Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

Však jo. :-)
To mě totiž baví na těch pseudoekolozích, jak pracují jen s tím, co se jim hodí. Mě je jasný, že půlku toho, co mám v baráku, mi sem přes půl kontinentu přivezla nákladní loď, asi i to auto, určitě i ten počítač, na kterém to píšu. Aspoň si pak ale nehraju na spasitele když jdu vynést separovanej odpad. :-D Ale mezitím šéf Zelených najezdí autem víc, než polovina z nás, zatímco nám bude povídat, jak by bylo fajn, kdybychom měli elektro. A že do toho elektra by nám baterky zase musela přivézt ta loď, to neva.

Edit, sorry za ten OT, ale vzdáleně to souvisí... k lodím se nabízí i výroba elektřiny:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... ranicni_dp
Článek je sice už staršího data (10 let), ale myslím, že se toho moc nezměnilo :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3878
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od puschpull »

Hlavně jestli zelení pitomci prosadí i jen menší část svých plánů, tak to povede ke krizi a výsledkem krize bude to, že prachy na nějaké ekologické napravování světa nebudou!
Nejvíc mě ale sejří to, že nejvíce je "ekologismus" nahoře a nejvíc "opatření" dělají země, které jsou nejvíc šetrné k životnímu prostředí. A potom skoro celá Afrika, Asie a Amerika zasírá svět bez ohledu co "zelená Evropa" prosazuje. Celé to poslouží jen ke chudnutí středních vrstev západní společnosti.
:-(
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

Stejně jako ve všem dnešním dění se v tom jen točí peníze. Já nezpochybňuju to, že je potřeba se chovat šetrně a nenapadlo by mi vyhodit obal od bonbónu v lese. Ale dneska to je populární protože se na tom dá dobře svézt, a hlavně jednoduše odsoudit lidi, kteří jsou konstruktivně proti - nemáš rád přírodu, je ti lhostejné jak dopadne životní prostředí, nebo, argument dnes nejpopulárnější, jseš velkej frajer co nadává malý postižený holce :-DDD

Každopádně jak říkáš, vedle Afriky, Číny a vlastně klidně i Ameriky (alespoň v autech) to působí komicky. Sice to, že někdo zasírá planetu víc není argument vykašlat se na to, ale snaha z těch několika gramů CO2 u aut ukrojit ještě další je v tomhle světle minimálně vtipná. Ikdyž, vlastně i smutná.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 787
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od mirekst »

podvlada píše:Stejně jako ve všem dnešním dění se v tom jen točí peníze.
Když už se o tomto bavíme - tomuto vůbec nerozumím (i když to nezpochybňuji). Mohl by mi někdo znalejší vysvětlit, proč ta současná hysterie kolem CO2? Tj. kdo na tom vydělá a jak?
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22700
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Ohledně CO2 a aut bych řekl, že na tom vydělá hlavně stát (a o CO2 v tu chvíli ani nejde, protože auta produkují tak marginální množství CO2 vůči ostatním měřítkům, že ikdyby se ze dne na den zakázaly úplně, tak se nic nezmění. Ale když řekneme, že ti, co jezdí autama, zabíjí přírodu a napaříme jim daně za vlastnictví takových aut, zvedneme mýtné poplatky, pokuty z prodeje nových aut, ... tak stát se namastí asi slušně.

A v případě těch aut se stejně nemůžu ubránit pocitu, že je to snaha hlavně o to obrat lůzu o další svobodu. Bránit už se nemůže prakticky nikdo, protože zbraně jsou po téměř celém světě už zakázané, tak je potřeba ještě vymýtit to, aby si nikdo nemohl jezdit kamkoliv a kdykoliv se mu zachce.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

Tak minimálně se ve jménu boje proti CO2 dobře vytváří tlak na trh a reguluje se tak správným směrem. Správný směr je ten směr, který přesune peníze tím správným směrem. A těch studií co už bylo potřeba udělat (a podvrhnout, nebo jen správně vybrat data která se hodí). To taky přesunulo peníze správným směrem.

Dobře, nemám nic konkrétního, nemám zdroje, nemám důkazy, ale stačí se trochu zamyslet nad tím, o co obvykle politikům jde. Určitě existují někteří, kterým jde opravdu o blaho občanů, země, i Země. Ale těch zas tolik nebude, žejo. Ostatním jde o peníze, moc, majetek. Průměrnej Pepík, kterej se v TV Hovna dozví, že je CO2 strašně špatný a uvidí jeden graf až do nebes tomu prostě uvěří a pak jde volit ty, "kteří to se záchranou planety myslí vážně". Když je dost těchhle lidí, nikdo si netroufne říct něco proti, protože by od každýho průměrnýho Pepíka byl označen za ignoranta a moc dlouho by se u válu neudržel. No a pak už jenom čekáš na to, kdo z lobistů a která "neziskovka" víc zaplatí za to, aby zrovna jeho firma udělala průzkum, jejich firma postavila tu solární elektrárnu, ...

