Bushmanskiho S-turbo

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od námořník »

ladis77 píše:Me to maly svetylko na konci tunelu uplne oslnilo, asi mu vyrazim vstric
:-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od VDC »

ladis77 píše:Me to maly svetylko na konci tunelu uplne oslnilo, asi mu vyrazim vstric
ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od spm »

Vyraz, ale beda jestli to taky budes mit zrezly :-DDD

Odesláno z mého SM-G925F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od VDC »

Drobný progress. Mám kamaráda, který pískuje a někdy těsně poté, co jsem vyhodil nápravnici se zmínil, že nemá úplně nacpaný harmonogram prací. Tak jsem toho využil a dal jsem mu to, ať mi to opískuje, že ušetřím čas. Na prachy to vyjde nastejno, jestli to budu dělat já nebo on.
Vrátil mi to zabalené v potravinářské folii a já to z ní vybalil až předevčírem....
Že bude prostřílený ten plech zespoda jsem věděl, ten byl jasnej už na první pohled. Ale že to bude jako řešeto i zeshora, to jsem si úplně nemyslel. A zjistil jsem to až v úterý, když jsem to vyndal z fólie. Obrázek

Jasně, mohl jsem tu nápravnici zahodit, koupit za dvojku na vrakárně jinou a nechat jí znovu opískovat. Ale to by mi přišlo jako mrhání, když byly durch jenom takový kousky. Takže jsem jí opravil. Za 3 hoďky to bylo hotový a tohle už neprorezne.

Zbytek rzi co znovu vylezla po pískovnání jsem vyžral odrezovačem. A nápravnice je jako nová...

Plánoval jsem výraznější posun během posledních dvou dní, bohužel osud mi nebyl nakloněn a včerejší den jsem prosral skákáním kolem kompresoru, který mi začal vypínat. Chovalo se to úplně stejně, jako když mi před rokem odešel tlakovej spínač, tak jsem automaticky myslel, že je to on.
Jel jsem tedy pro jiný tlakový spínač, dopoledne jsem projebal
montováním, abych následně zjistil, že chyba není v tlakovém spínači, ale v elektromotoru. Běží zdánlivě normálně, ale jak začne tlakovat, tak shazuje spínač. Nový tlakový spínač je silnější a když jsem mu přidal, tak mi to úspěšně shodilo i jistič. Asi je někde prošlehnuté vinutí, nevím, nejsem elektrikář. Kompresor bohužel potřebuju denně, tak jsem ještě přehazoval motor za jiný, který jsem měl doma. Ale je to jen 1440 otáček, tak to fouká pomalu. Ale fouká. No a musím rychle sehnat jinej motor, nebo nechat převinout ten původní....
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od spm »

No to je teda hezký :-D Už jsi vybalil tu moji, jestli nedopadla nějak podobně hezky? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od yeti »

Pěkný. Taky jsem ju měl takhle durch, možná víc. Jen mi přecedo řekni, proč kurva, ti mechanici radši řeknou ať si koupím novou, když to jde takhle pěkně spravit a ty prachy, co dám za "novou" si můžou říct za opravu? To prostě nechápu. <:-< :-/ >:-f
A taky moc nechápu kámoše, co to pískoval, že ti neřekl, že je to jak řešeto. Úplně chápu to nasrání, když to bereš od kámoše, bereš, že je to ok a vybalíš to až to potřebuješ... >>:-@@
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od VDC »

spm píše:No to je teda hezký Už jsi vybalil tu moji, jestli nedopadla nějak podobně hezky?
Nevybalil, jen ať je schovaná, nebere vzdušnou vlhkost, což se obzvlášť teď hodí, když furt chčije a chčije... A kdyby se tam objevila nějaká propískovaná dirka, tak jí zalátám, neboj. Konec konců moji jsem taky opravoval na dvou místech, když jsem jí propískoval.
yeti píše:Pěkný. Taky jsem ju měl takhle durch, možná víc. Jen mi přecedo řekni, proč kurva, ti mechanici radši řeknou ať si koupím novou, když to jde takhle pěkně spravit a ty prachy, co dám za "novou" si můžou říct za opravu? To prostě nechápu.
A taky moc nechápu kámoše, co to pískoval, že ti neřekl, že je to jak řešeto. Úplně chápu to nasrání, když to bereš od kámoše, bereš, že je to ok a vybalíš to až to potřebuješ...
No protože by ti to ti mechanici museli spravit. Tak míň práce je říct ti, ať si seženeš jinou. :-) Lidi jsou líný a nebo je to možná ani nenapadne...nevím. Za 3 hodiny hotový. A to jsem to dělal opatrně, aby se mi nezkurvily ty silentbloky a nemusel jsem je měnit.
V mém případě je ta cena za opravu asi tak třetinová, proti ceně na vrakárně. Navíc už je ta nápravnice opískovaná, zatímco z vrakárny by byla stejně orezlá minimálně kolem svárů, to jsou všechny starší roku a stejně by se musela minimálně částečně obrousit a nastříkat. Takže za mě je lepší ji takhle opravit, než shánět nějakou jinou v nepatrně lepším stavu.

