Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od CoZmo »

žulový kostky nebudou až taká panika, jakože jasně, sou drahý, zas navěky...
jen mi dere to, že někdo má cenu za kostku (3-5kč) a někdo za tunu a čeká mě matika pro základní školy zjistit, kdo je větší lump...

U tý jímky na dešťovku mi štve nejvíc asi nekonečný dohadování o "správném řešení"
nabízí se buďto posvařovanej a rádoby levnej "sud" nebo takový ty sci-fi barely. Sci-fi barely tvrdí, že se nemusí obetonovat, u sudu je to s otazníkem...jenže z druhý strany zednictvo prostě chce betonovat...
A asi už tušim proč - je to prostě pro ně míň práce do jámy nalejt haldu betonu než hezky poslušně po 10ti cm vrstvách udusávat zásyp...a oblíbený argumenty typu Když se jímka vyprázdní, změna tlaku pomůže k jejímu borcení...

A následně volba vhodného čerpadla...filtry už se snad nějak vždycky domastěj. Čerpadla - X druhů, ceny od pár tis po pár desítek tis a jsme zase zpět - chci s tim zalejvat zahradu. Defacto celá akce je totální ekonomickej nesmysl postavenej jen na tom, že moje srdce špatně nese vylejvání pitný vody do záhonu/na auto, takže to poslední co chci je vylepit dvacku za to, že z toho poteče voda...

Njehorší je, že klasický voda plyn instalatéři o tom vlastně ví prdlačky a prodavači v prodejnách chcou prodávat. Tzn. hledám někoho, kdo o tom má nějaký knowhow a zatím je to marný...

m3 vody stojí 75kč, návratnost při cca 400m3, zahrada má uvažovanou spotřebu 2.9m3/rok, tzn. za 138 let je to doma...takže vlastně státní dotace nutná, aby to aspoň mělo vzdáleně trochu smysl...
To jsou ovšem čísla vyndaný z nějakých kalkulátorů a na základě čeho je kdo stanovil je stejně jedna velká neznámá...moc nevěřim tomu, že bych prozalejval 300kč ročně...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Žulový kostky jsou nepraktický. Mel jsem je a uz jsou pryč.
Nevim odkud jsi, ale pokud máš přístup k popilku, tak ho můžeš dát do nezamrzný vrstvy misto betonu.
Čerpadlo musíš vybrat na základě nějakýho systému zavlažování. Aby dokázalo transportovat dostatečný množství a mělo dostatecnej tlak. Na internetu toho je spousta, podle čeho to pocitat. Pokud budeš zalejvat i trávu, tak spotrebujes klidně 3m3 měsíčně. Spíš vic.
Takže nejdriv bych navrhnul zavlažování, treba na stránkách Gardeny je planer a podle toho co ti vyleze, tak vybírat cerpadlo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od CoZmo »

V čem jsou nepraktický? Krom, že sou pěkný, tak je můžu v případě potřeby doufám částečně rozebrat a zas složit.
Popílek je lepší jakože nehutnim, jen sypu a z nějakých tepláren může být zdarma? Přežije jeho aplikaci fasáda? U nás valíme atom, tak popílek běžnej neni... :-)
Dík za odkaz, na ten plánovač kouknu...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Kostky jsou hezký, ale hrbatý. Souhlas s Jirkou. Teda pokud to má bejt plocha, kde se občas musí zametat , parkovat a podobně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Je to hrbolaty a špatně se to udržuje. Pokud nechceš vyloženě nějaký retro soužití s přírodou, tak koukni spíš po dlažbě.
Pokud není blizko, tak by byla drahá doprava. Jenom nesmi vlhkej zmrznout to pak nabude. Proto musí bejt v nezamrzný hloubce. Fasádě je to fuk. Je pravda že se hodně práší, ale jde to normálně spláchnout. Já mám třeba takovouhle dlažbu. Výběr je obrovskej.
Přílohy
2014-05-12 08.28.51.jpg
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Fluval »

Pokud kostky klasické 10x10 tak mezery mezi vysypat drceným kamenem, ne struskou, naleze do toho prach a hlína a stojí to za prd. Sám tak mám a budu jednou předělávat. Jinak jsou věčné, jde z nich spláchnout olej (nenapijou), přinejhorším se otočí :-)
Jinak existují také řezané žulové kostky, ale to bude raketa. Co se týče shrnování sněhu, tak někdy se hrablo sekne o hranu kostky, řeším při malém sněhu koštětem. Hrablem se taky dá, jen se s tím musí počítat. Ale je fakt, že mám také zbytečně velkou mezeru mezi kostkami. Na chodník a stání pro auto bych to dal, na posezení ne. Vždy bude +- 0,5 - 1 cm rozdíl na některých. Dával jsem kvůli přirodnímu vzhledu a plotu z žulových kostek.
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od ok1mpx »

Ahoj, o nádrži na dešťovku jsem taky přemýšlel, ale co jsou na to dotace, ceny šly moc nahoru. Zato nabídka je širší. Někdo odsud, snad i v tomto vlákně psal, že je spolumajitel firmy, která nádrže vyrábí, posílal sem i odkazy, jen to zaboha nemohu najít....
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od quickly »

Clay vyrábí plastové nádrže, teď mají veletrh
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od CoZmo »

Chci dávat kostky 6x6, posezení chci zachovat na trávníku, na tom mi přijde hrozně sexy to, že cokoliv rozleješ apod., tak je hned pryč :-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Kostky jsou krásné,já bych jednou chtěl dát na příjezd jen dva pruhy z žuly kostek,když už teda,jinak tam zůstane tráva či zajeté rozdrcené staré střešní tašky,co jsem je takhle využil,v trávě to vypadá dobře,ony se časem dost ztratí a sfázují s okolím,s trávou,ale musí se fakt rozdrtit,aj maj funkci drenáže :-) Ale je mě jasné,že tohle je jen řešení pro mě a momentální,měl jsem jiné starosti a výdaje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od CoZmo »

ty koni, taxem na gardeně zkreslil celou zahradu, najebal sem tam všechny kytky co kde aktuálně sou a nechal sem ten zázrak pracovat...a nikde mi to nenapsalo nic o výkonu čerpadla, jediná možnost tam je umísti kohoutek vodovodní...
samozřejmě plánovač je kvůli prodeji, takže bych hadicema měl obkroužit garáž kolem dokola a zalévat každý cm2...no leta se nic moc nezalejvalo, sahara v létě je akceptovaný stav nevyžadující soustavné sekání, takže dva sprinklery a možná ještě jeden do zatím neexistujícího skleníku musí bohatě stačit...buďto globální oteplení dáme nebo začnu pěstovat opuncie a pálit tequilu...

a tak odpověď na výkon čerpadla stále marně hledám...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Kazdej sprinkler má nejakej průtok potrebnej k tomu aby fungoval. Tak to musíš sečíst. Jinak u toho kohoutku zadáváš taky průtok a podle toho to navrhuje
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od CoZmo »

díky moc...děsivá problematika toto...kurnik, to je horší jak stavět vesmírnou stanici...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Není. Navrhnes zavlažování a kouknes do jaký vejšky musíš tlacit a uvidíš jake potřebuješ průtok a tlak na jakou vytlacnou vejsku . To má každá pumpa v diagramu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“