První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, atd.

Odpovědět
AdamLip
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 15, 2019 10:30 pm
Jméno a příjmení: Adam Lipovský
Bydliště: Praha 13

První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, atd.

Příspěvek od AdamLip »

Hoj,

pořídil jsem ojetého Outbacka, jde o r. 2013, 2l diesel s manuálem. Krásně udržovaný, jak říkáte "leštěnka" :) Je to moje první 4x4, před x lety jsem měl benzínového Fiata Stilo 1.6...

Každopádně jsem narazil na několik věcí:

1) couvací kamera - je super, ale při deštivém dni se špiní / mlží, až je skoro nepoužitelná. Napadlo mě to ošetřit nějakým voděodpudivým "nano" prostředkem. Řešili jste to někdo? Máte nějaký tip (mimo útěrku a proběhnout se? :D

2) zrcátka - na sídlišti / v Praze v užších místech to chce sklápět. Ty zvuky co z toho jdou když to sklopím rukou jsou děsivé. Četl jsem tu, že obecně moc nevydrží a chytrá krabička z Jablotronu je do pár let pohřbí (nové nejsou zrovna levné). Otázka: jaké máte zkušenosti s životností při častějším používání (2-4x v týdnu)?

3) stahování oken dálkou (mám bezklíč) / doba napájení po vypnutí (off) - vyřešil to u této generace někdo? Dá se to nějak pořešit naprogramováním?

4) úvodní souhlas v infotainmentu - nedá se to nějak jednou pro vždy odsouhlasit?

5) zásuvka 12V v kufru - rád bych si na delších výletech v létě sebou vzal třeba ledničku a nechci, aby mi plandal kabel půlkou auta. Koukal jsem, že to bylo volitelnou součástí výbavy, takže hádám, že by to v servisu mohli udělat asi snadno. Otázka: nechával jste si to někdo dodělávat? Má to nějaká negativa? Místní příspěvek na tohle téma jsem četl, ale to si dělal nějaký šikula sám - takže má unikátní řešení. Já spíš myslím na servis a něco "standardizovaného" :)

6) 4x4 vs autodrom Most. Jak jsem psal - je to moje první čtyřkolka a obecně nejsem žádný mistr řidič. S předokolkou jsem kdysi jel školu smyku v Mostě a bylo to senzační. Ale oni nabízí i offroad kurz. Jezdím do hor, tak jsem si říkal, že by bylo fajn vědět, co Outback zvládne a jak na to. ALE: není to moc velká rasovina? Zvlášť na leštěnku s úplně novými brzdami atp.? (uvažuji i o opáčku toho smyku, protože 4x4 se systémem stabilizace je zase něco úplně jiného)


DÍK pokud to někdo dočetl :) a dík aj za případné odpovědi. Mějte se prima.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od quickly »

AdamLip: vítej u nás na SFC, je potřeba ještě napsat 2 příspěvky , které odsouhlasí někdo z adminů a potom budeš psát normálně a posílat interku.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od quickly »

AdamLip píše:1) couvací kamera - je super, ale při deštivém dni se špiní / mlží, až je skoro nepoužitelná. Napadlo mě to ošetřit nějakým voděodpudivým "nano" prostředkem. Řešili jste to někdo? Máte nějaký tip (mimo útěrku a proběhnout se? :D
Když si umyju auto na pistolích a použiju leštěnku nakonec, tak i kamera zůstává déle čistější. Dál to řeším tak, že když jdu k autu, tak jdu okolo zadku a kameru přejedu palcem. Pokud je marast, tak kamera je zaprasená .
AdamLip píše: 3) stahování oken dálkou (mám bezklíč) / doba napájení po vypnutí (off) - vyřešil to u této generace někdo? Dá se to nějak pořešit naprogramováním?
nedá, nemají to ani novější generace
AdamLip píše: 4) úvodní souhlas v infotainmentu - nedá se to nějak jednou pro vždy odsouhlasit?
nedá
AdamLip píše: 6) 4x4 vs autodrom Most. Jak jsem psal - je to moje první čtyřkolka a obecně nejsem žádný mistr řidič. S předokolkou jsem kdysi jel školu smyku v Mostě a bylo to senzační. Ale oni nabízí i offroad kurz. Jezdím do hor, tak jsem si říkal, že by bylo fajn vědět, co Outback zvládne a jak na to. ALE: není to moc velká rasovina? Zvlášť na leštěnku s úplně novými brzdami atp.? (uvažuji i o opáčku toho smyku, protože 4x4 se systémem stabilizace je zase něco úplně jiného)
Školu smyku vřele doporučuji, Subaru má zcela jiné chování než jiná auta, já jsem absolvoval 3 školy smyku (3 různá Subaru) a jak budu mít teď nového otíka, tak s ním určitě na školu smyku půjdu. Offroad kurz se dělá ideálně na větších srazech, protože si sedneš do podobného auta jako spolujezdec a potom si to stejné vyzkoušíš ve svým autě. Většinou auto dává víc než Tvá hlava.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od suubaru »