Kámoš je v tom nevinně, pokyn z mé strany zněl jasně, opískuj to ! :-)
Z té spodní strany bylo jasné, že je ten plech v hajzlu, na jedné straně ani nebyl na druhé byl prorezlý, tak tam bylo jasný, že to prostřílí. No a shora se to zdálo celistvé, nicméně to bylo tenké, tak se to propískovalo. V zásadě je to jen pozitivní, protože prostě pískování ukáže, kde ten materiál stojí za prd.

Jinak mám radost, projel jsem Bazoš a našel jsem tam 3kW motor v Blovicích, to je 20 od Plzně, za 1200. Tak pro něj v sobotu jedu...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od sima »

Celé to tu sleduji a opět poctivá práce!
Jen ty Blovice, hm tam jsem jel pro mého pažouta 309, klasika- nesmrtelný litinový benál 1,4. Prodejce bazarník tahal to z němec, hipík mánička, auto prohlédnuto předtím příbuznými zpod šumaví. Zadařilo se, to auto vydrželo všechno, první delší štráse, přeložené, trpělo, mimo čr trasy a v řádném zápřahu, žádný servis,téměř nic to nechtělo, jen základ- olej,filtry a snad jednou brzdy-desky, kotouče,zlaté auto :-)
Tak proto pro mě Blovice a 309-ka s víc jak půlkou střechy věčně odtažené v létě...navěky jen fajn vzpomínky =)
Zbavil jsem se ho možná zbytečně předčasně, už nikdyyyy!!! nedám na ty kecy, že přeci jen už by to chtělo novší auto, lituji toho dodnes, to by ještě jezdilo a že jezdilo bez problémů dalších pár let, pak jsem ztratil nit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od VDC »

Jé tak to je hezký, že máš s Blovicemi spojený takovýhle příjemný zážitky. :-)

Včera mě potěšil ten pán, co k němu jedu pro ten elektromotor, protože mi volal, že motor připojil a že je trochu hlučnější, tak že mi volá, abych o tom věděl, než tam přijedu. To mi přišlo fér, ale jedu se tam kouknout stejně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od sima »

To potěší, nebývá to rozhodně pravidlem :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od VDC »

Tak po několikadenní anabázi s kompresorem, kterou jsem vypsal do nářaďovýho vlákna, jsem se dneska konečně zase mohl pustit naplno do práce.
Poslední dny to byly jenom takový přicmrndávky, tuhle hoďku, tamhle hoďku, kdy jsem dělal takový drobnosti, co nejsou vidět.
Namontoval jsem si zkusmo příčku nárazníku a nárazník samotný, přivařil jsem na podběhy uchycení tapecírunku, vyměřil jsem, vyvrtal a nanejtoval matice na uchycení bočních opěráků a podobný kraviny. Něco málo to je, ale nic pořádnýho. Ten kompresor mi kazil náladu...
Až dneska odpoledne, když jsem ho konečně rozfungoval, jsem se mohl pusit do práce.

A co, co se mi povedlo, je nejlepší dárek k narozeninám.
Dlouho, dlouho vymýšlím nějaké stříkací zařízení, kterým bych se dostal do úzkých štěrbin. V případě tohohle auta šlo o nastříkání všech těch dutin na nově vyrobených částech.
Bylo mi to technicky jasný, že to nelze řešit těmi stříkacími nástroji, co mám doma, že se to musí řešit něčím "airless". I jsem se pokoušel něco vyrobit, ale buď to fungovalo na prd, nebo to prostě nebylo "user friendly".
Až někdy před dvěma týdny na mě vyskočila cílená reklama z AH Profi, což je takovej moc šikovnej eshop s nářadím tady v Plzni.
A tam něco, co nabízí pod názvem "vzduchový rozprašovač na mytí aut"
https://www.ahprofi.cz/vzduchovy-rozpra ... ti-aut.htm
A to bylo na první pohled to, co jsem hledal.
Tak jsem pro to jel a dneska jsem to konečně v praxi vyzkoušel. Je to vono !!
Ono to má originál takové dvě hadičky s rychlospojkou. Jedna má na konci trubičku rovnou a druhá zahnutou.
To je na stříkání proudem, čili pro mě k prdu.
Ale zjistil jsem, že na hadičce je svěrné šroubení, které má na konci závit G 1/8 a já měl v zásobách nějaké měděné trubičky s tímhle převlečným šroubením. Tak jsem tam tu trubičku dal, konec jsem kleštěma zmáčknul, aby to rozprašovalo a šel to vyzkoušet. Je to vono !!! Přesně takhle jsem si to vždycky přál !!


Obrázek

Rozmíchal jsem si epoxyuretanovou základovku a šel jsem na to.

Testovat jsem šel na vnitřní straně nápravnice. Super, funguje ! Obrázek

A pak jsem se vrhnul na ty vnitřky blatníků. Parááda funguje !!! ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vnitřek nosníků... Jo !!!ObrázekObrázek

A protože to má ještě tu obrovskou výhodu, že to nepráší, tak jsem s naprosto minimálním krytím interiéru polil ty podběhy i z interiéru.ObrázekObrázek

A zbytkem barvy jsem přestříkl opravené kousky podlahy...ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od námořník »

Tak to sis dal pěknej dárek k narozeninám Tome :-D .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od nothink »

Není nad pořádný vercajk, s tím jde práce od ruky a hlavně to i baví (*_^) |,,,,
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od mišus »

Japa dopadly výztuhy? :))
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Bushmanskiho S-turbo

Příspěvek od filippek »

Pecka. Bude to jak nový!

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“