brzdové kotouče + destičky

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od hamoun »

dundee jezdi orange :)
yellow brzdii zastudena lip nez oem ... :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

hamoun píše:dundee jezdi orange
yellow brzdii zastudena lip nez oem ...

Odesláno pomocí Tapatalk
Podle mě má teď YellowStuff, ale třeba si všimne a vyjádří se sám.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od OZP »

Yellow vypada zajimave. Asi priste vyzkousim.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
matty
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 467
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:53 pm
Jméno a příjmení: Martin Kopecky
Bydliště: Jičín

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od matty »

HonzaCZ píše:Podle mě má teď YellowStuff, ale třeba si všimne a vyjádří se sám.
Snad nedostanu facku že odpovídám za něj, ale ano má YellowStuff
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od .dundee. »

Ano, mám teď EBC Yellowstuff, poprvý a zkušebně. Předtím jsem sjel troje Orangestuff. Chtěl jsem zkusit něco trochu jiného, co používal hamoun i v denním provozu. Oranžové nepotřebovaly zajetí a brzdily neskutečně, nikdy nezvadly. Za studena nebrzdily skoro vůbec, resp. s velkou silou na pedálu. V tomto ohledu jsou na tom žluté lépe za studena (i když proti sérii nebo mým ostatním autům to za studena taky moc nebrzdí). Žluté se musely víc zajet, teprve první trackday je solidně zahořel. Co to udělá s kotouči teprve uvídím, ale jsou to čtvrté desky na stejných kotoučích (vepředu), takže žádné očekávání už nemám.
Já se držím varianty stejného typu/kvality desek na celém autě, nedával bych dozadu nějaký šunt, stačí že jejich plocha je sotva poloviční. Jak brzdí, to Jirko víš a že s nimi nebyl žádný problém po celém dopoledni je taky jasné.

Co tu ještě nezaznělo: Dobré brzdy tě hodně zrychlí. Paradox, co? Jenže ony ti dovolí brzdit mnohem později, intenzivněji a kratší dobu. Takže tam kde ostatní již šolíchají brzdu, ty jedeš ještě pod plynem.

Vzhledem k tomu, že nám s Levorgem docela stačíš, nebojíš se mu naložit, tak by výměna kotoučů a desek byla dobrou volbou v posunu vpřed. Výměnu celých brzdičů bych nedoporučoval, hamoun to vysvětlil hezky.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od námořník »

Pořádný brzdy by mě asi lákaly, ale už se přikláním k tomu, ze je to zbytečný mrhání a půjdu cestou kotouče, desky. Taky bych měl rád vepředu i vzadu "stejný " brzdy a tady právě začíná u Levorga problém. To si ale myslím že pro někoho, kdo se v tom orientuje nebude zase takovej problém. (Třeba u EBC píšou že to jsou stejný kotouče jako na Tribeku.) . Jinak můžu potvrdit že Pavlovi brzdy nevadnou :-D .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to divný. Ty kotouče průměrem a tloušťkou odpovídají mým a ty jsou shodný s Tribecou. I deskama a třmenama. Ale na toho Levorga tam může bejt třeba jinej střed. Nemá náhodou ten divnej rozměr šteftů 5x117 nebo kolik? Prostě jinej klobouk. :-/

Jinak nevím, proč by měl stát dvojnásobek a uváděli by ho pod jiným typovým číslem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od námořník »

Levorg má 5x114
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak to jsme doma. Proto je to jiný, než u mě. :-) Já mám 5x100.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od hamoun »

.dundee. píše:Ano, mám teď EBC Yellowstuff, poprvý a zkušebně. Předtím jsem sjel troje Orangestuff. Chtěl jsem zkusit něco trochu jiného, co používal hamoun i v denním provozu. Oranžové nepotřebovaly zajetí a brzdily neskutečně, nikdy nezvadly. Za studena nebrzdily skoro vůbec, resp. s velkou silou na pedálu. V tomto ohledu jsou na tom žluté lépe za studena (i když proti sérii nebo mým ostatním autům to za studena taky moc nebrzdí). Žluté se musely víc zajet, teprve první trackday je solidně zahořel. Co to udělá s kotouči teprve uvídím, ale jsou to čtvrté desky na stejných kotoučích (vepředu), takže žádné očekávání už …
ctvrte desky na kotoucich? parada … mi prislo, ze jsem to vzdycky menil zaroven …
vyjimecne jsem stihl dvoje desky …

