Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
jbily
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte kvě 23, 2017 9:35 am
Jméno a příjmení: Jiří Bílý
Bydliště: Zbyslavice

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od jbily »

emve píše:Pěkná sestava a specka Alfy. Věřím, že Veloce bude solidní daily, výkonu tak akorát, čtyřkolka na zimu, automat. Já jsem od toho čekal zajímavější zvukový projev a moc jsem nepochopil červené pole u oturbeného dvoulitru benzínu v něčem, co si říká Veloce, v 5500 ot. Ale určitě je to zajímavá a více emotivní alternativa třeba k Superbu 2.0 TSI.
jj, já jsem s Giulií spokojený, samozřejmě to není auto bez chyby...
ad zvuk - ano, to je nic moc, krom nastartování studeného motoru - to je super paráda na cca 30s :) Už se montují i Remusy a další laděné výfuky, do toho já ale nepůjdu.
ad srovnání se Superb - to je přesné, úplně jiné pocity, v přímce asi cca stejně agilní, ale jinak neporovnatelné. Superb vítězí praktičností (velikostí, infotaimentem), Giulia emocemi, a převodovkou (na celé čáře)...
Subaru Levorg Trend, r.v. 2016
Mazda MX-5 NC1, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.DIFF, PRHT
Alfa Romeo Giulia Veloce, 2.0, 206kW/280 HP, Q4, r.v. 2018
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od PeteBiggy »

Zdravím tě Jirko :-)
Parádní vozový park =) A to ještě nepadla zmínka o té kompresorové Mazdě, která tam je na jedné fotce vzadu i vidět. No a vidím, že jiná barva než stříbrná je v práci stále tabu :-)
Jinak nevím proč ne Levorg. Ono spíš záleží kam člověk jezdí a především co preferuje. Ale on ten vyšší podvozek má své výhody i v jiných ohledech, samozřejmě jakožto i nevýhody. Zkrátka je to o tom, co člověku vyhovuje a Zbyslavice přece rozhodně nejsou Bílá ani Jeseník, takže v tomhle ohledu to o Fozzym nebo Oťasovi myslím rozhodně není....
Tak ať to jezdí.

PS: Už jsem tam párkrát kolem tebe jel na mašině, když jsem se vracel z Jeseníků a říkal si, že se stavím...ale buď jsem spěchal dom nebo jsem nechtěl rušit. Myslím, že jste měli návštěvu...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od zed »

Ženě se v Levorgu nelíbí sedět vpředu na spolujezdcově místě, že to sedadlo je moc nízko...

Zatím to není takový problém, protože tam běžně jezdí naše starší dítě v sedačce.

Ale jednoho dne je mám v plánu přesadit obě dozadu, tak zjišťuju možnosti... Jedna z nich je dát tam ženě polštářek, ta dražší by zahrnovala koupi nastavitelné sedačky - otázka je, jestli vůbec výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce v Levorgu existuje? Strejda google mi neporadil... A ještě aby ta sedačka vypadala jako všechny ostatní látkové sedačky (MR18, Comfort)

Tušíte někdo kde hledat, a na kolik taková sranda vyjde?
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od OZP »

Zkusit namontovat ridicovu sedacku z JPN nebo UK auta?
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od hamoun »

ja daval jpn sedacku (z Spec C verze) do wrxa a neprislo mi, ze by mohla jit vyse .. spis sla spustit nize :)
škoda superb
ex WRX 2008
slavoj71
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Jméno a příjmení: Pavel Smolák

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od slavoj71 »

Tak k zítřejšímu dni přecházím na Oťase, MY2017 Sport. Z Levorga jsem byl poměrně nadšený, ale směr, kterým se ubírají nové modelové řady, už není pro mě. Navíc jsem zjistil, že pro praktický pohyb po horských cestách potřebuji přece jen něco vyššího (jak v létě, tak i v zimě, kdy to s Levorgem po vyjetých kolejích na zřídka protahovaných vedlejších cestách bylo někdy dost složitý. Vyhrabávání suba dosednutého spodkem na sníh bylo celkem potupné :-) ). Ale nechávám si ho ve firmě a občas ho kolegům nemilosrdně uzmu, až se budu chtít vydovádět v nějakých serpentinách a vrátit hodnotu průměrné spotřeby směrem k dvouciferným hodnotám. >B-)
Subaru Levorg MY2016
Subaru Outback MY2017
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od seatik »

emve píše:Já teď nějaký čas budu jezdit v Mazdě 6 kombi, poslední facelift podzim 2018, 2,5i 194k AT Revolution Top. Jsem zvědav na srovnání s Levorgem, recenzenti i Mazdu chválí za nastavení řízení a podvozku. Minimálně z hlediska výbavy je Mazda úplně jinde a přitom není o moc dražší (cca 910 tis. Kč vč. DPH) - plně adaptivní full-led (odstiňování provozu), 360st top view monitor, ventilované sedačky, audio Bose 11 reproduktorů...
Ahoj, mohl by jsi prosím porovnat motor v mazdě 2.5 třeba oproti Outbacku? Neměl si tu čest i s Otíkem a jeho 2.5? A taky by mi zajímala převodovka u Mazdy, máš nějaké porovnání prosím třeba s CVT u subaru? Má 6 nějakou sportovnější odezvu do volantu? Zajímavou variantu mají s manuálem, ale tam je motor slabší. Nicméně, mazdě v dnešní době dávám velkou 1 za to že mají ješté slušné atmosféry a nabízí manuál. :-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od emve »

Mazda je super, je to moje pracovní auto, nenápadné, přitom totálně vybavené tím co člověk potřebuje (adaptivní full-led, ventilace sedaček, 360ka kamera). Když jsem přesedl z dieselu tak mě trochu chyběl krouťák ve středních otáčkách samozřejmě, ale jede to docela hezky, i když to není úplně ideální, raději bych 2.5T :-). Moc hezký interiér, kamarádi ze Škodovky byli překvapeni, že takhle může vevnitř vypadat auto za 900 a že prej ani Superb za 1,4 takhle nevypadá. Nejen palubka obšitá kůží, ale obecně plasty měkké, příjemné na dotek i pohled. Už jsem tady psal, že když měl kolega půjčenou M2 Competition, její interiér mi připomínal Felicii vedle Mazdy.

