Jakubovo Legacy Turbo

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubHQV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: úte říj 12, 2010 9:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub
Bydliště: Kousek od Berouna

Jakubovo Legacy Turbo

Příspěvek od JakubHQV »

Ahoj, už delší dobu pokukuju po Legacy Turbo první generace a teď se zrovna jedno objevilo na Subaruclubu. Chtěl bych znát názor ostatních, jestli to koupit nebo ne. Cena se zdá docela vysoká, ale mělo by v ní bejt i komplet přihlášení (aspoň teda doufám, jinak bych to musel pořádně usmlouvat :-) ), je to čerstvě dovoz Švýcarsko. Ale zas majitel ani neví jestli je to auto po výměně rozvodů a spojky, takže to by mohly bejt vysoký investice. Mělo by to mít najeto 196.000km, doufám že pravejch. Dost mi na tom vadí koženej interiér, ale to si asi nevyberu. Zvenku auto vypadá docela slušně, hlavně je (údajně) bez koroze, a to je u Legacy I docela vzácnost :-) (jedno už jsem měl, ale atmosféru). Fotky u inzerátu jsou dost nekvalitní, lepší mi majitel nechce poslat, že prej na nich nic neuvidim a ať se přijedu podívat:-(. Řikal že jezdí Foresterem S Turbo, tak to snad bude nějakej slušnej Subarista :-) ... Jinak s jednim Legacy Turbo už jsem jezdil, takže srovnání mám. Řešim ale dilema. Původně jsem myslel, že si s velkym sebezapřenim ještě tak rok a půl nechám současný auto (Mazda 323F 1.8 BA) a příští rok bych si koupil Imprezu GT (hrozně bych chtěl STI Type-RA, ale zas ta operace s přestavbou z RHD a přihlášenim...). Takže bych chtěl poradit, jestli to koupit, nebo ne. Nebo jestli to ježdění bez Subaru nějak ještě ten rok a půl přežít a doufat, že se pak ukáže nějaká hezká a dostupná Impreza GT. Ale na druhou stranu už mám bez Subaru absťák a zima strávená s předokolkou neni nic moc. Hrozně moc už dva roky chci oturbený Subaru a pořád po večerech čumim na videa, takže bych si rád pořídil aspoň Legacy. :subaru: Vim že je to stará krabice, ale pokud je udržovaná, svezení je to super a nějak mě to auto přitahuje, takovej sleeper. :-) V sobotu se na něj asi zajedu podívat, tak o víkendu budu moudřejší.

Tady odkaz na inzerát: http://www.subaruclub.cz/inzerat/prodam ... 1994-12289


Všem moc děkuju za ohlasy;-)
Naposledy upravil(a) quickly dne stř kvě 11, 2011 9:03 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven předmět
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od pufko »

Osobne by som tak staré auto určite nekupoval, zvlášť ak to nie je to čo si presne chcel. Straú GT či STI by som kúpoval iba v prípade že by som to mal ako koníček, to znamená nie na každodenné jazdenie. Ak sa chceš voziť na tom každý den štýlom z domu do práce a späť, zvážil by som radšej novšiu verziu aj ked bez turba, alebo kludne WRX, prípadne oturbeného Forestra , tie sú cenovo dostupné. Ja neviem posúdiť ani starú GT ani staré Legacy , ale ked porovnám obe autá ktoré mám v popise tak Legacy je sakra tvrdé auto voči Impreze. S Legacy sa dá ísť vyšantiť jedine na okruh, z Imprezou bez obáv aj mimo asfalt.

EDIT : ja mám na tom webe BAN tak si to pozrieť nemôžem...
Naposledy upravil(a) pufko dne ned bře 13, 2011 7:19 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
JakubHQV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: úte říj 12, 2010 9:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub
Bydliště: Kousek od Berouna

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od JakubHQV »

No já tohle auto chci už dva roky, ale před nedávnem sem si řek, že když teda nejsou, tak si holt počkám na Imprezu. Takže je to přesně co chci, ale Imprezu sem chtěl kvůli hmotnosti (-200kg)... Ideálně bych chtěl oboje, Legacy na každodenní ježdění a pozdějš dokoupit Type-RA a nebo časem Legacy vyměnit za GT. Ale Type-RA by mi asi bylo líto tahat každej den. Prostě jsem z toho na vážkách. :-)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od pufko »

Také Legacy je už v dnešnej dobe takpovediac nepredajné, tak že z neskorším predajom by som vôbec nepočítal, to je skôr tak že ty ho dojazdíš a hodíš do šrotu. Impreza GT bude predajná vždy a čím bude zachovalejšia tým bude vzácnejšia (drahšia)
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
JakubHQV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: úte říj 12, 2010 9:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub
Bydliště: Kousek od Berouna