a yellowstuff za studena: mel jsem je nejakou dobu "najete" a pak jsem se byl projet seriovym STi (pravda zanovni predvadecka) … a skoro jsem to nechal v prvni zatacce, ke ktere jsme myslel, ze nedobrzdim … to bylo zklamani a zjisteni, ze seriove STi jednak nejede a jednak nebrzdi :D prestal jsem touzit po vymene za STi, ktere bych musel zas resit tak, aby me to bavilo :)

s tim brzdenim pri slusnych brzdach je to presne tak, jak pise Dundee … jak to clovek najede a nauci se s tim pracovat, je to parada :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od námořník »

To je mi jasný, taky je to důvod proč s tím chci něco dělat :-) .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Aprox
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 24, 2017 10:17 am
Bydliště: Myjava

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Aprox »

Aktuálne nahodené komplet new kotúče EBC P aj Z spolu s new Greenstuff platničkami. Fajn zmena ;-D .
Subaru Outback 2.5i 4AT, EJ25, 121 kW, VDC, 7/2007
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od lazard »

Taky se pripojim.

Mam STI 2016/2017 a ted jsem dal EBC Trubo Grrove kotouce a EBC YellowStuff desky, vse na predek i zadek, vse za necelych 27 tisic - OEM kotouce a desky jen na predek stoji okolo 40 tisic (info z meho Subaru servisu).

Mam na tom najeto asi 1200 km a zajizdel jsem je podle EBC postupu. Spini to jak svina, aspon ve predu, ale je to mozna tim, ze to je i ta pocatecni cerna barva kotouce, bo auto jsem od te doby nemyl. Mam dojem, ze za studena to brzdi nic moce, mozne hur nez OEM a musim podle mne pouzit vetsi tlak na pedal. Pri ostre jizde jsem s tim jel jenom 2 krat. Na poprve uplne odesly (asi jeste nebyly uplne zajete, ikdyz mely byt) a musel jsem uplne zvolnit tempo, abych se nevysekal a dokonce jsem nepredjel ani superba s prazskou znackou ( >:( ). Na druhe jizde uz to bylo lepsi, to uz jsem ale z predchozi nedobre zkusenosti to tak nehnal, cili stav 1:1. Caka me rozhodujici jizda, abych se ujistil (doufejme), ze jsem vybral dobre. Jo a taky mi pri jemnem brzdeni z male rychlost (kolona, semafory) mirne piskaji, ale ne vzdy.

Drive nekdo psal, ze Ultimaxx je totez co Turbo Groove. Neni. Utimaxy maji jen rovne drazky, kdezto Turbo Groove maji zahle spolu s doliky a Ultimaxxy jsou podle mne i tensi (kotouce), ale nevam pro to dukaz.
Naposledy upravil(a) lazard dne pon kvě 13, 2019 1:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Traveller »

Nevím, kde servisuješ, ale z AWD mi přišla široká nabídka kotoučů a desek:
OEM kotouč: 3700Kč/ks (asi bez DPH?!?)
OEM desky nevím přesně, ale kolem 5000Kč/přední sada
Takže určitě ne 40000Kč jen za předek. To pouze pro info - nic to nemění na tom, že by ty OEM mohly brzdit lépe. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od plukovník »

Traveller píše:Nevím, kde servisuješ, ale z AWD mi přišla široká nabídka kotoučů a desek:
OEM kotouč: 3700Kč/ks (asi bez DPH?!?)
OEM desky nevím přesně, ale kolem 5000Kč/přední sada
Takže určitě ne 40000Kč jen za předek. To pouze pro info - nic to nemění na tom, že by ty OEM mohly brzdit lépe.
No nazdar bazar....
Ty jsi halt dobrý zákazník, co nekouká na nějakou tu korunu a řídí se tím pravidlem, že "kdo chce mít vopici, musí mít na banány"... :-DDD :-DDD :-DDD

P.S.
Já teď momentálně řeším cenu kotoučů a desek na Mercedesa éčkové řady, tak v souvislosti s těmi cenami, jak jsi napsal, od AWD jsem poněkud zmaten... :-/
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“