Motoristicke zpravy

Odpovědět
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Podle autora článku máme ještě 4 roky a měl by být na trhu. Jestli v tom ale ty díry zůstanou, tak to bude asi blbý, stavebním strojům to nevadí, ty se sotva sunou........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od JRJ »

romull píše:To je sice fajn, že to nejde píchnout, ale ten mazec až se to po průjezdu terénem vycpe částečně blátem, to bude potom na asfaltce trhat ruce http://www.autoforum.cz/predstaveni/rev ... -internetu
Tohle jsem viděl už snad před 10-ti lety. :-D
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1311
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od kwt2000 »

Jojo, oni na autoforu často oprašují staré články.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Pokud bude i životnost a spolehlivost taková jaký je výkon, tak tleskám ,,,,| (*_^) |,,,, https://www.novinky.cz/auto/506981-blaz ... valec.html
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10641
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

Jestli adekvátně nadimenzují součásti motoru, použijí kované části, ... proč ne. Ale podle toho asi bude vypadat i cena. A beztak se to v dnešní době, kdy je potřeba cost-cutting na každém šroubku, rozsype po 150000 km.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Něco pro milovníka ruských strojů Toma ;-D ........ale myslím, že tenhle by mu tolik nevadil, byla by s ním spousta srandy :-D .......to spíš šumavským sousedům by pod vousy nešel, ale na druhou stranu by zase tu louku tolik jako Subárka neponičil =) https://www.garaz.cz/clanek/lada-niva-e ... &source=hp
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Sympatický na tom je především to, že tuhle vobludu tady lze legálně koupit a provozovat. Jinak je to samozřejmě ohyzdný jako každá Niva. :-) A nechtěl bych to ani zadarmo. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Tak jenom takové ohlédnutí za radarem v zúžení na D11. Po instalaci radaru se tam jezdí úplně stejně, jako se jezdilo předtím. Teda až na to, že když něco předjíždím a zezadu se mi něco lepí na prdel, tak nemůžu přidat a uhnout (teda můžu, ale za 600,-), takže jedu těch 80 a modlím se, že nebudu muset kvůli něčemu brzdit, aby to do mě nenapral. A asi to taky trochu víc plní kasu.

V článku, co sem postoval tuším quickly, psali, jak jsou ty kamery naprosto viditelné, je to označené a jak je to preventivní. Tak koncové kamery jsou umístěny na mýtné bráně, kde je člověk musí vysloveně hledat. Ty na začátku úseku, spolu s tou značkou o měření, byly ze začátku v tom samotném přejezdu do protisměru, kde člověk furt kouká, co mu tam kde najíždí, je tam hromada těch červenobílých značek a podobně. Těch kamer jsem si všimnul asi až po týdnu (kdy jsem je ten týden každým průjezdem fakt intenzivně hledal). Teď jsou alespoň ty kamery posunuté trochu za, takže jakžtakž vidět jsou. Ale toliko k tomu, jak je to úplně zřejmé.

A v neposlední řadě: fakt jsem hrozně rád, že hlídají piráty, jestli náhodou nejedou o něco víc, než 80km/h, zatímco tohle vůbec nikdo neřeší:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nG6AAxTUvsk[/youtube]

Ale vlastně za to měření asi můžu být rád. Nebýt tam, tak jsem před tím přejezdem tolik nezpomaloval a ten kretén by mě nejspíš rozmáznul o ty betonové zátarasy. A druhý sakra štěstí je, že mu to vyšlo, protože v tomhle místě se doopravdy dva náklaďáky vedle sebe nevejdou (i s tím osobákem vedle je to dost nepříjemné), takže jsme tam taky mohli být všichni v sobě... (ale asi je to poslední dobou nějak oblíbené, včera pro změnu polský kamion v levém zúženém pruhu s omezením na 2,2 metru, co jede protisměrem, na jižní spojce...)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10641
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

No pěkně ti to tam poslal. Vzhledem k tomu, jakou dobu už bylo jasný, že ten zprava sere na nějakou stopku, až do doby kdy uhnul, tak se možná i povídal do zrcátka, jestli má volno. Nicméně trubka měla být nejdřív od kamionu v pravém pruhu na toho připojujícího se. A tvoje pak na oba. A ještě někdo za vámi na vás všechny. :-DDD
Mimochodem, doporučuju. :-DDD

Edit: Za víkend mám dva trotly (kamion a nějakej podval co vezl dodávku), kteří nemůžou využít celej připojovák a serou se do pravého pruhu kde jedu já, a nemohu uhnout do levého, protože jsem předjížděn. Předpokládám za přičinění trotlů, kteří preventivně na nájezdech uhýbají do levého a brzdí rychlý pruh, aby tihle kikoti mohli najet hned na začátku v 50 km/h.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10641
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

To sem taky ještě hodím. Je mi jasný, že tady můžu u půlky bejt za dementa a beru to, sebereflexe neškodí. Je mi jasný, že to šlo i v tu chvíli vyřešit jinak, ale viděl jsem to za volantem jinak.