Prostě to populární je a otevírá to bezvadnej prostor pro všechny pochybný firmy a čerpání dotací a tak.

A jak naznačil spm, svoboda a moc je v tom určitě taky. Však vidíme kam ten eurosojuz směruje.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22700
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Nejhorší je, že on to není nějaký výmysl pár politiků, diktát... on je to opravdový obraz té společnosti, co je volí. Ostatně stačí vylézt z té své sociální bubliny a podívat se do diskuze na neoblíbeném zpravodajském serveru, do FB skupin kam by člověk normálně nevlezl a podobně. Těch lidí, který mají nutkavý pocit, že těm ostatním je potřeba zrovna tohle (a auta v tomhle žebříčku hodně vedou) zakázat jsou hrozný mraky.

(Úplně si v tomhle vzpomínám na nějaké ala fórum pražské městské části, kde jsem kdysi bydlel. Místní sdružení odpůrců aut si tam vydupalo zákaz vjezdu na jedné zastrčenější silnici, která ovšem vedla do jiné městské části, takže reálně její objíždění znamenalo asi 5km zajížďku, k tomu navíc ve špičce po hodně ucpaném tahu. Někdo se tam tenkrát zeptal, co koho vedlo tam dát zákaz. Dostal od všech hroznou sodu o tom, co si dovoluje jezdit autem, proč tam jezdí autem, když je to krásná půl hodinová procházka pěšky, proč si to tím autem nemůže objet a tak dále. A to to tenkrát sralo hodně lidí, došlo to tak daleko, že jedni aktivisté tu značku začali zamalovávat barvou, načež vzápětí druhý aktivita ji přišel umýt, takže během jednoho dne tam ten zákaz 3x byl a 3x ne :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 787
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od mirekst »

Díky za vysvětlení - tak nějak jsem to mohl očekávat, stádní pud je bestie. Bojuju s ním už od dětství - já ho totiž nemám, mám opak (= když dav jde rovně, mě to zabočí "samo" doprava/doleva). Ostatně - proč jinak bych jezdil v takovém divném autě, že?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

No nenech se mejlit těma autama Mirku. To, že tohle stádo je jiný se zdá jen do chvíle, než se narazí na politiku. Pak bohužel vyplave na povrch, že Subaristi jsou stejný vzorek populace, jako jakýkoliv jiný. :-) To jediný co nás spojuje jsou ty auta...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

:-DDD. Pravdu díš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22700
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Úplně stejný asi zase taky ne... plukovníka už jsme vyhodili :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

Tome, mě přijde, že tady lidi celkem mají rozum a neuvažujou jako, s prominutím, spodní část populace, nižší třída. Většina názorů co tu čtu je celkem střízlivá ať už jde o cokoliv. Poslední neshody jestli je lepší Amerika nebo Rusko nepočítám, ale to taky není černobílý. A i tak se ta debata vedla konstruktivním způsobem, řekl bych, a ten, co má jinej názor, není automaticky ko*ot.
Jinak mi přijde, že tady panuje docela shoda na většinu dnešních témat.
A když už náhodou ne, pořád v přátelském duchu. Takovou atmosféru jsem jinde neviděl.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Ale jo, stejný. Ono do těch diskusí většina lidí nepřispěje. Ať těch, kteří jsou našeho smýšlení nebo jsou to koblihy. :-) Většina se do takový diskuse nechce zapojit. Samozřejmě je lepší, když jsme se zbavili debila, kterej musel přispět vždy a za každou cenu, hlasitě a sprostě. Teď to zase bude víc vypadat, že jsme jednolité společenství... Obrázek

Vláďo to nerozporuju, že prostředí je tu kultivované, protože to tak chceme. A že se ve většině případů daří diskutovat na úrovni i když spolu nesouhlasíme.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

VDC píše:... jsme se zbavili debila, kterej musel přispět vždy a za každou cenu, hlasitě a sprostě...
To vypadá, že jsem druhej na řadě, taky musím přispět vždy, za každou cenu, někdy hlasitě, jen nejsem obvykle sprostej. Proto až druhej. :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak vy jste Plukovníka típli [?] Ani nevím.... No vy jste teda škaredí, chudák starej pán ;-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“