Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

A nebo klidně příště to mít rozjetý na virtuálu, ať si s tím dělají co chtějí, a mít vedle pár záloh...
Teď už asi pozdě :( nevěřím ani tomu, že by po platbě dekryptovali. A vzhledem k "anonymitě" kryptoměn bych nečekal pozitivní výsledek. To mi taky neni jasný, jak poznaj, jestli jsem zaplatil nebo ne? Co jim napsat, že je zaplaceno?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, virtuály, snapshoty, zálohy, všechno je dneska tak dostupný, hotový a připravený k použití, že je hloupost to nevyužívat. Já se snažím mj. udržovat maximálně měsíc starou offline zálohu. Sice můžu přijít o měsíc dat, ale udělám restore a hned zase funguju.
podvlada píše:Teď už asi pozdě :( nevěřím ani tomu, že by po platbě dekryptovali. A vzhledem k "anonymitě" kryptoměn bych nečekal pozitivní výsledek. To mi taky neni jasný, jak poznaj, jestli jsem zaplatil nebo ne? Co jim napsat, že je zaplaceno?
Taky nevěřím, že by to rozšifrovali (nemám rád slovo kryptovat; nemá to nic společnýho s kryptama :-D ). Slyšel jsem názor, že to ochotně dekódujou, aby se tradovalo, že je vhodný zaplatit, ale co je na tom pravdy nevím. Jinak nevím, jak moc se zajímáš o kryptoměny, ale 1) to, jestli zaplatil se pozná velice snadno - pro každou "oběť" vytvoří samostatnou unikátní adresu/peněženku a pak koukají, jestli na ní něco přišlo. A 2) anonymita je pomíjivá - resp. záleží na konkrétní měně. Některé jsou hůř vystopovatelné, např. Monero nebo další altcoiny přímo k tomu určené. Samotný Bitcoin a podobné, je naopak dost nevhodný. Protože všechny transakce jsou zpětně dohledatelné. Takže pokud jednou vím, kam jsem zaplatil, mohu pak sledovat, co se s tím dál děje. Resp. každý to může sledovat. A pokud si "pachatel" za to jednou něco koupí někde, kde se dá ztotožnit, dá se zpětně vysledovat, kde na to mohl vzít.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

Dík za osvětu u kryptoměn. Zajímám se jen okrajově, vím, že je rozdíl mezi jednotlivými měnami a dohledatelností, nenapadla mě možnost virtuální peněženky pro každou oběť. Ostatně jak sledovat co se děje se zaplacenými penězi už mi zas uniká... To je jedno. :-)

Tak Yeti snad budeš zpět brzy online... a opravdu bych zvážil to rozjet na virtuálce a zálohovat.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Jasně že neplatit. Jednak na to nemám a druhak bych jim, hajzlům nic nedal, i kdybych měl.
Je to takovej malej serveřík, běží mi asi 15let a za tu dobu je tam cca 90GB pošty pro mně a tři firmičky mých kamarádů :o( Vzali to důkladně i se zálohou. Mám ještě offsite zálohu ale cca 4měsíce starou. Dopoledne jsem to obnovil na původní disk a po startu serveru pápá a vypadá to, že zdechl i ten disk >:-& Tak jsem letěl koupit druhej a obnova běží.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ať se ti to co nejdřív povede uvíst do stabilního stavu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Co jsem někde viděl, tak ta pravděpodobnost, že to dešifrují, je tak zhruba 50 na 50... V tomhle virtualizace a zálohování na úrovni celé VM má výhodu - virtuál o těch zálohách vůbec nic neví, takže když se dostane někdo do něj, tak ty zálohy nemůže zničit...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
sk2018
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 161
Registrován: sob říj 06, 2018 5:07 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sk2018 »

Některé "ransomware" v minulosti ani zpět dešifrovat neuměly (dokonce všichni poškození měli stejnou peněženku). A vysledování zaplacené částky je velmi problematické, pokud druhá strana neudělá chybu, v podstatě nemožné.
Subaru XV 1.6i AE MY2018
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

sk2018 píše:A vysledování zaplacené částky je velmi problematické, pokud druhá strana neudělá chybu, v podstatě nemožné.
Ta úspěšnost záleží v jaké je to měně a jestli se to snaží vysledovat člověk sám nebo jde o akci nějakých orgánů.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Mel jsem si dnes jet pro Levorga a nějak se lakovně nedařilo nalakovat přední nárazník-minule to dělali bez auta a netrefili barvu, takže oprava , možná v pondělí :-(. Prý mě někdo ťuknul a začalo to v peci praskat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
sk2018
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 161
Registrován: sob říj 06, 2018 5:07 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sk2018 »

Setrvám na svém názoru, pokud druhá strana neudělá chybu (a naopak používá mixéry apod. nástroje) tak i u nejpoužívanějšího bitcoinu je to i pro orgány poměrně neřešitelná situace.
Subaru XV 1.6i AE MY2018
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Docela mě aktuálně serou naši policajti... včera, když jsem jel po srazu domů a někdy před 11 večer jsem dojížděl, tak před obcí v posledních zatáčkách zapíchnuté auto v příkopu. Šel jsem to prohlídnout, uvnitř ani okolo už nikdo nebyl (nejspíš to tam píchnul s trojkou v žíle), auto nestálo v silnici (zadkem bylo na úrovni patníků), ale bylo přesně v dost blbym místě, že je vidět na poslední chvíli a řidiče jedoucí okolo přepadne panika. Hlásil jsem to na tísňovou linku.

Výsledek je, že ta popelnice tam ještě teď pořád je (a jestli se čeká na to, až ji odtáhne majitel, tak tam bude ještě sakra dlouho, protože to auto mělo hodnotu tak 10 tisíc předtím, než ho dotyčný roztřískal o obě škarpy) a málem jsem v tom místě byl teď sešrotovanej, protože první auto v koloně, co jelo, při spatření toho auta zahamtnulo naplno brzdy a šel se podívat... To jsou furt kydy o bezpečnosti a jak kdyby to zachránilo alespoň jeden jediný život, ale nejsou schopný odtáhnout jeden pitomej pekáč, protože nestojí přímo na cestě.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

sk2018 píše:Setrvám na svém názoru, pokud druhá strana neudělá chybu (a naopak používá mixéry apod. nástroje) tak i u nejpoužívanějšího bitcoinu je to i pro orgány poměrně neřešitelná situace.
No, BTC účetní kniha je docela veřejná, takže musíš používat další strategie na zamlžení plateb. Ale jsou jiné kryptoměny, kde jsou transakce zcela anonymní. Takže stačí před použitím přes ně prohnat y vyrejžované BTC a je vymalováno.
Nebo si najdi nějakou obskurní málo používanou měnu, nakup ji za levno a pak požaduj výpalné v objemu třeba 1/4 emitovaných mincí. Pak stačí otevřeně prodat své zásoby tomu, kdo je nutně pořebuje a nakupuje za draho...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Sk2018, máš pravdu. Bohužel

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

To je vtipný, jak vůbec netuším, o čem se tu bavíte. Do teď jsem v podstatě nepochopil, co jsou to tydlety kryptoměny
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Augi »

yeti píše:Nějaká swině mi včera odpoledne hackla soukromý server s poštou. Zašifrováno, požadováno výpalné v BTC
Zkus mrknout na naše ransomware decryptory, třeba tam podle popisu najdeš ten Tvůj případ a podaří se Ti to zachránit.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“