Radary a podobné zákeřnosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Mira »

Já teda považuju antiradar za zbytečnost. V obci jezdím předpisově, nejsem pako abych jezdil přes obec kilem. Mimo se měří pouze vyjímečně a to jsou dost profláklý fleky. A pokud už mám tu smůlu, tak sklapnu paty, přiznám, že jsem hovado a zaplatím. A nechápu kvůli tomu, že místo abych přiznal chybu, budu zaměstnávat armádu úředníků abych to hnal přes nějakou sprdel. Mimochodem za 30 let jsem na rychlíkovejch příplatcích zaplatil celkem asi 2 tisíce, což je zlomek ceny kvalitního antiradaru.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od romull »

V obci je to jasný, tam jezdit rychle je blbost. Horší je to ale mimo obec a na dálnici, tam se to vůbec občas zvrtne. Je ale fakt, že za poslední dobu jsem ještě neplatil, a to už okolo mě ten policejní Pasák nebo Superb párkrát v noci na dálnici proletěl. Štěstí bylo asi v tom, že se vždycky našel ještě větší magor =) :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od jkotek »

HonzaCZ píše:No tak to já byl jednou ten šťastlivec. 100 (97) průměr na celém úseku. Naštěstí už je to promlčený a nic se nedělo. Waze mi přijde, že když jsem na to koukal třeba před měsícem, tak to ukazoval z obou stran oddělený. Až teď v poslední době to ukazuje jako jeden úsek. Ze spoda (od Bráníka) si na to dávám už radši pozor a pod kotlem zatopím až za bohdaleckým sjezdem.
Nechci Ti kazit radost, ale další úsekové kamery jsou okolo sjezdů na Průmyslovou a pak i na Dolní Počernice. Teď tam sice mohutně ruchají, ale je to propojené od Baranďáku až tam.
Nicméně tyto úsekové měření se zapínají jen občas. Záchyt přestupků je příliš vysoký na to, aby kasička běžela neustále.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od HonzaCZ »

jkotek píše: Nechci Ti kazit radost, ale další úsekové kamery jsou okolo sjezdů na Průmyslovou a pak i na Dolní Počernice. Teď tam sice mohutně ruchají, ale je to propojené od Baranďáku až tam.
Nicméně tyto úsekové měření se zapínají jen občas. Záchyt přestupků je příliš vysoký na to, aby kasička běžela neustále.
Tak těch jsem si fakt nevšiml a že si všímám. Vím akorát o těch kolem Štěrbohol a ty jsou prý jenom na monitorování hustoty provozu (hrazené z fondů EU), tak nevím. A radost mi nekazíš. Klidně se rozepiš na toto téma. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od jkotek »

Ano, na monitoring provozu. Po dobu udržitelnosti. Poté už (i) pro výběr pokut. Co vím, tak ta doba udržitelnosti by měla uplynout v tomto roce. Jinak propojené jsou už od začátku.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od mnov »

Co jsem někde četl, tak radary pořízené z peněz EU byly pro statistické účely a doba tohoto využití je min. pět let. Po uplynutí této doby, což už se asi mnohde blíží, budou moci sloužit i k jiným účelům.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od HonzaCZ »

Díky za info. Dobré vědět. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od yohn »

Nově jsem objevil dva checkpointy na Libínském sedle za obcí směr Strážný a druhý na odbočce na Soumarský most v lese před Lenorou. Na tich stožárkách jsou kamery do obou směrů. Nedá se někde dopátrat k čemu to má sloužit a proč to tam je?
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od spm »

Doted urcite nemerili nikdy, to by toho prislo... :-DDD ale i tak jsou jenom okolo sterbohol a jenom ve smeru na cernak (a jsou tam jenom jedny, takze to bud bude merit okamzitou nebo usek od vrsovic...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od HonzaCZ »

Směrem z ČM byly taky. To je sundali? Ale určitě tam jednu dobu byly.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od spm »

Tyjo, nejak si je nevybavuju, zkusim dneska vic koukat na cestu :-D

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Jackylle »