Odtahovka: Ano, začal blikat s předstihem, to mu ale nedává přednost. V tu chvíli jsem měl od něj bezpečný odstup asi 2s, ale s tím rozdílem, že jede rychlostí tak poloviční než já. V levém pruhu vidím rychle se blížící vozidlo, nemohu tedy uhnout a ohrozit jej. "Nejméně agresivní" řešení by bylo, kdybych šel prudce na brzdy a umožnil mu se zařadit. Ale úplně stejně stačilo, když by 3s počkal na konec svého připojovacího pruhu a tam se mohl klidně zařadit v 50 km/h, za námi totiž nebyl NIKDO. Takhle jsme se museli nějak vejít vedle sebe.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_PDIUafxX0s[/youtube]

Kamion: Připojování naprosto zbytečně na začáku pruhu opět tak v max 50 km/h, spíše míň. Profesionál?
Sorry za manévr na konci videa. Fakt nevim jak mu telepaticky vysvětlit, že tam měl ještě dost prostoru a času :-)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xln0_qBFWmM[/youtube]

Jo a ještě profesionál v autobusu, který vyhodil blinkr a začal se cpát do mého levého pruhu v momentě, kdy jsem byl VEDLE něj. Ještě jsem tedy raději přidal, abych ho nezdržoval. V momentě, kdy jsem se dostal před něj, začal zuřivě blikat dálkovými, asi jsem měl v momentě kdy začal blikat směrovkou přeskočit i s autem svodidla, nebo rychle zabrzdit a schovat se zase za něj, abych ho nerušil. Nevim, fakt. Bohužel jsem ještě neměl kameru vzad...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:Edit: Za víkend mám dva trotly (kamion a nějakej podval co vezl dodávku), kteří nemůžou využít celej připojovák a serou se do pravého pruhu kde jedu já, a nemohu uhnout do levého, protože jsem předjížděn. Předpokládám za přičinění trotlů, kteří preventivně na nájezdech uhýbají do levého a brzdí rychlý pruh, aby tihle kikoti mohli najet hned na začátku v 50 km/h.
Jo, to taky nechápu. Vyslat to v 50 do průběžnýho pruhu na dálnici a děj se vůle boží. A kikoti z pravýho, co omezej nebo ohrozej někoho v levym, když uhejbaj kvůli těmhle pitomcům z připojovacího, jsou kapitola sama pro sebe.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10641
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

Viděl jsem pár dní zpět video nějakýho českýho dashcamera, kde tohle udělala i autoškola. Začátek pruhu a max 50. To je pak blbý, když tohle někde i "učí", nebo resp. nenaučí správně.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:Je mi jasný, že tady můžu u půlky bejt za dementa a beru to, sebereflexe neškodí. Je mi jasný, že to šlo i v tu chvíli vyřešit jinak, ale viděl jsem to za volantem jinak.
Oba případy mi přijdou úplně v pohodě. Jako z tvý strany. Jsou to normální hovada a přijde mi to mnohem nebezpečnější a častější chování než někde občas jet 180 po prázdný dálnici.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:Viděl jsem pár dní zpět video nějakýho českýho dashcamera, kde tohle udělala i autoškola. Začátek pruhu a max 50. To je pak blbý, když tohle někde i "učí", nebo resp. nenaučí správně.
Jo, to mě tenkrát nadával... "Připojuješ se, koukni, jak ty auta jedou rychle, musíš přidat, šlápni na to." :-) A měl i plynovej pedál a klepal mi na něj nohou. :-D Možná proto teď jezdím s tak těžkou nohou. :-DDD Tenkrát mi přišel jako hroznej prudič, ale průběžně jsem si pak uvědomoval víc a víc věcí, v kterých měl pravdu a asi to nakonec byly všechny. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“