Motorový olej - nikdy nekončící téma

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
plukovník

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od plukovník »

spm píše:
...Ne že by mě ten hluk bavil, ale tak můžeš se odstěhovat do města, když tě to tak štve Aby ti pak taky nevadily ty zvonce krav, jako kdesi v Německu
Je vidět, že vůbec nemáš potuchy o mém naturelu. ;-D

Já jsem se naopak vrátil "ke kořenům", tedy odstěhoval jsem se z města.
Na ty zvonce krav se tedy nepamatuji, ale leda tak na jejich bučení.
Také na ranní kokrhání kohoutů, kvokání slepic co snesly vejce, zvuk naklepávání kos (kosa-nástroj sekáče ;-D ), případně jen občasný!! vzdálený zvuk cirkulárky.
To byly ty zvuky vesnice, co lahodily uchu a uklidňovaly.
Ale to už je bohužel padesát let...

Dneska na vesnici?
Místní křupani leda tak dělají bordel a hluk!!! Autama, motorkama,
starým traktorem, který má každý "u chalupy", jen tak z plezíru i když ho vlastně vůbec nepotřebuje, protože dělá ve městě ve fabrice.
No a to, že musí mít doma každou blbost, co nabízejí hobby prodejny i když má sám obě ruce levé, to už je jenom takové zlo navrch :-DDD

Ale nikomu tyto stroje nezávidím, protože všechno co si lze vymyslet, kromě traktoru, mám také.
Všechno na elektriku, kromě benzínové řetězové pily a elektrocentrály.
Tu pilu téměř vůbec nepoužívám, a elektrocentrálu mám pouze jako zálohu pro případ války... :-DDD

Veškeré činnosti provádím nenápadně, ve vší tichosti, v postatě o tom nikdo neví.
Dokonce i kotouč k cirkulárce mám v "odhlučněném" provedení.
(8 000,- stál jenom tento kotouč o průměru 300 mm ;-D )
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od RadekN »

Koupil jsem si před časem Ryobi excentrickou brusku na baterky a je to teda tragédie. Nejen, že to nemá výkon, ale i velkou 5Ah baterku to vycucne za 10-15 minut ... To je pak radost s tím pracovat :-).

Elektrické nebo Aku nářadí asi dává smysl u novostaveb na zelené louce, kde máš malý rovný pozemek a kde máš sousedy, kterým to vadí ... Ve starší zástavbě to podle mě problém není - tam jsou svátky a víkendy pracovní ;-D
plukovník

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od plukovník »

RadekN píše:Koupil jsem si před časem Ryobi excentrickou brusku na baterky a je to teda tragédie. Nejen, že to nemá výkon, ale i velkou 5Ah baterku to vycucne za 10-15 minut ... To je pak radost s tím pracovat .

Elektrické nebo Aku nářadí asi dává smysl u novostaveb na zelené louce, kde máš malý rovný pozemek a kde máš sousedy, kterým to vadí ... Ve starší zástavbě to podle mě problém není - tam jsou svátky a víkendy pracovní
Ne, že bych si tak snadno nechal "hnojit mozek", nějakou přiblblou reklamou, ale s tímhle teď začal Mountfield, jako obdobou "elektromobility"... :-DDD

https://www.mountfield.cz/aku-zahradni-technika

Osobně to tedy nechci, protože beru pouze "proud síťový, silný a třífázový"...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od VDC »

Proud ze sítě je bezva v dílně, kde se s tím nemusím zase tak moc pohybovat. Ale lézt po zahradě se sekačkou a furt hlídat, abych si nepřesekl kabel je prostě vopruz. Totéž platí o elektrické řetězové pile, elektrických nůžkách na živý plot, elektrickém křovinořezu. Atd.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
plukovník

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od plukovník »

VDC píše:Proud ze sítě je bezva v dílně, kde se s tím nemusím zase tak moc pohybovat. Ale lézt po zahradě se sekačkou a furt hlídat, abych si nepřesekl kabel je prostě vopruz. Totéž platí o elektrické řetězové pile, elektrických nůžkách na živý plot, elektrickém křovinořezu. Atd.
Na to se dá zvyknout a ještě se mi nestalo, že bych nějaký kabel poškodil (pouze paní plukovníková přesekla jednou kabel a jednou zahradní hadici :-DDD )

Je ale pravda, že moje zahrada je jenom 1 500 m2.

No a když se kabel naruší, co se stane, rozvod má ochranu proudovým chráničem a veškerá zahradní technika je ve II. třídě bezpečnosti... :-)
Navíc různých prodlužováků mám hafo
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od clay »

No ono jde o to co poridis. A Mountfield je přesně ta prodejna, kterou by museli při zákazu dvojí jakosti, zavřít.
Ale Husqvarna je průkopníkem a její Aku program je dobrý. Mám pilu, sekačku, krovinak, plotostrih....Clay

A ano nemůžeš dělat 8hod vcelku, ale rád si po 30-40 minutách ofouknu a vyměním baterií.