A já to tu budu psát furt a furt dokola... >:-&
romull píše: Říkám si, to je ale kokot, no a v tu chvíli míjím policejní Hnojdé ix30 ve 170 km/h ........no snad nic nepřijde, a když, tak mě vzali zezadu a ksicht tam nebude, takže jen provozovatel, tedy já, zaplatí pokutu
Není-li sprostý podezřelý orgánem ztotožněn, nelze proti němu zahájit řízení, i kdyby měli tisíc fotek s tvým xichtem. Tedy za předpokladu, že nepociťuješ chorobnou touhu se nimi bavit a napráskat se sám.
Zde nelze použít ani režim správní delikt provozovatele - protože toto lze jen při zachycení přestupku automatickým zařízením (popř. při nezákonném parkování, když orgán přistihne auto a nikoliv řidiče), nikoliv když tě orgán vyfotí, ale neodchytí a neztotožní. Nemáš se čeho bát. Taky by bylo možno s úspěchem pochybovat o dodržení podmínek měření v popisovaném případě.
Mira píše: A nechápu kvůli tomu, že místo abych přiznal chybu, budu zaměstnávat armádu úředníků abych to hnal přes nějakou sprdel.
To je ale obrovské nepochopení, sprdel s tebou právě že provede ta banda úředníků, co administruje výběr dodatkové daně z tachometru. Ty jim to můžeš akorát tak komplikovat a těšit se vědomím, že zatímco musí trávit čas korespondencí s tebou, nemůžou generovat pokuty. Tomu zasr.... systému je třeba minimálně sypat písek do koleček. Kdyby to udělalo 1% postižených, tak se ten systém sesype. A čestně se přiznat... sorry jako, to možná platilo v dobách, kdy tahle buzerace ještě nejela.
A člověk vůbec nemusí jet v obci jako hovado... ještě jsi nikdy v obci nejel 50 km/h na omezení 30 km/h ? Popř. nedojížděl na přehledném úseku za tabulí obce? To jsou ty místa, kdy ty kurvy inkasují, ne tam kde je to opravdu nebezpečné a 99% lidí jede přiměřeně.

Kluci, naučte se ty základní zákony... může vám to ušetřit mnohé nemilé překvapení.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od romull »

Jackylle píše:A já to tu budu psát furt a furt dokola...



Není-li sprostý podezřelý orgánem ztotožněn, nelze proti němu zahájit řízení, i kdyby měli tisíc fotek s tvým xichtem. Tedy za předpokladu, že nepociťuješ chorobnou touhu se nimi bavit a napráskat se sám.
Zde nelze použít ani režim správní delikt provozovatele - protože toto lze jen při zachycení přestupku automatickým zařízením (popř. při nezákonném parkování, když orgán přistihne auto a nikoliv řidiče), nikoliv když tě orgán vyfotí, ale neodchytí a neztotožní. Nemáš se čeho bát. Taky by bylo možno s úspěchem pochybovat o dodržení podmínek měření v popisovaném případě.
Tak to je super, budu se asi muset nějaký ty zákony naučit. Když jsem jel se známým a chytil nás Pašík, tak ten se s hlídkou bavil naprosto korektně a slušně, dal jim doklady, řekl že si přestupku není vědom, ale že pokud mu jej prokáží, tak se odpovědnosti vyhýbat nebude. Co však bude určitě chtít vidět je protokol o zkoušce a kalibraci zařízení a také záznam o proškolení jeho obsluhy ne starší 6 měsíců, aspoň tak nějak si myslím to bylo, a bla bla bla, mlel a mlel, já měl oči jako Výr velký a najednou seděl zpátky v autě, doklady v ruce a prej jedem ...... Tak nevím, asi neměli kluci něco v cajku a zalekli se toho slůvka JUDr před jménem :-/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od dethroned »

Jackylle píše:
....Tomu zasr.... systému je třeba minimálně sypat písek do koleček. Kdyby to udělalo 1% postižených, tak se ten systém sesype. A čestně se přiznat... sorry jako, to možná platilo v dobách, kdy tahle buzerace ještě nejela..
Naprosto výstižně napsáno. Vůbec to není o tom, jezdit jako hovado v obci. Tomu se nevyhneš. Hodně mých známých jezdí naprosto defenzivně, až pomalu, ale stejně platili a platí. Nevěřím, že někdo z vás dodržuje zákon na 100%, to prostě není možné. Platil jsem např. pokutu (ve Francii) za 91 km/h na 90 v polích!!! Znám to tam, vím že tam jsou radary všude, ale je nemožné bez použítí tempomatu dodržet rychlost na +/- 4km/h. Je to absurdní.

Je to totiž hlavně byznys. Obec Rosice vydělala na radarech na D1 80 milionů Kč. Kde ty peníze jsou? Budou použity na zlepšení dopravní situace? Nebo se řidiči složili na nové lavičky? Kolik procent z tohoto objemu peněz se "odkloní"?

Chápu snahu o zklidnění dopravy v obcích (opět je příčina ve špatném stavu infrastruktury), ale používání automatizovaných zařízení otevírá obrovský prostor pro zneužití.

A propos, vysvětlí mě někdo, jak je možné, že já mám dodržovat zákony a firmy, co provozují bilboardy u dálnic nemusí? Reklamy na nich se dál mění jakoby se nic nedělo.
Takže zákony platí jen pro hodné blbce co solí?
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od spm »

A zase jsem se nepodíval, jestli tam ta kamera ve směru do centra je a to jsem jel i pravym pruhem, sakra :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“