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od JakubHQV »

S tim počítám, asi bych si ho pak nechal jako pracovní auto, pozdější prodej mě netrápí.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od tango »

nic vezlém, ale já mám něco podobného, ale já budu vybírat jen v přeturbéné Impreze :850: Podle mého soudu, je Impreza na každodení ježdění pár kilíků lepší, má menší rozvor je taková všestraná, aspoň takhle k tomu přistupuju já :850: Mám Otíka 2004 a je to howado auto na každé ježdění a z 90% jezdím sám. Taky děti nám postupně odrůstaj, takže co :850:
Rozhodně turbo lego je klasika, ale myslím si, že následný servis bude dost na palici :850: Hlavně GT je fakt super klasika a pěkných autí se dá sehnat celkem dost. STI RA je úplně jiná liga a hlavně je to super autí :850:
Rozhodně GT i STI je vklidu na každá den do práce, jen musíš neustále mít na paměti, že to nesmíš honit, pokud se autí nezahřeje na ideální teplotu :850: No a pak to zase nechat vychladnout :845: Já bych si fakt počkal na Imprezu :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od cosmix »

Ako byvaly majitel dvoch Legacy turbo musim povedat,ze by som si to kupil znova ak by to bolo v dobrom stave...hlavne karoseria.Impreza v podstate vychadza z Legacy prvej gen. to znamena ze je vela dielov zhodnych...diely napravy,prevodovka a je zhodna z imprezou GT,motor ma closed deck blok...ten ma dnes uz len RA.Je to prakticke auto na ktorom ten vykon nie je vydno a potrapil som s nim nejedneho majitela vykonnych vozov.Takze za mna urcite ANO.Hlavne si daj pozor na klepanie hydrostelov,je to choroba tychto aut...Jedine co vidim ako problem do buducnosti su zapalovacie cievky,tie sa dost tazko zhanaju,ale daju sa prerobit aj s wrx a pouzit.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od pufko »

Ja si nejako nepotrpím na modernú techniku či novinky, ale dnes kupovať auto z 94 , respektíve podporovať niekoho v tom nie je správne už len z hladiska trhovej hodnoty auta vs bežnej údržby + poistky.
Imprezu GT či STI by som rovnako nikomu neoporučil na denné jazdenie, je to "legenda" a každodenné jazdenie považujem za zbytočné humplovanie vzácneho auta. :686: :686: :686: :686:
Je to isté ako keby niekto ameriku zo 60-70 rokov používal na cestu do práce, kam si človek vystačí aj s hrdzavou Feliciou....
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
JakubHQV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: úte říj 12, 2010 9:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub
Bydliště: Kousek od Berouna

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od JakubHQV »

Blbý na tom je že já mám rád auta ze starý školy :-)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od pufko »

JakubHQV píše:Blbý na tom je že já mám rád auta ze starý školy :-)
Pod by som sa mohol kludne podpísať , ale bola by to amerika V8 z 50-60 max 70rokov, ale čisto ako koníček do garáže a na občasné zajazdenie vo výnimočné dni , ktorých by počas roku bolo asi tolko kolko má každý človek prstov na oboch rukách...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
JakubHQV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: úte říj 12, 2010 9:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub
Bydliště: Kousek od Berouna

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od JakubHQV »

A já to chci na každej den abych si to užil :wink:
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od cosmix »

Aj ked cena je dost vysoka...
http://www.subito.it/auto/subaru-legacy ... 853987.htm
ak sa jedna o to biele z Karlovych Varov.Ja som mal dve a jazdili kazdy den... a jazdia dodnes.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
JakubHQV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: úte říj 12, 2010 9:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub
Bydliště: Kousek od Berouna

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od JakubHQV »

Jj, zdá se mi to nadhodnocený. Ale tak pokud by v tom bylo komplet přihlášení s ekodaní + nějaký smlouvání, tak snad by to šlo. Záleží na stavu, uvidim jak na tom bude. Tohle na tom odkazu by bylo super za tu cenu, ale zas ten dovoz, přihlašování atd..
Naposledy upravil(a) JakubHQV dne pon bře 14, 2011 11:13 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od cosmix »

no nie je to az tolko za dovoz a prihlasenie...len ci je naozaj v takom stave ako na foto.Pre mna by to bolo plus 700€ a ver ze ak by som mal zbytocnych 1600€ uz mi stoji pred domom.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
JakubHQV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: úte říj 12, 2010 9:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub
Bydliště: Kousek od Berouna

Re: Legacy Turbo - koupit nekoupit?

Příspěvek od JakubHQV »

Vim že by to na nějak moc nevyšlo ten dovoz + přihlášení, problém by byla spíš domluva, osobní prohlídka a dovoz do ČR.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“