Dekarbinizace motoru BG

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od romull »

Tak včera jsem v servisu absolvoval kompletní dekarbonizaci profi přípravky BG, i s výměnou oleje a filtrů to trvalo 3,5 hodiny ( možná ještě i se svačinkou ) ;-D . Umožnili mi být fyzicky u toho, což jsem požadoval už při objednání. Sice měli trošku kecy ohledně bezpečnosti práce a že šéf to nerad vidí a podobně, ale nakonec po mých argumentech že na to mám právo a ať mi dají klidně helmu podlehli =) . Byl jsem celkem překvapený, že jsem to při fyzické prohlídce sání neměl ani tolik zahumusený, čekal jsem to po zkušenostech z jiných aut horší, ale nějaká ten karbon a černota kterou tam naplive ERG tam samozřejmě byla, jen jsem čekal větší vrstvu. Asi i proto z toho nešel ani tak hrozný kouř jako z té Alfy přede mnou, tam to vypadalo že snad chytla a shoří . Po skončení procesu dekarbonizace sání a PDF dali výplach do starého oleje, dal se nový olej s aditivem BG a dala se i BG přísada do nafty na dekarbonizaci vstřikovací soustavy.
Budu to teď poctivě sledovat, zatím jsem s tím jen včera otočil Prahu a jestli to není placebo, tak se mi zdá že má motor trošku větší chuť do práce a jde lépe za plynem, možná že i spotřeba trošku klesne, říkali že z ohlasů co mají by čekali tak 0,25 - 0,5 litru a co jsem koukal na tu rafiku ekonoměru, tak se asi pohybovala trošku níž než běžně. To ale ukáže až čas, budu teď alespoň měsíc kilometry a tankování poctivě zapisovat a uvidím.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od VDC »

Tak to je dobře, že jsi mohl být u toho !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od yeti »

Mně vždycky nasere, když se někdo ohání bezpečností, aby ti mohl upřít základní práva. Snad člověk, kterej jede s autem na dekarbonizaci a ještě chce být u toho, není úplnej imbecil, aby strkal rypák kam nemá, aby se mu něco stalo. Jim jde spíš o to, aby zákoš nepochytil nějaký "knowhow", resp. aby neslyšel, jak chlapi na dílně nadávají do kokotů jiným zákošům.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od romull »

Bez osobní účasti bych do toho za ty prachy nešel, chtěl jsem vidět co do toho pouští i to jak je to zasraný před dekarbonizací a jak to vypadá po ní. Když viděli že o tom něco vím, tak už neměli s mojí přítomností potíže. Měli tam nedávno průser s tím, že pustili na dílnu tatínka s malým klukem a mechouš co couval z dílny ho srazil, protože byl tak malej že nebyl zadním sklem ani zrcátkem vidět :-( . To byla ale blbost toho tatínka, ten by zasloužil >>:-@@ , klukovi se naštěstí mimo špíny na hadrech nic nestalo.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od yeti »

Tak u děcka to chápu. Párkrát jsem taky takhle byl na dílně s malým a vždycky jsem ho držel za ruku a nikdy bych ho tam nepustil "na volno". Chápu, že nechtějí aby se jim tam motaly děcka. Ale zase by měli pochopit, že když člověk dává hromadu kaček za "něco", tak chce vidět, jestli se to "něco" s autem opravdu děje. Typicky výměny olejů a tyhle "chemický" opravy :-D
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od spm »

Já bych tu lidskou blbost vůbec nepodceňoval... :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od nothink »

Tak hlavně, aby byla spokojenost a přineslo to požadovaný efekt. Co se týče neochoty umožnit vstup na pracoviště a případného "koukání" na proces, který vozidlo podstupuje, z pozice bezpečáka chápu, ale vždy se to dá nějak rozumně vyřešit :-D, jen se musí chtít, ale jim se většinou nechce.
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od suubaru »

