benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
u2964
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 163
Registrován: sob dub 06, 2019 9:44 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: okres Děčín

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od u2964 »

Benzina Děčín, Kamenická - Verva 95 i Verva 100 stejná cena: 32,90 Kč. Že by akce?
Subaru Outback 2.5i Active Lineartronic MY2019 (2019+) /9+/ Obrázek
ex Kia Cee'd SW 1.4CVVT MY2009 FL (2010-2019) /6-195.735/ Obrázek
ex Škoda Felicia Combi GLXi 1.3 MY1999 (2008-2010) /132.141-185.515/ Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od PeteBiggy »

Jojo, už jsem si všimnul i v Ostravě, že Benziny mají 95ku i 100vku za stejnou cenu...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od catana »

Tady je ted benzin za silenou cenu.
91 Oktanu: $1.58 AUD (~25 Kc)
98 Oktanu: $1.8 AUD (~29 Kc)
Diesel:$1.5 AUD

Pred 2 lety jsem tankoval 98 kolem $1. Zdrazeni o pulku za 2 roky je dost.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od martas »

Tak to je pekna Cena,tak tam budu taky tankovat ;-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Traveller »

martas píše:Tak to je pekna Cena,tak tam budu taky tankovat
Nakopni tu svoji bárku a pár set kubíků "stovky" nám dovez!!! ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od emve »

Akce, nebo výprodej starých zásob na některých pumpách ?

V Praze jsem taky viděl Vervu 100 jen o 1 Kč dražší než N95, oproti obvyklým 2,20-2,60 Kč.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak dneska potvrzeno to, co jsem si myslel. Benzina dělá tuto akci napříč republikou z toho důvodu, že chce nalákat lidi na Vervu a navyknout je tak brát sto oktanový benzín.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Traveller »

Akce jsou to pěkné a příjemné. Jen mám strach aby, až nalákají ty lidi, nezdražili Vervu na 40Kč/l. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od plukovník »

Traveller píše:Akce jsou to pěkné a příjemné. Jen mám strach aby, až nalákají ty lidi, nezdražili Vervu na 40Kč/l.
40,- korun ???
To je pořád láce.
Pro nás, co jsme jezdili před rokem 1989 a pamatujeme, jaké byly tenkrát platy, se bude zdát dnešní benzín drahý teprve v okamžiku, kdy jeho cena přesáhne 85 - 120,- Kč za litr... ;-D ;-D
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od romull »

plukovník píše:
40,- korun ???
To je pořád láce.
Pro nás, co jsme jezdili před rokem 1989 a pamatujeme, jaké byly tenkrát platy, se bude zdát dnešní benzín drahý teprve v okamžiku, kdy jeho cena přesáhne 85 - 120,- Kč za litr...
No jo, já na jaře 1990 práskl dveřma od školy a vyrazil do světa. Našel jsem si práci v Německu, prvně jen černotu, ale za pár měsíců už legálně a k tomu ještě černotu. Domů jsem prvně jezdil jednou za 3 týdny, protože v mojí věrné Škodě 125 bylo těch 800 km na otočku sakra hodně =) , to byl tehdá výkon ze kterého se člověk dva dny vzpamatovával a jel zase zpátky. Tankoval jsem litr benzínu za 8 kaček. Potom jsem si koupil svůj první MB 190E a proti škodovce mě to auto tak bavilo, že jsem jezdil domů skoro každý víkend, nebo minimálně každých 14 dnů. Potom zdražili benzín na 13 za litr a já si říkal ať si trhnou nohou, že je mi to fuk .......taky aby nebylo, legální + černota mi sypala měsíčně 75 kkč, nebyla to taky žádná lehárna, ale doma byly platy okolo 5 kkč za měsíc .....a to mi ještě pár pitomců řeklo, prý jestli je to za týden, že jinak by za to ani nevstávali <:-< ....Ty časy se už bohužel nikdy nevrátí, při dnešních cenách benzínu bych musel brát okolo 190 kkč čistého :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od spm »

romull píše:Ty časy se už bohužel nikdy nevrátí, při dnešních cenách benzínu bych musel brát okolo 190 kkč čistého
Tak zase když srovnáš, že jestlis v říši měl 75 v době, kdy u nás bylo 5, tak těch 190 v říši dneska by bylo kapesný :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od Mira »

