Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od podvlada »

zed píše:Nevím proč na mě začal na FB vyskakovat půl roku starý článek , ale ONO tam je mezi pokutovanými několikrát... To mi moc důvěry nedodává. Stejně tak je tam např. i MOLka několikrát, jinak snad jen "noname" benzinky, jestli jsem něco v rychlosti nepřehlédnul...
Zede, to je jednoduchý. Čteš tady o palivech, řešíme to. Přes google ads, všlijaký sledování provozu systém prostě vyhodnotil, že když ti nabídne článek o palivech, tak na něj klikneš a bude z toho keš z reklam. Cílená reklama se tomu říká, a evidentně to funguje :-)

Ale na to ses asi neptal. :-)

Ono je možný, že tam Benzina, Shell a jiné velké nejsou, protože ČOI nebo jiné kvalitářské firmě zaplatili. Nebo u nich vůbec kontrola nebyla. Dneska nevíš čemu věřit... Nijak tady neobhajuju ONO, vlastně ani nemůžu mít názor, protože tam netankuju, mám jen jednu zkušenost a to z dob dávných, a pak jen informace, které jsem se dozvěděl - resp. někdo dovolil, abych se je dozvěděl. To je ten největší problém dnešní doby. Nevíš, čemu můžeš věřit a jestli informace, které se k tobě dostaly, jsou věrohodné. Můžeš se dostat až ke zdroji, ale pořád nevíš, jestli ten zdroj je věrohodný.

Nevěřím statistice, kterou si sám nesfalšuju :-)

Edit: Ještě si dovolím přidat odkaz na původní Kverulant.org, na kterém se TN Hovna přiživila ;-)
https://www.kverulant.org/kauza/50-mist ... 01-10-2019
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od zed »

To se zapnutým adblockem moc netrhli... :-D

Navíc mi to začalo vyskakovat už před pár dny a palivy konkrétně jsem se nezabýval, jen běžně sleduju vícero auto webů... Asi už to umí i věštit budoucí věci, které mě budou zajímat... :-D

Každopádně je pravda, že se nedá věřit žádné statistice, co jsem si sám nezfalšoval...

Spravedlivé by ty výsledky byly, kdyby se kontroly dělaly na každém závozu každého paliva na každé benzince v republice. To by pak bylo vypovídající...

Ale na druhou stranu - pokud nemám problematické palivo, tak nedostanu pokutu... Natož několik...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od podvlada »

To máš pravdu.
Na druhou stranu, taky jde o to, jak jsou nastavený pravidla. Některý kvalitativní nedostatky můžou být způsobený třeba špatně vymytou cisterou od nafty, kterou přivezou benzín. Takže třeba chyba přepravce, než benzínky nebo celé společnosti.

Jasný, výsledek je stejnej, nekvalitní palivo. Ale třeba to je stejný palivo jako přijede pak na Benzinu, jen v jiným autě a tedy čistý.
Stejně tak můžou bejt nastavený pravidla přísněji než je třeba, aby trhli na pokutách, nebo prostě vykázali činnost. A to, že na jiných benzinkách chybu nezjistili, nemusí znamenat, že tam je kvalitní palivo.

Nejspravedlivější by samozřejmě bylo to, co říkáš ty. Pravidelně každej závoz na každý benzince. A nezávislou decentralizovanou transparentní firmou, aby to nebylo podvrhnutelný a zkorumpovatelný. Ale na to asi není kapacita, finance, ... a asi ani někdo, komu z toho tečou fajn peníze, nechce. Protože celý to je jen o penězích. Všechno je jen o penězích. Nedělám si iluze o tom, že jestli má ČOI na výběr - půjde na benzinku a dojde na pokutu půl mega, nebo dostane někdo půl mega do kapsy, aby se tam ani neukázal, jak to dopadne...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Traveller »

Já si pamatuju, že Benzina mezi pokutovanými byla také. Ale už to tedy pár let je..., řekněme možná cca 5 let.
Ale teď už to fakt nějak moc nesleduji. Ono se to před pár lety jaksi zlomilo a oproti dávným letům, kdy tam bylo každý měsíc mnoho a mnoho pokutovaných, tak to razantně ubylo.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Co se týče těch paliv, tak jediný problém jsem měl ještě kdysi s Felicií. To jsem natankoval u EuroOilu tuším v Broumově a přišlo mi, že to auto jelo úplně nahovno. Neškubalo, ale mizernej výkon (jako ještě mizernější než normálně). Pak jsme tam nějak později natankovali ještě jednou, o pár obcí vedle. Dojeli jsme s tím do Prahy k příbuzným a už neodjely. Spálilo se benzinový čerpadlo a palivový filtr plný bordelu. Jako nemůžu úplně přesně říct, že ta benzinka byla viníkem, ale od tý doby tam netankuju :-DDD A přitom tady si to každý blahořečil...

(A pak je to ještě otázka těch subjektivních pocitů z poslouchání auta :-DDD Do svýho nejčastějš tankuju u glóbusu a nikdy jsem s tím problém neměl, naproti tomu HonzaCZ tvrdil, že mu to pokaždý na outbacku rozsvítilo kuře a kdoví co dalšího to ještě dělalo :-DDD ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od zed »

Na naftu od EuroOilu jsem jezdil s Ovcí 8,5 roku a naprosto v pohodě...

S Levorgem jsem tam bral prvních cca 10kkm aditivovanou 95, a taky žádný problém.