Automat v Mazdě je z hlediska chování super, sice jen šestikvalt, ale evidentně se snaží být hodně efektivní, málo klouže na měniči, působí spíš jako DSG, rychle reaguje na pádla, vlastně by mě neurážel ani ve sportovním autě. Na druhou stranu mě neuráží ani CVT v Levorgu. U Mazdy jsem akorát občas měl problém se zpřevodováním, že při přeřazení mám dojem z 3-4 a 4-5 otáčky hodně spadnou a přestane to skokově jet. To se u Levorgu 1.6T nikdy nestává.

Srovnání mám především s Levorgem, s posledním Outbackem 2.5i jsem jel jen jednou. A nevím jestli má smysl srovnávat, je to větší auto a s AWD. Mazda je o něco rychlejší, ale nebude to nic zásadního. Ve spotřebě bude rozdíl značný, jak při rychlé tak pomalé jízdě. Stylem, který dálnici OTB 2.5i jede za 11-12 dá Mazda za 8-9l. Třeba z Itálie do Salzburku jsem s Mazdou dojel za 5,4l, do Prahy pak celkem za 6,4l. Na vybavené/těžší auto střední třídy s benzínem v automatu takřka neuvěřitelné. Do zatáček se to vrhá taky srdnatě. Jediné, co by mě mohlo odradit od dlouhodobého vlastnictví je pověst Mazdy ohledně koroze. Jinak super rodinné auto.

Tak jako jsem udělal porovnání dynamiky dle GPS pro Evo vs M3 vs Golf R, tak plánuju Mazdu 6 2.5i vs Levorg 1.6T vs Outback 3,0R. :-)
Přílohy
IMG_3450.JPG
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od seatik »

Děkuji moc za odpověď a za recenzi, líbí se mi jak auto tak i tvá recenze. Už pár aut projel a můžeš objektivně posoudit.Jako rodinný kočár bych si 6 uměl představit. Ještě asi bych přemýšlel slabší manuál nebo 2.5 s automatem. Hodně lidí volí asi automat, ale byl vždy trošku jinak ujetej než ostatní ;-D
Jinak se omlouvám všem za téma mimo téma *_*=*_*
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

Nenapadá někoho proč by mi neměly jít otvírat okna od řidiče? Všechny jdou otvírat jenom z konkrétních dveří . Od řidiče jenom ridičovo,ostatní ne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

Už jsem to vyřešil. Protože byly odpojený, tak byla potřeba aktivace. Ještě že ty návody jsou :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Username »

námořník píše:Už jsem to vyřešil. Protože byly odpojený, tak byla potřeba aktivace. Ještě že ty návody jsou
Jo to se mi vloni taky stalo.
Ted v XT mi svítila kontrolka airbagu. V návodu jsem zjistil, že to bylo proto, že byla vlhká sedačka. Taky zajímavý :-)

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

:-) já to měl celý rozebraný když se měnily repráky, tak jsem čekal že se tam něco nepovedlo . Naštěstí jsem se spletl :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od roura74 »

Pánové, nemáte někdo tip na bezramínkovej zadní stěrač? Zima se blíží a origo hrozně zamrzá.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od feroj »

roura74 píše:Pánové, nemáte někdo tip na bezramínkovej zadní stěrač? Zima se blíží a origo hrozně zamrzá.
pred jazdou očistiť pod stieračmi, zotrieť gumovú lištu, aby bola čistá... tým predlžiš životnosť, ale pri zadnom nevymyslíš nič, ten je permanetne zaprášený, zalepený... ešte aj ten ostrekovač vzadu funguje len tak aby sa nepovedalo.


zadný stierač iný tvar(konštrukciu) ako originál som nevidel... predné som dával Bosch Aerotwin sada pre SUBARU Levorg [VM,V10] (06.14->) 650/400mm Cena: 26,24 € s DPH
stierace-bosch-aerotwin.jpg
stierace-bosch-aerotwin.jpg (85.41 KiB) Zobrazeno 1236 x
dobré boli aj tieto Visee(možno aj najlepšie)... ale pravdu povediac, nevšimol som si medzi nimi zásadný rozdiel originál Subaru s novou gumou a týmito Aero...

1x Stierač Visee pre SUBARU Outback (BS) (lavý - vodič) SV-U 650mm (2015->) (4r-30915-126) [9,80 €]
1x Stierač Visee pre SUBARU Outback (BS) (pravý - spolujazdec) SV-U 400mm (2015->) (4r-30823-129) [9,80 €]
1x Stierač Bosch zadný pre SUBARU Levorg [VM,V10] (06.14->) 350mm (bsch3-H354-28) [7,10 €]

http://www.autozulu.sk/index.php?lang=s ... sc=regular

najlepšie boli tieto :-)
http://www.autozulu.sk/stierace/tekute- ... NO?lang=sk hlavne pri vyššej rýchlosti a ak predomnou nik nešiel
Odpovědět

Zpět na „Levorg“