Romull, takže postup byl jaký? 1. Plechovka čističe BG do starého oleje, proplach pomocí běhu motoru naprázdno 2. Stočení starého oleje, inspekce sání, 3. Náplň nového oleje s filtrem a plechovka BG aditivace oleje? Nebo ještě nějaký proplach palivové cesty?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od námořník »

Takhle by to mělo vypadat
https://youtu.be/qHzupvHbhQU
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od romull »

suubaru píše:Romull, takže postup byl jaký? 1. Plechovka čističe BG do starého oleje, proplach pomocí běhu motoru naprázdno 2. Stočení starého oleje, inspekce sání, 3. Náplň nového oleje s filtrem a plechovka BG aditivace oleje? Nebo ještě nějaký proplach palivové cesty?
Tak jak je to v odkazu co dal námořník. Rozpojí sání, kouknou dovnitř, potom na ně nasadí odpovídající adaptér od kterého vedou hadice do dávkovače přípravku, tlakový vzduch a dráty k jeho řídící jednotce. Celý je to ještě napojený na diagnostiku přes OBD II. Potom auto nastartují, nastaví otáčky, ty se ale po určitých a dasných časových intervalech mění. Tohle trvá přes hodinu, pak tam najejí další "sračky", ale ono to všechno smrdí úplně hrozně. Po vyčištění sání a ERG přes tu mašinku tam potom nalejí přípravek do oleje a do paliva a dalších 40 minut to běží. Potom olej vypustí, dají nový a do něj přidají další BG přípravek.
Na výfukové roury jsem koukal jako puk, jako by je někdo zevnitř natřel křídou =) ....a sání bylo nádherný, i okolo odbočky vedení ERG ventilu .....ten blbec kdyby šel zaslepit, tak je pokoj a nemusím dělat takový chujoviny ..... Jo a bacha na stav hadic a na to jak to tam mechouš leje a jestli předek auta a blatníky zakryje, ta chemie fantasticky leptá lak, bude to pěkný driják :-(.
Tak uvidíme co to teď bude vyvádět. Je fakt, že přímovstřikových benzínů a dechtů prý jezdí čím dál víc a někteří prý jezdí i proto, že neprošli STK, nebo teda spíš emisemi a jestli to není kachna, tak tak prý byly benzíny co po dekarbonizaci a výměně svíček prošli už v pohodě a dechty co měli potíže s DPF taky. Tak nevím, ale prý to obnovuje i DPF filtry a účinost katalyzátoru .....

To dechtový Subaru na tom videu od námořníka hulilo vcelku slušně, to mě to kouřilo tak zpoloviny.......zato ta Alfa 2,4 JTD zmizela v kouři celá, to zprvu ani odsávání, když ji mechanik po chvíli trochu osolil nepobralo :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
jammie
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 31, 2013 10:00 pm
Jméno a příjmení: juraj

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od jammie »

Aj citis nejaku realnu zmenu? Kamarat je vyhradny distribútor pre svk a robi to uz nejakych 12 rokov a ludia si to velmi chvalia. Ja som si to dal urobit cca pred 10 rokmi na golfe 3 tdi a zmena tam bola. Motor bol tichsi a aj tah sa mi zdal lepsi.
ex-Legacy MY 2000 92 kw
Impreza MY 2009 110 kw (benzin)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od romull »

jammie píše:Aj citis nejaku realnu zmenu? Kamarat je vyhradny distribútor pre svk a robi to uz nejakych 12 rokov a ludia si to velmi chvalia. Ja som si to dal urobit cca pred 10 rokmi na golfe 3 tdi a zmena tam bola. Motor bol tichsi a aj tah sa mi zdal lepsi.
Zatím mám málo najeto, ale přijde mi že motor je živější, tišší asi ne, ale on byl tichý už předtím. Poctivě teď budu počítat spotřebu podle tankování a uvidím jestli klesne nebo ne. Každopádně podám report až víc najedu =) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Dekarbonizace motoru BG

Příspěvek od outback »

Kde ti to dělali?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od romull »

V Jihlavě u MM Auto http://www.mmauto.cz/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Dekarbinizace motoru BG

Příspěvek od Majer »

Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“