Teď jezdím na Vervu. No a prostě věřím, že Verva je pro to auto dobré žrádlo, můžu jezdit převážně rodinným tempem, není v tom BIO sračka ale nějaká lepší sračka, a nemusím do toho přidávat žádné VIFy...

Jestli se něco posere, to se uvidí až časem. Budu doufat, že ne...

Abych se držel topicu vlákna, tak mi udělalo radost, že jsem ještě nikdy neměl problém s palivem. :-) Tak snad jsem to teď nezakřikl... :-/
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Avis »

ybrcek píše:Jj. Sice jdou řeči o tom že jejich palivo je shit ale nemyslím že to je taková bída

nasmrdlany v NOTE 9
Cca posledních 10let a možná i déle u nich tankuji benzín do Ford Focus, Toyoty Auris a teď i do Oty. Zatím vše OK. Ale jsou to všechno atmosferické motory.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Je bezesporu jasný, že Ono má levné dodavatele, aby mohli mít levné ceny. Já jsem onehdá koukal na nějakej článek, kde psali o těch pokutách a ty pokuty jim udělili za nějaký překročení nějakých hodnot v palivu nebo nějaká taková ptákovina to byla. No nic zásadního.
Já tam tankuju plyn a plyn jim dodává už spoustu let Tomegas. Benzín beru kdekoliv, protože ho spálím celkem málo, tak je mi to buřt co tam naleju.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

VDC píše:Benzín beru kdekoliv, protože ho spálím celkem málo, tak je mi to buřt co tam naleju.
Zrovna v tomhle ohledu, jak se tu jinak rád posmívám těm, co lejou vervu 100 do atmosféry, bych jinak řekl, že nalít tam nějakou N98 by nebylo od věci, pač údajně to ETBE v těch víc oktanových benzinech, narozdíl od toho biolihu v normální N95, na sebe neváže tak rádo vodu, takže to palivo vlivem času tak nedegraduje... kamarád takhle bere vervu do kanystrů do elektrocentrály právě kvůli tomu, že mu to doma jenom leží :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od podvlada »

Souhlas...
Prej čistej benzín se sice separuje na složky, ale stačí ho zamíchat a je zpět. Čistej už ale nemáme... Tak do aplikací, kde jen leží, bych taky radši volil vyšší oktan. Což mi připomíná, že v motorce mám ještě určitě nějakou jebku, to by chtělo vyjezdit a natankovat Vervu :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Já tankuju tak za 3, 4 stovky. Víc tam neberu, takže nedegraduje. Převážet půl nádrže mi přijde zbytečný. Takže to nedegraduje.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Když jsem měl lpg, taky jsem tankoval jen za stovky, jen jsem tam držel dá se říct furt minimálně čtvrt nádrže i víc, ohledně čerpadla, pro sichr. Představoval jsem si to tak, že se ten starý benál smíchá s novým, obyč benál tolik pak nedegraduje "naředí" se to, sem tam jsem tam nalil VIF.
Stejně si myslím, že jde zas a hlavně o výtoč u konkrétní čerpačky, když včil beru v potaz jen 95. Vidím jak tu na tescu věčně stojí, fakt moc často cisterna, na jiných pumpách okolo kterých jezdím je to proti tomu jen zlomek, nebo pořád méně častý interval.
Do zahradních strojů beru jen vyšší oktany. Je ten výkon znát, kdo se pere s vysokou trávou a ve svahu atd, tak to časem jednoduše pozná, tam se řeší každý koník pak, když tráva přerůstá sekačku :-) to samé pila apod a starty po zimě jako v létě, na první dobrou.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od zed »

Přišel mi balíček z butiku. Nebude mi zima na hlavu, nebude na mě pršet, nebudu muset škrábat okna "kreditkou" a auto říká, že JSEM SUBARISTA :)

Další věc, co mě potěšila - pan Sedláček (Brno) mi na auto přidělal při prodeji jejich podložky pod SPZ, a jak si tady mnozí stěžovali, že jim to drnčí, tak mi to nedrnčelo - on mi tam pod to totiž napatlal něco gumově lepivého... (*_^) |,,,, Jenom mě teď trochu sere, že ta podložka z toho nejde sundat, takže mám tu novou jenom vpředu, ta spodní lišta z té nové na tu starou nejde... :-( No tak mám jednu náhradní, až se mi ta první ošoupe...
Přílohy
DSC_0922_cut.jpg
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od OZP »

Dnes mi udelal radost pan Ing. Skacel.
Mel jsem nejake trable s jeho jednotkou (zpusobene mym neumetelstvim, jak se ukazalo), tak mi volal, aby mi vysvetlil jak to funguje, proc k trablum doslo a jak to priste muzu sam vyresit. Opravdu skvely poprodejni a pozarucni servis!!!

Mimochodem- moc prosil, abych mu dal vedet, kdy bude nas dalsi sraz, ze se mu s nami tehdy na Krivoklate moc libilo, tak ze by prijel zas. Tak to vypada, ze si kvuli nemu udelam vylet na pristi Severku.

Jo a taky mam na STI hotovou pakarnu zvanou STK, to je taky duvod k radosti.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

No tak to je Ondřeji naprosto skvělý !!! Jak pan Skácel, tak STK. :-)

Jestli se mu s námi líbilo, tak ho mezi námi moc rádi uvítáme. Tak mu dej vědět termín Severky, ten je znám. Poslední víkend v březnu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“