PeteBiggy píše:Tak dneska potvrzeno to, co jsem si myslel. Benzina dělá tuto akci napříč republikou z toho důvodu, že chce nalákat lidi na Vervu a navyknout je tak brát sto oktanový benzín.
Fakt jo. I na vesnici na Opuštěné efecta a verva stejná cena. Akorát maj efectu víc oslazenou oproti konkurenci. 33,5. :-) Ovšem třeba do Tišnova se to ještě nedostalo. Ale příjemná změna z 35,40.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
plukovník

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od plukovník »

spm píše:
Tak zase když srovnáš, že jestlis v říši měl 75 v době, kdy u nás bylo 5, tak těch 190 v říši dneska by bylo kapesný
Jenomže 190 000,- Kč, což je 7 600,- €, to je částka, na kterou nedosáhne 99 % zaměstnanců v dnešní říši ani náhodou :-DDD

P.S.
Zase na druhou stranu, na začátku devadesátých let minulého století, v době, kdy průměrný plat byl pět tisíc, si na těch 75 000,- přišel v pohodě i kdejaký šikovný řemesník (OSVČ) "podnikatel", a to pěkně doma, aniž by musel pořád dojíždět někam do rajchu a dřít se tam jak vůl... ;-D
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od romull »

plukovník píše:
Jenomže 190 000,- Kč, což je 7 600,- €, to je částka, na kterou nedosáhne 99 % zaměstnanců v dnešní říši ani náhodou

P.S.
Zase na druhou stranu, na začátku devadesátých let minulého století, v době, kdy průměrný plat byl pět tisíc, si na těch 75 000,- přišel v pohodě i kdejaký šikovný řemesník (OSVČ) "podnikatel", a to pěkně doma, aniž by musel pořád dojíždět někam do rajchu a dřít se tam jak vůl...
Tak dosáhnout na 75 000 čistého měsíčně má drtivá většina OSVČ problém i teď, protože to předpokládá vzhledem k daním a odvodům na zdravotní a sociální vydělat skoro 140 000 hrubého a v tom není cestovné, nájmy, úvěry a leasingy, zkrátka veškeré režijní náklady, protože to by potom bylo alespoň 200 000,- a 1000/hod so živnostník nevydělá. Ani tenkrát v devadesátkách to neměli růžové, kdepak že by chtěl šikovný obkladač 300/hod, i když což o to, on by určitě chtěl, ale z těch tehdejších platů by ho nikdo nezaplatil. Co tady máme šikovné kluky na živnosťák, zedníky, obkladače, pokrývače, instalatéry a elektrikáře, tak si přijdou měsíčně za práci 10 h denně na nějakých 48 - 52 000,- , ale z toho platí odvody, pojištění, kupují nářadí ...... ale tak minimálně 35 000 čistého jim zbude. Problém ale je, že každý kouká jak zisky minimalizovat a ty daně a odvody platit co nejmenší. Je to pochopitelné, ale podle toho potom vypadá i důchod, i když ten náš systém se nepředá ani když odvádíš dost......
Jinak ten rajch jsem bral jako parádní zkušenost, v tom devadesátém jsme jen kouleli očima a vůbec jsem si nepřipadal jako vůl ......potom jsem si zkusil ještě Anglii a teď na "stará kolena" jdu ještě do Rakouska ......bude to mazec, ale český důchod mě trošku straší :-/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
plukovník

Re: benzin-nafta .Kolik Vás stoji litr paliva?

Příspěvek od plukovník »

romull píše:
... a teď na "stará kolena" jdu ještě do Rakouska ......bude to mazec, ale český důchod mě trošku straší
S tou penzí nesmíš spoléhat na erár, ale vytvořit si svůj vlastní "pilíř" ;-D
Např. investovat do zlata a doufat, že v budoucnu nebude vlastnictví zlata pro obyvatelstvo postaveno mimo zákon [ŠIBENICE]

Jako odborník pracující v Rakousích k tomu máš nejlepší předpoklady,
doporučuji zlaté investiční mince
Přílohy
zlata_investicni_mince_wiener_philharmonikaer.jpg
Odpovědět

Zpět na „Palivo“