kovy se tímhle procesem nekalí, ale ... nevím jestli to je správně, popouštějí? Aj - annealing. Tedy změknou a jsou tvárnější. Na utahování to je dost znát, není potřeba dotahovat takovou silou, vůbec ne "nadoraz", hezky se to přizpůsobí.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, nevim, podle mě ten swiftí taky měděnej neni, ten novej měl takovou světle zlatou barvu... a hlavně ho podle mě hodně dlouho nikdo neměnil, jestli má být na jedno použití :-DDD (při minulý výměně jsem ho neměnil ani já... a olej z toho netek ani při dotáhnutí na moment v manuálu).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mnov »

podvlada píše: ... nevím jestli to je správně, popouštějí?
Česky je to žíhání. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

Tak možná mosaz, jestli ne měď? Nicméně na tu by to žíhání mělo fungovat taky. Vím že se u puškových nábojnic pro přebíjení krčky žíhají, aby se zlepšila tvárnost.
No a jestli z toho neteče ani za tepla tak asi dobrý :)
Mnov, díky, žíhání. Jak člověk sleduje videa a články v aj, tak úplně zapomíná na hezký český slovíčka :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 594
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od SWRT »

Kdyz jsem kupoval olejove filtry,tak mel v krabici i nove tesneni na kazdy filtr
Přílohy
Screenshot_20191010-112223_Gallery-512x288.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Mě to u kámoše na dílně mění vždy za nový měděný, vytáhne vždy ze skladu, takové věci tam musí mít běžně... ale určo vydrží víc výměn olejů. Pokud se teda nespláchne :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Tak jsem v rámci nějaké "plodné" diskuze na facebooku narazil na tenhle článek: http://www.europarl.europa.eu/news/cs/h ... nfografika

Zdroj je jasný, těm vepsaným číslům bych i věřil, ale ta masírka kolem toho... Normálně začínám věřit na tu tajnou nacistickou základnu na měsíci, protože za ten druhý obrázek by se Goebbels vůbec nemusel stydět. Každému účastníkovi demonstrace za zrušení povinné maturity z matematiky je z toho obrázku jasné, kdo je ten největší škůdce a koho je třeba nejlépe hned v davu zlynčovat (nebo alespoň blokovat s transparentem v ruce). Pokud se ale ponásobí ty čísla uvedené v tom samém článku, tak z toho vyjde, že osobní doprava v EU se na emisích CO2 podílí 13%. Takže ikdyby všichni majitelé osobních aut byli na místě zastřeleni (aby nemohli přesednout do autobusu, kde budou plodit další emise, byť třeba menší), tak emise klesnou o 13%, což ani trochu nestačí na ten 40% slib ve stejném článku. (A v kontextu světových emisích je to už úplně směšné číslo). No jo, holt asi taky potřebujeme toho veřejného nepřítele...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Já těm číslům nevěřím protože jsou zjevně lživá.
Podívej se na emise z paliva u benzínu a nafty. Nafta je podle grafu má vyšší. Přitom vyšší účinost vznětového motoru je fyzikálně daná a jejím důsledkem je mimo jiné nižší spotřeba paliva.
Také nevěřím, že výroba dražšího a složitějšího naftového motoru je emisně stejná, jako u benzínu.
Tedy existuje je jediný způsob, jak čisla ohnout, aby vyšla podle grafu - tím, že počítám emise za celý životní cyklus. KTERÝ ALE BUDE JINÝ PODLE TYPU AUTOMOBILU.
Neboli benzín najede v průměru 350kkm, než půjde na vrakáč. U nafty to bude 500kkm. Je tak bude mít vyšší emise sifonového plynu než benzin (najede více a tak spálí mnohem více nafty).
A hele, oni to mají přímo v názvu. Jen nevím, kolik kilometrů počítali pro elektromobil. 100kkm?
(Ano, vím o tom, že z litru nafty je více CO2 než z litru benálu.)
Naposledy upravil(a) jkotek dne sob říj 12, 2019 8:33 pm, celkem upraveno 3 x.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Jo, na tenhle graf jsem taky koukal. Ale byl jsem už tak nas...ej z obrázku předtím, že tohle už jsem ani neřešil :-D Když tam drobně v písmenech napíšeš, že řešíš něco, čeho je 13%, ale do obrázku co největším písmem nacpeš 60%, tak už nemá moc smysl koukat po zbytku :-)

BTW mi to připomnělo jednu přednášku z VŠ, než mě vyhodili. Přednášející si tehdy ráno koupil noviny, na kterých našel podobnou úžasnost... takže první věc co na přednášce udělal, že noviny nacpal do meotaru a přednášel o tom, jak ze sebe nedělat blbce. Byl tam tenkrát nějakej graf výkonu elektráren kdesi. Dvě křivky, z toho jedna byl výkon větrných elektráren, druhá něčeho jiného běžného (nepamatuju si už co to přesně bylo, jestli uhelné elektrárny na stejném území nebo něco v tom smyslu). A křivky na podobných úrovních, protínali se, prostě od oka vysloveně porovnatelné... než si člověk všimnul, že ten graf má dvě osy Y, oboje sice znázorňují výkon, ale každá v úplně jiném řádu, takže na stejný řád se ty větrné elektrárny plazily někde u nuly :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Howádo před vjezdem. Takže jsem musel tahat letní kola z ulice až do sklepa. A navíc zmizel než dorazili měšťáci. Měl jsem me stříknout kasr do sání ventilace za ta moje záda...
Obrázek
A navíc o 20 metrů výše bylo volné místo na 5 takovejch...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

To jsi teda měl...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Nebo na kliku. To fakt nepochopíš... Ani mě nepřekvapuje, že je to zrovna Audi kví kvé 7.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Mě dneska zklamal jakýsik plejáďan stojící přímo před vchodem Lídlu ,forejs starý omlácený SG >:-f plejádu jsem tam nikdy neviděl, většinou audi, w vagen, bmw no je toho víc, tj pravda...nějaký blb no. Místa tam večer v neděli bylo dost.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Tak jsem si dnes říkal, vyměnit olej na Golfu IV nemůže být takový problém, za hodinu bude hotovo a stihnu do tmy ještě pivko na terásce. Nejdřív jsem zjistil, že mi v gole chybí 17ka ořech, takže ke kamarádovi půjčit. Ani po přizvednutí pod vanou nebylo víc jak 15 cm místa, šroub dali Helmuti na bok vany směrem dozadu, takže přístup k němu je jak k penězům a dorvaný to bylo, že ani dlouhou ráčnou jsem s tím nehnul (což bylo ještě podpořeno tím přístupem, nešlo pořádně zabrat). Nakonec jsem došel pro pojízdný hever a do ráčny jsem se opřel heverem. Auto to zvedlo na pružinách tak o centimetr, než šroub povolil, takže kdo to dotahoval naposledy, asi s nějakým momenťákem neztrácel čas. No nakonec jsem to za svitu mobilu po 2 a půl hodině dodělal. Aspoň olejový a vzduchový filtr šel dobře, když si vzpomenu na olejový filtr na Legu IV v labyrintu mezi horkými svody... :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Já včera měnil na Cliu a potřeboval jsem pulmetrovou trubku abych ho povolil a filtr to samý. Takže misto půl hodiny jsem se s tím sral hodiny 2. Já si to teda zvednul dost :-). 2 hodiny protože jsem zlomil čtyřhran 8mm a musel ho dostat ven a udělat si novej.
Přílohy
20191012_194043.jpg
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“