Stahovani okna ridice

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Stahovani okna ridice

Příspěvek od pleswi »

Tak jsem dneska vymenil ovladaci panel na okna a okno ridice se stale nestahuje, no alespon uz se vraci "auto" tlacitko na ridicovo okno. Tim padem pokracuji dal v patrani co by to mohlo byt. Vzhledem k tomu, ze vse ostatni na dverich funguje - vsechna ostatni okna, repro, odemykani, vyhrivani zrcatka, pohyb zrcatka .... tak kabely v pruchodce ve dverich to nejspise nebudou. Zkousel jsem je odborne pozmoulat a zadna zmena.
Stahovacka prestala fungovat postupne. Obcas sjela, obcas nesjela, obcas nechtela vyjet, obcas reagovala normalne az jednoho dne nesjela vubec.
Prikladal jsem to tlacitko na ovladacim panelu, ktere bylo rozbite.
Po dnesni vymene to vidim na motorek stahovani okna. Nemate nekdo tuseni jak ho overit aniz bych ho musel cely vytahnout? Je ta tam dvoukabelovy konektor, ktery vede ze svazku od toho ovladaciho panelu, ale nevim co bych do nej mel pustil jestli 12V nebo neco jineho. A jestli muzu vzit 12V normalne dratek z baterky a druhy pin uzemnit ke karoserii.
Pokud bude muset jit ven, tak jde vytahnout jen motorek nebo musi jit ven cele sklo a mechanismus? A vite pripadne jak na to? Nejake fotky od nekoho kdo to delal?
Resim to tedy na svem Legu IV.

Diky za tipy
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Stahovani okna ridice

Příspěvek od Tapan »

No rozhodně bych případný "drátek z baterky" vzal raději přes pojistku. Ty kabely bych proměřil, resp. aspoň propípal, pokud je kabel zlomený, požmoulat pravděpodobně nic nevyřeší.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stahovani okna ridice

Příspěvek od HonzaCZ »

Můžeš do toho pouštět normálně 12 V. Z baterky, nebo odkudkoliv jinud. Polarita těch vodičů určuje směr. U subaru této generace nejsou žádné chytré elektronické záležitosti ohledně okének. Všechno je čistě elektrické. Jen okno řidiče má dojezd s proudovou detekcí.

Pokud jsi měl něco se spínačem, tak je klidně možné, že zůstal sepnutý a motorek se spálil.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovani okna ridice

Příspěvek od pleswi »

No to by mohlo být, nevracel se mi auto čudlík, musel jsem ho vracet do polohy nula sám. Je možné že jsem ho někdy nevrátil správně já nebo paní a bylo to.

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovani okna ridice

Příspěvek od pleswi »

Tak motorek mi vyměnili při servisu v BA tedka. Tak to mám bez práce. Byl spalenej. Teď už jen dořešit motorek stěrače, ale Tomáš říkal, že jsou v coudu kabely v 5 dveřích. Takže to bude chtít novou kabeláž a nový motorek = návštěva subatechu

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“