Ad zrcátka: když je sklopíš, tak se okolo projíždějící auto podvědomky dovolí přiblížit ještě více k plechu auta. Raději urvané zrcátko než ojeté plechy. Toť můj názor. Sklopím zrcátka leda když přejíždím úzký most (Kunětice apod). Bych si vnitřek zrcátka/převod nechal vyčistit a máznout vazelínou, pokud to drhne.
Zásuvku v kufru dělají i v servisu.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od VDC »

Adame vítej, ať slouží !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od RadekN »

Ahoj Adame. Terénu bych se nebál, novým brzdam to neublíží a nemyslím si, že by to v Mostě byla nějaká rasovina :). Hlavně, ať jsi s autem spokojen :).
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od námořník »

Offroad v Mostě se dá jezdit i s předohrabem, tak toho bych se nebál a zásuvku do kufru ti dá každej auto elektrikář a ještě bych si tam nechal dát ochranu proti vybití baterie. Na zrcátko bych použil tuk ve spreji a trochu to prostříkal. Nebo WD 40 a pak tuk. Pozor wd40 není mazivo, tak pokud to následně nenamažeš, tak by to nemuselo dopadnout dobře.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od MrRichie »

V prvé řadě vítej a snad se ti soužití s tvým BR bude líbit stejně tak jako já si žiju s tím mým. Každopádně k tvým dotazům, které už tady byly mnoho krát zodpovězeny.

Otravná potvrzovací hláška opravdu nejde ojebat, to jsem kutil a zkoumal, ale asi to prostě nejde, zvykneš si.

Kamera, moc to neřeším, ale jak již bylo napsáno, mám takový spešl brutál voděodpudivý vosk na kastli a tak přeleštím i kamerku. Sice vidíš kapku, ale vidíš dobře i přes sní. A taky jsem si zvykl, když jdu kolem, tak prostě palcem otřít. :)

Sklápění zrcátek prakticky nepoužívám, uvažoval jsem, že bych použil automatiku, ale nakonec, protože v 95 % parkování to nepoužívám, jsem to zavrhl jako život zkracující zbytečnost.

Zásuvku bych vyřešil asi napojením na některou z předních zásuvek, potom když vypneš zapalování, tam žáden proud nenajdeš a tudíž ti nebude hrozit vyšťavení baterky, taky si myslím, že by to měl zvládnout úplně každý elektrikář a taky jsem jí hledal a taky jsem se v manuálu dočetl, že je to optional... ::-(((

Co se týče terénu, tohle auto je docela schopné, tedy dovolí ti vjet velmi hluboko do louže :D Zkoušej všude, mě to baví pořád. Srazy jsou na tohle fajn, když někde zapadneš, máš tam bandu, která ti pomůže.

Hlavně tankuj dobré palivo, byť už by diesely měly být v 2013 lepší. Každopádně to není zrovna nejoblíbenější motorizace tady na klubu a asi to má svůj důvod.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od Kolben »

Info nizze k memu byvalemu diesel legacy

1.) oliznutej prst
2.) na legacy sem daval sklapeni pomoci Jablotronacky krabicky a porad to bez problemu funguje (po 7 letech)
3)nelze
4)nelze
5) nechaval sem dodelavat v origo servisu, naprosto bez problemu, funguje neustale (516 kc zasuvka, 912 montaz)
6) neresil sem
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10641
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od podvlada »

Co se týče zásuvky v kufru, nevím, na co jsi tady narazil, ale já si ji v BP dodělal velmi jednoduše. Kabel tam připravený byl, tady by měl být taky. Zásuvku jsem koupil za $1 z aliexpressu (do panelu - šroubovací, stáhne se kolem plastu matkou), vzadu má faston samce, konektor který je spojený do "L" jsem rozlomil a nasadil rovnou na zásuvku. V plastu jsem měl i připravený "obrys" kde mám vyvrtat díru.
Konektor je na spínané větvi, vybití téměř nehrozí...

Kdybych měl za tohle dát někomu 1500, asi by mi jeblo. :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
AdamLip
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 15, 2019 10:30 pm
Jméno a příjmení: Adam Lipovský
Bydliště: Praha 13

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od AdamLip »

podvlada píše:Co se týče zásuvky v kufru, nevím, na co jsi tady narazil, ale já si ji v BP dodělal velmi jednoduše. Kabel tam připravený byl, tady by měl být taky. Zásuvku jsem koupil za $1 z aliexpressu (do panelu - šroubovací, stáhne se kolem plastu matkou), vzadu má faston samce, konektor který je spojený do "L" jsem rozlomil a nasadil rovnou na zásuvku. V plastu jsem měl i připravený "obrys" kde mám vyvrtat díru.
Konektor je na spínané větvi, vybití téměř nehrozí...

Kdybych měl za tohle dát někomu 1500, asi by mi jeblo.
tjo no v Subaru za to chteji 2200...
original zasuvka na ebay stoji 50$ (cislo dilu H6710AJ100)
AdamLip
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 15, 2019 10:30 pm
Jméno a příjmení: Adam Lipovský
Bydliště: Praha 13

Re: První Sub - Outback 2.0d man. - kamera, zrcátka, okna, a

Příspěvek od AdamLip »

Díky moc všem za info. Mějte se super
Odpovědět

Zpět na „V gen. BM/BR (09-14)“