Odesláno z mého Nokia 7 plus pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od sima »

Hlavně jde opravdu o plochy, o výdrž, když seču 5000 metrů,dobrá odhadem čistě tak 4000 tak si nechci ofouknout po půl hodině, to by mě jen tak nasralo a řešit prodlužky, tak to jsem kdysi zažil na mini ploše u mých rodičů a nikdy více! Ne tak na 1500 metrech, to asi blbě čtu nebo nevím. Mám k tahání káblů, roztahování ho a hlídání ho totální odpor!
Opravdu osobně vidím aku jako řešení jen pro případ šmidlání v novozástavbě,na rovinatém pozemku, možná to vývoj změní, to nevím, navíc je tu otázka jak je to zase moc eko,to s eko nemá dle mě nic společného. Stejně jako u aut.
Jo je pravda, že akučky-ty kvalitní, drahé dokážou už cosik udělat, ale na pořádnou, tvrdou několika hodinovu práci jsou furt totálně marné, totálně.
Edit: až včil jsem si všiml, že je to vlákno o olejích, prepáčtě :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od tomix »

Čeká mě další výměna oleje, minule jsem koupil MOBIL 1 ESP Formula 5W-30 a zajímalo by mě, jestli by byl vhodný i MOBIL Super 3000 X1 5W-40 nebo případně něco jiného co dáváte do Outbacka (já mám MR2018). Dík moc :)
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1414
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od Goba »

Mobil 3000 mi dávají na garancky do foresta už 2 roky, 2x, nevidím v tom problém, spokojenost, tichý motor a jede jak má,
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od tomix »

Po čtení a studování různých zdrojů jsem našel zajímavé info.

MANN koupen firmou Affinia Group, která dělá minojiné FILTRON což není dle testů žádná hitparáda, takže tohle už kvalitní Němci nejsou. Pro mě teda velký překvapení vůbec jsem to nevěděl.

MAHLE, KNECHT apod. už je dle dalších několika zdrojů přesunut do Číny, takže taky nic moc.

Já nakonec teď před vyměnou zvolil BOSCH, který je pořád ten samý jaký byl, předseda se taky zmiňoval o doporučení, takže to podpořilo mé rozhodnutí.

Jo a taky jsem byl nucen nastudovat informace o olejích abych se v tom vyznal a výsledek je specifikace 5w-40 a značka Motul pro vyšší HTHS (nejenom, ale samozřejmě je to jen o sympatiích) a obecné doporučení pro Subaru motory.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
Stefan
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 04, 2016 8:34 am
Jméno a příjmení: Štefan Cimbalík
Bydliště: SK, BB, LC

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od Stefan »

U každého auta, bez ohľadu na výrobcu, je v prvom rade dôležité dodržať kvalitatívnu triedu, čiže ACEA alebo API, prípadne normu výrobcu, MB, VW, BMW, atď., a viskozita je až druhoradá, aj keď tým nechcem povedať, že nepodstatná. S viskozitou sa už dá laborovať podľa prevažného spôsobu využívania auta, záťaže, klimatických podmienok..., s odporúčanou kvalitatívnou triedou, alebo normou výrobcu by som to ja v žiadnom prípade neskúšal !
Nikdy sa nevzdávaj!
Mitsubishi Pajero II 3,5 6V
Jeep Grand Cherokee WG
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od tomix »

Stefan píše:U každého auta, bez ohľadu na výrobcu, je v prvom rade dôležité dodržať kvalitatívnu triedu, čiže ACEA alebo API, prípadne normu výrobcu, MB, VW, BMW, atď., a viskozita je až druhoradá, aj keď tým nechcem povedať, že nepodstatná. S viskozitou sa už dá laborovať podľa prevažného spôsobu využívania auta, záťaže, klimatických podmienok..., s odporúčanou kvalitatívnou triedou, alebo normou výrobcu by som to ja v žiadnom prípade neskúšal !
Souhlasím, zvolil jsem dle výrobce API SN, myslím že v současné době nejpřísnější


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od romull »

Chlapi to už je úplná detektivka :-D , ale nic proti, jde o důležité věci, které se nevyplácí podcenit. Dřív jsem dával Mobil 1, Valvoline a zkoušel kde co. U OTB 3,0R jsem ale skončil s Castrolem, který tam byl předtím a začal s MO 5W30 NT a skončil u 5W40 NT. Jednou jsem zkusil i závodní CFS 5W40 NT, který se mi zdál být nejlepší, ale já zase takový střelec abych ho využil nejsem. Je však fakt, že tření musí snižovat rapidně, protože bez jakékoliv mojí snahy šla spootřeba dolů skoro o půl litru. Hlavně mě tyto oleje ale přesvědčily a tak s nimi pokračuji i s BMW a paráda. Doufám, že ti zmetci kteří balí do obalů Mobil 1, Castrol Edge, Shell Helix a podobně normální M6AD se na MO ještě nezaměřili.
Co se filtrů týče, tak tam si ho musím osahat a zrovna Mahle a Knecht se mi zdají hodně OK a taky je používám. Při výměně jsou na vstupu zasrané jako žito, ale z druhé strany jsou pořád jako nové. Taky mají před hlavní filtrační vrstvou ještě nějakou tu jemnou vložku a i ta hlavní vrstva je spíše bavlkněná než papírová, přijde mi, že se motoru lépe ýchá. To že jsou vzduchové filtry tak čisté z té strany k motoru je možná ale i tím, že je měním při každé výměně oleje a ten měním po 10 - 12 kkm a ne až si auto řekne,nebo po 30 kkm =) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od suubaru »

romull píše:Doufám, že ti zmetci kteří balí do obalů Mobil 1, Castrol Edge, Shell Helix a podobně normální M6AD se na MO ještě nezaměřili.
znáš takové případy?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motorový olej - nikdy nekončící téma

Příspěvek od romull »

Není to tak dávno, co byli na netu nějací tuším rusáci, co měli velkou plničku v nějakém bývalem kolchozu a valili to ve velkém, co jsem si všiml na fotkách, tak nejenom plastové obaly renomovaných výrobců, ale i sudy a všechno pěkně i s pečetěma ...... myslím, že to bylo tohle https://blogauto.cz/pozor-pancovane-oleje/ , a tohle, to je už fakt síla http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/po ... rdy-rocne/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Motor“